Strona 786 z 806 PierwszyPierwszy ... 286686736776778779780781782783784785786787788789790791792793794796 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,701 do 15,720 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15701
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Dzięki, popróbuję. On nie jest zainteresowany historią, ale chce go zachęcić. Generalnie jest mocno tematyczny. Teraz lubi dinozaury, więc tylko to go interesuje. Kiedyś statki i wieloryb i tylko o tym czytał. Ja lubiłam historię, może on też polubi komiksy to też fajny trop.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Jeszcze nie tak dawno bo rok temu syn był dokładnie na tym samym etapie. Pamiętam jak z warszawskiej wymianki przyjechałam z górą figurek dinozaurów od zulam. Zrezztą do dinozaurów syn wraca co jakiś czas.
    U niego historia zawsze gdzieś się przewijała.
    Jedna z pierwszych zaczytanych książek to ten komiks (zresztą córka też go baaardzo lubi) https://www.fundacja-niepodleglosci....iks-dla-dzieci

    Na Mikołajki córka dostanie m. In. To https://bonito.pl/k-1089763-mis-wojt...SABEgLU_vD_BwE

  2. #15702

  3. #15703
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    Ja też polecam Antka (w ubiegłym roku dzieci dostały też grę na podstawie komiksów/historii- bardzo im przypadła do gustu). Dzięki temu wątkowi domawiam właśnie brakujący 10 tom i Srebrnych i niepodległość (nie wiedziałam że są, dzięki)

    Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka
    Czy piszesz o tym?
    https://tantis.pl/wojenna-odyseja-an...um=cpc_product
    U nas hicior bardzo długo

  4. #15704
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Czy piszesz o tym?
    https://tantis.pl/wojenna-odyseja-an...um=cpc_product
    U nas hicior bardzo długo
    Dokładnie.
    Teraz dokupuje tylko kolejne komiksy

    Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  5. #15705
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Jakie możecie polecić wydania Dzieci z Bullerbyn?

    Wybaczcie jeśli już było, ale nie mam aktualnie dostępu do komputera, a na telefonie nie chce mi nic znaleźć...

    Czy dla odczytanej 5-latki będą ok czy trochę na wyrost?

    Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka



  6. #15706
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    merido imo dla oczytanej mozna sprobowac, moi w tym wieku sluchali z zainteresowaniem

    albo klasyka


    albo ilustrowane

    bym wziela
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #15707
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    my mielismy to ilustrowane
    ono jest bardzo fajne
    tylko mojemu dziecku w ogole dzieci z bullerbyn nie podeszly (mi w dziecinstwie z reszta tez)

  8. #15708
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Mi też niespecjalnie. Dzieciom ok 5 lat też nie - mimo, że córka uwielbiała Lottę... oraz Dzieci z ulicy Awanturników (mieliśmy klasyczne wydanie z NK, nie zakamarkowe ilustrowane). Dzieci z Bullerbyn zaskoczyły parę lat później (na pewno córka była już szkolna, a chyba i syn też), kiedy na wakacjach słuchaliśmy audiobooka Jungowskiej.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #15709
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,724

    Domyślnie

    To ilustrowane jest piękne! Mamy i czytamy, choć narazie nie w całości.

  10. #15710
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Merida, u nas podobnie jak u reszty, zaskoczyło u szkolniakow.

    Może Piaskowy wilk?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  11. #15711
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    U nas te ilustrowane dzieci zaskoczyły u 5latka. A Piaskowy Wilk jakoś nie :/
    A dla jakiego wieku polecacie Adasia i Słonia, bo nie wiem czy wyciągać już z szafy
    J.2014 i E.2016

  12. #15712
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    U nas dzieci z bullerbyn są bardzo lubiane przez córki ( 7 i 5 lat). Mamy tą ilustrowaną i jest piękna. Lotte tez kochają !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najstarsza (2012), Średnia (2014), Najmłodsza (2016)

  13. #15713
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Moja 7-latka kocha Dzieci z B. Zaczęłyśmy od tych krótkich Zakamarkowych, jak miała 3 lata, normalne (mamy wydanie ilustrowane) jak miała jakoś 5 lat. Zna na pamięć i książkę i filmy.

  14. #15714
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Dzięki Kochane, jak zwykle można na Was liczyć

    Edit: jeszcze tylko dodam, że tym razem dla koleżanki potrzebowałam opinii, ale ja chętnie również poczytalam, bo moje dzieci nie mają. Lottę uwielbiają oboje już od jakiegoś czasu. A Piaskowy Wilk jeszcze nieczytany, mimo, iż kilka razy już próbowałam zacząć. Nie wiem czy ten wilk taki przerażający czy mała liczba ilustracji czy format
    Ostatnio edytowane przez merida ; 15-12-2019 o 01:18



  15. #15715
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Zainspirujcie czytelnicze mnie i moje dziecko. Lubi czytać samodzielnie, ostatnio tego rodzaju książki, choć i wieczorem my tej jej to czytalisny. Obecnie czytamy razem Opowieści z Narnii. Co mogę jej kupić, co może ja zainteresowac? Asia ma 8,5 roku

    Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  16. #15716
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Możesz spróbować np serie o Duni, oTsatsiki, 8 + 2 (starsza norweska seria o rodzinie z ósemką dzieci)- to takie "obyczajowe". "Gofrowe serce" i inne książki tej samej autorki to u nas był hit dla córki - jakbym miała do czegoś porównać, to do dzieci z Bullerbyn, ale śmieszniejsze i współczesne. Może Ronja córka zbójnika, jeśli bardziej przygodowe.
    Do samodzielnego czytania, nie bardzo mądre, ale z dużą ilością dowcipów na poziomie ośmiolatka, Trzynastopietrowy domek na drzewie - mój syn lubi. Ze śmieszno-abstrakcyjnych, ale nie aż tak durnych, synowi się podobało „Na szczęście mleko” Gaimana (pokazana seria też mu się podobała).

    Moja córka lubi baśnie - Media Rodzina ma ładnie wydawane baśnie z różnych stron swiata (nie pamiętam jak się nazywa ta seria).
    Ostatnio edytowane przez jul ; 21-12-2019 o 16:05
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #15717
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Znacie serię Słodkie małe zwierzątka z Siedmiorogu? https://siedmiorog.pl/catalogsearch/result/?q=Słodkie małe zwierzątka

    Leci do nas na próbę o komarze. Na stronie wydawnictwa sa do podejrzenia 3 strony tekstu i zapowiada się sympatycznie.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  18. #15718
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    A ja zapytam o książki:

    Ktoś czytał?
    Pluszowy zajączek, pamiętam, że się pojawił i był chwalony, ale innych nie miałam okazji widzieć a szukam, czegoś dla syna, czego jeszcze nie zna

  19. #15719
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A ja zapytam o książki:

    Ktoś czytał?
    Pluszowy zajączek, pamiętam, że się pojawił i był chwalony, ale innych nie miałam okazji widzieć a szukam, czegoś dla syna, czego jeszcze nie zna

    znam Turego Sventona - mamy cztery tomy, kolejny wlasnie czeka na zamowienie. akurat to jest trzeci tom, w sumie nie trzeba czytac kazdego po kolei - ale w pierwszym dowiadujemy sie skad sie wzial latajacy dywan - wiec imo warto zaczac od Latajacego detektywa (jesli jeszcze nie znacie). moi swego czasu bardzo lubieli - imo swietna lektura dla 7-latkow.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #15720
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Pluszowy zajączek - polecałam tutaj kiedyś i nadal polecam.
    Tru Sventon tak jak pisze natala. Polecam, lubiane przez moje dzieci.
    Pate - na stanie jedna część, nie pamiętam która. Syn czytał sam. Podpytam czy pamięta co było.
    Kazik pegazik- nie znam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •