Strona 714 z 806 PierwszyPierwszy ... 214614664704706707708709710711712713714715716717718719720721722724764 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,261 do 14,280 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14261
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    samuela zbiorcze wydanie Mary Poppins to było moje pierwsze. Zgadzam się że jest piękne i robi wrażenie. Natomiast nie zabierzesz go nigdzie ze sobą bo to "cegła".
    Od pewnego czasu kupuję pojedyncze bo łatwiej się czyta. Uważam że dla dziecka samoczytającego też będzie łatwiejsze a chciałabym aby moje dzieci (a przynajmniej córka przeczytała ją również sama).
    Sama musisz zdecydować które wydanie będzie dla Ciebie lepsze.

  2. #14262
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katrioszka Zobacz posta
    Podpowiecie mi coś dla niespełna trzylatki na prezent z okazji chrzcin? Coś ładnego, niereligijnego
    O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Wydawnictwo AA ilustracje Alicja Kocurek
    Chyba że coś tańszego i mniejszego to może Narodziny księżniczki, piękna też jest kksiążka Królestwo dziewczynki ​ale to chyba nie za bardzo na chrzest? Nie wiem jak rodzice by to odebrali?

  3. #14263
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Wydawnictwo AA ilustracje Alicja Kocurek
    Chyba że coś tańszego i mniejszego to może Narodziny księżniczki, piękna też jest kksiążka Królestwo dziewczynki ​ale to chyba nie za bardzo na chrzest? Nie wiem jak rodzice by to odebrali?
    Jak mam traumę z dzieciństwa do Sierotki Marysi, tak to wydanie mi się bardzo podoba i bardzo kusi ..

  4. #14264
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Jak mam traumę z dzieciństwa do Sierotki Marysi, tak to wydanie mi się bardzo podoba i bardzo kusi ..
    Mnie też się podoba, ale rodzice małej nie byliby zachwyceni

    Spadłamznieba, za to pozostałe propozycje kupię swojej córeczce i trochę dla siebie dziękuję
    Mama A.

  5. #14265
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katrioszka Zobacz posta
    Mnie też się podoba, ale rodzice małej nie byliby zachwyceni

    Spadłamznieba, za to pozostałe propozycje kupię swojej córeczce i trochę dla siebie dziękuję
    Może któreś zbiorcze Brzechwy z Naszej księgarni, wiersze albo bajki?

    edit. Tyle książek, że trudno na cokolwiek wpaść od razu. Jeszcze z NK
    Miś uszatek zbiorcze

    edit2. Z Media rodzina coś może z klasyki, Śpiewająca lipka może?
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 22-08-2017 o 20:29

  6. #14266
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katrioszka Zobacz posta
    Mnie też się podoba, ale rodzice małej nie byliby zachwyceni ę

    Pszczoły
    Mapy
    Znajdź nas woda łąka las. - tego jeszcze nie mam ale ciekawa pozycja i to bardzo. Można dokupuć karty które pomagają w odnalezieniu (co nie jest łatwe wbrew pozorom).
    Nie mam tego ale w księgarni spędziliśmy z dziećmi nad tym sporsporo czasu szukając.
    .Nowości z NK (Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek i insp - Gabriela Mistral
    Piękne jest Jezioro łabędzie z Mamani. Naprwdę pięknie wydana książka

  7. #14267
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta

    Pszczoły
    Mapy
    Znajdź nas woda łąka las. - tego jeszcze nie mam ale ciekawa pozycja i to bardzo. Można dokupuć karty które pomagają w odnalezieniu (co nie jest łatwe wbrew pozorom).
    Nie mam tego ale w księgarni spędziliśmy z dziećmi nad tym sporsporo czasu szukając.
    .Nowości z NK (Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek i insp - Gabriela Mistral
    Piękne jest Jezioro łabędzie z Mamani. Naprwdę pięknie wydana książka
    Mistral tak, cudne są te wydania.

    Z klasycznych pojedynczych baśni to jeszcze TAKO: Dzikie łabędzie, Jaś i Małgosia, Trzy świnki .

    edit. A z lupami Tatarak: Co kryje las, morze?

    edit. W kieszonce Chmielewskiej https://mediarodzina.pl/prod/1155/W-kieszonce
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 22-08-2017 o 21:09

  8. #14268
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Miś Uszatek ten z NK jest piękny Córa bardzo lubi a ma prawie 3 lata
    Poczytaj mi mamo, Przygody dzieci z ulicy Awanturników - to nowe wydanie z NK
    a może Lotta z Zakamarków - bardzo ładne wydanie
    ciut na wyrost, ale też fajna książka - zbiorczy Piaskowy Wilk

    edit
    Dopiszę jeszcze Lwa i ptaka - uwielbiam tą książkę !!

  9. #14269
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Czy ta seria książeczek o muminku z egmontu (takie jak ta: http://bonito.pl/k-90376111-muminek-i-nowy-przyjaciel) nadadzą się dla 2,5 latki? Znaczy się nie ma tam za dużo treści?
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  10. #14270
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Czy ta seria książeczek o muminku z egmontu (takie jak ta: http://bonito.pl/k-90376111-muminek-i-nowy-przyjaciel) nadadzą się dla 2,5 latki? Znaczy się nie ma tam za dużo treści?
    U mnie w tym wieku słuchali i bardzo lubili

  11. #14271
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Super, dzięki! Bo mała ma fazę na muminki, no ale na klasyczne jest jeszcze za wcześnie
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  12. #14272
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Nada się spokojnie, tu masz podgląd w tekście: http://szaramysz.pl/dziecko/ksiazki-dla-dwulatka/

    Jeszcze polecam książeczki autorstwa HarAlda Sonessona, niedostępne w sprzedaży, ale często się pojawiają na olx. Moim zdaniem jeszcze fajniejsza seria.
    J.2014 i E.2016

  13. #14273
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Czy ta seria książeczek o muminku z egmontu (takie jak ta: http://bonito.pl/k-90376111-muminek-i-nowy-przyjaciel) nadadzą się dla 2,5 latki? Znaczy się nie ma tam za dużo treści?
    Seria jest fajna nawet bardzo.
    Moja koleżanka czytała je swoim synom. Jeden miał niespełna 2 lata a drugi rok. Natomiast moja córka nie chce słuchać nawet teraz za to zbiorcze Basie i kilka KiciaKoci wysłych nawet przez 2h bez przewracania i przeszkadzania. Od zawsze jej ulubiona Zbiorcza Basia to 3 część.
    Spróbuj jedną i najwyżej dokup później. Pamiętam jak kiedyś tu była dyskusja na forum i ktoś miał wtedy dziecko (chyba też córkę) w podobnym wieku i też dziecko nie wysiedziało. Nie wiem czy sekret tego czy dziecko coś wysłucha czy nie nie jest w ilustracjach.

    Miś uszatek u nas nie przechodził u starszaka w wieku niespełna 3 lat (mam starsze pojedyncze wydania oraz to nowe z NK) Za to teraz (tak od około roku może ciut dłużej) lubiany.
    Córka nie pała do niego miłością za to do Reksia tego nowego z NK bardzo.

  14. #14274
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    A czy ksiazkowa Basia różni się od wojskowej? Bo mam kilka numerów z kiosku i to nawet dla przedszkolaka za dużo treści na raz
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  15. #14275
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Nada się spokojnie, tu masz podgląd w tekście: http://szaramysz.pl/dziecko/ksiazki-dla-dwulatka/

    Jeszcze polecam książeczki autorstwa HarAlda Sonessona, niedostępne w sprzedaży, ale często się pojawiają na olx. Moim zdaniem jeszcze fajniejsza seria.
    Potwierdzam. I chwale sie ze udalo mi sie upolowac ostatnia do kolekcji, o zimie .

    Z innych, moj 1,5 roczniak lubił sluchac Uszatka. Nie siedzi co,prawda na miejscu, ale nie przynosi w zamian nic innego.

  16. #14276
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Córka nie pała do niego miłością za to do Reksia tego nowego z NK bardzo.
    Którego macie Reksia? Bo wyszło chyba aż 3 różne ostatnio

    edit
    Właśnie zobaczyłam, że mają być jeszcze dwie kolejne książki z Reksiem w roli głównej ...
    https://publicat.pl/papilon/oferta/d...ksio-szczeniak
    https://publicat.pl/papilon/oferta/n...o-encyklopedia
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 23-08-2017 o 09:22

  17. #14277
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    A czy ksiazkowa Basia różni się od wojskowej? Bo mam kilka numerów z kiosku i to nawet dla przedszkolaka za dużo treści na raz
    Większość dzieci w wieku naszych córek nie wytrzyma długiego tekstu. To że moja uwielbia Basię jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem bo jestem pewna że większość tekstu jest niezrozumiała. Podejrzewam że lubi Basię 3 bo jest pomarańczowa czy czerwona okładka, Basia i Franek też tylko ta fioletowa.
    U nas ciągle króluje KiciaKocia, Świnka Peppa, kartonowe Kreciki, Śpiewanki z Muchomora, rymowanki ifioletowa.
    Basia jest z dużą ilością tekstu.

    Wruuuu mamy wszystki książki Reksia bo synek dostał od nas i od mojej mamy w prezencie.

  18. #14278
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta

    Wruuuu mamy wszystki książki Reksia bo synek dostał od nas i od mojej mamy w prezencie.
    A która najbardziej? My mamy pojedyncze opowiadanie o tym jak Reksio bawił się w chowanego i nie za bardzo podoba się moim dzieciom

  19. #14279
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A która najbardziej? My mamy pojedyncze opowiadanie o tym jak Reksio bawił się w chowanego i nie za bardzo podoba się moim dzieciom
    Najbardziej inna jest ta z zagadkami i zadaniami i dla mojej Królowej jest zdecydowanie za wcześnie na nią i faktycznie nie jest nia zainteresowana jakoś szczególnie. Starszak bierze i czyta na głos angażując nas w zgadywanie czy rozwiązywanie różnych rzeczy które tam są.
    Natomiast Wielka księga czy Dobranocka to jest w formie opowiadań.
    Czy mają jakieś ulubione opowiadania? Ostatnio mój syn chciał ciągle czytać opowiadanie pt "Pali się" i córce też to odpowiadało.
    Więc czytaliśmy kilkanaście razy pod rząd albo jeszcze więcej.

  20. #14280
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Najbardziej inna jest ta z zagadkami i zadaniami i dla mojej Królowej jest zdecydowanie za wcześnie na nią i faktycznie nie jest nia zainteresowana jakoś szczególnie. Starszak bierze i czyta na głos angażując nas w zgadywanie czy rozwiązywanie różnych rzeczy które tam są.
    Natomiast Wielka księga czy Dobranocka to jest w formie opowiadań.
    Czy mają jakieś ulubione opowiadania? Ostatnio mój syn chciał ciągle czytać opowiadanie pt "Pali się" i córce też to odpowiadało.
    Więc czytaliśmy kilkanaście razy pod rząd albo jeszcze więcej.
    Znamy tylko to jedno opowiadanie... A w którejś części są krótsze opowiadania? Bo to o zabawie w chowanego jest dość długie :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •