Strona 803 z 807 PierwszyPierwszy ... 303703753793795796797798799800801802803804805806807 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,041 do 16,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #16041
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    "Opowiem ci mamo co robią auta" - dla niektórych nie do przejścia, u nas bardzo się sprawdzała

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, MichaÅ› 11.20

  2. #16042
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    "Opowiem ci mamo co robią auta" - dla niektórych nie do przejścia, u nas bardzo się sprawdzała

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    U nas jeszcze niedawno to był hit

    "Snów kolorowych, placu budowy" tez swego czasu czytalismy namietnie choc mi zgrzytały rymy.

  3. #16043
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Samochody bez tajemnic są fajne, z okienkami, ale już niedostępne niestety.... chyba, że z drugiej ręki.

    Mam jeszcze w domu Pojazdy z serii Pierwsza encyklopedia, mogę zrobić kilka zdjęć, ale chociaż tu jest sporo
    https://www.nicestory.pl/pl/pierwsza-encyklopedia-pojazdy-wertowanie-bez-konca/



  4. #16044
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy mogłybyscie polecić coś, serię najlepiej, podobną choć trochę w klimacie do Tsatsikiego?
    Zbliżamy się do końca i już jest rozpacz, co będziemy czytać jak zabraknie tomów
    Czy ta druga seria autorki (Zlatko, Beza) ma podobny klimat?
    Nawiasem mówiąc, dawno nie czytałam tak fajnej książki jak Tsatsiki

    Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #16045
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Oooo musze wrocic do Tsatsiki, bo u nas nie było miłosci i syn protestował
    [*] i
    IgnaÅ› 07.04.2008 StaÅ› 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #16046
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dziewczyny, czy mogłybyscie polecić coś, serię najlepiej, podobną choć trochę w klimacie do Tsatsikiego?
    Zbliżamy się do końca i już jest rozpacz, co będziemy czytać jak zabraknie tomów
    Czy ta druga seria autorki (Zlatko, Beza) ma podobny klimat?
    Nawiasem mówiąc, dawno nie czytałam tak fajnej książki jak Tsatsiki

    Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
    Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy'ego. To pierwsza z trzech części. Klimat skandynawski, trochę Mikołajkowy ale w takim przyjemniejszym wydaniu
    Marcysia '13 Janka '18

  7. #16047
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dzięki, spróbujemy więc Tenisówki jeszcze nie czytaliśmy
    Qq, u nas Tsatsiki dość długo czekał na półce, jakoś nie było okazji, coś innego ciągle. Ale jak zaczęliśmy to nie możemy przestać. Ciągle tylko "jeszcze jeden rozdział"
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  8. #16048
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Co polecacie o ptakach? Za oknem nam kilka różnych przysiaduje na drzewie i za każdym razem muszę dzieciom googlać co to, bo pamięć mam jak wiewiórka
    Fajniejszy Mały atlas ptaków Pawlaków czy Kruszewicz opowiada o ptakach? Czy jeszcze coś innego?
    Marcysia '13 Janka '18

  9. #16049
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dzięki, spróbujemy więc Tenisówki jeszcze nie czytaliśmy
    Qq, u nas Tsatsiki dość długo czekał na półce, jakoś nie było okazji, coś innego ciągle. Ale jak zaczęliśmy to nie możemy przestać. Ciągle tylko "jeszcze jeden rozdział"
    U nas tez juz w czytaniu
    [*] i
    IgnaÅ› 07.04.2008 StaÅ› 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #16050
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Kruszewicz opowiada o... jest fajne, ale brakuje mi tam części ptaków, które przylatują do naszego ogrodu - nie ma np. czyżyków i dzwońców, nie mówiąc o grubodziobach, kos ma tylko małą wzmiankę itd. Pawlakowie chyba też dość ubodzy, informacje to kilka ciekawostek - na moje potrzeby byłoby za mało, ale może na Wasze będzie ok.

    Mamy Ptaki Polski Kruszewicza, jednotomowy, wybrany kilka lat temu jako najmniejsze, co będzie miało wszystko, co się trafia w naszym ogrodzie (jest oczywiście dużo więcej). Do niektórych ptaków wolałabym więcej informacji o ich zwyczajach i życiu (zawsze są informacje"twarde" typu wielkość, tereny lęgowe itp), przy niektórych więcej zdjęć, żeby nie mieć wątpliwości, co widzę w naturze; za to zazwyczaj jest jakaś osobista anegdota czy dykteryjka. Dla Janki głównie obrazki, ale Marcysię już coś z tych tekstów zainteresuje.

    Mamy jeszcze Ilustrowaną encyklopedię ptaków Andrzeja Trepki, gdzie nie ma tylu encyklopedycznych informacji, co w Ptakach Polski, nie ma takiego wyboru ptaków miejscowych, za to ptaki z całego świata są podane ciekawostkowo, np najoryginalniejszy kształt dzioba - Dzioborożec wielki i potem info co wyróżnia dzioborożce, jak zbudowany jest ten dziób i dlaczego. Dostaliśmy w prezencie, byłam sceptycznie nastawiona, ale to bardzo fajna książka, żeby otworzyć na chybił-trafił i przeczytać o tym czy owym ptaku, którego może już widzieliśmy w naturze czy w zoo.

    Polecam jeszcze podcast "Przyroda dzieciom", gdzie odpowiadają m.in. o tych ptakach, które zna się ze spacerów, i są też ich odgłosy (słucham przez spotify'a).
    Ostatnio edytowane przez jul ; 19-03-2021 o 12:45

  11. #16051
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    U nas tez juz w czytaniu
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  12. #16052
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Też mamy Kruszewicz opowiada o i bardzo dzieci lubią
    zrobiłam zdjęcie spisu treści:


    Mamy też Atlas ptaków





  13. #16053
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    @jul i @wruuuu bardzo Wam dziękuję za szczegółowe opisy i zdjęcia! I już wiem, że Kruszewicza raczej nie kupię, bo nie ma GILA! A to teraz ukochany ptak Młodszej, no nie przejdzie książka o ptakach bez gilów zza okna...
    Ptaki Polski chyba niedostępne tak pojedynczo, a na cały pakiet nie chcę się wykosztowywać.
    Czy w tym Małym atlasie jest gil? Wcześniej nawet nie pomyślałam, że może być gdzieś nie uwzględniony...
    Edit: a Inwentarz ptaków ktosia ma?
    Edit2: dopiero się dopatrzyłam, że ten Mały atlas jest twardostronicowy czyli on wybitnie tak dla maluszków jest... To chyba też odpada :/
    Strasznie trudno kupić taki atlas :/
    Ostatnio edytowane przez nika023 ; 20-03-2021 o 00:34
    Marcysia '13 Janka '18

  14. #16054
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    W Atlasie Pawlaków jest chyba gil, mój syn uwielbiał tą książkę, kilka razy kazał wypożyczać z biblioteki, jeszcze chyba rok temu jak miał 7 lat 😉

  15. #16055
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Przepraszam za post pod postem, ale nie mogłam edytować... Doczytałam, że w Małym atlasie Pawlaków też nie ma gila...

    W tym naszym jest, wklejam jeszcze spis treści



    edit

    o gilu jest tyle:


    Przypomniałam sobie o jeszcze jednej książce



    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 20-03-2021 o 10:13

  16. #16056
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Czemu ten biedny gil taki pomijany jest...?
    Dzięki @wruuuu ! Ta ostatnia książka też ciekawie wygląda
    Marcysia '13 Janka '18

  17. #16057
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    ÅšlÄ…sk
    Posty
    5,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    Czemu ten biedny gil taki pomijany jest...?
    Dzięki @wruuuu ! Ta ostatnia książka też ciekawie wygląda
    Do tej ostatniej jest jeszcze płyta.

    Wysłane z mojego Redmi 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    mama MÅ‚odego, MÅ‚odej i MÅ‚odszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  18. #16058
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tulli Zobacz posta
    Do tej ostatniej jest jeszcze płyta.

    Wysłane z mojego Redmi 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ale z tego co na szybko spojrzałam, to nigdzie nie dostępna jest już ta książka :/
    Marcysia '13 Janka '18

  19. #16059
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Patrząc po tym, co ma u siebie Multico, chcąc mieć możliwie kompletny przewodnik, odżałowałabym i wzięła dwutomowe Ptaki Polski Kruszewicza albo te jednotomowe Ptaki Polski w mniejszym formacie, ale z dużą ilością zdjęć. Jest jeszcze przewodnik Collinsa, ale wydaje mi się stosunkowo mało atrakcyjny dla dzieci - stosunkowo niewielki format (można wziąć ze sobą do lasu), ale gęsty, suchy tekst, niewielkie obrazki (za to są na nich kształty skrzydeł itp) - no nie jest to taki album. Aczkolwiek w domu rodzinnym mieliśmy podobny atlas ptaków i kartkowaliśmy nie raz i nie dwa np dziwiąc się rozmaitości i kolorom różnych kaczek, jak byliśmy trochę starsi szukaliśmy w nim widzianych ptaków.

    Nieco skromniej wzięłabym Młodego ornitologa (nie miałam w rękach, ale powinien być ok), ale chyba też wyszedł...

    Najskromniejszy, ale fajny, jest z serii Mój pierwszy przewodnik. Jaki to ptak - są dość fajne, małe, lekkie, w plastikowych okładkach żeby nie zniszczyły się w drodze, ze zdjęciami i ciekawostkami, niedrogie. I jest gil!



    BTW, gil jest coraz rzadszy u nas, od iluś lat nie widziałam żadnego (może źle patrzę, ale wydaje mi się, że w dzieciństwie widywałam niedaleko domu... Myślę,że stąd jego brak w sporej ilości książek.

    Moi lubią zeszyty z kalką Multico - zeszyty A4, w których są ilustracje i informacje, a też kalki do odrysowywania ilustracji. W części o ptakach jest gil
    Jest jeszcze seria MÅ‚ody obserwator przyrody - zeszyty A4 z informacjami i zadaniami; akurat gila nie ma.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 20-03-2021 o 15:04
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #16060
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    "Strażniczka słońca" - czy warto? czy ktoś mi coś napisze?
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, MichaÅ› 11.20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •