Strona 704 z 807 PierwszyPierwszy ... 204604654694696697698699700701702703704705706707708709710711712714754804 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,061 do 14,080 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14061
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    Moja córka czytała dwutomowe i mówiła,że dla niej nieporęczne. Na komunię dostała 7 tomowe.

    dankin dziękuję,wzięliśmy Wakacje na medal
    Na dwutomowe jestem zdecydowana, tylko rozwazam sentyment czy nowka .

  2. #14062
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,270

    Domyślnie

    Rozumiem
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  3. #14063
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    Moja córka czytała dwutomowe i mówiła,że dla niej nieporęczne. Na komunię dostała 7 tomowe.

    dankin dziękuję,wzięliśmy Wakacje na medal
    Siostrzenica mojego męża dostała od nas dwu tomowe i też mówi, że nieporęczne. Na dzień dziecka dostanie pojedyncze tomy. Te dwu tomowe to chyba takie do domu bo jednak mało poręczne.

  4. #14064
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Może dla dziecka, bo mi się bardzo wygodnie je czyta.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #14065
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Może dla dziecka, bo mi się bardzo wygodnie je czyta.
    mnie tez, mam MR
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #14066
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mam 2 tomowe i 7 tomów. Czytałam 2 tomowe i ok. Tylko, ze ja lubię zbiorcze wydania. Natomiast mój mąż który dużo podróżuje samolotem powiedział że miękkie okładki i jak najcieńsze są najlepsze.
    Więc chyba nie tyle od dziecka co od osoby i tegogdzie i jak czyta.
    Pamietam jak się kiedyś tutaj pytałam o wydanie to ktoś też napisał że jego dziecko woli 7 tomów bo łatwiej i lżej do plecaka.

    I wiecie co zauważam że te ładne wydania (nie tylko Narnia) to jednak domowe książki.
    Moja przyjaciółka niedawno pożyczyła ode mnie dla syna Karolcie
    to wydanie z serii llimitowanej. Jej syn mimiał jako lekturę i wwiecie co oddała i kkupiła normalne wydanie bo powiedziała że do szkoły to szkoda.
    Zastanawiam się jak to będzie niedługo u nas.
    Jakie macie doświadczenia z lekturami ?

  7. #14067
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Natomiast mój mąż który dużo podróżuje samolotem powiedział że miękkie okładki i jak najcieńsze są najlepsze.
    Więc chyba nie tyle od dziecka co od osoby i tegogdzie i jak czyta.
    Na podróże tylko czytnik. Załadujesz mnóstwo książek w jedno lekkie urządzenie.

  8. #14068
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Na podróże tylko czytnik. Załadujesz mnóstwo książek w jedno lekkie urządzenie.
    No właśnie nie chce brać czytnika. Dostał ode mnie kiedyś w prezencie i leży w szafie.
    On mówi że mimo wszystko lubi książki. Lubi sobie przewracać kartki, czuć książkę w ręku, zapach druku etc.
    Oczywiście bardzo ubolewa nad formatem tej najnowszej serii historycznej o Polsce. Aczkolwiek pierwszy tom brał pozostałe czytał już w domu bo to jednak "cegła"

  9. #14069
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,270

    Domyślnie

    Ja nie przepadam za ladnymi wydaniami,lubię książkę pachnącą ( jak zniosłam ze,strychu starocie,to mój m nie mógł wytrzymać zapachu) na której widać ślady zużycia. Mam jakieś eleganckie wydania,z których nikt nigdy nie korzystał
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  10. #14070
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Takie mega starocie, ze wlasnie czuc zapach to tylko wlasne, z wlasnych zbiorow. Probowalam kilka uzywek i puscilam dalej, zapach starosci jak nie swoj to mnie odrzuca.

    Co do czytnika, to wczoraj szlak mnie trafial w lozku ze zwykla ksiazka, bo potrzeba dwoch rak zeby przewracac i trzymac. Teraz sie ledwo moge ulozyc w ciazy, wiec czytnik obslugiwany jednym palcem ulatwia sprawe.

  11. #14071
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    martamwmw jakby to powiedzieć mój mąż nigdy nie będzie w ciąży. Bardzo mnie to rozbawiło co naprozbawio czytniku i mam nadzieję że rozumiesz żart.

  12. #14072
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    martamwmw jakby to powiedzieć mój mąż nigdy nie będzie w ciąży. Bardzo mnie to rozbawiło co naprozbawio czytniku i mam nadzieję że rozumiesz żart.
    Taa, ogólnie czytnik wygodniejszy w łóżku, a teraz w ciąży to w ogóle .

  13. #14073
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    My mamy tą starą dwutomową Narnię i do czytania w domu jest OK, ale jak Basia miała nosić "Lew czarownica i stara szafa" jako lekturę do szkoły, to pożyczyłyśmy z biblioteki.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  14. #14074
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,733

    Domyślnie

    Mamy w rodzinie taką tradycję, że na chrzest kupujemy dzieciom między innymi książki, jakieś "wypasione" wydania, do tego dedykacje itp. I szukam teraz książki dla roczniaka, jego starsza siostra dostała piękne wydanie Beatrix Potter, mój syn (od nich) dostał Historie Biblijne, więc też niekoniecznie chcę powtarzać.
    Jakieś pomysły?

  15. #14075
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Mamy w rodzinie taką tradycję, że na chrzest kupujemy dzieciom między innymi książki, jakieś "wypasione" wydania, do tego dedykacje itp. I szukam teraz książki dla roczniaka, jego starsza siostra dostała piękne wydanie Beatrix Potter, mój syn (od nich) dostał Historie Biblijne, więc też niekoniecznie chcę powtarzać.
    Jakieś pomysły?
    O Krasnoludkach i o sierotce Marysi
    Jeżeli może być seria to Czerwony Kapturek i te inne baśnie z Tako
    Dwu tomowe wydanie Opowieści z Narnii
    Złota klatka - śliczne
    Przybysz Shaun Tan - ale to różnie ludzie mogą odebrać
    Śpiewająca lipka - wznowienie które za jakiś czas się skończy. Swego czasu ta pozycja osiągała kosmiczne kwoty na allegro
    Może nowa seria Brzechwy
    Dom z ilustracjami Innocentiego
    Pinokio z ilustracjami j.w
    Animalium
    Botanicum
    Proszę Słonia to nowe wydanie -bardzo ładne jest tylko chyba najskromniejsze
    Ciekawie wygląda też ta Biblia z wy. Dwóch sióstr. Przejrzałam ją na szybko ale nie wiem czy ma Imprimatur
    Jeżeli coś dla starszych to polecam serię (na razie wyszły 3 tomy) Dzieje Polski A. Nowak

  16. #14076
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,927

    Domyślnie

    Mamy te Biblię z 2 sióstr i mam wrażenie że ona nie jest dla dzieci, tzn wiadomo można czytać, dziecko coś tam dla siebie wyniesie, ilustracje minimalistyczne, fajne, za to tresciowio trzeba być niezle obeznanym PRZED. Niczego nie tlumaczy. No i straszne marnotrawstwo papieru jest wielka, ciężko się ogląda, często przewraca niewygodne strony. Ale jak ktoś lubi szpanerskie wydania to pewnie warto mieć

    Ja prezentowe jeszcze polecam baśnie z całego świata z media rodziny, albo klasyki w stylu Andersen bracia Grimm

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  17. #14077
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Dziewczyny, co byscie kupily 6-7 letniej dziewczynce, raczej nieoczytanej, rodzice prawie w ogole jej nie czytaja, jedynie babcia. Sama zaczyna powoli czytac. Nie wiem co lubi. Nie chcialabym jej przerazic czyms grubym, raczej zachecic. Poczytalam troche i moimi typami sa Lotta, Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Piaskowy wilk, Ronja, Lasse i Maja, Opowiesci z Narnii (/choc to chyba za grube), Moje szczesliwe zycie. Wybralybyscie cos? A moze jakies inne propozycje macie?



  18. #14078
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,279

    Domyślnie

    Do czytania jej przez kogos czy do czytania samodzielnego?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  19. #14079
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Dziewczyny, co byscie kupily 6-7 letniej dziewczynce, raczej nieoczytanej, rodzice prawie w ogole jej nie czytaja, jedynie babcia. Sama zaczyna powoli czytac. Nie wiem co lubi. Nie chcialabym jej przerazic czyms grubym, raczej zachecic. Poczytalam troche i moimi typami sa Lotta, Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Piaskowy wilk, Ronja, Lasse i Maja, Opowiesci z Narnii (/choc to chyba za grube), Moje szczesliwe zycie. Wybralybyscie cos? A moze jakies inne propozycje macie?
    Dunię bym wzięła, jest idealna do samodzielnego czytania a historia jest wciągająca wg wszystkich dziewczynek z rodziny
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  20. #14080
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    merida kupiłabym Nele małą reporterkę. U mojego syna w zerówce przedszkolnej dzieci( rocznikowo 7 lat) bardzo bardzo lubią.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •