Strona 723 z 806 PierwszyPierwszy ... 223623673713715716717718719720721722723724725726727728729730731733773 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,441 do 14,460 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14441
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Znacie to:https://bonito.pl/k-1756275-piastows...o-sie-w-polsce
    Nada sie dla 9-10latka? Seria "Ale historia" nam nie podchodzi...
    Wrzucilam do koszyka moj starszak sie ucieszy
    Dodalam tez o Jagiellonczykach
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  2. #14442
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Dziewczyny, polećcie proszę jakąś przejrzystą historię Polski dla 9-latka, który chce wziąć udział w konkursie na ten temat.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #14443
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Dziewczyny, polećcie proszę jakąś przejrzystą historię Polski dla 9-latka, który chce wziąć udział w konkursie na ten temat.
    może "Jagiełło pod prysznicem"?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #14444
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    może "Jagiełło pod prysznicem"?
    Polecam jest rewelacyjna.
    Moj starszak czyta ja codziennie do snu
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #14445
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Dzięki, mamy, czytaliśmy, ale chodzi mi bardziej o jakieś kompendium dla dzieci.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #14446
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Ja jeszcze tematykę książek historycznych dla dzieci mam przed sobą, ale dziś natchnęłam się na takie pozycje na stronie Klubu Książki Katolickiej

    Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy.

    oraz


    może komuś coś się spodoba.

  7. #14447
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Przyszłam skonsultować zamówienie zbiorowe Czy coś z tego stanowczo odradzacie/polecacie? Bo przeglądam te katalogi, modyfikuję zamówienie w tę i nazad i nie wiem.
    Syn ma 5 lat, ale uwielbia długie opowieści (jak książki Astrid Lindgren czy Opowieści z Narnii).

    Ewolucja według Calpurnii Tate
    Kłopoty rodu Pożyczalskich
    Tonja z Glimmerdalen
    Patrz, Madika, pada śnieg!
    Czy umiesz gwizdać, Joanno?
    Tsatsiki i Mamuśka
    Święta dzieci z dachów
    Pinokio (ilustrowany z Media Rodzina)
    Szklane dzieci
    Żubr Pompik Tropy na śniegu
    Anatomia (wyd. Mamania)
    Magiczny domek na drzewie(#1) Dinozaury przed zmrokiem

    Magiczny domek na drzewie(#1) Tropiciele faktów. Dinozaury
    Witek 2012

  8. #14448
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Nie wiem czy już było o to pytanie, ale czy któraś z Was ma książki z serii Ryjówka Florka? Bo jestem fanką bajki telewizyjnej, ale ciekawa jestem czy książki mają podobny klimat.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  9. #14449
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Nie wiem czy już było o to pytanie, ale czy któraś z Was ma książki z serii Ryjówka Florka? Bo jestem fanką bajki telewizyjnej, ale ciekawa jestem czy książki mają podobny klimat.
    bajka powstała na podstawie książki, to są dokładnie te same opowieści tylko w formie listów/dziennika/maili.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  10. #14450
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Nie wiem czy już było o to pytanie, ale czy któraś z Was ma książki z serii Ryjówka Florka? Bo jestem fanką bajki telewizyjnej, ale ciekawa jestem czy książki mają podobny klimat.
    bajki nie znam, ksiazki uwielbiamy.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #14451
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Nie wiem czy już było o to pytanie, ale czy któraś z Was ma książki z serii Ryjówka Florka? Bo jestem fanką bajki telewizyjnej, ale ciekawa jestem czy książki mają podobny klimat.
    Jakis czas wstecz spadlamznieba porownywala i bajka wypadala lepiej, ze dla mlodszych sie bardziej nadaje i przystepniejsza. Ja ogladalam bajke i podoba mi sie, ksiazek nie znam, jeszcze .

  12. #14452
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    bajki nie znam, ksiazki uwielbiamy.
    Nie ułatwiasz mi decyzji Bo się tak zastanawiam właśnie czy kupić komplet (chyba 5 dotychczas wydano), czy się wstrzymać. Liczyłam, że ktoś napisze, że nie warto, że badziew, itd. Ja uwielbiam Florkę, dziewczyny zresztą też ;]

    edit: znalazłam post spadlamznieba, jeśli książki są bardziej dla starszych, to w naszym wypadku jest to na plus
    Ostatnio edytowane przez okoani ; 06-11-2017 o 16:11
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  13. #14453
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Nie ułatwiasz mi decyzji Bo się tak zastanawiam właśnie czy kupić komplet (chyba 5 dotychczas wydano), czy się wstrzymać. Liczyłam, że ktoś napisze, że nie warto, że badziew, itd. Ja uwielbiam Florkę, dziewczyny zresztą też ;]

    edit: znalazłam post spadlamznieba, jeśli książki są bardziej dla starszych, to w naszym wypadku jest to na plus
    I gra .

  14. #14454
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Florki są super bajki nie znamy, książki chłopcy bardzo lubią.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  15. #14455
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Zamówiłam komplet
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #14456
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Zamówiłam komplet
    Nie będziesz żałować

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Przyszłam skonsultować zamówienie zbiorowe Czy coś z tego stanowczo odradzacie/polecacie? Bo przeglądam te katalogi, modyfikuję zamówienie w tę i nazad i nie wiem.
    Syn ma 5 lat, ale uwielbia długie opowieści (jak książki Astrid Lindgren czy Opowieści z Narnii).

    Ewolucja według Calpurnii Tate
    Kłopoty rodu Pożyczalskich
    Tonja z Glimmerdalen
    Patrz, Madika, pada śnieg!
    Czy umiesz gwizdać, Joanno?
    Tsatsiki i Mamuśka
    Święta dzieci z dachów
    Pinokio (ilustrowany z Media Rodzina)
    Szklane dzieci
    Żubr Pompik Tropy na śniegu
    Anatomia (wyd. Mamania)
    Magiczny domek na drzewie(#1) Dinozaury przed zmrokiem
    Magiczny domek na drzewie(#1) Tropiciele faktów. Dinozaury
    Ronja dużo czytania się szykuje niestety z tych pozycji znam tylko Maddikę i Pompika Polecam serię Operacja z Media Rodzinna - mamy jedną część -póki co ale bardzo podobała się mojemu pięciolatkowi. Z dłuższych książek czytaliśmy ostatnio Karolcię, 8+2, Cukierka, Pippi i Dziadka i niedźwiadka

  17. #14457
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Nie ułatwiasz mi decyzji Bo się tak zastanawiam właśnie czy kupić komplet (chyba 5 dotychczas wydano), czy się wstrzymać. Liczyłam, że ktoś napisze, że nie warto, że badziew, itd. Ja uwielbiam Florkę, dziewczyny zresztą też ;]

    edit: znalazłam post spadlamznieba, jeśli książki są bardziej dla starszych, to w naszym wypadku jest to na plus
    ja wiem, czy dla starszych? Mój czterolatek już z nich wyrósł.. Ja też uwielbiam, ale on już nie wraca do nich.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  18. #14458
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Kudłata - Trudno, najwyżej sama będę czytać

    Za to przy okazji ostatnich zakupów w Biedrze nabyłam wyszukiwankę "Szalony robot profesora Bzika" - sama miałam zabawę z szukaniem wszystkich usterek.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  19. #14459
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    Ronja, "Czy umiesz gwizdać..." raczej dla starszych. To książka o śmierci (chyba, ze tego szukasz).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #14460
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Ronju - z tych książek mamy
    Tsatsikiego (zwł. najstarsza bardzo lubiła jak się zetknęliśmy z półtora roku temu - pożyczonego od dziewczynki która z niecierpliwością wypatrywała każdej następnej części) - myślę, że może Wam się podobać choć jak jest się przyzwyczajonym do "grzecznych" książek dla dzieci, na początku może być nieco szokujący dosadnością słownictwa (typu przezwiska Morten-zasikany szczur i bardziej) i dosłownością w opisie relacji - bójki w szkole itp; znam też takich dla których byłby problemem model rodziny - mama i synek bez taty, dziecko z przelotnego romansu itd
    Tonję z Glimmerdalen - lubimy (też zwłaszcza najstarsza), choć z braku czasu i nadmiaru innych lektur (też szkolnych) czytamy b powoli - bardzo nam się podobało Gofrowe serce tej samej autorki - zwariowane (dzieci chichotały kiedy w noc świętojańską niechcący wszyscy świętujący zostali oblani gnojówką) i jednocześnie ciepłe.

    Pinokia nie mamy, ale po tym, jak słuchaliśmy bajki-grajki nie planuję kupić książki - ciężka lektura (choć ilustracje w tym wydani na pewno piękne)

    Czy umiesz gwizdać... - na razie nie czytałam dzieciom, jak przeglądałam, to mi się zakręciła łza w oku. Bohaterami są chłopcy - płeć ma czasem ma zadziwiająco duże znaczenie dla młodych słuchaczy

    Pożyczalskich nie czytaliśmy, bardzo było chwalone w swoim czasie - jeszcze nie czytaliśmy nic Mary Norton, ale dla wielu osób jej książki to b dobre wspomnienie z dzieciństwa (mnie akurat jakoś w tamtym czasie ominęły jej książki).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •