Strona 8 z 806 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161858108508 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #141
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    A Pana Kłapa czytacie?
    U nas to nowy urodzinowy hit.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #142
    Chustofanka Awatar salgonya
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    A Pana Kłapa czytacie?
    U nas to nowy urodzinowy hit.
    O tak! Pan Kłap niestety już się deczko rozpada od ciągłego robienia łaaaaa! (mamy puk puk, panie kłapie)
    Tobiasz 17.11.2003 Matylda 25.10.2007 Ignacy 24.07.2011

  3. #143
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    My mamy już ze 3
    A ostatnio coś się Stachowi porąbało i szukał rozdziawionego Kłapa na końcu innych książeczek
    Trochę mi zajęło zanim zajarzyłam, czego "MA! mama! MA!"
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  4. #144
    Chustofanka Awatar salgonya
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    416

    Domyślnie

    świetne te książeczki są
    stylistyką przypominają mi troszkę Mysię, którą Matylda bardzo lubi - książeczka z szukaniem skarbów jest hiciorem.
    Moje dziecko uwielbia też przeglądać Muka http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/10
    Mnóstwo się dzieje, osobiście uwielbiam tego ilustratora.
    Są nawet dwa momenty... chustowe Gdzieś nawet zdjęcia wklejałam chyba.
    Tobiasz 17.11.2003 Matylda 25.10.2007 Ignacy 24.07.2011

  5. #145
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    U mnie, a raczej u mojej córki (1 r. 5 mcy) przygody Maksa rządzą Plus książka z Papillon najpiękniejsze wiersze dla dzieci (duża, mnóstwo ilustracji do opowiadania, no i klasyka poezji dziecięcej)

    Dla przedszkolaków chciałabym podpoweidzieć z wydawnictwa DwieSiostry "O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką". Kupiłam dla znajomego przedszkolaka i książka robi furorę.

  6. #146
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Muszę przestać wchodzić na ten wątek bo chciałam zrobić zamówienie z Merlina i mi się znowu lista książek wydłużyła U nas aktualnie hitem są "Całuski i buziaczki'" na każde cmok Mateusz daje mi buzi
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  7. #147
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Muszę przestać wchodzić na ten wątek bo chciałam zrobić zamówienie z Merlina i mi się znowu lista książek wydłużyła U nas aktualnie hitem są "Całuski i buziaczki'" na każde cmok Mateusz daje mi buzi
    A to ja poszukam może tez tych Całusków, bo moje dziewczę tylko 3 tygodnie młodsze od Mateusza

  8. #148
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Powracam do tego wątku, bo chcę podziękować za świetne typy, które tu znalazłam i myślę, że może warto coś świeżego przed Gwiazdką tu dodać. Chociaż nawet "nieświeży" wątek ten może być kopalnią prezentowych pomysłów

    1. Binta tańczy i Lalo gra na bębnie to jest jakaś literatura tajemna. Moja 1,5 roku dziewuszka jest opętana przez te książeczki, a dorośli początkowo się wzdragali przed lekturą, ale teraz już wszyscy pokrzykują "Bembedi bembedi bem", czy "Kang, kang, kang"

    2. namiar na wyprzedaże w Naszej Księgarni - mam piękne wydanie Kubusia Puchata za niewielką cenę

    3. I jeszcze książeczki z Zakamarków Gdzie idziemy i Jest tam kto, też są idealne dla wieku 1,5 roku (sztywne kartki, super zabawa)

    Jeśli macie więcej takich wspaniałych patentów to ja poproszę
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  9. #149
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LittleMonster Zobacz posta

    Dziękuję za link do Naszej Księgarni i info o możliwości kupna książeczek uszkodzonych - ceny świetne, mam nadzieję, że jak paczka przyjdzie też będę zadowolona.
    LittleMonster, możesz napisać czy jesteś zadowolona? Właśnie składam zamówienie i się zastanawiam czy warto zmawiać te uszkodzone?

  10. #150
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena Zobacz posta
    LittleMonster, możesz napisać czy jesteś zadowolona? Właśnie składam zamówienie i się zastanawiam czy warto zmawiać te uszkodzone?
    warto! Ja dwa razy zamawiałam uszkodzone i przyznam szczerze, że na jednej uszkodzeń nie znalazłam a druga miała obdarty róg.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  11. #151
    yena
    Guest

    Domyślnie

    dzięki zamówienie wysłane

  12. #152
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    ...no to i MY napiszemy nasze ulubione:
    (dzięki Agnen za podsunięcie pomysłów)

    1.Gdzie jest TORT?
    2.Nawet nie wiesz jak bardzo CIĘ kocham
    3.Następne części ELMER...niestety nie udało nam się nabyć pierwszej części
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  13. #153
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Naszym najnowszym odkryciem jest genialna IMO książka pt. Co??
    Chłopiec ma zostać u babci na noc. wiążą się z tym pewne hmmm... meblarsko tekstylne zależności. Książka totalnie nie z tych edukacyjnych których niecierpię (z morałem i mową końcową jak np. franklin czy inne tego typu), a świetnie objaśnia konkretny element świata. No i młoda się przy niej chichra. Jedyna wada cena - 29z to raczej dużo jak na ten typ literatury...

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  14. #154
    Chustofanka Awatar Mama Żuka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    309

    Domyślnie

    Także polecam "Całuski i buziaczki" wspomniane przez rebelkę.
    Treść książeczki urzekła mnie - to wspaniały pretekst do całusów, szczególnie przydatny przy "niecałuśnym" rozrabiace
    Do tego klimatyczne "miękkie" ilustracje.
    Jedyny minus to cieniutkie strony (wielbiłabym książkę z kartonowymi stronami), szybko ulegają zniszczeniu, gdy Franek sam przekłada kartki.

    Interesujące ilustracje i dobrą okazję do zabawy (i kartonowe kartki) oferują książeczki wydawnictwa Aksjomat z serii Biblioteczka Malucha.
    O takie...





  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena Zobacz posta
    LittleMonster, możesz napisać czy jesteś zadowolona? Właśnie składam zamówienie i się zastanawiam czy warto zmawiać te uszkodzone?
    Spóźniłam się, ale to nic - bo zamówić warto. Ja zamówiłam chyba z 5 uszkodzonych (np. z sentymentu Pyzę, ale pewnie kiedyś ją Hektorowi poczytam) i na większości nie mogłam nawet znaleźć tych uszkodzeń, a to co znalazłam, to uszkodzenia nieistotne, które łatwo mogą powstać przy użytkowaniu takich książeczek, np. rysa 2-3 cm na lakierowanej okładce (ale rysa, a nie wyrwa, czy inny rów )
    A moje dziecko właśnie się zakochało w książeczkach o Bobie Budowniczym Nie zna tej bajki, bo tv nie ogląda, ale kupiłam taki pakiet książeczek o narzędziach Boba na próbę. Były tanio w Merlinie, a ja szukam nowości. No i klops, bo Hektor się w nich zakochał, a są okropne. Znaczy sam Bob jest dla mnie ok, strona graficzna książeczek mnie nie zachwyca, ale jest akceptowalna - no ale te teksty. Rymy częstochowskie i nie wiem czemu o waleniu młotkiem trzeba wierszem pisać ?!?!?!
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  16. #156
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj Małż odebrał paczkę z księgarni i zamówiłam m.in. "co Pan ma Panie Kłapie" i mała boi się Pana Kłapa z ostatniej strony (tego z zębami). Oglądamy całą książkę, pełen zachwyt ale jak dochodzimy do ostatniej strony Hania zrzuca książkę z kolan

    Przed świętami będę robiła jeszcze jedno zamówienie i mam pytanko jaką książkę o Bożym Narodzeniu/Świętach polecacie dla 1,5 roczniaka?
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  17. #157
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    My nie mamy, ale dziewczyny w innym wątku zachwalają "Basię i Boże Narodzenie". Podobno fajna dla dziewczynek (i nie tylko).

  18. #158
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Polecamy taką: mieliśmy w zeszłym roku (niecałe 1,5), a i teraz świetnie się sprawdza. Sztywne kartki, dużo szczegółów, dużo oglądania.
    W ogóle bardzo lubimy książeczki z tej serii.


    I jeszcze taka. Mała ale ma bardzo ładne ilustracje i wierszyk o choince
    Ostatnio edytowane przez rzezuchama ; 01-12-2009 o 18:33
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  19. #159
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 19-10-2010 o 11:09

  20. #160
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewadbr Zobacz posta
    Szukam jakiegoś zbioru bajek, najlepiej dużego.
    Znacie coś ciekawego
    czy te bajki moga być wierszem? polecam taką antologię, piękne ilustracje - kilku rysowników, co fajnie różnicuje calość, no i wszystkie pozycje obowiązkowe. nasz doszczętnie zaooglądana, wiele wierszyków już tez rozpoznaje moja córka:

    http://www.gandalf.com.pl/b/wielka-k...ej-poezji-dla/
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •