Strona 747 z 807 PierwszyPierwszy ... 247647697737739740741742743744745746747748749750751752753754755757797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,921 do 14,940 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14921
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Lecimy ze spamem:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...szloscia-forum

    Kochane książkomaniaczki, zbieramy na roczną opłatę na serwer. Już niewiele brakuje, bo udało się obniżyć koszty. Wpłaty kierujemy do Kornflejki, wszystkie szczegóły w wątku. Kto się czuje mocno związany z tym miejscem, proszony o choćby symboliczną wpłatę

  2. #14922
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Nie wiem, gdzie napisać. Moim zdaniem 17-latek to jeszcze dziecko, więc może mnie nie pogonicie z tym wpisem.
    Brat ma 17 lat, ale dosłownie za chwilę 18.
    Czy ktoś może polecić coś dobrego do czytania? Lubi zadawać trudne pytania i lubi historię Ale też nie lubi się za bardzo męczyć..
    Pomożecie?

  3. #14923
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Historyczna to może Dywizjon303? Ale dla tego wieku polecam bardzo książkę Znaczy kapitan http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49821/znaczy-kapitan


  4. #14924
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Dziękuję, książka Znaczy kapitan zapowiada się bardzo ciekawie. Może ktoś coś jeszcze? Mogę kupić pakiet książek
    A Dywizjon 303... Który autor?

  5. #14925
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satey Zobacz posta
    Dziękuję, książka Znaczy kapitan zapowiada się bardzo ciekawie. Może ktoś coś jeszcze? Mogę kupić pakiet książek
    A Dywizjon 303... Który autor?
    Ja bym kupiła Arkadego Fidlera, bo on był wlasnie jednym z tych pilotów więc opisuje osobiste doświadczenia .
    Moze tez jakas z książek Kapuscinskiego? Np Szahinszach? O upadku szacha Iranu


  6. #14926
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    oooo Kapuściński.. Tak to może brata wciągnąć
    Dywizjon 303 A. Fiedlera rodzice mają w domu, tyle, że starsze wydanie Dobra pozycja dla chłopaka w tym wieku.
    Kornflejko, dobrze doradzasz... wrzuć jeszcze Jestem gotowa na poważne zakupy książkowe.

  7. #14927
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Przypomniało mi się, że brat chce zostać dziennikarzem, więc z Kapuścińskim dobry pomysł!!!!!!

  8. #14928
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Tu bylem. Tony Halik jest swietne, spokojnie sie powinno nadac. Fiedlera cos oprocz Dywizjonu tez mozna sprobowac.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #14929
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Arct, mnie trzepnelo mocno.

  10. #14930
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Niedawno miałam przyjemność się z tym zapoznać. Nie z całością ale z częścią.
    Czy wyszło kiedykolwiek po polsku?
    https://www.casterman.com/Jeunesse/C...e-le-patchwork

    http://dossiers.lalibre.be/ernest-et-celestine/
    nie wiem jak z książką, ale jest kreskówka - jeszcze niedawno była na hbogo, ale teraz szukałam i nie mogę znaleźć - szkoda, bo ładna była, kiedyś oglądaliśmy dłuższy fragment, a potem cały czas mieliśmy na liście "do oglądania kiedyś"
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #14931
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    o ile się nie mylę, seria ernest i celestyna nie była wydana po polsku. ale to dość proste książeczki, na stronie obrazek + jedno proste krótkie zdanie. na upartego można samemu przetłumaczyć.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #14932
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Jest do obejrzenia serial, który powstał po sukcesie filmu : https://vod.tvp.pl/website/ernest-i-celestyna,35966324
    Mój syn jest zachwycony

    Ernest i Celestyna są na youtubie w j. włoskim...

  13. #14933
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Kto ma książkę "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca"


    Byliśmy dziś w teatrze na sztuce, która powstała na podstawie tej książki i jestem jej ciekawa

  14. #14934
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Kto ma książkę "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca"


    Byliśmy dziś w teatrze na sztuce, która powstała na podstawie tej książki i jestem jej ciekawa
    ja a nawet dwie, jedna wydana wieki temu w jakims nielegalnym wydawnictwie (jutro poszukam i sprawdze gdzie).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #14935
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    nie wiem jak z książką, ale jest kreskówka - jeszcze niedawno była na hbogo, ale teraz szukałam i nie mogę znaleźć - szkoda, bo ładna była, kiedyś oglądaliśmy dłuższy fragment, a potem cały czas mieliśmy na liście "do oglądania kiedyś"
    Jest film pełnometrażowy na cda wczoraj oglądaliśmy. Tylko trzeba poszukać z dubbingiem bo znalazłam z napisami i czytaliśmy dzieciom. W połowie filmu mój mąż stwierdził, że jeśli 6 czy 7 lat temu film był w kinach (podobno był) to musi być lektor i faktycznie jest z lektorem.
    Satey dziękuję za link. To chyba kontynuacja filmu?
    Bo w filmie jest jak oni się poznali.

    kustafa mój mąż nie chce francuskich książeczek dla dzieci mimo tego, że francuski zna i to dobrze. Do angielskich trudno go przekonać, aczkolwiek jak syn nosił do pkola a teraz do szkoły na angielski to inaczej na to zaczął patrzeć. Co i tak nie oznacza, że jest za tym aby je mieć w swojej biblioteczce.
    Co innego książki dla dorosłych. Tutaj jest i to sporo.

  16. #14936
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nie mówię, żeby czytać dzieciom w obcym języku tylko samodzielnie przetłumaczyć te kilka zdań na polski i np. nakleić na tekst francuski w książce. Trochę domoróbka, ale z braku laku...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  17. #14937

  18. #14938
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Dziękuję za link. Widzieliśmy wersję francuską z napisami w j. angielskim. Musiałam tłumaczyć
    Serial jest kontynuacją filmu, ale dosyć swobodną Uważam, że serial jest naprawdę dobry. Był emitowany na TVP ABC. I po każdej emisji odcinka wrzucano go na stronę.
    Kiedyś w programie TVP ABC późnym wieczorem były filmy szwedzkie dla dzieci, ale od dawna nic nie ma.
    Czy jest wątek filmowo- serialowy dla dzieci?

  19. #14939
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satey Zobacz posta
    Dziękuję za link. Widzieliśmy wersję francuską z napisami w j. angielskim. Musiałam tłumaczyć
    Serial jest kontynuacją filmu, ale dosyć swobodną Uważam, że serial jest naprawdę dobry. Był emitowany na TVP ABC. I po każdej emisji odcinka wrzucano go na stronę.
    Kiedyś w programie TVP ABC późnym wieczorem były filmy szwedzkie dla dzieci, ale od dawna nic nie ma.
    Czy jest wątek filmowo- serialowy dla dzieci?
    Oglądaliśmy w marcu z dzieciakami na dobranockę na TVP ABC

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja a nawet dwie, jedna wydana wieki temu w jakims nielegalnym wydawnictwie (jutro poszukam i sprawdze gdzie).
    i jak wrażenia? Doczytałam teraz, że ta książka jest na liście lektur w podstawówce

  20. #14940
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    i jak wrażenia? Doczytałam teraz, że ta książka jest na liście lektur w podstawówce
    ja lubie bardzo, chlopaki chyba juz nie pamietaja, dawno nie czytalismy - przypomne im w wolnej chwili i napisze co oni na to
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •