Strona 730 z 807 PierwszyPierwszy ... 230630680720722723724725726727728729730731732733734735736737738740780 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,581 do 14,600 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14581
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Nasz stary egzemplarz Księgi dżungli zaczyna się inaczej, niż z zalinowanego bloga (aż sprawdziłam), ale ilustracje rzeczywiście ładne Tylko to mało elegancko wpisać autora na okładkę - bez żadnego "na podstawie".

    I trochę nie rozumiem, czemu ciągle upierają się na kolejne wydania Pinokia - przecież to straszna bajka!
    Właśnie, wydawnictwo trzaska pozycji bez opamiętania i potem nie wiadomo co z czym. To leci w kosmos, ilustracje pooglądam w necie i tyle . Ewentualnie w biedrze zerkne na zywo jak sie prezentuja i czy na stronei tytulowej bedzie cos o na podstawie.

  2. #14582
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,245

    Domyślnie

    Szukam czegoś dla 4 latka,czegoś czego nie mamy myślałam o czymś z serii Opowiem Ci mamo,co robią... tylko nie wiem czy to nie za późno hmm i co z tego warto,bo mnie osobiście ta seria nie powala.
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  3. #14583
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,780

    Domyślnie

    Moj 4, 5latek nadal uwielbia Auta codziennie czytamy
    Fakt chyba jestesmy do tylu z czytaniem, bo ostatnie zamowienie to Mamoko Mizielinskich wszystkie książki bo je uwielbia
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #14584
    Chustomanka Awatar katarinqa
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Trójmiasta
    Posty
    759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    Szukam czegoś dla 4 latka,czegoś czego nie mamy myślałam o czymś z serii Opowiem Ci mamo,co robią... tylko nie wiem czy to nie za późno hmm i co z tego warto,bo mnie osobiście ta seria nie powala.
    Też do serii podchodziłam z rezerwą dopóki na spokojnie nie obejrzałam sobie w bibliotece. Fajna i z dużą ilością informacji jest o żabach i ta faktycznie chyba dla starszych dzieci będzie ok. Mój 4,5 latek był zachwycony a i ja sie sporo dowiedziałam
    Kuba 01.03.2013

  5. #14585
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,780

    Domyślnie

    O Miodzie jest bardzo duzo fajnych informacji
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #14586
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    dziewczyny, wiem, że było wiele razy i prawdopodobnie są takie wątki, ale nie potrafię znaleźć na szybko, a potrzebuję na dziś, bo spontanicznie zostaliśmy zaproszeni do daaaaawno nieodwiedzanych znajomych i chciałabym kupić ich chłopcom po książce. Nie mam pojęcia czym się interesują i czy czytają, ale przypuszczam, ze niewiele. Mają 7 i 9 lat. Możecie coś polecić ciekawego?



  7. #14587
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Czy Tomki Szklarskiego beda ok na 9 lat?



  8. #14588
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    sądząc po etapie czytelniczym mojej niespelna 9-olatki, to dla nierozczytanego chłopca Tomek bedzie za wczesnie - chyba że ktos mu bedzie czytać. Chyba mbiej ryzykowne byłyby książki z ktorejs z nowych serii detektywistycznych albo jakiś komiks.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #14589
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    merida, pewnie za późno piszę - ale nie znając dziecka, które być może nie czyta za dużo, nie kupowałabym takiej serii jak Tomki.. Prędzej każdemu stosownie do wieku coś fajnego do wyszukiwania, jest pełno tego. Od "Gdzie jest droid" po inne, trudniejsze.. Chyba by się ucieszyli
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  10. #14590
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Merida, i co kupiłaś?
    Dziewczyny, ja potrzebuję jakiejś fajnej, sensownej książki dla mojej Leny(prawie 9 lat) o tym, jak rysować. Wiecie, tak krok po kroku jak narysować kota, samochód, dźwig, dinozaura i co tam jeszcze się zechce Nie za trudną, nie chodzi mi o fachowy język itp., bardziej dla zabawy, ale też nie banalna. Natknęłam się w sieci na kilka tytułów, ale nie widziałam na żywo, więc trudno mi tak w ciemno kupowac.

  11. #14591
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiamara Zobacz posta
    Merida, i co kupiłaś?
    Dziewczyny, ja potrzebuję jakiejś fajnej, sensownej książki dla mojej Leny(prawie 9 lat) o tym, jak rysować. Wiecie, tak krok po kroku jak narysować kota, samochód, dźwig, dinozaura i co tam jeszcze się zechce Nie za trudną, nie chodzi mi o fachowy język itp., bardziej dla zabawy, ale też nie banalna. Natknęłam się w sieci na kilka tytułów, ale nie widziałam na żywo, więc trudno mi tak w ciemno kupowac.
    Ostatnio ja pytałam o to samo . Kupiłam Co jak narysować, przepiękne wydanie, ale rysunki nie są super łatwe i dinozaura nie ma , google grafika wypluwa sporo srodka.


    Myślę jeszcze o zakupie takiej z Zielonej sowy, widzialam e empiku jakies zbiorcze albo sa cztery czesci pojedyncze http://www.empik.com/szukaj/produkt?...+krok+po+kroku


    Rozważałam dalej zakup takich pozycji i wklejam link gdzie jest srodek i spis tresci. Jakos ostatecznie mi nie podeszly.


    http://www.artequipment.pl/p1760,ele...wyd-delta.html



  12. #14592
    Chustomanka Awatar ania_i
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    G. Śląsk
    Posty
    822

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiamara Zobacz posta
    Merida, i co kupiłaś?
    Dziewczyny, ja potrzebuję jakiejś fajnej, sensownej książki dla mojej Leny(prawie 9 lat) o tym, jak rysować. Wiecie, tak krok po kroku jak narysować kota, samochód, dźwig, dinozaura i co tam jeszcze się zechce Nie za trudną, nie chodzi mi o fachowy język itp., bardziej dla zabawy, ale też nie banalna. Natknęłam się w sieci na kilka tytułów, ale nie widziałam na żywo, więc trudno mi tak w ciemno kupowac.
    A może być zagraniczna?
    Ta jest świetna
    https://www.amazon.de/Punkt-Komma-St.../dp/B0000BPR0N
    I nie, nie trzeba znac niemieckiego. Niestety po moim egzemplarzu zostały strzępy, będę cisnąć rodzinę z De żeby mi przywieźli.
    ----
    Młoda MMXII Młody MMXV

  13. #14593
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Dzięki wielkie dziewczyny
    Coś z tego wybiorę na pewno! Dinozaur to był tak tylko jako przykład o koty chodzi chyba najbardziej

  14. #14594
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    kiamara, widziałam kiedyś w taniej książce na Szewskiej takie pojedyncze książeczki, ale nie wiem czy nie za późno dla Twojej Leny. Na pewno była krowa, karetka i wóz strażacki, nie pamiętam więcej

    kupiłam im ostatecznie jakieś książki ze star wars, po telefonie do koleżanki i informacji, że poza grami i lego to oni się w zasadzie niczym nie interesują... Zastanawiałam się nad Dziennikiem łowcy przygód extremalne Borneo, Szymona Radzimierskiego, ale nie mogłam się wtedy zdecydować co dla drugiego...



  15. #14595

    Domyślnie

    Chciałam uprzejmie zapytać o Gwiazdkozaura. Czy ktoś czytał, zdradzi swą opinię?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  16. #14596
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Chciałam uprzejmie zapytać o Gwiazdkozaura. Czy ktoś czytał, zdradzi swą opinię?

    Gwiazdkozaur moim dziewczynom bardzo sie podoba, zwłaszcza młodszej. Książka b.dobrze wydana. Sama książka jest gruba ale szybko się ją czyta. Historia idealna w świątecznym okresie. Dla nas bardzo na tak.

  17. #14597
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Gwiazdkozaur moim dziewczynom bardzo sie podoba, zwłaszcza młodszej. Książka b.dobrze wydana. Sama książka jest gruba ale szybko się ją czyta. Historia idealna w świątecznym okresie. Dla nas bardzo na tak.
    A młodsza w jakim jest wieku? czytałam dobre recenzje o tej książce, ale stwierdziłam, że moje dzieci jeszcze na nią są za małe...

  18. #14598
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    Kochane, doradźcie:
    Co położyć pod choinką 5-latkowi, który lubi historie przygodowe lub o takim zabarwieniu (typu Rozbójnik Hotzenplotz, Nela), z wyraźna fabułą/narracją i jest dość bojaźliwy (czarownice, potwory i inne straszności odpadają zatem). Mam wybór pomiędzy:
    8+2 i ciężarówka
    Niesamowite przygody 10 skarpetek
    Urodziny prawie wszystkich
    Babcia na jabłoni
    Zaginiony obraz
    Niezwykle przygody latającej myszy

    Na pewno dostanie najnowszą zbiorczą Basię, ale chciałabym dołożyć jeszcze 2 pozycje.
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 15-12-2017 o 22:08



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #14599
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Gwiazdkozaur moim dziewczynom bardzo sie podoba, zwłaszcza młodszej. Książka b.dobrze wydana. Sama książka jest gruba ale szybko się ją czyta. Historia idealna w świątecznym okresie. Dla nas bardzo na tak.
    8.5

  20. #14600
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,780

    Domyślnie

    Kustafa Skarpetki są świetne mój Stach uwielbia mimo, że nie lubi dłuższych opowieści.
    Teraz jest też druga część ale jeszcze nie kupiłam.t
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •