Strona 598 z 807 PierwszyPierwszy ... 98498548588590591592593594595596597598599600601602603604605606608648698 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,941 do 11,960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11941
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Pinokio i Śnieżka w empiku. Teraz po 30 zł. Wczoraj zamawiałam.

  2. #11942
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dzięki skorzystałam.
    A widziałyście może gdzieś te pozostałe pop-upy? Pinokia i Królewnę Śnieżkę? Rozglądam się, ale nie widzę.
    stacjonarnie w Krakowie były wszystkie części, więc może niebawem pojawią się i na stronie.
    Może poproś kogoś gdzie są stacjonarnie księgarnie tych tanich książek i jak będzie to Ci kupi.
    Jeśli będę jechała doi centrum to mogę zobaczyć, ale zapewne najwcześniej w sobotę jeśli nigdzie nie wyjadę

  3. #11943
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Jakbyś mogła to zerknij, bardzo proszę
    A ja też będę zaglądać na ich stronę.

    Empik drogawy jakby mi się udało taniej kupić, to podobały by mi się znacznie bardziej
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  4. #11944
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny na cito potrzebuje książki dla 10letniej miłośniczki koni. Album raczej nie. Myślałam o jakiejś książce ale do glowy przychodzi mi tylko Mio mój Mio

  5. #11945

    Domyślnie

    Anna Sewell Czarny diament - Mój kary - książka z mojego dzieciństwa, ale nie wiem, czy do dostania?

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

  6. #11946
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez julaac Zobacz posta
    Anna Sewell Czarny diament - Mój kary - książka z mojego dzieciństwa, ale nie wiem, czy do dostania?

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
    To samo miałam polecić


  7. #11947
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Dziewczyny na cito potrzebuje książki dla 10letniej miłośniczki koni. Album raczej nie. Myślałam o jakiejś książce ale do glowy przychodzi mi tylko Mio mój Mio
    Moja córka ostatnio czytała "Na ratunek Shanti" , podobało jej sie . Ale są jeszcze inne z tej serii.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  8. #11948
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Moja czytała "Koń na receptę". Czytadło ale spełniło wszystkie warunki

    I jeszcze opowiadania:
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  9. #11949
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny!!

  10. #11950
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Ja tylko się wetne w kwesti pop-upowej Alicji - efektowna grafika, tu można coś pociągnąć, tam coś przesunąć, a na końcu trojwymiarowa talia kart - ale w tekście nie ma nic z Alicji Carrola. Kupiłam bo tłumaczenia Marianowicza nie było ze znośnymi ilustracjami, nie potrafiłam wybrać między dostępnymi tłumaczeniami, stwierdziłam że córka mała więc może mieć namiastkę - i namiadtka od lat głównie stoi na półce, bo ten skrócony tekst, pozbawiony kompletnie zabawy słowem (jak np doskonałej w bajce-grajce z txtem w tlm. Antoniego Marianowicza), nic w sobie nie ma. Ale jeśli macie dziecko-ogladacza, to pewnie warto, zwl za cenę dedalusowa.

    A propos ogladsnia - dziś pierwszy raz od czasu, kiedy córka była jeszcze za mała, czytaliśmy i oglądaliśmy "Gdzie jest moja siostra?" Nordqvista (tego od Findusa) - ale to wspaniała książka, genialna do oglądania. Nie wiem, czy jeszcze dostępna, ale jeśli ktoś ma możliwość pozyczenia z biblioteki, to bardzo zachęcam (imho od jakichś 3 lat, ale spokojnie 7 czy może i więcej, zwłaszcza że mnóstwo szczegółów do wylapania i historyjek jest na tych ilustracjach). Nie lubię dużych formatów, ale to jedna z nielicznych książek dziecięcych które znam, gdzie on się rzeczywiście broni.

    wysłane z telefonu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 25-05-2016 o 23:58
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11951
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Wlasnie wczoraj czytalam recenzje Gdzie jest moja siostra i bardzo mnie zaciekawila ta ksiazka. Po opisach myslalam, ze ksiazka jest zupelnie o czym innym a zdjecia rozjasnily mi sytuacje.
    http://czymzajacmalucha.pl/ksiazka/2...a-siostra.html
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #11952
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Gdzie jest... u nas dlugo, dlugo, dlugo bylo hitem absolutnym, do tej pory czesto wyciagaja i ogladaja. tylko imo to jedna z tych ksiazek, do ktorej tekst doklejono z obawy, ze sie sam obraz nie sprzeda. zupelnie niepotrzebie moim zdaniem, ilustracje bronia sie znakomicie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #11953
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    pewnie widziałyście, nowy tom Duni można już kupić




    polecam serdecznie całą serię - kupiłam mojej chrześnicy na komunię wszystkie tomy (oprócz pierwszego bo miała już) i przeczytała drugi przede mszą, trzeci po południu a czwarty wieczorem przed snem



    i jeszcze mam prośbę - jakby ktoś zerknął na moją listę obiektywnym okiem, bo wybieramy książki na koniec roku dla przedszkolaków najstarszych naszych (grupa 6 latków głównie, połowa idzie do szkoły połowa jeszcze zostaje w zerówce) - plan jest taki, że rodzice wybiorą sobie książkę dla dziecka, dzieci dostaną różne

    moje propozycje: Elmer , Hokus-pokus Albercie, Moje szczęśliwe życie (Dunia), Piaskowy wilk , Kacperiada , Podróże Tappiego po Szumiących Morzach , Wesoły Ryjek , Pan Kuleczka , Mały Koko Smoko idzie do szkoły
    , Żubr Pompik Tropy na śniegu, Rozbójnik Hotzenplotz

    dodać coś jeszcze? Myślałam o Lasse i Mai, moi lubią, ale imo te ilustracje są dość kontrowersyjne, no nie wiem dzieciom (i rodzicom) tak na pierwszy rzut oka mogą im się nie spodobać
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 26-05-2016 o 08:59

  14. #11954
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Wlasnie wczoraj czytalam recenzje Gdzie jest moja siostra i bardzo mnie zaciekawila ta ksiazka. Po opisach myslalam, ze ksiazka jest zupelnie o czym innym a zdjecia rozjasnily mi sytuacje.
    http://czymzajacmalucha.pl/ksiazka/2...a-siostra.html
    Wow super ilustracje szkoda tylko ze tekst jest bo średni.

  15. #11955
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta

    moje propozycje: Elmer , Hokus-pokus Albercie, Moje szczęśliwe życie (Dunia), Piaskowy wilk , Kacperiada , Podróże Tappiego po Szumiących Morzach , Wesoły Ryjek , Pan Kuleczka , Mały Koko Smoko idzie do szkoły
    , Żubr Pompik Tropy na śniegu, Rozbójnik Hotzenplotz
    Elmer za dziecinny moim zdaniem.

  16. #11956
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Ojej nowa Dunia super
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  17. #11957
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Elmer za dziecinny moim zdaniem.
    moim tez. a Dunia na wyrost jednak jak dla 6-latkow.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #11958
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    jeśli rodzice i tak mają wybrać z listy, to bym brała i Dunię - wg mnie Dunia dla sześciolatków już ok, zwłaszcza idących do szkoły, zwłaszcza zmieniających układy towarzyskie - u mojej córki w tym momencie właśnie super zaskoczyła (za to jej przyjaciółce przeszkadzała mama, która umarła - tzn Dunia też może być kontrowersyjna...).
    Zamieniłabym Elmera z Lassem i Mają - u nas w pkolu czytają czasem dzieciom, jeśli rodzicom nie będą pasować obrazki to wybiorą coś innego; nie wiem czy bardziej kontrowersyjny nie jest trochę filozoficzny Piaskowy wilk. Może dorzuciłabym którąś Nelę (widzę, że w nieprzeczytane.pl mają niektóre tomy w b.dobrych cenach), hit u naszych tegorocznych zerówkowiczów - wiem, że sporo czytają, a po powrocie do domu synek znowu chce, powtarza przy różnych okazjach to, co przeczytał etc, choć na Nelę spora szansa że dzieci i tak jakoś trafią, bo chyba wszędzie jej sporo.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-05-2016 o 19:23
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #11959
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ma ktoś może wyliczankę Raz dwa trzy psy w języku angielskim? Albo namiar gdzie można zobaczyć środek? Ciekawa jestem jaki jest humor w zależności od języka.

  20. #11960
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Natala miała /ma



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •