Strona 65 z 806 PierwszyPierwszy ... 1555575859606162636465666768697071727375115165565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,281 do 1,300 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1281
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    jejku, oglądałam dziś w księgarni "Gdzie jest moja siostra?" i jestem pod wrażeniem, tak pięknej książki chyba jeszcze nie widziałam. i jaka ona duża! coś mi się wydaje, że kupię dla siebie
    Tak, tak, tak! Fenomenalna! U nas w bibliotece są i nikt ich nie wypożycza także jak tylko będziemy mieć ochotę, to bierzemy

    Mnie ostatnio rozbawia "Gdzie jest moja czapeczka" ) Dzieciom też się podoba
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  2. #1282
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    dotarła do nas "The Usborne Big Book of Things to Spot", po polsku chyba wydana jako "Wielka księga rzeczy do okrycia" - niestety weltbild właśnie pozbył się resztek i chyba juz nie do kupienia, Świat Książki wydał jeszcze kilka pozycji z serii 1001 rzeczy do odkrycia (ta nasza Wielka Księga składa się z czterech części wydanych też osobno- zwierzęta, gospodarstwo, miasto i dawno temu). Szczęśliwie minusów posiadania wersji angielskiej właściwie nie ma - nawet bez podstawowej znajomości angielskiego można sobie poradzić bo tekstu mało, a obrazki najważniejsze, przedmioty do wyszukania zawsze są zobrazkowane (i podpisane), a i ceny ściągniętych z UK nie zabójcze (książka kosztowała poniżej 25 zł). No dobra, jak się dziecko uczy czytać podpisy po polsku byłyby fajne.

    "Czytałam" z dwu-i-półlatkiem - cieszył się obrazkami, na ile miał cierpliwości liczyliśmy zwierzątka, z czterolatką potem odbywało się to bardziej systematycznie - po kolei wyszukiwała kolejnych zwierząt licząc je bardzo skrupulatnie i przyswajając sobie te cyfry, z którymi jeszcze miewa problemy.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #1283
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Dla tych, ktorym Axel Sheffler (ten od Julli Dinaldson) zakrecil w glowie tak jak mi - polecam serie jego ksiazeczek Pip and Posy.


    Moim zdaniem to mistrzostwo swiata w jaki sposob udaje sie temu panu za pomoca prostych rysunkow, za pomoca jednego spojrzenia, wyrazic ogrom emocji. I przede wszystkim - jakze pozytywne, lekkie ale nie banalne sa te ksiazeczki.

    http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_...ripbooks%2C273




    A z innej strony (nie wiem czy w Pl dostepne, tu bardzo popularna) seria Wher's Wally?"

    http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_...3Awheres+wally
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  4. #1284
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Dzięki, może w takim razie najpiew wypożyczę i sprawdzę, czy podejdzie
    pożyczacie książki w bibliotece?
    ja jestem pod wrażeniem, bo dużo z tego co tu polecacie jest u nas na osiedlu, a ona malutka jest a na sąsiednim osiedlu to już jest prawie wszystko
    REWELACJA bo nie muszę kupować
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #1285
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Wypożyczamy...
    Kiedyś kupowałam, ale szybko przestaliśmy się mieścić...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #1286
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    kupuję w kupowaniu książek jestem nieokiełznana...






  7. #1287
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    kupuję w kupowaniu książek jestem nieokiełznana...
    ja też kupuję, chociaż właśnie odkryłam bibliotekę


  8. #1288
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Nasze biblioteki są świetne - mają bardzo szybko wszystkie nowości.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  9. #1289
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    pożyczacie książki w bibliotece?
    ja jestem pod wrażeniem, bo dużo z tego co tu polecacie jest u nas na osiedlu, a ona malutka jest a na sąsiednim osiedlu to już jest prawie wszystko
    REWELACJA bo nie muszę kupować
    Tylko te, które chcę sprawdzić, czy chwycą. Pewniaki albo prawie pewniaki (i jest to zdecydowana większość) kupuję. Do wielu książek wracamy po wielekroć - z bibliotecznymi byłoby trudno.
    Ja akurat korzystam z dużej biblioteki, która ma książki z egzemplarza obowiązkowego, ale, hmmm, wydawcy różnie do tego obowiązku podchodzą i nie wszystko jest dostępne. Pozytywka akurat jest

  10. #1290
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Nasze biblioteki są świetne - mają bardzo szybko wszystkie nowości.
    właśnie - dziewczyny warto sprawdzić, ja mam nawet możliwość on-line czytam co tu polecacie i sobie sprawdzam, właśnie wypisałam sobie kilka które chcę zabrać do domu.
    Uważam, ze to super sprawa, bo co jakiś czas się czyta inną, a później można ją oddać i za jakiś czas znowu pożyczyć
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #1291
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    kupuję w kupowaniu książek jestem nieokiełznana...
    to tak jak ja, co więcej, ten mój nałóg przetrwał inne, trzyma się nadal świetnie i nie mam zamiaru się z niego leczyć

  12. #1292
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie


    Napisał Luthienna
    kupuję w kupowaniu książek jestem nieokiełznana...



    to tak jak ja, co więcej, ten mój nałóg przetrwał inne, trzyma się nadal świetnie i nie mam zamiaru się z niego leczyć
    ja chyba tez nie ( ten zapach nowości ), choc miejsca zaczyna mi brakować w domu....






  13. #1293
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    w biblio wygrzebałyśmy sporo fajnych rzeczy, ale co do księgozbioru to mnóstwo jest u nas hm... .
    Wydawnictwa tak popularne w tym wątku jakby w ogóle nie istniały - już się jednak z paniami zaznajomiłam i pokazałam fragmenty naszego księgozbioru, zeby zanęcić na coś innego
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  14. #1294
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja kupuje - bo polska biblioteka ma dla dzieci kilkadziesiat ksiazek wszystkiego i jezdzimy do niej nie za czesto, bo daleko...

    a w angielskiej dziecko moze wziac 12 ksiazek, ostatnio zalozylam karte mlodszemu, bo sie starszy zaczal burzyc, ze 12 na obu to za malo i, niestety, kazdy wypad konczy sie dokladaniem nowych pozycji do wish list'y amazonowej, bo sie z czescia nie moga rozstac...

    poza tym mlodszy zamienil milosc do Maisy na milosc do Elmera, beda mi sie slonie chyba snic, czytam w kolko (a mamy z 10 roznych na stanie - dwa biblioteczne w tym)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #1295
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja kupuje - bo polska biblioteka ma dla dzieci kilkadziesiat ksiazek wszystkiego i jezdzimy do niej nie za czesto, bo daleko...

    a w angielskiej dziecko moze wziac 12 ksiazek, ostatnio zalozylam karte mlodszemu, bo sie starszy zaczal burzyc, ze 12 na obu to za malo i, niestety, kazdy wypad konczy sie dokladaniem nowych pozycji do wish list'y amazonowej, bo sie z czescia nie moga rozstac...

    poza tym mlodszy zamienil milosc do Maisy na milosc do Elmera, beda mi sie slonie chyba snic, czytam w kolko (a mamy z 10 roznych na stanie - dwa biblioteczne w tym)
    a chłopcy poza książkami zajmują się czymś jeszcze? tzn. jakieś zabawki, bajki w tv?
    trochę zazdroszczę ale wiem, że w dużej części to moja wina
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  16. #1296
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a chłopcy poza książkami zajmują się czymś jeszcze? tzn. jakieś zabawki, bajki w tv?
    trochę zazdroszczę ale wiem, że w dużej części to moja wina
    zabawki leza ale lubia - glownie klocki, narzedzia przerozne. mlodszy wszelkiego rodzaju puzzle i ukladanki. gry planszowe oboje. tv bardzo limitowane, jesli juz w ciagu tygodnia to cos krotkiego, albo pol dluzszego (ostatnio na okraglo pol ktorejs epoki lodowcowej ). w sumie sie bawia sporo, glownie ostatnio (na szczescie!) ze soba jak starszy ze szkoly wraca...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #1297
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja kupuje - bo polska biblioteka ma dla dzieci kilkadziesiat ksiazek wszystkiego i jezdzimy do niej nie za czesto, bo daleko...

    a w angielskiej dziecko moze wziac 12 ksiazek, ostatnio zalozylam karte mlodszemu, bo sie starszy zaczal burzyc, ze 12 na obu to za malo i, niestety, kazdy wypad konczy sie dokladaniem nowych pozycji do wish list'y amazonowej, bo sie z czescia nie moga rozstac...

    poza tym mlodszy zamienil milosc do Maisy na milosc do Elmera, beda mi sie slonie chyba snic, czytam w kolko (a mamy z 10 roznych na stanie - dwa biblioteczne w tym)
    To wasza biblioteka lepsza od naszej, bo u nas mozna tylko dziewiec ksiazek wypozyczyc Biegam wte i wewte wiec. Dobrze, ze nie ma limitu czasowego, kar pienieznych za przetrzymanie itp, no i te ksiazki takie nowiusienkie niemalze!

    Swoja droga u nas te Maisy od jakiegos czasu na tapecie, tylko ja jej jakos strawic nie moge...
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  18. #1298
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    pożyczacie książki w bibliotece?
    ja jestem pod wrażeniem, bo dużo z tego co tu polecacie jest u nas na osiedlu, a ona malutka jest a na sąsiednim osiedlu to już jest prawie wszystko
    REWELACJA bo nie muszę kupować
    Pod wpływem twojego posta poszłam zapisać się do biblioteki bo, nie wyrabiam już finansowo ani miejscowo niestety była zamknięta, ale będę próbować. Weszłam sobie na ich stronę i okazało się, że można nawet sprawdzić dostępność książek, czy jest i czy czasami nie jest wypożyczona Oj dużo się zmieniło od mojej ostatniej wizyty w bibliotece ...
    Miłosz-11.05.2010

  19. #1299
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    A ja nigdy nie polubiłam bibliotek. Książki kupuję masowo, kompulsywnie, uwielbiam to. Są wszędzie w naszym domu (pod tym względem idealnie dobrałam się z mężem) I co ciekawe, mogę pożyczyć od kogoś, z biblioteki nie lubię.
    Julka 2001, Zosia 2007

  20. #1300
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    A ja nigdy nie polubiłam bibliotek. Książki kupuję masowo, kompulsywnie, uwielbiam to. Są wszędzie w naszym domu (pod tym względem idealnie dobrałam się z mężem) I co ciekawe, mogę pożyczyć od kogoś, z biblioteki nie lubię.
    aniakom miałam identycznie i poniekąd nadal mam tzn. dużo kupuję, ale... polubiłam bibliotekę Mieszkamy w małym miasteczku, w deszczowy dzień naprawdę nie ma gdzie się podziać z maluchem, biblioteka jest miejscem idealnym. jest tam kącik do zabawy, miłe panie, przychodzą rodzice z dziećmi, w soboty tworzą się takie spontaniczne spotkania, bardzo to polubiłam. Książek wypożyczamy sporo, najczęściej takie pozycje "na próbę", jeśli się okazują trafione najczęściej kupuję własny egzemplarz. W biblio są też audiobooki: w ten sposób odkryliśmy np. Narnię.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •