Strona 668 z 806 PierwszyPierwszy ... 168568618658660661662663664665666667668669670671672673674675676678718768 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,341 do 13,360 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #13341
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez soska Zobacz posta
    Proszę Was o podpowiedź. Moja siostrzenica jest fanka Magicznego drzewa. Zastanawiam się nad prezentem dla niej i chciałabym kupić książkę
    Podpytaj jej mamę, czy siostrzenica ma najnowszy tom pt. Inwazja. Wyszedł niedawno i wg mojego syna trzyma poziom
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  2. #13342
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Mój bratanek, fan "Magicznego drzewa", przerzucił sie na serie "Zwiadowcy".



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #13343
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Moja córka czyta Pięć królestwo, Zwierzoduchy i Wojnę cukierkową.


  4. #13344
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Książka jak najbardziej dla starszych starszych dzieci.
    Kupiłam ją dla siebie.
    Przeczytałam dwie opowieści i jestem miło zaskoczona.
    Cudowny głeboki tekst którym można się delektować.
    Natomiast czy kupiłabym ją w prezencie 5 klasistce?
    Raczej dorosłemu ale nie dziecku.
    Ona zapewne za jakiś czas do niej zajrzy ale nie teraz
    Cytat Zamieszczone przez magdas-b Zobacz posta
    czy ktoś widział? szukam czegoś dla 5 klasistki i ta wydaje mi sie fajne ale nie widzialam nigdzie http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-za...praca-zbiorowa

  5. #13345
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    szybkie pytanie za 100 punktow

    czy w ksiazeczkach z porami roku Mikolajka (Zima M, Wiosna M etc) sa opowiadania, ktore wyszly w innych tomach czy to sa zupelne nowosci? wychodzi mi, ze nie nowosci, tylko zebrane wg por roku co juz bylo - ale moze sie myle? mial ktos w rekach? szwagierka chciala chlopakom kupic - ale nie wiem czy jest sens. helpunku!!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #13346
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Z Mikołajka mam
    Mikołajka
    Rekreacje Mikołajka
    Wakacje Mikołajka
    Zbiorcze wydanie trzy tomowe
    Mikołajek i wielki cyrk kolegów - który jest zdecydowanie dla młodszych aniżeli poprzednie wymienione. Natomiast to o co pytsz nie mam jeszcze mam dopiero zamiar zamówić i szczerze sądziłam że one są właśnie dla młodszych tak jak cyrk kolegów.

  7. #13347
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala np w WIOŚNIE sa Łono natury, Ferie wielkanocne, Jajko wielkanocne, Zoo, Piknik, Sadełko, Zamek, Kosiarka
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  8. #13348
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    natala w Mikołajku i Wielkim Cyrku Kolegów na drugiej stronie jest napisane że na podstawie Nieznane przygody Mikołajka. Przejrzałam trochę Nieznane przygody i faktycznie jest podobnie. Natomiast jest to świetnie dostosowane dla młodszego czytelnika. U nas Wielki Cyrk przeczytany już 3 razy a dostał w prezencie mikołajkowym.

  9. #13349
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala w książce jest faktycznie adnotacja, że jest to wybór opowiadań z "Nowych przygód", "Nowych przygód. Kolejna porcja" oraz " Nieznanych przygód" ..... edit: dotyczy typowo Wiosny
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #13350
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dziekuje. czyli chyba Znak odcina kupony - znalazlam na stronie wydawnictwa kawalek Zimy i to opowiadanie tez jest w ktoryms zbiorze. a te duze to akurat mamy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #13351
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Mam pytanie do Emila Astrid Lindgren, w którym tłumaczeniu lepsze? Ma ktoś porównanie?
    http://nk.com.pl/przygody-emila-ze-s...l#.WExEx14w_IU
    http://nk.com.pl/emil-ze-smalandii-z...l#.WExDU14w_IU


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  12. #13352
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    To chyba nie Znak odcina kupony tylko są to wydania przetłumaczone z francuskiego.
    Wydaje mi się że przygotowane specjalnie pod młodszego czytelnika tak jak Miś Paddington ale mogę się mylić.
    Książka ma standardowo kwadratowy format jak oryginalne standardowe Mikołajki yko większy.
    Bo kiedyś Mikołajek był wydawany tylko kwadratowy to było dla niego charakterystyczne.
    No i te ilustracje (przynajmniej w tym co mam) naprawdę cudowne kolorowe i dodatek w postaci obrazka w ramce który można powiesić na ścianie. Mój syn zachwycony.
    Osobiście polecam. Fajnie się czyta.
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dziekuje. czyli chyba Znak odcina kupony - znalazlam na stronie wydawnictwa kawalek Zimy i to opowiadanie tez jest w ktoryms zbiorze. a te duze to akurat mamy...

  13. #13353
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Od wczoraj można bezpłatnie zamówić wartościową książkę dla dzieci. Myślę,że warto https://web.facebook.com/duze.sprawy/

  14. #13354
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    To chyba nie Znak odcina kupony tylko są to wydania przetłumaczone z francuskiego.
    Wydaje mi się że przygotowane specjalnie pod młodszego czytelnika tak jak Miś Paddington ale mogę się mylić.
    Książka ma standardowo kwadratowy format jak oryginalne standardowe Mikołajki yko większy.
    Bo kiedyś Mikołajek był wydawany tylko kwadratowy to było dla niego charakterystyczne.
    No i te ilustracje (przynajmniej w tym co mam) naprawdę cudowne kolorowe i dodatek w postaci obrazka w ramce który można powiesić na ścianie. Mój syn zachwycony.
    Osobiście polecam. Fajnie się czyta.
    ale jak to jest wybor z Nowych przygod etc. jak pisze dankin - a Nowe przygody i te inne ksiazki mamy, to dla samych ilustracji imo nie warto. a jak opowiadania sa skrocone pod maluchow to takich nie lubie, wiec tym bardziej nie chce. Paddington dla dzieci jednak jest inny - to nie skrocone dlugie opowiadania tylko zupelnie nowe opowiastki... a jak sie polki rozciagnac nie chca to tym bardziej wole cos nowego (zwlaszcza, ze chwilowo szal na Mikolajka lekko minal - w cenie glownie opowiadanie o Rosole - ale tego juz odmawiam czytania, na pamiec znam spore fragmenty )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #13355
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Od wczoraj można bezpłatnie zamówić wartościową książkę dla dzieci. Myślę,że warto https://web.facebook.com/duze.sprawy/

    Zamówiłam.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  16. #13356
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Od wczoraj można bezpłatnie zamówić wartościową książkę dla dzieci. Myślę,że warto https://web.facebook.com/duze.sprawy/
    dzięki za cynk! mam nadzieję, że jeszcze są i dla mnie też wystarczy

  17. #13357
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ale jak to jest wybor z Nowych przygod etc. jak pisze dankin - a Nowe przygody i te inne ksiazki mamy, to dla samych ilustracji imo nie warto. a jak opowiadania sa skrocone pod maluchow to takich nie lubie, wiec tym bardziej nie chce. Paddington dla dzieci jednak jest inny - to nie skrocone dlugie opowiadania tylko zupelnie nowe opowiastki... a jak sie polki rozciagnac nie chca to tym bardziej wole cos nowego (zwlaszcza, ze chwilowo szal na Mikolajka lekko minal - w cenie glownie opowiadanie o Rosole - ale tego juz odmawiam czytania, na pamiec znam spore fragmenty )
    tylko opisałam swoje odczucia i to że dla mnie warto, a jak już ktoś zdecyduje to jego sprawa.

  18. #13358
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Hop, hop
    Czy ktoś zna książkę o reniferach?
    Niko 2012, Zo 2017

  19. #13359
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    ja tylko kojarze Mała Lotta i renifery
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #13360
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamata Zobacz posta
    Hop, hop
    Czy ktoś zna książkę o reniferach?
    taką dla maluchów raz widziałam

    na allegro ostatnio http://allegro.pl/renifery-swietego-mikolaja-piekne-wydanie-i6636553557.html


    lub taka:

    Ale te pozycje już niedostępne są.....
    W nowej Neli jest rozdział o reniferach z tego co pamietam i jeszcze takie coś wyrzuciło mi google

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •