Strona 664 z 807 PierwszyPierwszy ... 164564614654656657658659660661662663664665666667668669670671672674714764 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,261 do 13,280 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #13261
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mantra Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny za tytuły o remontach Zapoznam się! Ja jestem ciekawa "Gwiazdki z bombką" od Tashki! Mamru, przyszła już wreszcie do Ciebie?
    na fb wydawnictwa jest udostępniony film z fragmentami książki https://www.facebook.com/TASHKAFIKA-...PAGES_TIMELINE

    spadłamznieba wielkie dzięki!! chyba kupię

  2. #13262
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    W rzeczywistości książka Gwiazdka z babka prezentuje się znacznie lepiej.
    Film nie oddaje nawet w połowie tego jaka jest w rzeczywistości.
    Ona jest po prostu śliczna.
    Piękny papier, grafika, czcionka, duży format, stonowane wszystko etc

  3. #13263
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Miałam napisać coś o Olafie i Lenie.
    Jestem po przeczytaniu pierwszej części.
    Porwanie Króla czyli Olaf i Lena na tropie.
    Książka opowiada o dwóch małoletnich detektywach. Rodzeństwo Olaf i Lena którzy są 10 letnimi uczniami i dostają zadania domowe tzw mandaty od swojego profesora Brukwy który jest postrachem całej klasy.
    Mandaty są "niezwykłe" bo trzeba się nieźle naszukać aby znaleźć na nie odpowiedź i przygotować się na kolejną lekcję.
    Olaf i Lena nagle zaczynają podróżować w czasie gdzie oczywiście wpadają w różne tarapaty, poznają historię która dotąd wydawała im się niesamowicie nudna a sama myśl o niej wzbudzała postrach.
    Książka zdecydowanie dla starszych dzieci aczkolwiek mój syn tak jak przypuszczałam (po spotkaniu autorskim) chce aby mu ją czytać.
    Szybko przy niej zasypia.
    Wiele rzeczy jest dla niego niezrozumiałych i to nie ten etap. Na pewno. Mimo tego, że ma już wiedzę historyczną jak na jego wiek nawet sporą.
    Myślę, że 11+ jak podaje wydawnictwo jest jak najbardziej ok chyba, że dziecko jest bardzo oczytane i ciekawe historii.
    Na spotkaniu były raczej dzieci starsze 10-11+, ale były i młodsze (natomiast przewaga starszych).
    Książka na pewno dla dzieci samoczytających i to bardzo dobrze czytających.
    Będzie się podobała dzieciom starszym bo jest tam użyty słownik młodzieżowy który w obecnych czasach jest używany wśród dzici i młodzieży szkolnej.

  4. #13264
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Wybaczcie, że dopiero teraz ale dziękuję Wam za podpowiedzi książek o kosmosie. Ale bardzo dużo tego nie ma jak widzę. Zathure mamy i czytaliśmy dość dawno, ale na to mój syn nie chce nawet patrzeć, bo się bardzo bał:-/ Chyba za wcześnie mu to czytałam, bo miał zdaje się 5 lat wtedy.

    A moje opowiadania pisałam mając 12 lat. Zaczęło się od zadania domowego, którego tematem było napisanie opowiadania o wycieczce klasowej w kosmos. Później sama dla siebie napisałam kontynuacje. Dawałam czytać koleżankom i rodzeństwu
    Było 5 części ale dwie przypadły bez śladu. Dla mojego syna opowieści spełniały oczekiwania, bo sporo było odległych i dziwnych planet.
    Doszłam niestety do wniosku, że teraz nie dałabym rady czegoś takiego opisać. Jednak jako dziecko ma się fantazję
    2009 2012

  5. #13265
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Ja też rano pędziłam:-D
    Czytałaś już całą? Ja tylko wstęp przeczytałam i podobał mi się.
    Mam nadzieję, że będzie się dzieciom (i mnie) podobać nawet jeśli się okaże nie tak dobra jak Szary Domek.

    ******************************

    A pytanie już od dawna krąży mi po głowie i ciągle zapominam go zadać.
    Czy znacie jakieś książki o kosmosie, ale nie encyklopedie itp. O przygodach w kosmosie, a im bardziej fantastyczne tym lepiej. Mój 7-latek lubi bardzo a nie znamy zbyt wiele. Doktor Dolittle na księżycu mu się podobał a niedawno czytałam mu trzy opowiadania pisane w szkole podstawowej przeze mnie i był zachwycony.
    Jerzy i kosmiczne przygody mnie się podobało, chociaż Młody6 lat odpadł w polowie

  6. #13266
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Prawie nie OT
    Taki obrazek zastałam, jak weszłam wieczorem do sypialni


    Normanie jak dziś rano, sprzątając porozkładane książki, miałam myśl, że muszę iść na odwyk, tak od razu mi przeszło jak ich zobaczyłam
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #13267
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Chani

    ja dawniej jak bylo za cicho to sie niepokoilam od razu, teraz wiem, ze czytaja.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #13268
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Chani obrazek przecudny!!!

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  9. #13269
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Chani

    ja dawniej jak bylo za cicho to sie niepokoilam od razu, teraz wiem, ze czytaja.
    u mnie tak samo
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  10. #13270
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Super! u mnie tez wreszcie ksiazki na topie
    Ostatnio edytowane przez Sysunia ; 02-12-2016 o 12:37

  11. #13271
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    dziewczyny czy orientujecie sie czy najnowsze wyanie "misia Uszatka" to jest to samo co wydanie z serii z balonikiem

  12. #13272
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magdas-b Zobacz posta
    dziewczyny czy orientujecie sie czy najnowsze wyanie "misia Uszatka" to jest to samo co wydanie z serii z balonikiem
    post 13138 pisałam o nowym wydaniu.
    Musisz sobie sprawdzić co było w wydaniu z balonikiem

  13. #13273
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Powiastki Baetrix Potter niedostepne już http://lubimyczytac.pl/ksiazka/78355...beatrix-potter
    Lubię miec zbiorcze wydania, żeby miec pewnośc posiadania wszytskich utworów . W Powiastkach było wszytsko? Są teraz na rynku jakieś dostępne alternatywy sensowne, czy trzeba polować na używkę?

  14. #13274
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Czy znacie jakieś książki o kosmosie, ale nie encyklopedie itp. O przygodach w kosmosie, a im bardziej fantastyczne tym lepiej. Mój 7-latek lubi bardzo a nie znamy zbyt wiele.
    Częściowo w kosmosie dzieje się "Na szczęście mleko..." Neila Gaimana - bardzo zakręcona, są podróże w czasie i przestrzeni; czytałam mojemu sześciolatkowi we wrześniu w czasie pobytu w szpitalu i baaardzo mu się podobało, co nie jest zbyt częste (ma ze 3-4 takie książki w roku). Przy okazji - może ktoś coś podobnego do Na szczęście mleko... może polecić?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #13275
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,585

    Domyślnie

    A ja chciałam zapytać o Astrid Lindgren dzieciom - czy tam są fragmenty większych pozycji? Warto?

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  16. #13276
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    kiedys sie zdziwilam, ze egmontowe ksiazki o pilkarzach maja innego autora - ale jakos przyjelam, do wiadomosci, ze moze ktos inny napisal kolejna, moze autorka wroci. poczatkowe byly Yvette Zoltowskiej-Darskiej, kolejne juz nie (https://sklep.egmont.pl/f/pilka-nozna:2332,e,13/). az tu, zupelnie przez przypadek przegladajac gildie i kompletujac ostatnie zamowienie, znalazlam ksiazki o tych samych pilkarzach co te egmontowe, tylko napisane przez Darska wlasnie (i wydane w innym wydawnictwie https://www.sklep.gildia.pl/szukaj/o...ltowska-darska)... egmontowe mamy, zamowilam Lewego i Neymara z Burdy - zobaczymy czym sie roznia...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #13277
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    Jerzy i kosmiczne przygody mnie się podobało, chociaż Młody6 lat odpadł w polowie
    Nie znalazłam na arosie ani w nieprzeczytane. Możliwe, że już niedostępne?

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Częściowo w kosmosie dzieje się "Na szczęście mleko..." Neila Gaimana - bardzo zakręcona, są podróże w czasie i przestrzeni; czytałam mojemu sześciolatkowi we wrześniu w czasie pobytu w szpitalu i baaardzo mu się podobało, co nie jest zbyt częste (ma ze 3-4 takie książki w roku). Przy okazji - może ktoś coś podobnego do Na szczęście mleko... może polecić?
    DziękiZamawiamPrzeczytałam,że jest i dinozaur...Opis mi się spodobał
    2009 2012

  18. #13278
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Nie znalazłam na arosie ani w nieprzeczytane. Możliwe, że już niedostępne?
    mozliwe, na stronie NK nie ma, w empiku tez nie. ja kupilam pakiet (dawno temu) w uszkodzonych w NK. ale mysle, ze to by bylo bardzo, bardzo na wyrost jednak
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #13279
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, znalazłam w bibliotece.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  20. #13280
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Ciekawa jestem
    Byłam na spotkaniu autorskim i nic na ten temat nie mówiła.
    Mówiła skąd bierze info, że z niektórymi się spotkała osobiście, czasami tylko z rodziną piłkarza np: ojcem Neymara Jr. i inne ciekawe rzeczy ale o innych książkach nic nie mówiła.
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    kiedys sie zdziwilam, ze egmontowe ksiazki o pilkarzach maja innego autora - ale jakos przyjelam, do wiadomosci, ze moze ktos inny napisal kolejna, moze autorka wroci. poczatkowe byly Yvette Zoltowskiej-Darskiej, kolejne juz nie (https://sklep.egmont.pl/f/pilka-nozna:2332,e,13/). az tu, zupelnie przez przypadek przegladajac gildie i kompletujac ostatnie zamowienie, znalazlam ksiazki o tych samych pilkarzach co te egmontowe, tylko napisane przez Darska wlasnie (i wydane w innym wydawnictwie https://www.sklep.gildia.pl/szukaj/o...ltowska-darska)... egmontowe mamy, zamowilam Lewego i Neymara z Burdy - zobaczymy czym sie roznia...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •