Strona 713 z 807 PierwszyPierwszy ... 213613663703705706707708709710711712713714715716717718719720721723763 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,241 do 14,260 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14241
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    samuela dla mamy i córki mogę polecić książkę Historia Mademoiselle OOiseau.
    Historia 9 letniej dziewczynki ale nie wiem czy dla 5,5 latki będzie ok. Poczytaj o niej i zdecyduj.
    Natomiast książka jest pięknie wydana i nie chodzi tylko o ilustracje ale użyty język........hmmmmm...... jest ponad czasowy, piękny. Książka pełna wartości. Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej książki dla dzieci.
    Synowi nie czytałam aczkolwiek może by go zainteresowała? Nie wiem. Poczeka na córkę kilka lat.

  2. #14242
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    spadłamznieba
    super, nigdy nie słyszałam o tej książce, a wygląda bardzo interesująco, na pewno spróbujemy

  3. #14243
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    916

    Domyślnie

    A Dunia nadaje się dla chłopca? Czy to pod dziewczynki pisana książka?
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  4. #14244
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Zaczęłyśmy dzisiaj 8+2, za mało ilustracji chyba, ale po pierwszym rozdziale domagała się następnych i przeczytałyśmy trzy .

  5. #14245
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez podgrzybek Zobacz posta
    A Dunia nadaje się dla chłopca? Czy to pod dziewczynki pisana książka?
    Moi bardzo lubia, wiec imo spokojnie sie nadaje. Ale ja z tej opcji co to uwaza, ze i o ksiezniczkach chlopcy posluchac spokojnie moga

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #14246
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Latajacy detektyw z dwoch siostr. Rozbojnik hotzenplotz. Pan jaromir z bony. Tappi - ten dla starszych. Babcia na jabloni.
    Jak mi naprawia komputer to wrzuce linki. I pewnie jeszcze cos wymysle...
    natala polecałaś to jakiś czas temu dla 8 latka a może znacie coś jeszcze warte kupienia ? oczywiscie pytanie do wszystkich
    w koszyku mam:




    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  7. #14247
    Chustonoszka Awatar kasz
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola Bemowo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Polećcie mi coś długiego, z rozdziałami (ale żeby chociaż trochę obrazków było) dla 5,5 latki. Czytamy dużo Lindgren, Dzieci z Bullerbyn i Lotta bardzo jej się podobały. Lubi książki, w której bohaterowie są dziećmi a nie np. zwierzętami. Myślę o 8+2. Hania Humorek jest fajna?
    Zastanawiam się nad Małą księżniczką i Heidi, są jakieś ilustrowane wydania?
    Samuela, moja 5latka ma podobny gust i bardzo bardzo jej się podobało 'Gofrowe serce'.

  8. #14248
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    samuela wczoraj mój syn wyciągnął książkę którą czytałam mu jakiś czas temu i od razu pomyślałam o was
    Ciekawe co będzie jutro. Renata Piątkowska.
    Czytałam to jemu już dawno kiedy moja córka była bobaskiem ale nie pamiętam kiedy dokładnie (4,5 może 5,5 roku miał).
    Teraz czyta ją sam bo to książka z serii pod parasolem czyli do samodzielnego czytania.
    Tekst jest bardzo przyjemny. Może bardziej dla dziewczynek niż chłopców ale ty i tak masz dziewczynkę


    Mademoiselle polecam bardzo szczególnie dla mam i ich córek.
    co nie oznacza że nie można jej czytać chłopcom bo gdybym nie miała córki to na pewno bym ją przeczytała synowi, ale od kiedy mam córkę to niektóre książki chcę mieć tylko dla mnie i dla niej.
    Mój mąż z synem ma np Mikołajka. Tutaj ani ja ani córka nie uczestniczą jak mąż czyta aczkolwiek audiobooka słuchają wszyscy bo inaczej się nie da

    podgrzebek Dunie czytam właśnie z synem i z tego co widzę niewiele młodszym od Twojego bo on też 2010 tylko że z końca grudnia. Fajna też jest książka Benek i spółka ​jeśli chodzi o tematyktematykę około szkolną

  9. #14249
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Dziękuję! Wpisałam sobie na listę jeszcze Gofrowe serce i Ciekawe co będzie jutro.

  10. #14250
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Z takich dla starszych podobała się nam też Ziuzia - póki co przeczytaliśmy pierwsze dwie części

  11. #14251
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Dziękuję! Wpisałam sobie na listę jeszcze Gofrowe serce i Ciekawe co będzie jutro.
    U nas Gofrowe serce też się podobało wszystkim. Aczkolwiek mój wrażliwiec niektóre sytuacje bardzo przeżywał.

  12. #14252
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Czytam teraz "dzieci zorzy polarnej", i podoba nam się, taka magiczna i senna... choć pewnie lepiej by się czytało ją zimą...

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  13. #14253
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was czytał z dziećmi Nudzimisie?

  14. #14254
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Czy ktoś z Was czytał z dziećmi Nudzimisie?
    U nas lubiane. Teraz na tapecie ta o pójściu do szkoły.
    Seria tych książek była czytana u mojego syna w pkolu i poprosił aby czytać mu w domu stąd się dowiedziałam o serii tych przyjemnych, lekkich książeczek. Kupiłam mamy 3 i teraz jedna z nich w użyciu.

  15. #14255
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    916

    Domyślnie

    Potwierdzam - bardzo przyjemne opowiadania. Warto kupić
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  16. #14256
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    samuela jeszcze odnośnie książek dla Twojej 5,5 latki. Myślałaś o Mary Poppins? Ona chyba rekomendowana od 6 lat? Nie pamiętam dokładnie. Niedługo wieczory będą długi a seria ciekawa i ponad czasowa (aczkolwiek osobiście znam kogoś kto jej nie trawi )

  17. #14257
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Przyznam, że nigdy nie czytałam ani nie oglądałam Mary Poppins, mam braki w wykształceniu. A polecisz jakieś fajne wydanie?

  18. #14258
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Przyznam, że nigdy nie czytałam ani nie oglądałam Mary Poppins, mam braki w wykształceniu. A polecisz jakieś fajne wydanie?

    Wszystkie części w jednym. Cudne wydanie https://www.ceneo.pl/30260160

  19. #14259
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Podpowiecie mi coś dla niespełna trzylatki na prezent z okazji chrzcin? Coś ładnego, niereligijnego
    Mama A.

  20. #14260
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Ja bym kupiła Dzieci z Bullerbyn to nowe wydanie w twardej oprawie albo Powiastki Beatrix Potter, te: http://qlturka.pl/2016/01/25/powiast...enzja-ksiazki/, tylko chyba już je ciężko dostać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •