Strona 622 z 807 PierwszyPierwszy ... 122522572612614615616617618619620621622623624625626627628629630632672722 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,421 do 12,440 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12421
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    czy warto kupić "Łazi i Klara"? jako prezent dla 7 latki ? czy lepiej "Księgę Ludensona" ? muszę dziś szybko coś wybrać żeby książki doszły do czwartku.
    wg mnie zdecydowanie Księga L. Łazik niekoniecznie zachwyca
    choć jak zawsze wszystko zależy od samego dziecka i co lubi czytać


    a innych książek nie rozważałaś? np Dunie czy Ja i moja siostra Klara, Piaskowy wilk, Groszka
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 31-07-2016 o 12:38
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  2. #12422
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    to też mam pytanie o Waszą recenzję



    Właśnie czekam aż do mnie przyleci, sama książka ma b.dobre recenzję ale chciałabym poznać forumową opinię czy faktycznie taka dobra, może któraś już czytała?
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  3. #12423
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    wg mnie zdecydowanie Księga L. Łazik niekoniecznie zachwyca
    choć jak zawsze wszystko zależy od samego dziecka i co lubi czytać


    a innych książek nie rozważałaś? np Dunie czy Ja i moja siostra Klara, Piaskowy wilk, Groszka

    Łazika b.lubi moja 3 latka, więc nie wiem czy dla starszej już nie za późno. Za dankin-82 potwierdzę książka specyficzna dla mnie zwłaszcza ilustracje z jednej strony bardzo mi odpowiada sposób ich wykonania z drugiej pierwsze moje skojarzenie to główna bohaterka wygląda jak mocno niedożywiona i na wpół łysa istota. Brała bym na prezent ale tylko dla dziecka które dobrze znam.

  4. #12424
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Łazik i Klara czytałam jakiś czas temu (książka kupiona kilka miesięcy temu - może 4?? nie pamiętam) mojemu 5,5 latkowi i szczerze to jako 3 latek na pewno by nie zrozumiał i nie słuchał. Tekst niby nie jest trudny, mało obrazków, aczkolwiek występują na każdej stronicy książki.
    Książka ma w sobie przesłanie które zrozumie dopiero dziecko starsze
    oto cytat z okładki sama oceń czy wiek dziewczynki będzie odpowiedni.

    "Bajki mówią o tym, że najprawdziwszym domem nie jest budynek czy mieszkanie, ale miejsce, gdzie Łazik może się zwinąć w kłębek i schować w ciepłych dłoniach Klary. O tym, że przyjaźń jest czymś o wiele lepszym niż jakiekolwiek słowa, że ubiór nie czyni człowieka mądrzejszym ani lepszym, że czas może być brzemieniem a powolność ma swój wdzięk, że świat sam sobie jest miejscem bardziej czarodziejskim niż najbardziej wymyślne czasy"
    Podobne słownictwo jest w książce. Dla mojego dziecka do tej pory nie jest zrozumiałe budenk-mieszkanie, budynek-dom, budynek-przedszkole. Nie to, że nie zna znaczenia tych słów, bo zna ale przesłania z książki - jestem pewna że nie zrozumiał
    Książka jak najbardziej nadaje się do samodzielnego czytania
    Dla dziewczynki bym kupiła dla chłopca w tym wieku - zastanowiła bym się

  5. #12425
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    U mnie kolejne dojrzenie do pewnych spraw . Pooglądałam wystarczająco dużo ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej i zaczęły mi się podobać. Brzechwa dzieła wszytskie i Weirszykarnia Wawiłow czekają w schowku. Swoją drogą na Wawiłow nie zdecydowałabym się w wersji wstążeczkowej nk, mimo że ma więcej utworów. Do wstążeczka na okładce nie dojrzałam , acz kuszą mnie szalenie Poczytaj mi mamo.

  6. #12426
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    czy warto kupić "Łazi i Klara"? jako prezent dla 7 latki ? czy lepiej "Księgę Ludensona" ? muszę dziś szybko coś wybrać żeby książki doszły do czwartku.
    Księgi nie zna, ale Łazik u nas nie był hitem, bardziej tak jak dankin wymieniła może coś o Duni, albo, "Gdybym nie pomyliła psów" ...
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #12427
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    oglądem Dunie i jest cudna, zatem Łazik odpada, a coś do samodzielnego czytania? bo w sumie bratanica zaraz skończy 8 lat

  8. #12428
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    biuro detektywistyczne? mój 8 latek właśnie przeczytał tajemnicę diamentów. Chociaż może Dunia też się nadaje do czytania na "raty"
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #12429
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dunia się fajnie nada i jest 5 cz

    do samodzielnego są serie np Już czytam, czy wznowione książki Agnieszki Stelmaszyk, Pierwsze czytanki lub Zwierzęta Oli, nie wspominając serii Czytam sobie


    edit: za Anią - Biuro detektywistyczne, choć niekoniecznie wszystkie dziewczynki lubią czy Nelly Rapp, albo Tajemniczy przyjaciel....a może przekornie, Muchy jej dodatkowo kup o!
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 31-07-2016 o 21:56
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #12430
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Idę popatrzeć na wasze propozycje, coś teraz wybiorę dzięki

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

  11. #12431
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Mam na celowniku serię wydawnictwa Vesper - takie z oryginalnymi ilustracjami. Na razie znalazłam:
    O czym szumią wierzby, natala wspominała niedawno i już mam w schowku
    Tajemniczy ogród
    Czarownik z krainy Oz - też natala wspomniała
    Pinokio
    Alicja w krainie czarów
    Przygody Tomka Sawyera

    Znacie więcej tytułów? Stacjonarnie widziałam O czym szumią wierzby i wydanie ładne.

    edit. Czy może jest lepsze wydanie O czym szumią wierzby, a ja się niepotrzebnie uczepiłam?
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 01-08-2016 o 21:49

  12. #12432
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Wiem że jest lista tematyczna, a jest dopasowana do wieku? Niekoniecznie tu na forum, ale ogólnie kojarzycie coś takiego sensownego w necie?
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  13. #12433
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    Wiem że jest lista tematyczna, a jest dopasowana do wieku? Niekoniecznie tu na forum, ale ogólnie kojarzycie coś takiego sensownego w necie?
    Na gazecie jest dość sensowny spis dla danego wieku
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #12434
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Dzięki, idę szukać
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  15. #12435
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    Dzięki, idę szukać
    Daj namiar, jak znajdziesz . Chętnie popatrzę, a na gazeta nie bywam.

  16. #12436
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Daj namiar, jak znajdziesz . Chętnie popatrzę, a na gazeta nie bywam.
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,10146...s=1#p135490874
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  17. #12437
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Super, dziękuje. Będę weryfikować kolejność zakupów.

  18. #12438
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Poprosze o podpowiedzi: literatura ktora przybliży 6-latkowi swiat lasu i jego mieszkańców, ze wskazaniem szczególnym ostatniego skrawka pierwotnej puszczy w Europie. Fajnie zeby była z ekologicznym twistem. Mamy i lubimy Rok w lesie, słyszałam o Samojliku - cos jeszcze?

  19. #12439
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Powiedzcie proszę w jakim wydaniu Grimmów jest Złotowłosa i trzy misie, może pod innym tytułem figuruje? Mam wydanie z MR Baśnie dla dzieci i domu i nie widzę, może przeoczyłam. Myślałam, że w tym wydaniu będą wszystkie bajki.

    Pytanie wzięło mi się w przeglądania ponownie Moich pierwszych baśni z Olesiejuka, tych pięknie ilustrowanych. I drugie związane z tą samą serią, do tych co mają Tomcia Paluszka, to coś ze mną czy tekst bajki jest skrótem skrótu? Zupełnie nie rozumiem tego kawałka o koronach od córek olbrzyma? Bracia i Tomcio spali w łóżku obok w tychże koronach i co z tego, że olbrzym policzył korony na ich głowach, a nie córek? Węszę, czy tu nie wycięto krwawego kawałka o pożarciu córek . Nie czytałam jeszcze oryginału, baśnie Perrault mam ciągle w schowku. I druga sprawa ilustracje Tomcia. Tomcio miał być najmniejszy, jak palec, a każdy z braci jest identycznego wzrostu. Marudzę trochę.

  20. #12440
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,968

    Domyślnie

    Szast mozecie powoli zaglądać w Wajraka. Cztery części na cztery pory roku

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •