Strona 675 z 807 PierwszyPierwszy ... 175575625665667668669670671672673674675676677678679680681682683685725775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,481 do 13,500 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #13481
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Mnie też kręcą te Muminki, ale to duże zbiorcze wydanie mnie odrzuciło, za grube. Te nowe beżowe wydania też mi się nie podobają. Chyba sobie kupię na początek Kometę. Tylko nie wiem czy dzieciaki je przełkną , do dziś moje starsze dzieci mówią , ze boją się Buki. Najwyżej będą dla mnie. Mąż gdzieś miał jakieś stare Muminki, chyba Lato lub Zimę , ale już nie wiem gdzie są
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  2. #13482
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,797

    Domyślnie

    Na NK w wyprzedazy sa/byly Muminki te male w bialych okladkach. Ja zakupilam 3cz reszte na olx. Czytalam sama jak na razie, bo dziecko za małe
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #13483
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Muminki cd. Takie wydania znalazłam, wszystko nk.

    Takie szare, to pojedyncze opowiadania rozumiem? Te 9 części to komplet?


    qqrq o tych chyba pisze? To tez pojedyncze.


    Takie to zbiorcze ma sie rozumieć. Tu w opisie też wymieniają 9 części, więć mniemam że 9 to komplet.

    W środku pewnie to samo?? Przychylić się do którejś wersji? Zbiorcze oostatnie wychodzą najtaniej.

    edit. Muminki dla młodszych.

    Z wydawnictwa Wilga piszą, że seria zawiera:
    - Muminki. Wspaniała książka z naklejkami
    - Muminki. Wspaniała książka do kolorowania
    - Muminki. Otwórz okienko
    - Muminki. Mała księga Słowa.
    - Muminki. Mała księga Liczby.
    - Muminki i urodzinowy guzik.

    Muminki Egmont:
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 30-01-2017 o 21:35

  4. #13484
    Chustomanka Awatar fizbach
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Muminki cd. Takie wydania znalazłam, wszystko nk.

    Takie szare, to pojedyncze opowiadania rozumiem? Te 9 części to komplet?


    qqrq o tych chyba pisze? To tez pojedyncze.


    Takie to zbiorcze ma sie rozumieć. Tu w opisie też wymieniają 9 części, więć mniemam że 9 to komplet.

    W środku pewnie to samo?? Przychylić się do którejś wersji? Zbiorcze oostatnie wychodzą najtaniej.
    Ja mam zbiorcze wydanie. Jest to samo co w małych pojedynczych. Ilustracje są oryginalne. Właśnie je czytamy wieczorami.

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  5. #13485
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    I jeszcze z innej bajki, pytanie o Andersena. Znacie takie wydania z ilustracjami Michael Fiodorov

    i jeszcze jest z niebieską okładką, chyba sądząc po spisie treści te dwie w jednym

  6. #13486
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Muminki mam pojedyncze, te z ktorych Kometa jest wklejona - takie same mialam (choc nie komplet) jako dziecko te szare (bezowe chyba bardziej) mi sie bardzo podobaja - takie mroczne, jak Muminki byc potrafia. jakby miala nadmiar gotowki, to bym sobie kupila. przeczytalam calosc F jak byl jeszcze w brzuchu - i przychylam sie do wniosku, ze to ksiazka dla duzych jest. nie tylko - ale dopiero dorosly imo doceni do konca.

    te kolorowe (w Pl z Egmontu, kiedys z Wilgi), na podstawie TJ mamy - troche po polsku, troche po angielsku i sa moim zdaniem OK. zwlaszcza biorac pod uwage to co wyzej napisalam Male ksiegi na tekturze, rysunek plus slowo (mamy cos po angielsku).

    po angielsku jest jeszcze fajny pop-up. znalazlam na amazonie i wychodzi, ze jestem bogatsza niz mysle. pan Witek sie nie umywa

    pamietaj, ze jeszcze sa Muminki z EneDueRabe. byly tez komikoswe, ale chyba juz niedostepne (zreszta, one akurat dla duuuzo starszych).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #13487
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Muminki mam pojedyncze, te z ktorych Kometa jest wklejona - takie same mialam (choc nie komplet) jako dziecko te szare (bezowe chyba bardziej) mi sie bardzo podobaja - takie mroczne, jak Muminki byc potrafia. jakby miala nadmiar gotowki, to bym sobie kupila. przeczytalam calosc F jak byl jeszcze w brzuchu - i przychylam sie do wniosku, ze to ksiazka dla duzych jest. nie tylko - ale dopiero dorosly imo doceni do konca.

    te kolorowe (w Pl z Egmontu, kiedys z Wilgi), na podstawie TJ mamy - troche po polsku, troche po angielsku i sa moim zdaniem OK. zwlaszcza biorac pod uwage to co wyzej napisalam Male ksiegi na tekturze, rysunek plus slowo (mamy cos po angielsku).

    po angielsku jest jeszcze fajny pop-up. znalazlam na amazonie i wychodzi, ze jestem bogatsza niz mysle. pan Witek sie nie umywa

    pamietaj, ze jeszcze sa Muminki z EneDueRabe. byly tez komikoswe, ale chyba juz niedostepne (zreszta, one akurat dla duuuzo starszych).
    Eneduorabe idzie do mnie w zamówieniu styczniowym, oczywiście bez Maciupka, bo niedostępny.
    Komiksy wspomniane są właśnie w zapowiedziach
    Dla starszych, czy nie starszych, często ostatnio przeglądam antykwariaty internetowe i te Muminki sie przewijają w różnych postaciach i nawet nie wiem, czy jest sens się zastanawiać .

  8. #13488
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Oo zapomniałam całkiem o Muminkach z EneDueRabe. Co było potem? u nas uwielbiane, Starszak trochę się boi przy tym, ale sięga często, więc chyba mu się ten dreszczyk podoba
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #13489
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    102

    Domyślnie

    Całkiem z inna sprawa: kupiłam za całe 3 zł "Calus na dobranoc" w wersji oryginalnej. Sama na gorąco tlumaczylam córce czytajac przed snem, ale zerknelam w google i widze że to moje dosłowne tłumaczenie nie jest tak płynne i melodyjne jak w polskiej wersji. Kojarzycie może czy gdzieś dostępny jest podglad całej książki? Znalazłam jedynie 3 strony na blogu.

  10. #13490
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mam ją mogę na priv przesłać zdjęcia
    Cytat Zamieszczone przez martaaa Zobacz posta
    Całkiem z inna sprawa: kupiłam za całe 3 zł "Calus na dobranoc" w wersji oryginalnej. Sama na gorąco tlumaczylam córce czytajac przed snem, ale zerknelam w google i widze że to moje dosłowne tłumaczenie nie jest tak płynne i melodyjne jak w polskiej wersji. Kojarzycie może czy gdzieś dostępny jest podglad całej książki? Znalazłam jedynie 3 strony na blogu.

  11. #13491
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    102

    Domyślnie

    super poproszę i dziękuję

  12. #13492
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Mam ją mogę na priv przesłać zdjęcia
    A czy ja też mogłabym się podłączyć? Wprawdzie dziewczyny pewnie się przyzwyczaiły do moich za każdym razem innych tekstów, ale miło byłoby zaprezentować im coś lepszego...

  13. #13493
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Powtorze, a takie coś, też Egmont, to co to?? Też widziałam kilka części"


    I takie, to też nk, co tam w środku jest??? Są inne części.

  14. #13494
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marto odnośnie egmontowych już pisałam, że mamy i lubimy.
    Tutaj jest to znane na forum czasami nawet bywa na bazarku.

    edit: martaaa oraz Ryba wyślę zdjęcia jutro ale poproszę wasze adresy e-mail na priv. Wyślę wam razem z mojego e-maila

  15. #13495
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Marto odnośnie egmontowych już pisałam, że mamy i lubimy.
    Tutaj jest to znane na forum czasami nawet bywa na bazarku.

    edit: martaaa oraz Ryba wyślę zdjęcia jutro ale poproszę wasze adresy e-mail na priv. Wyślę wam razem z mojego e-maila
    Dobra wezme te co tak dopytuje i sie zobaczy.
    Egmontowe mialam ciagle w glowie te male Muminek i gwiazda itp, temu tak draze.

    Tych nizej z nk nie znasz?

  16. #13496
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Powtorze, a takie coś, też Egmont, to co to?? Też widziałam kilka części"


    I takie, to też nk, co tam w środku jest??? Są inne części.
    Te pierwsze są świetne moim zdaniem, wiek tak 2+
    Całkiem dobrze się je czyta, nie są mocno przeładowane tekstem. Ze dwa lata temu było wydanie zbiorcze, ale też już jest niedostępne.

    Te drugie mają więcej tekstu, coś w stylu tych Muminków na dobranoc z egmontu.

    Najgorzej się czyta serię uwaga,nadchodzi mała mi, tekst jest jakiś taki niespojny i momentamihistoria jest bez sensu. Za to ilustracje są wg mnie najlepsze z tych wszystkich serii. My mamy wszystkie trzy części, bo J. uwielbia Muminki, a szczególnie małą Mi.

    Mogę Ci zrobić foty jak potrzebujesz, tylko powiedz co konkretnie.

    Edit
    Co było potem też uwielbiane, a ja bardzo lubię to czytać, świetne tłumaczenie moim zdaniem i ilustracje oczywiście
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 30-01-2017 o 22:19
    J.2014 i E.2016

  17. #13497
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Te pierwsze są świetne moim zdaniem, wiek tak 2+
    Całkiem dobrze się je czyta, nie są mocno przeładowane tekstem. Ze dwa lata temu było wydanie zbiorcze, ale też już jest niedostępne.

    Te drugie mają więcej tekstu, coś w stylu tych Muminków na dobranoc z egmontu.

    Najgorzej się czyta serię uwaga,nadchodzi mała mi, tekst jest jakiś taki niespojny i momentamihistoria jest bez sensu. Za to ilustracje są wg mnie najlepsze z tych wszystkich serii. My mamy wszystkie trzy części, bo J. uwielbia Muminki, a szczególnie małą Mi.

    Mogę Ci zrobić foty jak potrzebujesz, tylko powiedz co konkretnie.

    Edit
    Co było potem też uwielbiane, a ja bardzo lubię to czytać, świetne tłumaczenie moim zdaniem i ilustracje oczywiście
    W sumie środki jakieś widziałam w sieci, chodziło mi bardziej o uststematyzowanie, bo Muminki ostatnio wyskakują mi z każdego rogu i nei wiedziałam co z czym. Dziękuję za wszytskie odpowiedzi!

    edit. Ewentualnei prosze o okłądkę tego zborczego, żebym wiedziała na co patrzeć .
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 31-01-2017 o 00:07

  18. #13498
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Marta, też szukałam tej zbiorczej, w końcu kupiłam te wydania osobne, używane na szczęście za jednym zamachem od jednej osoby.
    Zbiorcze wygląda tak:Pewnie jak będziesz wytrwale szukać, to trafisz
    W wydawnictwie pytałam, nie mieli wzmawiac, ale może zmienili zdanie. Daj znać jakbyś gdzieś znalazła, chętnie kupię.
    J.2014 i E.2016

  19. #13499
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ahrr, nie ogarniam . Ile jest tych części, co polecasz dla 2+ już?

    Takie coś jeszcze am Egmont i nei wiem jak wszytsko to ugryźć

  20. #13500
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    W tej zbiorczej jest 9 opowiadań, kilka lat wcześniej zostały wydane osobno każde, w twardej oprawie. W sumie dla młodszych dzieci (no przynajmniej dla mojego) to lepsze rozwiązanie, bo sam sobie wybiera, na którą opowieść ma akurat ochotę. Minusem jest na pewno to, że zajmują więcej miejsca na półce
    Spis opowiadań:
    - Muminek w lesie
    - Wyprawa odkrywców
    - Muminek wpada do wody
    - Tatuś Muminka na rybach
    - Muminek detektyw
    - Muminek szuka drogi do domu
    - Śnieżny poranek Muminka
    - Muminki i niespodzianka
    - Muminki w cyrku
    Na allegro albo olx można dostać pojedyncze części, czasem się trafi cały zestaw. Ja ciągle szukam tej zbiorczej książki, ale nie trafiłam jeszcze.

    Ja tych zdjęć w twoim poprzednim poście nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 31-01-2017 o 09:40
    J.2014 i E.2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •