Strona 790 z 807 PierwszyPierwszy ... 290690740780782783784785786787788789790791792793794795796797798800 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,781 do 15,800 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15781
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    byly Muminki z klapkami, o zabawie w chowanego - ale tez papierowe. u nas szal przy kazdym dziecku, ale to chyba z drugiej reki tylko. z polskich u nas jeszcze lubiana Kicia kocia - zwlaszcza ta o szczurku (a Kicia Kocia jako taka ostatnio oprotestowana zostala, wiec moze warto pozyczyc i sprobowac?). Pompika tez mamy, ale na razie mniej chwycil. moze jak zaczniemy ksiazeczki czytac?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #15782
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,780

    Domyślnie

    Muminkow szukałam kilka lat i jak dorwałam to juz okienka nie bardzo mlodego interesowaly
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #15783
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,624

    Domyślnie

    Pytanie. Co byście poleciły dla wrażliwej sześciolatki, która niedawno nauczyła się czytać? Czyta dużo baśni, ostatnio też np. "Magiczne drzewo". Rodzice chcieliby jej podsunąć coś bardziej rzeczywistego, mniej fantastycznego. Ja coś poradziłam (Kasdepke, Ciocia Jadzia, poważniejsze Alberty), ale może Wy też macie tropy?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  4. #15784
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Dunia za latwa?

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  5. #15785
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Pytanie. Co byście poleciły dla wrażliwej sześciolatki, która niedawno nauczyła się czytać? Czyta dużo baśni, ostatnio też np. "Magiczne drzewo". Rodzice chcieliby jej podsunąć coś bardziej rzeczywistego, mniej fantastycznego. Ja coś poradziłam (Kasdepke, Ciocia Jadzia, poważniejsze Alberty), ale może Wy też macie tropy?

    A duże obłożenie tekstu na stronie jej nie przeraża? Mojemu uczącemu się czytać synowi, dobrze idzie czytanie książek z serii Czytam sobie.

  6. #15786
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Jeśli ma być już trochę więcej czytania, to jeszcze Ja i moja siostra Klara, Kajtek i miś, potem 8+2...

    My właśnie zbiorowo, z dużą przyjemnością dla starszej trójki, przeczytaliśmy Babcochę - dla mnie naj z książek Justyny Bednarek (ale nie znam wszystkich), ale to trochę na pograniczu rzeczywistości i magii, troszkę jak Mary Poppins w wersji współczesnej i krajowej (Grajdołek zamiast Londynu, baba zamiast niani ). Zaletą przy samodzielnym czytaniu mogłyby być krótkie rozdziały, ale chyba czcionka nie taka oczywista dla początkujących.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #15787
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,624

    Domyślnie

    Może być dużo tekstu, młoda się nie zraża, tylko czyta powolutku. Dzięki za tropy, zapomniałam o Duni i siostrze Klarze, a powinny być spoko
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  8. #15788
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Dunia za latwa?

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

    imo zupelnie nie. oprocz tego co juz jest moze przygody 10 skarpetek? Felek i Tola - swietne dla poczatkujacych czytaczy, tekstu niby sporo, ale duza czcionka i duzo ilustracji. seria Operacja... z Medii Rodziny. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. to tak na szybko mi do glowy przyszlo...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #15789
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Jeszcze jest seria o lekarce czy weterynarzu Misi chyba?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #15790
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    8+2 jest fajna, jeśli ją ilość treści na stronie nie przeraża
    Klementyna lubi kolor czerwony i inne z serii Mistrzowie Ilustracji
    Mój syn tylko wzdycha póki co jak widzi całą stronę zapisaną
    Moi lubią czytać o rzeczach, które akurat ich interesują, syn głównie detektywistyczne, przygodowe i o zwierzętac. Córa natomiast czytałaby głównie o koniach (fajna seria o Białku-pokazywałam w innym wątku, przygody Sigge) i o wszystkich pieskach, kotkach (ostatnio czytaliśmy Mopsika, który chciał zostać jednorożcem - bardzo fajna dla początkowych czytaczy).

  11. #15791
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    Hania Humorek mojej 7latce się podoba, duża czcionka i sporo obrazków, wiec czytając 6 latka tez da radę.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najstarsza (2012), Średnia (2014), Najmłodsza (2016)

  12. #15792

    Domyślnie

    Troszkę nie na temat ale bardzo ważny głos: https://panpoeta.pl/kaczka-dziwaczka...est-szkodliwy/
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  13. #15793
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Troszkę nie na temat ale bardzo ważny głos: https://panpoeta.pl/kaczka-dziwaczka...est-szkodliwy/
    Kurczę, no nie wiem. Czy to jest na serio czy raczej dla żartu, żeby sprzedać swoje książki? Bo jeśli na serio to jak dla mnie szukanie dziury w całym. I trochę hipokryzja, bo autor pisze bajki m.in. o kurze, która się odchudza żeby być piękną dla koguta, czy o kaczce która się stroi na randkę. No to faktycznie mniej szkodliwe :/
    Marcysia '13 Janka '18

  14. #15794

    Domyślnie

    W oderwaniu od tego, że facet pisze jakieś tam bajki, również uważasz iż jest to szukanie dziury w całym? Nigdy nie analizowałam Kaczki Dziwaczki w ten sposób, ale... uważam że niestety pisze prawdę. Pomijając iż jest to świetnie napisany tekst, uwielbiany przez dzieci od pokoleń.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  15. #15795
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    A ja chciałabym przeczytać co sądzicie o serii książeczek Rogera Hargreavsa wydawanych przez wydawnictwo Egmont.
    Czy Wasze dzieciaki je lubią? Chciałabym je zakupić dla uczniów 1 klasy, jako nagrodę. Chciałabym, żeby dzieciaki zaczęły się nimi wymieniać między sobą...
    Co sądzicie? Czytałam różne opinie i wiem, że niektórym się nie podobają ze względu na brak morału w zakończeniu.

  16. #15796
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    W oderwaniu od tego, że facet pisze jakieś tam bajki, również uważasz iż jest to szukanie dziury w całym? Nigdy nie analizowałam Kaczki Dziwaczki w ten sposób, ale... uważam że niestety pisze prawdę. Pomijając iż jest to świetnie napisany tekst, uwielbiany przez dzieci od pokoleń.
    Może jest w tym trochę prawdy, ale jednak cały tekst wg mnie mocno wyolbrzymia, zaczynając od dywagacji nt. rzeczkia
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A ja chciałabym przeczytać co sądzicie o serii książeczek Rogera Hargreavsa wydawanych przez wydawnictwo Egmont.
    Czy Wasze dzieciaki je lubią? Chciałabym je zakupić dla uczniów 1 klasy, jako nagrodę. Chciałabym, żeby dzieciaki zaczęły się nimi wymieniać między sobą...
    Co sądzicie? Czytałam różne opinie i wiem, że niektórym się nie podobają ze względu na brak morału w zakończeniu.
    Ja ich nie cierpię. Mamy jedną (Mała złośnica) i jest koszmarna. Mała (a tu właśnie, dodatkowo żeńskie bohaterki to "Mała...", za to bohaterowie to już "Pan...") Złośnica robi wszystkim psikusy i za karę, żeby ją mocno zawstydzić, podstępem zmuszają ją do przyznania się na wielkiej gali.
    Nie czytam dziewczynom tego, oglądamy obrazki bo lubią.
    Marcysia '13 Janka '18

  17. #15797
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Nie chce mi się czytać wnikliwie i do końca, ale autor się myli - Brzechwa niczego nie nakazuje i nie narzuca - opisuje pewną rzeczywistość, można się zastanawiać, czy wymowa jest pesymistyczna (bohaterska śmierć kaczki ), czy optymistyczna - zachowała swoją niezależność i oryginalność do końca.
    Kaczki się martwiły - może to wchodzenie społeczeństwa z butami w życie jednostki, a może szczere zmartwienie (mogę kochać swoje wyjątkowe dziecko, a jednocześnie martwić się, że w życiu będzie mu trudniej), nigdzie nie jest powiedziane, że to kaczki sprzedały koleżankę kupcowi - mógł to zrobić też nienazwany właściciel, który oczekiwał pożytku z kaczki (jajek nie na twardo?), ale ta była zbyt oryginalna i trudna w hodowli.

    Mam wrażenie, że autor, jak wielu początkujących rodziców, zrobił się hiper wrażliwy na przekazywane dzieciom treści i doznaje olśnień - też kiedyś byłam na tym etapie o choć mocno mo przeszło, to nadal, np. nie wiem jak nauczycielka może kazać dzieciom czytać Cudaczka wyśmiewaczka, albo choć od dzieciństwa znam obrazki z serii wyżej pokazanej przez wruuu i mam do nich słabość, to po przejżeniu ze 2-3 książeczek odłożyłam i nie rozważałam więcej tematu z powodu o którym pisała Nika - wychowawczy ton, nie w tę stronę, którą uważam za słuszną.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 06-03-2020 o 17:23
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #15798
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Pan od kaczki dziwaczki opisał swoja interpretację i jak to z interpretacją bywa, nie jest jedyną słuszną. Ja tego wiersza tak nie odbieram, tym bardziej że argumenty mające udowodnić postawiona tezę chwilami sa tak absurdalne, że się uśmiałam niz wzielam na serio.

    Wruu, trzeba przeczytać tekst zanim wybierze się konkretną. Nie brałabym w ciemno, ale też nie skreslalabym całej serii . Mamy kilka, niektóre lubimy, niektóre są dziwne.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  19. #15799
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Oj, ja też nie zgadzam się z interpretacją, a właściwie nadinterpretacją Brzechwy. Ale każdy ma prawo do takiej analizy, a jak wiadomo "co autor miał na myśli" (sic!) wiedział li tylko on.

    Niemniej ja z obozu optymistów - jak dla mnie to nie o ciemiezeniu inności, a wręcz przeciwnie - o drodze pod prąd i pochwała indywidualizmu.

    A fragment o rzeczce szczerze mnie ubawił Może Brzechwa nic sobie nie myślał pisząc to, ale po prostu fajnie się rymowało - nie tak ładnie jak "staw"

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  20. #15800
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Tez rozumiem to tak, że kaczka dziwaczka byla oryginalna indywidualnoscia i konsekwentnie zachowała ja do samego końca.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •