Strona 56 z 807 PierwszyPierwszy ... 646484950515253545556575859606162636466106156556 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1101
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    o
    a ja z pytaniem - ma ktos moze tzrecia czesc Poczytaj mi mamo? i moglby mi spis tresci spisac,
    Sąsiedzi Maria Kowalewska
    Boję się Musierowicz
    Warszawskim statkiem Kubiak
    Wyładunek z przeszkodami Łochocka
    Muzyka na krzywej wieży Badalska
    Kapeć Domagalska
    O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy Kubiak
    Katar żyrafy Groński
    Kameleon Groński
    Przepraszam smoku Badalska

    BTW, w merlinie 3 części za 70 zł.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  2. #1102
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    w 3telni maja np. bardzo fajne encyklopedie laroussa przecenione z 45 zl bodajze na 14.50 (http://3telnia.pl/index.html?prod_na...usse&search=ok)
    Oooo. Mam trzy z tej serii, ale kupione za cięzkie pieniądze, są fantastyczne, polecam polecam. I chyba się nie oprę
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  3. #1103
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    One ostatnio wszedzie sa przecenione, sama gdzies kilka po ok. 15 kupilam.

    Znalazłam "Kiedy święty Mikołaj spadł z nieba". Na półce. Kiedy ja to kupowałam??
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #1104
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Znalazłam "Kiedy święty Mikołaj spadł z nieba". Na półce. Kiedy ja to kupowałam??
    Może wtedy kiedy w naszej księgarni były po 10 PLN ? Bo ja wtedy. a z tymi larusami to się wykazałam zbytnia pochopnością - obkupiłam się wiosną, a na zimę po 15. Ale i tak je lubię. grafika fajna.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  5. #1105
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Sąsiedzi Maria Kowalewska
    Boję się Musierowicz
    Warszawskim statkiem Kubiak
    Wyładunek z przeszkodami Łochocka
    Muzyka na krzywej wieży Badalska
    Kapeć Domagalska
    O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy Kubiak
    Katar żyrafy Groński
    Kameleon Groński
    Przepraszam smoku Badalska

    BTW, w merlinie 3 części za 70 zł.
    dzieki chyba sobie na razie daruje, tyle fajnych rzeczy czeka w schowkach przeroznych albo jakas babcie naciagne

    czy ja juz pisalam, ze nienawidze Kici Koci?? nie pisalam - to pisze - aaaaa.... nie, zebym cos do niej miala, ale ile razy w kolko mozna czytac to samo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #1106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Moje szczęśliwe życie bardzo nam przypadło do gustu ostatnio, ilustracje Eva Eriksson (ta od Maksa i Meli), ale czarno białe, zdecydowanie więcej tekstu, historia w rozdziałach o pewnej dziewczynce w wieku wczesnoszkolnym, jest tam temat śmierci "dotknięty" (mama nie żyje), polecam dla 4-5 latków na pewno. Ma się wkrótce kontynuacja ukazać, ja na pewno kupię, bo polubiłyśmy.
    O! fajnie, ze będzie kontynuacja, bo u nas historia Duni nie schodzi z tapety - od tygodnia tylko to córce (z przyjemnością) czytam.
    Przy pierwszych trzech razach musiałam dławić płacz


  7. #1107
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Oprócz Laroussów lupiłam jeszcze w 3telni Mrówki Zofie http://www.3telnia.pl/index.html?pro...ofia&search=ok
    Mamy co prawda wszystkie części, które były/są mocno używane (szczególnie sezonowo - latem), ale to wspaniałe pozycje na prezent!
    Grzyby niestety nieco odstają od reszty, bo brakuje w nich przełożenia szwedzkich przykładów na polskie (co mnie obchodzi, że jakiś szwedzki król uwielbiał prawdziwki! ) - jak to mówił Boy-Żeleński, przekłąd polski "nie pokazuje tej samej godziny co oryginał" Ale ogólnie ok.
    Za to jagody i kwiaty pełne są ciekawostek i praktycznych informacji, a na mapkach zaznaczony jest obszar występowania w Pl.
    Bardzo Wam polecam tę serię!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #1108
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    właśnie poczyniłam zakup
    "Mapa" wyd. Dwie Siostry - właśnie czegoś takiego szukałam! dzięki dziewczyny
    a czy ktoś ma?
    Mam oko na liczby i Mam oko na cyferki wyd. dwie siostry? - warta uwagi?
    + kilka brakujących części z serii Mistrza Ilustracji

    ...a w tematyce bożonarodzeniowej
    "Opowiadania bożonarodzeniowe" wyd. Media Rodzina
    "Niezwykły Święty Mikołaj" z serii o Findusie Kocie - {Lena uwielbia koty} wyd. Media rodzina

    szukam czego o księżniczkach coby zadowolić małą fankę - bo teraz tylko to jest teraz na topie - a mamy tylko z sensowniejszych wyd. Zakamarkowe.
    Ostatnio edytowane przez stokrotka.a ; 23-11-2012 o 13:40
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  9. #1109
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mam oko na sa fajne, chlopaki dostana od Mikolaja gdzies chyba ktos wczesniej o nich pisal.

    z ksieznizcek polecam Ksiezniczke na ziarnku grochu wyd. Media Rodzina z ilustracjami Ewy Kozyry-Pawlak

    w ogole cala seria Mistrzowie klasyki dzieciecej jest warta posiadania... Krolowa Sniegu ilustrowana przez Elzbiete Wasiuczynska jest przepiekna...

    Krolewny i smoki Zakamarkow tez sa fajne, ale to pewnie macie, skoro piszesz o Zakamarkach. jak mi potem mlodziez da chwile, to popatrze na polki, czy jakies ksiezniczki tam jeszcze sie gdzies gniezdza
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #1110
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Stokrotka, O księżniczce (królewnie?), która bez przerwy ziewała. Taco. Bardzo ładna od strony graficznej i niegłupia (choć wolę inne z tej serii)

  11. #1111
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Święta, święta, a tu się "Pocztaj mi mamo" w trzeciej odsłonie pojawiło

    A dziś jeszcze zakupiłam "Julian i Irena Tuwim dzieciom"
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  12. #1112
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Oprócz Laroussów lupiłam jeszcze w 3telni Mrówki Zofie http://www.3telnia.pl/index.html?pro...ofia&search=ok
    Mamy co prawda wszystkie części, które były/są mocno używane (szczególnie sezonowo - latem), ale to wspaniałe pozycje na prezent!
    Grzyby niestety nieco odstają od reszty, bo brakuje w nich przełożenia szwedzkich przykładów na polskie (co mnie obchodzi, że jakiś szwedzki król uwielbiał prawdziwki! ) - jak to mówił Boy-Żeleński, przekłąd polski "nie pokazuje tej samej godziny co oryginał" Ale ogólnie ok.
    Za to jagody i kwiaty pełne są ciekawostek i praktycznych informacji, a na mapkach zaznaczony jest obszar występowania w Pl.
    Bardzo Wam polecam tę serię!
    Moja Zosia uwielbia mrówkę Zofię

  13. #1113
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Stokrotka, O księżniczce (królewnie?), która bez przerwy ziewała. Taco. Bardzo ładna od strony graficznej i niegłupia (choć wolę inne z tej serii)
    A tak, mamy - polecamy.

    I jeszcze taką Królewnę mamy, fajna:

    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  14. #1114
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Stokrotko, polecam Aurelkę, fajne i sensowne.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #1115
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Stokrotko, polecam Aurelkę, fajne i sensowne.
    dobrze wiedziec, mam w wish liscie w gidli
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #1116
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    ...a w tematyce bożonarodzeniowej

    "Niezwykły Święty Mikołaj" z serii o Findusie Kocie - {Lena uwielbia koty} wyd. Media rodzina
    Ta najnowsza o Pettsonie raczej nie dla maluchów, jak wynika z recenzji: http://zaczytani.blox.pl/2012/11/Sve...y-Mikolaj.html

    O mamokach pisałam wcześniej
    Mamoka też zamierzam mieć, bo bardzo lubimy, a te wyjątkowo fajne mi się wydają - mają mniejszy format. Konwencja taka, że na rozkładówce długi obrazek, na którym trzeba szukać wyrazów na zadaną literę (także po angielsku!) albo czegoś/kogoś w odpowiedniej, zadanej ilości. Fajne, na prawdę. I nieco poręczniejsze niż duże Mamoka.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  17. #1117
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    Ta najnowsza o Pettsonie raczej nie dla maluchów, jak wynika z recenzji: http://zaczytani.blox.pl/2012/11/Sve...y-Mikolaj.html
    Hurra!!! W takim razie to coś w sam raz dla nas!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #1118
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    Ta najnowsza o Pettsonie raczej nie dla maluchów, jak wynika z recenzji: http://zaczytani.blox.pl/2012/11/Sve...y-Mikolaj.html

    O mamokach pisałam wcześniej
    a kto tłumaczył "Niezwykłego mikołaja"? Bo jeśli pani Hołderna, to ja się chyba zacznę uczyć szwedzkiego albo kupię Findusy po angielsku... W krótkich pettsonach tłumaczenie to żałość do kwadratu...

    edit: znalazłam info! Tłumaczenie Magdalena Landowska. Kupuję, bo gorzej niż p.H nie będzie

    a to już było? (nie nadążam za wątkiem)
    http://mediarodzina.pl/prod/664/Mysi-domek
    zna ktoś?
    Ostatnio edytowane przez mart ; 23-11-2012 o 23:29

  19. #1119
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    a to już było? (nie nadążam za wątkiem)
    http://mediarodzina.pl/prod/664/Mysi-domek
    zna ktoś?
    wczoraj wyszlo z gildii, mam nadzieje, ze poczta sie szybko uwinie (ekonomiczna idzie, niestety moze to potrwac...). juz sie ciesze - ciekawe, komu ja to kupilam

    a ma ktos Zakamarkowego Alberta? tez idzie, licze, ze dojdzie do czwartku i zdazy na urodziny F(jak nie, bedzie pod choinke, trudno).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #1120
    Chustofanka Awatar emenemsy
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Pudsey, UK
    Posty
    308

    Domyślnie

    Polecam Wam serdecznie książkę napisaną przez moją kumpelę "Jak Anitce uciekły zabawki...". Siedem historyjek na każdy dzień tygodnia - wszystkie napisane w duchu Faber i Mazlish. Mój trzyletni syn je uwielbia

    http://merlin.pl/Jak-Anitce-uciekly-...1,1082922.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •