Strona 740 z 807 PierwszyPierwszy ... 240640690730732733734735736737738739740741742743744745746747748750790 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,781 do 14,800 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14781
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    eee, to klasyka. zostanie dla wnuków
    ja wciąż mam wydanie z mojego dzieciństwa z ilustacjami sheparda (choć prawie się rozlatuje)
    Takie znalazłam i chyba bardziej mi się podoba. Tu na używke będę musiała polować, ale to nic.

    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  2. #14782
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    ale to też wydanie nk, też w il. sheparda
    i też powinno być ok, tylko dłużej będziesz na nie polować



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #14783
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    ale to też wydanie nk, też w il. sheparda
    i też powinno być ok, tylko dłużej będziesz na nie polować
    Wiem wiem, ale format inny i okładka taka z klimatem. Już poszukiwania uruchomione i czekam na odpowiedź do ogłoszenia, także możliwe że długiego polowania nie będzie.

    edit. Dogadałam się, opłacone, czekam aż przyjdzie .
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 07-03-2018 o 00:46
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  4. #14784
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Co z nowości dla 7-latki (urodziny)?
    A co lubi, co ją interesuje?

    Z klasyków to już w sumie wiek na Hobbita (w pierwszej historycznej recenzji z 1937 zalecany dla dzieci 5-9 przez.. 11letniego syna wydawcy) albo na Narnię (mój 7latek uczy się tej serii na pamięć, przynajmniej takie mam wrażenie), z książek świeżo przez nas odkrytych fajnie wygląda "7 nawyków szczęśliwego dziecka", może "List do króla" (Dwie siostry właśnie wydały)?
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  5. #14785
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na List do krola imo zdecydowanie za wczesnie, nawet wydawnictwo poleca 10+ (i to jest moim zdaniem sluszny wybor).

    z nowosci sa Nowe ucieszki Cieszka na przyklad. za paredni bedzie nowa Operacja... (Media Rodzina); O rety! Przyroda swiata Samojlika; cos jeszcze pewnie wymysle...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #14786
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Co z nowości dla 7-latki (urodziny)?
    Seria o Cukierku (pierwszy tom to lektura zapisana w lekturniku Nowi Tropiciele)
    Historia Mademoiselle Oiseau od kilku tygodni też jest drugi tom dostępny
    Aksamitny Królik
    Konberki
    Może coś Rolanda Dahla tylko nie wiem czy te nowości są dziewczęce
    Lilka i Spółka jest fajna ale nie wiem na ile oczytana jest dziewczynka i czy chodzi do szkoły bo lepiej to przyjmą dzieci które już znają realia szkoły
    List do króla - jestem tego samego zdania co natala

  7. #14787
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A co dla siedmiolatka królu dopiero co skończył List do króla jest to obecnie jego ukochana książka płakał że się skończyła i pyta mnie o coś nowego do czytania?

  8. #14788

    Domyślnie

    Murmle 7-latek sam przeczytał te 500 stron? Wow. Szacun.
    To chyba Tsatikiego nie będzie chciał ani Jędrka (czy tu borują).
    Magiczne drzewo może?

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  9. #14789
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A co dla siedmiolatka królu dopiero co skończył List do króla jest to obecnie jego ukochana książka płakał że się skończyła i pyta mnie o coś nowego do czytania?
    mozesz go pocieszyc, ze jest druga czesc, pewnie pojda za ciosem i tez przetlumacza u nas czeka na F, mlodszy na arzie zafascynowany Harrym Potterem i czyta po kolei. choc obstawiam, ze jak sie zrobi straszniej to zrobi przerwe w czytaniu. ale z drugiej strony Przeklete dziecko polknal jednym ciagiem, wiec moze i HP pociagnie do konca?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #14790
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Tata mu czyta. Pottera niedawno próbowałam tego z obrazkami ale mu się nie podobało wiec to chyba za wcześnie. Natnię chcę by sam odkrył.

  11. #14791
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Dzieci Strupka recytują już prawie na pamięć która część z tej serii jest jeszcze godna polecenia?
    Pępek zdecydowanie

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #14792

    Domyślnie

    Moi czytają z tatą Księgę dżungli. Hobbita przeczytaliśmy.

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  13. #14793
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,683

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    Pępek zdecydowanie

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    Czyli Pępek i Dziurki w nosie polecacie
    a Zęby ktoś ma?

  14. #14794
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Mamy zęby, Julek lubi równie mocno jak strupek (no może strupek trochę bardziej). Bardzo Go fascynuje to, że będą mu zęby wypadac i rosnąć nowe. Miał fazę, że codziennie o to dopytywal. W końcu mu powiedziałam, że zaczną mu wypadac jak pójdzie do szkoły, a do tego czasu musi się zadowolić swoimi zębami mlecznym To trochę zmiejszylo częstotliwość zapytań.

    Pępek z kolei jest zdecydowanie rzadziej czytany. Nie kumam tego o zjadaniu pępka, to jest jakiś przesąd w jakimś kraju czy co? Bo nie potrafię wytłumaczyć młodemu o co w tym chodzi.

    Więcej części nie mamy, też myślę o dziurkach w nosie.
    J.2014 i E.2016

  15. #14795
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    U nas najbardziej lubiany Strupek i Piersi, zaraz potem Pępek. Dziurki w nosie najrzadziej w sumie czytane.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  16. #14796
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Moja 3 latka bardzo lubi Stopy. Najbardziej ją interesują własne odrysowane lub wtedy kiedy malujemy stopy farbą i je odciskamy na kartce. U nas Stopy zawsze łączą się z dodatkowyni aktywnościami. Ostatnio np ozdabialiśmy odrysowane stopy jak pisanki, a wszystko po lekturze Stopy

    Zresztą z tego co mocno wyróżnia moją córeczkę jest właśnie to, że niemalże każda lektura jaką czytamy jest związana z aktywnością plastyczną, muzyczną, teatralną etc. U niej nie ma książki ktora nie wiąże się z dodatkowymi zabawami. Także jeśli ktoś sobie rzyczy mogę też podesłać aktywności do wielu książek

  17. #14797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Seria o Cukierku (pierwszy tom to lektura zapisana w lekturniku Nowi Tropiciele)
    Historia Mademoiselle Oiseau od kilku tygodni też jest drugi tom dostępny
    Aksamitny Królik
    Konberki
    Może coś Rolanda Dahla tylko nie wiem czy te nowości są dziewczęce
    Lilka i Spółka jest fajna ale nie wiem na ile oczytana jest dziewczynka i czy chodzi do szkoły bo lepiej to przyjmą dzieci które już znają realia szkoły
    List do króla - jestem tego samego zdania co natala
    Lilka i spółka bardzo podoba się mojemu Tymkowi. Chodzi do pierwszej klasy. Matewka rozśmiesza go do łez.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  18. #14798
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Jak widać każde dziecko ma swoje typy książek.
    :-D

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #14799
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Lilka i spółka bardzo podoba się mojemu Tymkowi. Chodzi do pierwszej klasy. Matewka rozśmiesza go do łez.
    Mój syn też chodzi już do szkoły i też mu się podoba. Natomiast dziecko będące w pkolu nie zrozumie wszystkiego.
    Tak samo jest z kolejnymi tomami Tsatsikiego. 3 czy kolejne tomy Tsatsikiego lepiej przyjmie i zrozumie dziecko które styka się na codzień z tego typu problemami.
    Dziecku można czytać wszystko i dać do czytania wszystko co tylko się w jakiś sposób podoba. Natomiast jak mam jeszcze wpływ na to co czytać lub podrzucać do czytania mojemu synowi to doświadczenia i spostrzeżenia innych rodziców bardzo sobie cenię.
    Dlatego np.: Tsatsiki - kolejne tomy czekają na odopwiedni wiek. I poleciła mi to jedna z naszych forumek tutaj w wątku książkowym którą bardzo cenię.
    Natomiast to co sobie wybierzemy zależy od nas i naszego podejścia do życia.

  20. #14800
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A co dla siedmiolatka królu dopiero co skończył List do króla jest to obecnie jego ukochana książka płakał że się skończyła i pyta mnie o coś nowego do czytania?
    Astrid Lindgren? Detektyw Blomkwist, Ronja, może Bracia Lwie Serce (tylko tu bym z nim rozmawiała na bieżąco bo moi np przeżywali tę książkę bardzo i dużo głębokich rozmów sprowokowała).

    Z klasyków, jeśli z Narnią chcesz poczekać to może Hobbit? Z rycerskich jest jeszcze "Był sobie raz na zawsze król" White'a. Albo może któryś Robin Hood (mam tego Howarda Pyle i planuję podrzucić)?

    Czy Szklarski by chwycił to nie umiem ocenić, możliwe że tak.

    Z mniej klasyków Kroniki Archeo? U nas hit, chociaż mam wrażenie że kolejne tomy są dla coraz starszego czytelnika.

    PS U nas idzie teraz czwarty obrót Narni, jako lektura przed snem. Jako narniomaniak jestem zachwycona A wczoraj podsłuchałam rozmowę P. z kolegą: "A wiesz, ja mam imię po Wielkim Królu Piotrze, po tym który zabił wilka Czarownicy. On uratował życie swojej siostry i ja też bym tak zrobił bo tak trzeba kiedy ktoś chce zrobić krzywdę siostrze"
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •