Strona 586 z 807 PierwszyPierwszy ... 86486536576578579580581582583584585586587588589590591592593594596636686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,701 do 11,720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11701
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    A co wybrała?
    Czytają klasykę. Charlesa Perraulta. Przeczytałam im "Knyps z czubkiem"

  2. #11702
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    Dziewczyny czy Wy kupujecie dzieciom logopedyczne książki? Bo moja kol co chwila jakieś kupuje swojemu synkowi i sie zastanawiam czy ja jestem zła matka że nie myślę o takich książkach tylko kupują cala masę normalnych?
    Kupuję ale bez przesady.
    Mam kilka - dosłownie kilka takich książek. Większość Strzałkowskiej.
    Mam też rymowanki - tego typu książki to też książki logopedyczne.
    Natomiast mój syn ma 2 razy w tygodniu zajęcia logopedyczne (jedne w przedszkolu, drugie prywatnie) I około 2-3 razy w miesiącu dostaje od którejś z Pań opowiadanie z daną głoską z którą ma problem. Jest to dla mnie bardzo wygodne bo nie jestem logopedą i nie umiałabym dobrać odpowiedniego wierszyka czy opowiadania do głoski z którą ma problem.
    Nie skupiam się tyle na książkach logopedycznych co na grach i zabawach oraz prawidłowym trzymaniu kredki/długopisu/mazaka/sztućców. Bo jak dziecko źle trzyma to będzie źle mówiło (i na to również mocno zwracają uwagę Panie logopedki). Dodatkowo wszystkie zabawy plastyczne bardzo dobrze wpływają na rozwój mowy.
    Panie też nie skupiają się na wierszykach czy opowiadaniach ale na zabawach z daną głoską. U Pani z przedszkola jest bardzo dużo zabaw związanych z kolorowaniem i dopasowywaniem do danej głoski wyrazu lub wyrażenia na gotowych kartach które posiada.

    Dodatkowo:
    Łamańce językowe - bardzo lubimy bo mamy przy tym wszyscy sporo zabawy.

  3. #11703
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    szukam informacji o biurze detektywistycznym, pamiętam, ze był taki wątek ale teraz go znaleźć nie mogę
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #11704
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    szukam informacji o biurze detektywistycznym, pamiętam, ze był taki wątek ale teraz go znaleźć nie mogę

    http://www.chusty.info/forum/showthr...-o-Lasse-i-Mai
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #11705
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie


    dziękuję
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  6. #11706
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,798

    Domyślnie

    Po wystawie w Muz Narodowym na cito potrzebowaliśmy Minotaura, dziś odbierałam zamówienie z bonito z Mitami Inkiowa, zaczęliśmy czytać i jesteśmy na tak. Ale - wzięłam Najciekawsze mity... bo miały Minotaura, Najpiękniejsze to coś na kształt drugiej części?

    A propos wystaw - widziałyscie plakaty wystawy ilustracji dziecięcej w Zachęcie? Cudne są, warto wejść na Zacheta.art.pl i obejrzeć (uprzedzając ewentualne pytania - nie wiem czy, gdzie i za ile można kupić).

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #11707
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Można w Zachęcie, duże, 50 zł kosztują.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  8. #11708
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Po wystawie w Muz Narodowym na cito potrzebowaliśmy Minotaura, dziś odbierałam zamówienie z bonito z Mitami Inkiowa, zaczęliśmy czytać i jesteśmy na tak. Ale - wzięłam Najciekawsze mity... bo miały Minotaura, Najpiękniejsze to coś na kształt drugiej części?
    w sumie tak. nie chce sie tluc, bo chlopaki spia, a F oczywiscie wygrzebal ksiazki z polki i gdzies na stosie leza - ale jutro jak wroce z pracy i basenu (czyli pozno raczej) moge wkleic spis tresci. jakies elementy sie powtarzaly - ale z tego co pamietam to jakies drobiazgi byly...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #11709
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,798

    Domyślnie

    Za spis treści dziękuję, chodziło mi raczej o to, czy warto mieć obie - nie wiem czemu tak bez sensu to wydali, bez żadnej informacji jak się ma jedna do drugiej

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #11710
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Za spis treści dziękuję, chodziło mi raczej o to, czy warto mieć obie - nie wiem czemu tak bez sensu to wydali, bez żadnej informacji jak się ma jedna do drugiej

    wysłane z telefonu
    a jesli o to chodzi to imo warto, w kazdej co innego jest.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11711
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Moglibyście napisać mi coś o tej serii?
    Z góry bardzo dziękuję
    http://www.zielonasowa.pl/wiersze-ja...cjonerska.html

  12. #11712
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    widziałam wczoraj "dzieci z Bullerbyn" to nowe wydanie i piękne jest, córka uwielbia i chyba sprawię jej na prezent bo rysunki są przepiękne i cała książka prezentuje się bardzo ładnie

  13. #11713
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Dziewczyny, a Felek i Tola trzylatka?

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  14. #11714
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Dziewczyny, a Felek i Tola trzylatka?

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
    U nas właśnie w okolicy 3. urodzin zaczęliśmy czytać Felka i Tolę, może ciut przed. Są dni, gdy lecimy kilka rozdziałów pod rząd, a są i takie gdy nie skończymy nawet jednego. Zależy od formy młodego.
    Generalnie fabuła dla trzylatka sie nada, ale brak obrazków (na niektórych stronach nie ma ani jednego) oraz długie rozdziały mogą być problematyczne.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #11715
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,042

    Domyślnie

    Felka i tole czytamy od Bozego Narodzenia (2 lata i miesiac), potrafiła sluchac po kilka rozdzialow. Ale zrezygnowalam z tego na razie bo nie podoba mi sie sposob w jaki bohaterowie odnosza sie do siebie, ciagle na siebie krzycza, sa niemili, przeganiaja sie, wiec chyba nie polecam za bardzo
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  16. #11716
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gazetka Zobacz posta
    Felka i tole czytamy od Bozego Narodzenia (2 lata i miesiac), potrafiła sluchac po kilka rozdzialow. Ale zrezygnowalam z tego na razie bo nie podoba mi sie sposob w jaki bohaterowie odnosza sie do siebie, ciagle na siebie krzycza, sa niemili, przeganiaja sie, wiec chyba nie polecam za bardzo
    Ooo, to dobrze wiedzieć. Może wezmę na próbę z biblioteki. Nie będę kupować.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  17. #11717
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Dziewczyny, a Felek i Tola trzylatka?

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

    Zaczęłam czytać synkowi w okolicach 5 urodzin.
    Książka dedykowana do samodzielnego czytania.
    Zgadza się, że bohaterowie czasami odnoszą się do siebie niemiło.
    Natomiast dla mnie to typowe dla przedszkolaków, mój synek wielokrotnie mówił, że ktoś w przedszkolu odezwał się tak jak Felek do Toli albo Tola do Felka.
    Nie wiem czy czytałabym to 3 latkowi (mojemu). Raczej nie, ale każde dziecko jest inne.
    Natomiast książkę/i bardzo polecam, u nas czytane i uwielbiane przez wszystkich.
    W moim odczuciu więcej niemiłych sytuacji jest w Julek i Julka aniżeli w Felku i Toli, ale to może tylko moje odczucie.

  18. #11718
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Zaczęłam czytać synkowi w okolicach 5 urodzin.
    Książka dedykowana do samodzielnego czytania.
    Zgadza się, że bohaterowie czasami odnoszą się do siebie niemiło.
    Natomiast dla mnie to typowe dla przedszkolaków, mój synek wielokrotnie mówił, że ktoś w przedszkolu odezwał się tak jak Felek do Toli albo Tola do Felka.
    Nie wiem czy czytałabym to 3 latkowi (mojemu). Raczej nie, ale każde dziecko jest inne.
    Natomiast książkę/i bardzo polecam, u nas czytane i uwielbiane przez wszystkich.
    W moim odczuciu więcej niemiłych sytuacji jest w Julek i Julka aniżeli w Felku i Toli, ale to może tylko moje odczucie.
    sie podpisze w 100%. u nas ostatnio na fali czwartego tomu cala seria czytana w kolko i nazad - ja dzieciom, chlopaki sobie etc. czytana i uwielbiana - ale to wlasnei ksiazki bardziej dla starszych przedszkolakow/mlodszych szkolniakow niz maluchow.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #11719
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    sie podpisze w 100%. u nas ostatnio na fali czwartego tomu cala seria czytana w kolko i nazad - ja dzieciom, chlopaki sobie etc. czytana i uwielbiana - ale to wlasnei ksiazki bardziej dla starszych przedszkolakow/mlodszych szkolniakow niz maluchow.

    tak, mój młodszy ma 5 lat i właśnie prosi o Felka i Tolę, oczywiście starszy też z przyjemnością słucha
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #11720
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Szybkie pytanie - Piżamorama. Warto? Jesli tak, to czy Paryż czy Nowy Jork?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •