Strona 754 z 806 PierwszyPierwszy ... 254654704744746747748749750751752753754755756757758759760761762764804 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,061 do 15,080 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15061
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Ok dziekuje mamy dwie w innych kopertach
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  2. #15062
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Spadłamznieba, poniżej spis treści z "Bajki o misiach" i jedna opowieść.



    Wysłane z mojego Neffos X1 Max przy użyciu Tapatalka
    Niko 2012, Zo 2017

  3. #15063
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mamata dziękuję

    Edit: ma ktoś? Na 13 lat ok? https://bonito.pl/k-1871134-dzieci-wojennej-warszawy
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 08-07-2018 o 15:01

  4. #15064
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Agrhh, nie lubie takich baboli. Owocem kopiuj-wklej jest w opisie metody z tyłu, że mowa o książce "Na wsi" (inna z serii), a my mamy Pojazdy

    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  5. #15065

    Domyślnie

    Przypomnijcie mi, co można pięciolatkowi. Ostatnio rządzą u nas lektury pod dyktando starszego, Harry, Mikołajek, Koszmarny Karolek, młodszy czasem przemyca coś swojego, ale wychodzi poszkodowany mam wrażenie. Tzn Harry go wciągnął, ale jednak chciałabym coś bardziej dla niego.
    I w ogóle to jak godzicie czytanie dzieciom w różnym wieku? Ja dostaje kręćka. 1,5 roczniak to już w ogóle ma pod górkę w tym układzie, sam układa sobie stosik i ogląda.

    Edit: mamy Dzikie stwory, Nusię, Słoneczne jajo, sporo wierszy, serię o Ryjówce, Pana Kuleczkę, Findusa, Gruffalo, Percy'ego, Rycerzy i smoki i księżniczki, Tymka i mistrza, Żabka i Ropucha, Janoscha... Jakieś nowości pewnie przegapiłam. Baśnie różne. Niektóre go nudzą.
    Ostatnio edytowane przez julaac ; 10-07-2018 o 15:57

  6. #15066
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A Dzieci z Bullerbyn? Mój wtedy czteroletni katował nas nimi całe wakacje.

  7. #15067
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    U mojego pięciolatka szał na książki podróżniczo-przygodowe: Nela, Afryka Kazika, Rozbójnik Hotzenplotz. Ale też Basia, Dzieci z Bullerbyn i większość serii Mistrzowie Ilustracji z Dwóch Sióstr (za nami już Babcia na Jabłoni, Pan Popper, Detektyw Nosek).
    Jeśli starszak ma też słychać, to może seria o Mikołajku?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #15068

    Domyślnie

    Detektyw Nosek się nadaje? No to super, spróbujemy, Babcię na jabłoni też kiedyś kupiłam i jeszcze nie czytana, zapomniałam!
    Hoplenpopla, jak go nazwali, czytaliśmy non stop dwa lata temu, kilkadziesiąt razy przez całe wakacje

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  9. #15069
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    U nas na tapecie Kajtek i mis. Musze sprobowac Dzieci z Bullerbyn bo audiobooka slucha ale ksiazki nie chcial.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #15070
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Jaś i Janeczka mi dziewczyny polecały dla 5latka, kupowałam prezent na uro. I jest czesci .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  11. #15071
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Jaś i Janeczka mi dziewczyny polecały dla 5latka, kupowałam prezent na uro. I jest czesci .
    No nie wiem, mój czytał to w wieku 3 lat, ew. ciut później. Nawet już pozbyłam się naszych egzemplarzy, bo tylko zarastały kurzem na półce



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #15072
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    No nie wiem, mój czytał to w wieku 3 lat, ew. ciut później. Nawet już pozbyłam się naszych egzemplarzy, bo tylko zarastały kurzem na półce
    Z doświadczenia nie wiem. Pytałam tu dziewczyn co kupić na prezent dla 5latka i bohaterowie to też 5latki. Ale w sumie dodałam, że nie wiem czy oczytany i może zachowawczo mi doradziły?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  13. #15073
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Kustafa, ale Twoj synek jest bardzo oczytany. Moj niby tez, ale dopiero od niedawna wysluchuje dluzsze historie.
    U nas nadal na tapecie Opowiem Ci mamo, co robia auta-to mu sie chyba nigdy nie znudzi.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #15074
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Mój synek ma 6 lat i dopiero czytamy Jasia i Janeczkę, z pozytywnym odbiorem. Wcześniej nie udało mi się zdobyć Julka i Julki. Także to zależy od dziecka, nie tylko od oczytania, a spróbować warto jeśli nie zna.
    Niko 2012, Zo 2017

  15. #15075

    Domyślnie

    Mój pięciolatek słucha i Harry'ego Pottera (ale bywa, że mu się nudzi i np. chce robić,oglądać jeszcze coś w trakcie), i lektur 1,5 roczniaka. No taki po środku jest Julka i Julkę czytaliśmy, to stare wydanie, pierwszy tom. Trochę mnie irytowało ale może wrócimy i spróbuję. Zależy trochę od potrzeb danego dnia też, czy woli coś bardziej "dziecinnego" czy dla starszaków, a ja trochę przez to, że czytaliśmy to, co starszy wybierał, straciłam rozeznanie, co można młodszemu zaproponować.

  16. #15076
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Moje dzieci nie s l uchały w wieku 3 lat Julka i Julki (obecnie Jaś i Janeczka). Próbowaliśmy niedawno i córka miała to gdzieś. Za to samoczytający niespełna 7 latek czytał sobie i nam na głos. Syn ich lubił około 4r.ż. z tego co rozmawiam z rodzicami (równieeż forumowymi to w wieku 3 lat dzieci raczej nie chcą Jasia i Janeczki, co nie oznacza ze nie ma takich dzieci )
    Dzieci z Bullerbyn to lektura 3klasy szkoły podstawowej. Mój od niespełna roku lubi i to bardzo. Wcześniej nie chciał. U nas królują książki z dużą ilością ilustracji (córka 3,4).

  17. #15077

    Domyślnie

    Obaj starsi słuchali Dzieci z Bullerbyn (Kwiatkowska czytała) wielokrotnie, lubią wracać. Takie dłuższe głównie w audiobookach w aucie, wtedy i młodszy nie ma wyboru i słucha uważnie podoba mu się. Ale jakbym ja czytała, to podejrzewam, że nie byłoby takiego samego efektu. Na co dzień jednak widzę, że pięciolatek ma potrzebę prostszych lektur. Opowiem Ci mamo faktycznie, i inne z ilustracjami, bardzo lubi oglądać i opowiadać.

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  18. #15078
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    julaac - Lotta (ta nie obrazkowa z z Zakamarkow, tylko normalna, z NK); Malutka Czarownica; Przygody czarnego noska; Malpeczki z naszej poleczki; Doktor Dolittle; Crictor i inne stwory, Rodzina Mellopsow; Piaskowy wilk; Pirat Rabarbar; Tappi - raczej juz ten dla starszakow - tak mi na szybko przychodzi do glowy. pogrzebie wieczorem po polkach to moze mi cos jeszcze w rece wpadnie ciekawego
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #15079
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Z doświadczenia nie wiem. Pytałam tu dziewczyn co kupić na prezent dla 5latka i bohaterowie to też 5latki. Ale w sumie dodałam, że nie wiem czy oczytany i może zachowawczo mi doradziły?
    Ja też niedawno kupiłam Jasia i Janeczkę na prezent dla sześciolatki. Wg relacji matki obdarowanej, młoda jest zachwycona książką. Więc i dla starszych się nada


  20. #15080
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    U mnie Jasia i Janeczkę słuchają oboje więc można i starszym dzieciom Pożyczyłam natomiast koleżance i u jej dzieci szału ta książka nie zrobiła (5 i 3 lata).
    Strasznie za to spodobał się im Komisarz Gordon a u nas tak średnio przyjęty.

    Dla 5-latka polecę, to co u nas się sprawdzało w tamte wakacje:
    przygody kota Cukierka, Felek i Tola, Ja i moja siostra Klara, 8+2, Pippi, Proszę słonia, Piaskowy Wilk, Dziadek i niedźwiadek. Jak miał 5 i pół to zaczęliśmy czytać Lilkę (niby polecana dla szkolnych dzieci, ale moje dzieci słuchały bardzo, teraz czytaliśmy 3 część i było mnóstwo śmiechu , serię Operacja z Media Rodzinna i Paddigtona.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •