Strona 96 z 807 PierwszyPierwszy ... 4686888990919293949596979899100101102103104106146196596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,901 do 1,920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1901
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Tako wydaje świetne książki, ja je uwielbiam. Mamy kilka z serii OQO - strona graficzna super i IMO świetne tłumaczenia, takie melodyjne. Jedynym minusem są ceny, ale w najróżniejszych promocjach udawało mi się kupić po dwie dychy z małym hakiem.

  2. #1902
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    seria OQO jest w bibliotekach dziecięcych. Przynajmniej z naszych trzech każda ma kilka tytułów. Co znacznie ułatwia całą sprawę, bo ponad 30z za cienką książeczkę dla dzieci to IMO zdecydowanie za dużo.
    Pożyczyłyśmy też z Alą ostatnio "Modę" wyd. Dwie siostry. Tak jak pozostałe z tej serii - bardzo fajna

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #1903
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zona_informatyka Zobacz posta
    szukam sensownej książeczki dla prawie trzylatka, która pomogłaby go przygotować na pojawienie się rodzeństwa. pewnie był tu już ten temat poruszany, ale nie jestem w stanie przegryźć się przez 90 stron... macie może jakieś pomysły?

    http://gwp.pl/6043,bedziemy-mieli-dr...i-milosci.html

  4. #1904
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    seria OQO jest w bibliotekach dziecięcych. Przynajmniej z naszych trzech każda ma kilka tytułów. Co znacznie ułatwia całą sprawę, bo ponad 30z za cienką książeczkę dla dzieci to IMO zdecydowanie za dużo.
    Pożyczyłyśmy też z Alą ostatnio "Modę" wyd. Dwie siostry. Tak jak pozostałe z tej serii - bardzo fajna
    i po kolejne książki muszę się udać do biblioteki
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #1905
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Tosia (10) wsiąkła w Perciego Jacksona i bogów olimpijskich Ricka Riordana, wchłania tom dziennie i strasznie jej się podoba. Jutro jedziemy do biblioteki po kolejne. Przy okazji Nagle się okazało, że Mitologia jest super, a film - nie super, więc wpływ tej książki wydaje mi się zbawienny. No i w końcu zaskoczył u niej Felix, Net i Nika. Nie rozumiem dlaczego, ale opiera się Harremu.

    Ignacy(13) - John Flanagan - przeczytał wszystko czyli chyba 14 tomów, całych Zwiadomców i Drużynę , teraz Tunele, ale mniej mu się podobają.

    Z Dominikiem czytamy Legendy Polskie Wandy Chotomskiej, od teściowej. Nie kupiłabym tej książki, a szkoda, bo D. zachwycony i sama książka ładnie napisana, pięknie zilustrowana.

    Nie pamiętam, czy pisałam o Wyprawie Niesłuchanej Benedykta oraz Jana, Łukasz Wierzbickiego. To jest trzecia książka tego autora, którą przeczytaliśmy i kolejna, która zachwyca. Prawdziwe, niesamowite historie, napisane fantastycznie, z humorem - naprawdę uwielbiam te książki i nie wiem, którą lubię najbardziej - Dziadka Niedźwiadka, Afrykę Kazika czy Wyprawę.

    Mapy - nie zaskoczyły
    Litery - zaskoczyły.

    Nie wiem, co czyta Weronka...
    Ostatnio edytowane przez milorzab ; 02-06-2013 o 20:14
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  6. #1906
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    [QUOTE=milorzab;2382952]
    Z Dominikiem czytamy Legendy Polskie Wandy Chotomskiej, od teściowej. Nie kupiłabym tej książki, a szkoda, bo D. zachwycony i sama książka ładnie napisana, pięknie zilustrowana. [QUOTE]

    mój starszy w podobnym wieku i własnie sobie o legendach pomyślałam dla niego, wiem, że już tu dziewczyny polecały, wtedy nic nie zapisałam a cofać się i szukać nie dla mnie
    Wy macie takie? i fajne? warto?
    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 04-06-2013 o 22:47
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #1907
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta

    mój starszy w podobnym wieku i własnie sobie o legendach pomyślałam dla niego, wiem, że już tu dziewczyny polecały, wtedy nic nie zapisałam a cofać się i szukać nie dla mnie
    Wy macie takie? i fajne? warto?
    To jest chyba to samo, ale my mamy to:
    http://www.gandalf.com.pl/b/legendy-...179&qrtc_pos=3
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  8. #1908
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    U nas rządzi nowy Pompon. A zupełnie ostatnio przez zupełny przypadek (córka koleżanki zostawiła) moja Lilka (9 lat) przeczytała o jakimś zagubionym kotku Holly Webb i bardzo jej sie podobało. Stwierdziłam ze kupować nie bede bo to czytadła i w dodatku jedną ona czyta w pół godziny, ale coś musi być w tych koteczkach i pieseczkach, że dzieci chcą to czytać
    Mania (6) ostatni sama przeczytała "Chrupek i Mietus" co uważam za bardzo edukacyjne, bo cała książka napisana jest pisanymi literami, których ona nie zna, a za chwilę będzie miała w szkole. Z początku szło ciężko, ale przeczytała całą.
    Mała (3) zachwycona starociem "Lulaki i Pan Czekoladka". Ewa (7,5) książką "Uwaga, budowa!".
    Wszystkie cztery słuchaja z zainteresowaniem głośno czytanej książki "Pięcioro dzieci i coś".

    O rodzeństwie powiem tylko, że Basia mi nie odpowiadała, bo nie chciałam budzić demonów i pomysłu, że braciszka czy siostry można nie lubić. Dzieci się cieszyły, że będzie siostra. Dużo bardziej mi pasował Tupcio Chrupcio, który sie cieszy, tylko potem jest rozczarowany że ona taka mała. Oczywiście jest happy end.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  9. #1909
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    taki artkuł znalazłam na gazecie http://wyborcza.pl/1,75475,14018993,...ardo.html?as=1

  10. #1910
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Dziewczyny - a ja was tu podpytam, jakie polecicie ksiązki dla wieku 8+. Chcemy kupić ksiązki na koniec roku dla pierwszoklasistów, najlepiej takie same dla chłopców i dziewczynek.

    I nie fastfood, o którym mowa w artykule linkowanym przez mamru, tylko coś ambitniejszego. No i żeby cena nie zabiła (choć zakładam że przy dużej ilości dostanę rabat).

    Przejrzałam ten wątek, parę rzeczy sobie zapisałam, ale większość polecanych przez was książek jest dla mniejszych


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #1911
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    No Pompon jest super i świetna lektura na wakacje I nie trzeba znać pierwszego żeby czytać trzeci. Znak powinien dać rabat. Ja właśnie z podobnej okazji zamówiłam "Matkę Polka" Zuzanny Orlińskiej. Uważam że to świetna książka, a w sumie była mało promowana (Akapit Press).
    "Ucieszki Cieszka" moje dziewczyny śmieszyły bardzo - też fajne na wakacje.
    W Egmoncie wyszedł "Tomek Sawyer" chyba w nowym tłumaczeniu, ale nie jestem pewna - powinno być tłumaczone przez Beręsewicza, wtedy jest gwarancja super języka i dobrej zabawy.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  12. #1912
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    W Egmoncie wyszedł "Tomek Sawyer" chyba w nowym tłumaczeniu, ale nie jestem pewna - powinno być tłumaczone przez Beręsewicza, wtedy jest gwarancja super języka i dobrej zabawy.
    Czy przekład to to samo co tłumaczenie? bo znalazłam że ten TS jest w przekładnie jana Bilińskiego


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  13. #1913
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    A nie, to nie to samo. Zaraz poszukam.
    Ja mówię o tym:
    http://www.skrzat.com.pl/index.php?p...-Tomka-Sawyera
    Brzydkie jak noc ale tekstowo podobno świetne. Szkoda że nie można mieć i tekstu i ładnej oprawy graficznej
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  14. #1914
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    A nie, to nie to samo. Zaraz poszukam.
    Ja mówię o tym:
    http://www.skrzat.com.pl/index.php?p...-Tomka-Sawyera
    Brzydkie jak noc ale tekstowo podobno świetne. Szkoda że nie można mieć i tekstu i ładnej oprawy graficznej
    szkoda, że nie tamta, bo tamta ilustrowała Joanna Olech, a tu ilustracje są....hmmm takie sobie


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  15. #1915
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Paskówko, z tej serii super książką (i ładnie ilustrowaną) są Dzieciaki kontra FOBIA Rafała Witka. Moja 9 latka od dwóch lat bardzo lubi tę ksiażkę i do niej wraca. Dziewczyny na forum polecaja serię "baśniobór" ale ja jej nie znam.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  16. #1916
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Paskówko, z tej serii super książką (i ładnie ilustrowaną) są Dzieciaki kontra FOBIA Rafała Witka. Moja 9 latka od dwóch lat bardzo lubi tę ksiażkę i do niej wraca. Dziewczyny na forum polecaja serię "baśniobór" ale ja jej nie znam.
    Dzięki, mam juz listę 8-10 tytułów, to chyba i tak za duży wybór dla naszych rodziców, muszę go zawęzić do 3-4. Ale wszystkie, które poleciłaś w recenzjach brzmia fantastycznie sama bym je chętnie poczytała


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  17. #1917
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    mam pytanko, czy możecie polecić coś mega przygodowego na wakacje dla dziewczyn 4 i 6 lat oraz długiego, najlepiej kilka pozycji ; mi jakoś pomysłów nagle zabrakło
    będę wdzięczna
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #1918
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Dankin, myślę, że Twoje warunki spełnia seria o Czarnoksiężniku z Krainy Oz
    NK wydała kiedyś 5 tomów z il. Z.Witwickiego (na allegrowie).

    Pierwszy tom jest teraz dostępny w przepięknym wydaniu z il. Ingpena:

    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  19. #1919
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dzięki ale już przez nas połknięte choć może faktycznie pod koniec wakacji dla przypomnienia przeczytamy ponownie
    no właśnie problem z nami taki że my strasznie dużo czytamy i nie wyrabiam z wymyślaniem; wiekowo już też zaczynam odpuszczać i zastanawiam się nad "Mikołajkiem" czy warto już go ruszać czy jednak poczekać. Pamiętam że szalałam ze nim ale byłam starsza jak go czytałam
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  20. #1920
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    mega przygodowego na wakacje
    hmm, nie bardzo wiem jak odróżnić książkę na wakacje od tej na rok szkolny bo u nas czytamy jak leci, idziemy do biblioteki i po kolei, jak książka słaba to na drugi dzień ja oddajemy
    Pewnie nie odkryję ameryki i penie to już było tu parę razy, ale mojej 4,5 latce bardzo pasuje "Babcia na jabłoni" (bo o dzieciach z Bullerbym już nie wspomnę, mam jej powyżej dziurek w nosie

    A czytacie "Tajemnice Lassego i Mai"? Mój obecnie 7,5 latek połyka te książki już od paru lat.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •