Strona 759 z 806 PierwszyPierwszy ... 259659709749751752753754755756757758759760761762763764765766767769 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,161 do 15,180 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15161
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Samuela znam ten problem jeśli chodzi o czytanie dzieciom w różnym wieku i różną wrażliwością literacką i zainteresowaniami.
    Może spróbuj Misia i jej mali pacjenici które poleciła AlicjaR. U mnie czytam 7,5 latkowi i 3,5 latce.
    Seria książek o Cukierku Waldemara Cichonia,
    Skrócone wersje Dzieci z Bullerbyn to co wydało Zakamarki, Florka, Masza i Niedźwiedź, Ja i moja siostra Klara. To pewniaki dla dwójki u nas. Może i u Ciebie coś podejdzie z tego.

    Zobacz jeszcze na te nowe książki wydawnictwa Amber. Moi lubią.

  2. #15162
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Część znamy albo próbowaliśmy, ale parę tytułów mi wpadło w oko. Dzięki!

    Felka i Tolę chyba mam w szafie, muszę wyciągnąć.
    Emila musimy spróbować, Pana Kuleczkę. Jasia i Janeczkę czytałam ze starszą kiedyś, muszę pożyczyć i spróbować z młodszym.

    Siri znamy tylko część o piłce nożnej. Reszta też fajna?
    Pettsona, Mamę Mu i Mądrą Mysz znamy.
    Pompika i Tappiego nie trawię (bardzo źle mi się to czyta), na szczęście dzieciom też jakoś nie przypadł do gustu.

    U nas jest jeszcze taki problem, że wieczorem czytam 6-latce i 4-latkowi razem. Każde wybiera swoją książkę (książki) i Basia, Misia, Skarpetki, książki Lindgren to są wybory starszej, a młodszy owszem słucha, ale chce wybierać coś swojego. A znowu ja nie lubię wieczorami czytać książek popularnonaukowych, bo dzieciaki mają za dużo pytań, ja się muszę wysilać, ech. Chociaż fakt, że chyba takie młodemu pasują teraz najbardziej.
    Ja czytam najpierw coś prostszego (ostatnio Florka, Jaś i Janeczka, Wesoły Ryjek, Basia) i coś trudniejszego dla syna. Córa wtedy zasypia najczęściej a my sobie czytamy. W tym tygodniu czytaliśmy Paddigtona za granicą. Kilka rozdziałów, czytałam na 2-3 razy bo synka niektóre nudziły, ostatni o wyścigu bardzo mu się podobał

  3. #15163
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    u nas najmłodszy bardzo polubił Wesołego Ryjka - w ramach właśnie jego własnej książki. I zakamarkowego Kajtka i misia (oraz Kajtka i Tosię).
    U starszy, kiedy miał 4 lata, hitem były zakamarkowe "... i smoki" i "Tam gdzie żyją dzikie stwory", to w ogóle jest dla mnie taki chłopakowy must have dla chłopców w tym wieku. A, i jeszcze z takich bardziej obrazkowych jakoś bardzo mu do serca przypadł Lew i ptak - nadal bardzo lubi.

    Ja i moja siostra Klara i kolejne części wszyscy lubią, ale dawno nie czytaliśmy - niestety ostatnio bardzo mało czytam na dobranoc (ja usypiam malucha, robię zaległości z dnia, oni zaś chętnie słuchają audiobooków albo/i sami czytają), a jak już, to na tyle późno są gotowi do snu, że mało czasu na więcej czytania, węc tym bardziej za mało żeby czytać 3 różne rzeczy
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #15164
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    A lubią słuchać wasze dzieciaki Kubusia Puchatka? Kusi mnie to nowe wydanie z NK

  5. #15165
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    poszukuję książki dla 13-latka, lubiącego fantastykę, zakochanego w serii Zwiadowcy. Może znacie coś fajnego?

  6. #15166
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    poszukuję książki dla 13-latka, lubiącego fantastykę, zakochanego w serii Zwiadowcy. Może znacie coś fajnego?
    Uroczysko?

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  7. #15167
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Magda dziękuję za propozycję, nie wiem czy On już ie za dorosły na Uroczysko - muszę podpytać

  8. #15168
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    poszukuję książki dla 13-latka, lubiącego fantastykę, zakochanego w serii Zwiadowcy. Może znacie coś fajnego?
    Mój 13latek właśnie przerzucił się na Kinga. Uroczysko przeczytał 3 lata temu. Może coś Sapkowskiego? Np. Wiedzmin- opowiadania.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  9. #15169
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Bylismy dzisiaj na spotkaniu autorskim Elizy Piotrowskiej
    Stachu zachwycony Ciocia Jadzia, wiec kupilismy 2czesci



    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 30-09-2018 o 19:40
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #15170
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Fajna Jadzia .

    A ja dzis o Miffy.

    Mamy czesc Miffy nad morzem. Po pkerwszym szoku kwadratowych rymow przyzwyczailam sie i podoba mi sie rytm tekstu.

    Cos bym dokupila. Co warto?

    O przedszkolu czytalam ze raczej opowiada o szkole, bo tablica, dzwonek itd. Jest tak? To bym odpuscila.

    Macie ulubione czesci Miffy?

  11. #15171
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Ja mam jedna i ciesze sie, ze Stach po nia nie siegał
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #15172
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mam kilka Miffy i podobają mi się wszystkie.
    Małe formaty to ulubione książki mojej córki.
    Teraz jest przerwa w Miffy ale swego czasu była o każdej porze dnia.
    Próbuję sobie przypomnieć ale nie pamiętam która była ulubiona.

  13. #15173
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Hamuje swoje zapedy kolekcjonowania i wezme jedna, zobacze czy druga tez sie spodoba tak jak o morzu

  14. #15174
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Tak w przedszolnej Miffy jest o tablicy i dzwonku, ale ja lubię i moje dzieci też.

  15. #15175
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marta Miffi to starsze książeczki które były też kupowane mojemu synowi. Kiedyś to było bardzo polecane. Teraz mniej znane. Natomiast na rynku jest tyle tego teraz, że.... . sama wiesz

  16. #15176
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Marta Miffi to starsze książeczki które były też kupowane mojemu synowi. Kiedyś to było bardzo polecane. Teraz mniej znane. Natomiast na rynku jest tyle tego teraz, że.... . sama wiesz
    Wiem, ze rynek bogaty, ale jak mam jedną część i zaskoczyło to chciałabym kolejne. Na moją intuicje zupełne nowości nie zawsze pykają u syna. Jakby to ująć, staram się kupować pewniaki . A że i mnie Miffy przypadła do gustu.

    Dobra wezmę jedną jaka mi się napatoczy pierwsza i zobaczymy.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  17. #15177
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    mieliśmy (i wciąż mamy) tylko Miffy w zoo kupioną przy pierwszej córce - i tak zaskoczyła, że mimo, że chłopakom już jej tak nie czytałam, to do tej pory czasem "mówimy Miffy", wciąż mogę kawałki z pamięci cytować - może całości bym nie dała rady, a w każdym razie nie po kolei. Mistrzostwo pisowni to nie jest - właśnie takie kwadratowe rymy - ale jakieś takie przyjemne. No i lubię graficznie postać Miffy.
    A, mamy jeszcze kartonówkę z "dziurami" (część obrazka wycięta, widać fragmenty następnych).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #15178
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    znalezione na fb

  19. #15179
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    szukam opinii o książce "Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi". Warto? Dla jakiego wieku się nada?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #15180
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Podbije pytanie:

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    szukam opinii o książce "Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi". Warto? Dla jakiego wieku się nada?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •