Strona 670 z 807 PierwszyPierwszy ... 170570620660662663664665666667668669670671672673674675676677678680720770 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,381 do 13,400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #13381
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja czekam na pierwsze zamówienie z chodnika. Moje całe zamówienie było -40% i różnica w cenie spora wyszła. Nie było jednej pozycji, za to była inna która z nieprzeczytane zniknęła w czasie mojego długiego kompletowania koszyka

    I jeszcze z pytaniem przyszłam o Cecylkę Knedelek. Znalazłam przynajmniej 3 różne wydania pojedyncze i jedno wydanie w trzech tomach (chodzi mi o ksiązkę kucharską dla dzieci Cecylki Knedelek, bo są jeszcze takie pojedyncze małe książeczki np fabryka czekolady, coś o naleśnikach itd). Czy to jest wszystko to samo, tylko w różnych okładkach/wydaniach? W tych dużych ksiązkach kucharskich jest to co w tych trzech tomach?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #13382
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    przyszłam się trochę pochwalić cztery! osoby z mojego nieczytającego otoczenia przyszło do mnie w tym roku po propozycje prezentów książkowych dla dzieci w tym jedna koleżanka do tej pory kupująca raczej plastikową badziewkę postanowiła obdarować książkami 8 dzieci z rodziny trzymajcie kciuki, żeby polecone przeze mnie książki się spodobały, mam stresa
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  3. #13383
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    przyszłam się trochę pochwalić cztery! osoby z mojego nieczytającego otoczenia przyszło do mnie w tym roku po propozycje prezentów książkowych dla dzieci w tym jedna koleżanka do tej pory kupująca raczej plastikową badziewkę postanowiła obdarować książkami 8 dzieci z rodziny trzymajcie kciuki, żeby polecone przeze mnie książki się spodobały, mam stresa
    Trzymam kciuki
    Świetnie się czyta takie opowieści
    J.2014 i E.2016

  4. #13384
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    przyszłam się trochę pochwalić cztery! osoby z mojego nieczytającego otoczenia przyszło do mnie w tym roku po propozycje prezentów książkowych dla dzieci w tym jedna koleżanka do tej pory kupująca raczej plastikową badziewkę postanowiła obdarować książkami 8 dzieci z rodziny trzymajcie kciuki, żeby polecone przeze mnie książki się spodobały, mam stresa
    dobra robota! pewnie widzą po Twoim synu, że to procentuje i sami też chcą spróbować! oby jeszcze znaleźli czas na wspólne czytanie

  5. #13385
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Dziewczyny a co wy myślicie o wszędzie chodzącym tacie Alberta z fają? My Alberta bardzo lubimy, aktualnie u nas jest hitem ale tata chodzący po chacie z fajką, kurzący ją nawet gdy syn je i myje zęby strasznie mnie razi. A jednak treść jest świetna moim zdaniem

  6. #13386
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja to się zastanawiam, co się stało z mamą Alberta
    J.2014 i E.2016

  7. #13387
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Ja to się zastanawiam, co się stało z mamą Alberta
    Ja tez
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  8. #13388
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Kabanos, temat był juz tu poruszany I zdania były rożne. Mnie akurat to nie razi, bo przecież niektórzy ludzie palą papierosy i przed tym dziecka nie uchronimy. Trzeba tylko tłumaczyć, ze nikotyna niszczy zdrowie itp.
    W innych częściach Alberta wiele jest złych zachowań (naśmiewanie sie z dziewczynek a A. i Mika, bicie w A. i potwór etc) pokazanych właśnie po to, żeby na ich przykładzie wskazać to właściwe, IMO.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #13389
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Właśnie szukałam tego tematu, bo czytam forum, znam Was I wierzyć i się nie chciało, że nie "obgadałyście" Alberta No ale nie znalazłam

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Mnie akurat to nie razi, bo przecież niektórzy ludzie palą papierosy i przed tym dziecka nie uchronimy. Trzeba tylko tłumaczyć, ze nikotyna niszczy zdrowie itp.
    Tak, też uważam, że palenie nie może być tematem tabu, ale jaranie w domu, przy jedzeniu i faja na każdym obrazku... jakoś tak nie fajnie moim zdaniem.

    A co do mamy A. też się zastanawiam, gdzie ona się podziewa całymi dniami ale za to widok taty A w fartuszku przy garach, miodek

  10. #13390
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Wiesz, Albert to seria która powstała kilkadziesiąt lat temu. Wtedy mniej mówiło sie o szkodliwości tytoniu.
    A co do mamy, to myśle ze jej nie ma. Nie wiem, w jaki sposób zniknęła z życia A. (rozwód, smierć?) ale wydaje mi sie, ze to celowy zamiar autorki.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #13391
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Wiesz, Albert to seria która powstała kilkadziesiąt lat temu. Wtedy mniej mówiło sie o szkodliwości tytoniu.
    A co do mamy, to myśle ze jej nie ma. Nie wiem, w jaki sposób zniknęła z życia A. (rozwód, smierć?) ale wydaje mi sie, ze to celowy zamiar autorki.
    Myślę tak samo
    Co do palenia to jeszcze powiem, że mnie bardziej raziloby gdyby tata Alberta kopcił papierosy, na tę fajkę jakoś nie zwracamy za bardzo uwagi- treść jest tego warta

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  12. #13392
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja też myślę, że to celowy zabieg, ale jakoś nie mogę przestać o tym myśleć
    J.2014 i E.2016

  13. #13393
    Chustomanka Awatar Agatek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,021

    Domyślnie

    Na razie czytaliśmy tylko Alberta o potwora
    Dzieci nie pytały o fajkę
    ale faktycznie widok nieco egzotyczny w naszych czasach, nie razi mnie jakoś a nasze dzieci będą miały okazję poznać temat, który przecież jest obecny w życiu.
    W końcu trafia na kogoś palacego pewno.
    swoją drogą naprawdę dobry mają świat te nasze dzieci! (Kolejny raz doceniam).

    Nie czytaliśmy Mikołajka jeszcze i zrobiłam drobne rozpoznanie w Google za waszą inspiracją
    i znalazłam fragment mocno dla mnie niefajny
    O klapsie przy okazji ubierania się w sweter.
    :sierpień 2013, i !marzec 2015

  14. #13394
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jak będziesz czytała Astrid Lindgrend to często natrafisz na klapsy, kary, dawanie w skórę etc.
    Mnie akurat nie razi to w Mikołajku.
    Mikołajek był pisany jakiś czas temu i klapsy uczestniczyły w życiu.
    Mój syn nawet nie pyta o to.
    Kiedy czytaliśmy albo słuchaliśmy Pippi Pończoszanki to dziwił się temu że Pippi daje sobie w skórę jak nie jest grzeczna i nie chce iść spać.
    Wytłumaczyłam co to znaczy i tyle. Nie wraca do tematu. Czasami się z tego śmieje jak np: w Emilu.

    Cytat Zamieszczone przez Agatek Zobacz posta
    Na razie czytaliśmy tylko Alberta o potwora
    Dzieci nie pytały o fajkę
    ale faktycznie widok nieco egzotyczny w naszych czasach, nie razi mnie jakoś a nasze dzieci będą miały okazję poznać temat, który przecież jest obecny w życiu.
    W końcu trafia na kogoś palacego pewno.
    swoją drogą naprawdę dobry mają świat te nasze dzieci! (Kolejny raz doceniam).

    Nie czytaliśmy Mikołajka jeszcze i zrobiłam drobne rozpoznanie w Google za waszą inspiracją
    i znalazłam fragment mocno dla mnie niefajny
    O klapsie przy okazji ubierania się w sweter.

  15. #13395
    Chustomanka Awatar Agatek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,021

    Domyślnie

    Dzieki za pocieszenie spadlamznieba nie dotarlam jeszcze do Astid z moimi dziecmi, sama czytałam i miałam czytane
    ale zupelnie tego nie pamiętam.
    Masz racje chyba, nie ma co demonizowac...a rozmawiac, tłumaczyc.
    ( sorry za OT)
    :sierpień 2013, i !marzec 2015

  16. #13396
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Agatek - szczerze to mało tłumaczę sama. Kiedy się zapyta to tłumaczę. Dzieci dużo wiedzą i rozumieją. Znacznie więcej niż nam się wydaje. To tak samo jak dzieci i to nie tylko rodzeństwo; wzajemnie się bije, gryzie, popycha, krzyczy na siebie, wyrywa włosy etc. Niektóre dzieci wcale nie znają przemocy domowej a wobec siebie ją stosują. Mimo tego, że się tłumaczy to i tak czasami nie dociera. To chyba jest w naturze człowieka i tak jest skonstruowany świat. Nie wnikam w to jeśli chodzi o moje dzieci które czasami się dopadną (co prawda nie gryzą i nie rwą włosów, ale robią inne rzeczy których na pewno nie znają z domu czy z bajek (bo ich nie oglądają).

  17. #13397
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Bajka i Majka Prześlugi fajne? Kolorystyka ilustracji bardzo moja, a w wyczerpanym wątku były podzielone opinie o Zuzi í wolę się upewnic jak z ta pozycja.

  18. #13398
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Sprawdzałam dziś czy nie szykuje się jakiś nowy Tappi albo chociaż Rycerz Valdemar dla mojego 4-latka. Nic nie znalazłam ale natknęłam się na inne książki tego autora: "Zagubieni". Więc chciałabym zapytać czy znacie , czy warto i czy się nada dla 7-latka bo wydawnictwo podaje 9-11 lat.
    2009 2012

  19. #13399
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    I jeszcze z pytaniem przyszłam o Cecylkę Knedelek. Znalazłam przynajmniej 3 różne wydania pojedyncze i jedno wydanie w trzech tomach (chodzi mi o ksiązkę kucharską dla dzieci Cecylki Knedelek, bo są jeszcze takie pojedyncze małe książeczki np fabryka czekolady, coś o naleśnikach itd). Czy to jest wszystko to samo, tylko w różnych okładkach/wydaniach? W tych dużych ksiązkach kucharskich jest to co w tych trzech tomach?
    Nikt nic?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  20. #13400
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ktoś ma http://www.nieprzeczytane.pl/Ogrod-m...uct963889.html ??
    Twarde i klapki mają być.

    Ogród motyli


    The Butterfly Garden


    WESTON LAURA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •