Strona 774 z 807 PierwszyPierwszy ... 274674724764766767768769770771772773774775776777778779780781782784 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,461 do 15,480 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15461
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Tak mi się wydawało, ale np jedna ma więcej stron, chociaż nie jestem do końca pewna, czy podają strony czy kartki.
    przepraszam, dopiero siadlam na spokojnie i szukam...

    moja ma 7 rozkladowek, imo 16 stron to z okladkami chyba licza. ta ze stycznia wydawala mi sie bardziej zielona okladkowo - i taka tez mam (po ISBN sprawdzam). ale - jak wchodze na amazonie na strone z ta bardziej zamazana okladka, co to wyglada jak fioletowa to amazon mi przypomina, ze sobie ja kupilam. czyli poza data wydania i oficjalnym numerkiem oraz (chyba) kolorem okladki nic tych wydan nie rozni.

    jul - fajna, chyba nam tez nabede. zwlaszcza po dzisiejszymn poranku
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #15462

    Domyślnie

    Hej, robię na szybko zamówienie na dzień dziecka i mam pustkę w głowie - co dłuższego, ale jeszcze z ilustracjami dla rozczytanej 5-latki? Ostatnio hitem była "Basia i lato pod psem" i czegoś takiego szukam. Najchętniej z względnych nowości, bo wiele forumowych hitów już przeczytałyśmy - Astrid Lindgren, Kajtki, Mamy Mu, Piaskowego Wilka - ale to ten nurt, choć przygodowość nowej Basi wybitnie przypadła córce do gustu.





  3. #15463
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    moi w tym wieku chyba polubili Nelę - nie wszystkim się podoba, literacko nie są to wyżyny, ale walor edukacyjny niewątpliwie jest, no i przygoda plus przyroda
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #15464

    Domyślnie

    Mamy Nelę pożyczoną - nie chcą. Dłuższej narracji nam trzeba





  5. #15465
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Może Dunia? Tematycznie już o szkole, ale moja młoda od kilku miesięcy chętnie to czyta (ma czytane znaczy).
    A. VI 2014

  6. #15466
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Dziś Bonito pokazało mi taką książkę, poczytałam ciutkę o niej i zamowiłam

    Dorosłe Self Reg wciąż leży koło łóżka,zaledwie kilka razy otwarte, ale liczę, że tę przeczytam razem z dziećmi ku naszej lepszej wspólnej przyszłości
    Ja też mam, bardzo polecam.
    J.2014 i E.2016

  7. #15467
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Moja dziesięciolatka ucieka od wszelkiej psychotechniki (nie wiem, czy można to tak określić, ale wszelkie tematy jak pomóc sobie i innych budzą w niej bunt) i tylko pokrzykiwała "zamknijcie drzwi, nie chcę tego słuchać!", natomiast czytałam wczoraj z sześciolatkiem i super (dla niego i dla mnie - bardzo prawdziwe scenki i przy okazji fajne podpowiedzi zachowań dla dorosłych), zresztą to głównie dla dzieci przedszkolnych jest skierowane. Chwilę później pokłóciłam się z córką (zreflektowałam się po chwili...) i usłyszałam od niego "działają u was emocje"
    Chcę się podpytać panie w przedszkolu czy mają do czytania z dziećmi, zaproponować, że im pożyczę albo synek weźmie ze sobą kilka razy na wspólne czytanie.

    W książce polecają z tej serii "Siedem nawyków szczęśliwego dziecka" - też fajne? Siedem nawyków to już tylko znam z nazwy, nie wiem na czym polega.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #15468

    Domyślnie

    O, miałam tę selfregową w koszyku, ale się zawahałam i poszłam pytać tu Czyli polecacie. A trochę w klimatach Neli - myślałam o "Afryce Kazika". Tyle, że mogę mieć audiobooka z biblioteki i się zastanawiam, czy warto to mieć w papierowej formie?
    Dunia... czy wszystkie Dunie mają tak mało tekstu? Zajrzałam do pierwszego tomu i to raczej lektura na krótko. Wolałabym coś dłuższego. Dunię czyta się po kolei czy te tomy są niezależne?

    Edit: A to znacie? Nie przeginam z poziomem trudności? Teraz na tapecie Pippi, Piaskowy Wilk i Dzieci z Bullerbyn łyknięte już dawno... https://www.zakamarki.pl/index.php/p...ir=asc&order=a
    Ostatnio edytowane przez sowa_przemądrzała ; 29-05-2019 o 12:52





  9. #15469
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Lepiej po kolei. One w zamyśle chyba są do samodzielnej lektury i kolejne części mają trochę dłuższe teksty (musiałabym zweryfikować - obok mam Mattisa i w trzeciej części teksty trochę dłuższe niż w pierwszej, trochę mniej obrazków, ale nie są to wielkie różnice).

    Moi audiobooka Afryki Kazika wpierw się bali. To była lektura w szkole i wtedy już nie mieli problemów (też najmłodszy ze starszej trójki).

    Może nie znacie jeszcze Preusslera i np Rozbojnik Hotzenplotz? Pingwiny pana Poppera?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #15470
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Rozbojnik Hotzenplotz przyszedł mi do głowy. Ala bardzo lubiła.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  11. #15471
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    A, z nowości na biurku mam Mały pokój z książkami - jeszcze nie testowane w srodku opowieści - dluzsze i krotsze, w sumie ponad 450 stron czytania http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...ksiazkami.html

    Edit
    A może Księga Ludensona (niestety nie przeczytalam całej, ale chyba fajna - no i autorstwa Staneckiej od Basi), na pewno skarpetki i kuny Justyny Bednarek, Ha i moja siostra Klara, seria 8+2 chyba też się nada.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 29-05-2019 o 13:16
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #15472
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Sowo u nas na stanie jest 5,5-latka i u nas się sprawdza, oprócz Baś itp., 8+2, Jaś i Janeczka, Afryka Kazika, Machiną przez Chiny, Skarpetki (hit!!! ). Coś na pewno jeszcze ale teraz na szybko to mi wpadło do głowy.
    Z biblioteki teraz mamy Dunię którąś, i to lepiej po kolei czytać. Ale jednak wg mnie to jest książka do samodzielnego czytania. Marcysi się bardzo podoba, ale mnie męczy czytanie (krótkie, proste zdania), dlatego poczekamy z resztą jak już zacznie sama czytać.
    A, i Biuro detektywistyczne też się podoba ostatnio.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  13. #15473

    Domyślnie

    No to szybko się nie zdecyduję Wpadła mi w oko Bednarek - Skarpetki zaczynają się od "Niesamowitych przygód..."? To się czyta po kolei? I co fajniejsze - skarpetki czy kuny?
    Ludenson nieodstępny Ale wpisuję na listę, razem z kilkoma innymi tytułami (Rozbójnik!), które wolałabym jednak wziąć do ręki zanim zamówię. Może coś upoluję w bibliotece. Dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez sowa_przemądrzała ; 29-05-2019 o 13:36





  14. #15474
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    No to szybko się nie zdecyduję Wpadła mi w oko Bednarek - Skarpetki zaczynają się od "Niesamowitych przygód..."? To się czyta po kolei? I co fajniejsze - skarpetki czy kuny?
    U nas Skarpetki. Nie trzeba koniecznie po kolei, chociaż Bandę Czarnej Frotte lepiej po przeczytaniu przygód (ona już trudniejsza imo jest). U nas Kuny nie chwyciły, szału nie było tak jak przy Skarpetkach (miłość się już drugi rok ciągnie )
    Marcysia '13 Janka '18

  15. #15475
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Jul, mam jeszcze takie książki bardziej z nurtu nvc: przygody żyrafy, bajki o empatii.

    Z kolei z nurtu mindfullness polecam serię kraina uważności. Graficznie trochę nie mój gust, ale fajny przekaz.

    Te siedem nawyków przeglądałam na blogach, ale jakoś mi nie podeszło. Poczekam na wasze opinie.
    J.2014 i E.2016

  16. #15476
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    W tej podoba mi się forma scenek z życia (plus komentarz dla rodzica, który niekoniecznie ma dobrze rozpracowane self-reg), takich mocno autentycznych zachowań dzieci - większość bajek terapeutycznych", które miałam w ręku, była drętwa, i jeszcze na siłę imiona łopatologiczne zwierząt i krain, do teho ilustracje marne...

    Dzieki za polecenia - na szybko w necie znalazłam poglądówki z Przyjaciół żyrafy i może dam im szansę przy kolejnych zakupach, na pierwszy rzut oka tekst nadaje się do czytania, ilustracje przyjemne.
    Natomiast siła uważności przebodźcowuje samą formą graficzną - nie jestem pewna, czy byłabym w stanie się przekonać...
    Ostatnio edytowane przez jul ; 29-05-2019 o 14:43
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #15477
    Chustomanka Awatar kura
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Pociecha :)
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    Sowa - z nowości może "Ocean to pikuś" Wierzbickiego o wyprawie Olka Doby? Ładne graficznie, nie za dużo ilustracji, sporo tekstu. I jaki bohater

    U mnie ostatnio sześciolatek szaleje za G. Kasdepką w serii opowiadań o grupie przedszkolaków - Horror, czyli skąd biorą się dzieci, Tylko bez całowania, Drużyna Pani Miłki, Kocha, lubi, szanuje, wydane ostatnio razem jako Wielka księga uczuć. Dydaktyczne o uczuciach, ale niezbyt drętwe, w przeciwieństwie do bajek, o których wspomina Jul. Ale to już nie nowość.




  18. #15478
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kura Zobacz posta
    Sowa - z nowości może "Ocean to pikuś" Wierzbickiego o wyprawie Olka Doby? Ładne graficznie, nie za dużo ilustracji, sporo tekstu. I jaki bohater

    U mnie ostatnio sześciolatek szaleje za G. Kasdepką w serii opowiadań o grupie przedszkolaków - Horror, czyli skąd biorą się dzieci, Tylko bez całowania, Drużyna Pani Miłki, Kocha, lubi, szanuje, wydane ostatnio razem jako Wielka księga uczuć. Dydaktyczne o uczuciach, ale niezbyt drętwe, w przeciwieństwie do bajek, o których wspomina Jul. Ale to już nie nowość.
    Ja z kolei Kasdepki nie mogę Jedynie "A ja nie chcę być księżniczką", reszta mi się za bardzo moralizatorska wydaje a już tej serii o przedszkolakach to w ogóle nie lubię

    Dzięki za polecenie "Oceanu..."! Właśnie jesteśmy na fali "Afryki Kazika" i "Machiną przez Chiny", już wiem jakiej kolejnej szukać
    Marcysia '13 Janka '18

  19. #15479
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    W książce polecają z tej serii "Siedem nawyków szczęśliwego dziecka" - też fajne? Siedem nawyków to już tylko znam z nazwy, nie wiem na czym polega.
    Bardzo jestem ciekawa tej książki, ktoś ją czytał? 7 nawyków skutecznego działania wielbię, to jedna z najbardziej zmieniających moje życie lektur.
    (Mogę zrobić mikroszkolenie z Coveya na zlocie)
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  20. #15480
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Aniu, ja bym chętnie że szkolenia skorzystała zakupiłam ostatnio 'getting things done' no i nie mogę się zabrać

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •