Strona 674 z 807 PierwszyPierwszy ... 174574624664666667668669670671672673674675676677678679680681682684724774 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,461 do 13,480 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #13461
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Dzięki!
    O Tappim myślałam o którejś części z wyborem, mamy jedną i M. lubi, chociaż teraz zobaczyłam "Urodziny Tappiego" z grą planszową - ma może któraś z Was? Fajne to?
    O Alberta bym musiała dopytać, bo wyd. Zakamarki lubią, więc może już mają.
    Ryjka, Żubra i Kijanek nie czytałyśmy, więc zaraz obejrzę
    Pingwiny czytałam kiedyś dzieciom w przedszkolu i się temu chłopcu podobały (my uwielbiamy) dlatego o nich pomyślałam
    Z tego co wiem, to na szczęście czytają sporo, a rodzice lubią odwiedzać księgarnię Bullerbyn
    Marcysia '13 Janka '18

  2. #13462
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na Kijanki imo dla 4-latka za pozno troche - choc ksiazka super sama w sobie.

    Tappiego z gra ktos mial - kojarze z watku zakupowego, ale kto???
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #13463
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    My mamy Tappiego z grą i jest w ciągłym użyciu dzieciaki lubią bardzo.

  4. #13464
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Polecam Tappiego z grą.
    Chłopcy w tym wieku lubią różne gry i nawet jeśli są pasjonatami książek to będą woleli grę.
    Więc tutaj dwie pieczenie na jednym ogniu.
    A może zapytaj się rodziców o 2-3 propozycje i wybierz jedną z nich.
    A może złożyć się na coś w 2-3 osoby.
    U nas zazwyczaj się pytamy a przy większym droższym prezencie składamy się z kilkoma rodzicami (co bardzo polecam bo na takich urodzinach prezentów jest bardzo dużo)
    Chłopcy w tym wieku chcą zazwyczaj to co jest na topie w przedszkolu a najważniejsi są koledzy i koleżanki na imprezie.
    U nas fascynacja prezentami była dopiero teraz jak skończył 6 lat.
    Na 4 i 5 urodziny najważniejsi byli goście i zabawa w sali zabaw.

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    Dziewczyny pomóżcie Marcysia dostała pierwsze w naszej karierze zaproszenie na urodziny do kolegi z przedszkola i bardzo chce mu dać książkę pojęcia nie mam, co lubią 4-letni chłopcy (u nas dopiero 3 skończone ), myślałam o "365 pingwinów" lub "Tappi" - byłoby ok? a może podpowiecie coś jeszcze?

  5. #13465
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    My mamy Tappiego z grą i jest w ciągłym użyciu dzieciaki lubią bardzo.
    a widzisz, tak mi sie wydawalo, ze to Ty wklejalas jak fajna to chyba i moim nebede.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #13466
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Wklejałam chyba w zeszłym roku
    Moi lubią planszówkę bardzo. Memo mniej grają, ale dlatego że wolą drewniane.

  7. #13467
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Ale to chyba dla najmłodszego.
    Gra jest fajna natomiast dla starszych dzieci będzie już nudna
    Jest tam memo oraz gra planszowa.
    Do gry planszowej dołączone są karty.
    Karty z różnymi zadaniami do wykonania.
    Np: znajdź na planszy renifera Chichotka, zatkaj nos na 3 sekundy, zrób trzy skłony, zamachaj rękami jak skrzydełkami, powiedz jakie zwierzę pływa w wodzie, znajdz na planszy 3 wilki, znajdź na planszy 3 trole itp.
    Mój syn lubi w to grać ale im starszy tym szybciej chce kończyć.
    Dla starszaków ona jest w pewnym momencie nudna.
    i
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a widzisz, tak mi sie wydawalo, ze to Ty wklejalas jak fajna to chyba i moim nebede.

  8. #13468
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasz Zobacz posta
    Dziewczyny, czy znacie serie ŚWIAT W OBRAZKACH wyd.Olesiejuk? Warto? Polecacie?
    moja Kasia lubi mamy kilka części. Hitem jest ludzkie ciało - choć wg mnie rozdział o rozmnażaniu słaby. po pierwsze zbyt hm precyzjny. Kasi czytaliśmy gdy nie miała jeszcze 4,5 roku więc opis "tatuś wprowadza prącie do pochwy mamusi" był zdecydowanie według mnie zbyt dokładny. Poza tym cóż - zbliża się poród więc mamusia jedzie do szpitala. I na pierwszym planie inkubator. i pan doktor w fartuchu.
    Ale wiele rozdziałów fajnych i obrazki nie odstraszają. wiele procesów fajnie wytłumaczonych.

    Mamy też o ziemi - ulubiony rozdział dotyczy wulkanów. W tej części trzeba jednak czasem tłumaczyć tłumacza.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  9. #13469
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #13470
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    ktoś tu pytał o książke o muzyce, obecnie czytamy biblioteczną "w to mi graj" http://abc.tvp.pl/27487572/w-to-mi-graj-bajki-muzyczne
    ciekawa pozycja, najpierw czytam opowiadanie, później o autorze a na końcu słuchamy utwory z opowiadania, wyszukuje go na yt podoba się nam
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #13471
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Znacie pewnie serię OQO - czy któreś książki polecacie szczególnie? Mamy O żółwiu który chciał spać i chciałabym coś jeszcze Wiem, że Biegnij dynio, biegnij się przewijało na forum, ale to akurat niedostępne, a patrzę pod kątem zamówienia, które chcę klepnąć teraz.
    A. VI 2014

  12. #13472
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa Zobacz posta
    Znacie pewnie serię OQO - czy któreś książki polecacie szczególnie? Mamy O żółwiu który chciał spać i chciałabym coś jeszcze Wiem, że Biegnij dynio, biegnij się przewijało na forum, ale to akurat niedostępne, a patrzę pod kątem zamówienia, które chcę klepnąć teraz.
    Ja mam z tej serii klasyki Jas i Małgosia i niedawno wznowione Trzy świnki. Fajne, ale pewnie szukasz innego kalibru . Chyba, że Świnki na zaś, jakby znów miały osiągać ogromne ceny.

  13. #13473
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa Zobacz posta
    Znacie pewnie serię OQO - czy któreś książki polecacie szczególnie? Mamy O żółwiu który chciał spać i chciałabym coś jeszcze Wiem, że Biegnij dynio, biegnij się przewijało na forum, ale to akurat niedostępne, a patrzę pod kątem zamówienia, które chcę klepnąć teraz.
    Zolw chyba moj ulubiony jest

    Czary, Drzewa po drodze, Orzechowy lasuch, Niedzwiedz lowca motyli, Maska lwa, Trzy swinki - te oprocz Zolwia chyba czytane byly najczesciej; Kukuryk tez - ale on jest dosc straszny, F zareagowal dosc histerycznie na pierwsze czytanie i potem byla dluuuga przerwa. Nie trzeba slow tez mi sie podoba - ale to akurat czeka na najmlodszego
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #13474
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    O, dziękuję wam Zaraz coś wybiorę.

    EDIT:
    Niedźwiedź łowca motyli chyba będzie idealny dla miłośniczki misiów
    Ostatnio edytowane przez Sowa ; 26-01-2017 o 02:39
    A. VI 2014

  15. #13475
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Potrzebuję usystematyzować wydania Muminków.
    Od czego zacząć, jakie to te obrazkowe warte zainteresowania? Jakie zbiorcze?

    Wiecie, macie linki, poratujcie .

  16. #13476
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Całkiem na sam początek to bym powiedziała, że Muminki zabawa w chowanego z okienkami, Muminki mała księga Słowa i mała księga Liczby obie całokartonowe. Potem te obrazkowe z egmontu i wilgi - Urodzinowy guzik, Muminek i pierwszy śnieg, M i nowy przyjaciel, M i gwiazdka z nieba itd.
    Są jeszcze te jakies zbiorcze Wielka księga przygód, ale tego nie miałam w ręku i nie mam zielonego pojęcia jak to usystematyzować.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  17. #13477
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Całkiem na sam początek to bym powiedziała, że Muminki zabawa w chowanego z okienkami, Muminki mała księga Słowa i mała księga Liczby obie całokartonowe. Potem te obrazkowe z egmontu i wilgi - Urodzinowy guzik, Muminek i pierwszy śnieg, M i nowy przyjaciel, M i gwiazdka z nieba itd.
    Są jeszcze te jakies zbiorcze Wielka księga przygód, ale tego nie miałam w ręku i nie mam zielonego pojęcia jak to usystematyzować.
    Z Naszej ksiegarnj, to zbiorcze i pojedyncze to wszystko oryginalne opowiadania, tylkk okladki inne? Wkleje zdjecia, jak usiade do komputera.
    To pk kolei jedna kartonowke Slowa mam, potem Egmont wiem jak wyglada. Egmont i Wilga, to samo wydalo, wydawca sie zmienil, czy to inne serie?
    I juz te oryginalne, to ktore wydanie najsensowniejsze, warte uwagi?

  18. #13478
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Muminki mam jeszcze z czasów swojego dzieciństwa.
    Te pojedyncze wydania z ilustracjami autorki - tylko te z ilustracjami autorki są oryginalne
    Tych których mi brakowało dokupiłam bo były wznowienia.
    Te z NK zbiorcze nie wiem jakie są
    A jeśli chodzi o kolejność to Kometa jest pierwsza. Aczkolwiek tutaj na forum kiedyś ktoś pisał że Trole.
    Kiedyś w necie znalazłam ciekawą wypowiedź dziewczyny która pracę licencjacką albo magisterską pisała z Muminków.
    Wpisz w wyszukiwarkę google to na pewno znajdziesz.
    Tam też było napisane o Trolach, ze nie są wcale pierwsze i co ciekawe wydane w PL niedawno.
    Patrząc na to co piszesz i lubisz a czego nie to te skrócone raczej ci nie podejdą bo to jakby na motywach a może nawet i nie. Coś wymyślonego nie oryginalnego.
    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Z Naszej ksiegarnj, to zbiorcze i pojedyncze to wszystko oryginalne opowiadania, tylkk okladki inne? Wkleje zdjecia, jak usiade do komputera.
    To pk kolei jedna kartonowke Slowa mam, potem Egmont wiem jak wyglada. Egmont i Wilga, to samo wydalo, wydawca sie zmienil, czy to inne serie?
    I juz te oryginalne, to ktore wydanie najsensowniejsze, warte uwagi?
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 28-01-2017 o 21:16

  19. #13479
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Muminki mam jeszcze z czasów swojego dzieciństwa.
    Te pojedyncze wydania z ilustracjami autoki - tylko te z ilustracjami autorki są oryginalne
    Tych których mi brakowało dokupiłam bo były wznowienia.
    Te z NK zbiorcze nie wiem jakie są
    A jeśli chodzi o kolejność to Kometa jest pierwsza. Aczkolwiek tutaj na forum kiedyś ktoś pisał że Trole.
    Kiedyś w necie znalazłam ciekawą wypowiedź dziewczyny która pracę licencjacką albo magisterską pisała z Muminków.
    Wpisz w wyszukiwarkę google to na pewno znajdziesz.
    Tam też było napisane o Trolach, ze nie są wcale pierwsze i co ciekawe wydane w PL niedawno.
    Patrząc na to co piszesz i lubisz a czego nie to te skrócone raczej ci nie podejdą bo to jakby na motywach a może nawet nie. Coś wymyślonego nie oryginalnego.
    Sie zebrac do komputera nie moge. Wpisywalam pewne zapytania, ale jakos bez rezultatu rewelacyjnego .
    Skrocone sa z ilistracjami jak z tv, tak?
    Nie podejda mi mowisz . Jakos nie nachodzi mnie niechec do tych skroconych. Wybiórczo mam, bo ostatnio poruszany Mikolajek na motywach mnie razi, Muminki nie. Moze dlatego, ze Muminkow wiecej w popkulturze, wieczorynka, ktora jakis czas temu ogladalam na odmozdzenie. Musze skonczyc, bo jakos na 100 ktoryms odcinku skonczylam.

  20. #13480
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Czy ci podejdą to teraz już nie wiem.
    Napisałam to wnioskując z wcześniejszych wypowiedzi.
    U nas bardzo lubiane Muminki z egmontu natomiast u nas się czyta wersje skrócone oraz oryginały.
    Mikołajek ze Znaku u nas uwielbiany. Syn w grudniu na urodziny dostał Zima Mikołajka i przeczytana już X razy. Oryginalne długie też mamy i część przeczytana (chyba nawet kiedyś pisałam o tym tutaj) ale te krótki ze Znaku są super jak dla nas.
    Natomiast są też jakieś inne z nieoryginalnymi ilustracjami ale o tych nie mogęnic napisać bo nie miałam w ręku.
    Znajomi którzy mają chłopców w wieku 4-7 lat i dostali od nas w prezencie na Boże Narodzeni Mikołajek i wielki cyrk (ten z kolorowymi ilustracjami) też są bardzo zadowoleni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •