Strona 568 z 807 PierwszyPierwszy ... 68468518558560561562563564565566567568569570571572573574575576578618668 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,341 do 11,360 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11341
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Dziewczyny, a coś dla 7-latka o tym jak powstał świat, rośliny, zwierzęta, ludzie?

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  2. #11342
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katarinqa Zobacz posta
    Nusia mi nie podeszła jakoś a do Pomelo się zrazilam po kolorach. Za resztę podpowiedzi dziękuję
    sprobuj te Pomelo z opowiadaniami - one sa zupelnie inne niz Kolory/Przeciwienstwa imo.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #11343
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, wezmę Hokus pokus Albercie i jakieś wczesne Lasse i Maje na prezenty.
    Jeszcze myślę o Dzieci filozofuja, muszę coś więcej poszukać czy tu nie ma ryzyka jakieś miny, czegoś z czym się kompletnie nie zgodzę itp, co na początek. Z opisów wygląda fajnie.

    Dla trzylatkow jeszcze O zimie się nadaje (mysmy czytali od ok 2), ale zima się kończy, myślę o Jablonce Eli dla mojego trzylatka (choć może już trochę późno...).
    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Dziewczyny, a coś dla 7-latka o tym jak powstał świat, rośliny, zwierzęta, ludzie?

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka
    Jak się wszystko zaczęło - uważam że jest świetne, moim dzieciom się bardzo podoba - już pięciolatkowi.

    Corka ma z National Geographics tytuł chyba Ziemia - od strony geologicznej, bardzo fajna.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #11344
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Jul, dziękuję

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  5. #11345
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,785

    Domyślnie

    Maz czytal ze starszym Emila i stwierdzil ze bezsensowna jest ta ksiazka, a Ignas po 2 kartkach ziewal i ziewal. Nawet jej nie dokonczyli buuui smutno mi
    Moze Stasiek polubi
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #11346
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Maz czytal ze starszym Emila i stwierdzil ze bezsensowna jest ta ksiazka, a Ignas po 2 kartkach ziewal i ziewal. Nawet jej nie dokonczyli buuui smutno mi
    Moze Stasiek polubi
    moi chłopcy też nie lubią Emila (i ciasto na kluski itd.)
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #11347
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Ja nie trawię Emila, nie umiem tego czytać. Jako dziecko też nie lubiłam, nawet film mnie wkurzał.

  8. #11348
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Ja nie trawię Emila, nie umiem tego czytać. Jako dziecko też nie lubiłam, nawet film mnie wkurzał.

    dusza moja pokrewna jesteś w tym temacie - mam dokładnie tak samo!
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #11349
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    916

    Domyślnie

    U nas niestety starszakowi sie podoba. Mnie ciężko się go czyta.. Lotta to co innego
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  10. #11350
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Czy coś z tego nadaje się dla 4-latki czy za wcześnie?

    - Moni Nilsson, Zlatko i Beza
    - Dunia
    - Mrówkojad i Orzesznica

  11. #11351
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Czy coś z tego nadaje się dla 4-latki czy za wcześnie?

    - Moni Nilsson, Zlatko i Beza
    - Dunia
    - Mrówkojad i Orzesznica
    pierwszej nie znam, reszta imo za wczesnie. niby W Duni sluchal troche w zeszlym roku - jak F czytalam - ale tak bez przekonania wiekszego bym rzekla
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #11352
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    U nas Dunia zaskoczyła, jak Lena poznała szkolną rzeczywistość, w wydaniu zerówki, ale zawsze to coś
    A ja mam pytanie: czy możecie polecić jakąś książkę o różnych religiach? tak na poziom 6-latka? koleżanka mnie spytała, ale nie bardzo umiem jej pomóc. Jeśli temat był poruszany, odeślijcie mnie proszę, jakoś ne potrafię tego wyszukac
    dzięki .

  13. #11353
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    a czy ktoś mógłby mi chronologicznie uporządkować serię o Duni? z góry dziękuję



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #11354
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Jeszcze myślę o Dzieci filozofuja, muszę coś więcej poszukać czy tu nie ma ryzyka jakieś miny, czegoś z czym się kompletnie nie zgodzę itp, co na początek. Z opisów wygląda fajnie.
    w tej serii to głównie pytania są stawiane, to nie jest typowa książka do czytania tylko, sięgamy po nie jak mamy trochę czasu i na spokojnie, żeby porozmawiać - myślę że znajdzie się tam wiele rzeczy z którymi się nie zgodzimy - bo pytania stawiane są z różnych perspektyw, tak właśnie żeby pobudzić do dyskusji, popatrzenia na pewne rzeczy z różnych stron, znalezienia sensu być może tam gdzie go wcześniej nie widzieliśmy

  15. #11355
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiamara Zobacz posta
    U nas Dunia zaskoczyła, jak Lena poznała szkolną rzeczywistość, w wydaniu zerówki, ale zawsze to coś
    A ja mam pytanie: czy możecie polecić jakąś książkę o różnych religiach? tak na poziom 6-latka? koleżanka mnie spytała, ale nie bardzo umiem jej pomóc. Jeśli temat był poruszany, odeślijcie mnie proszę, jakoś ne potrafię tego wyszukac
    dzięki .
    Jest wiele wiar mi przychodzi do glowy, tylko nie wiem czy to dla 6-latka juz, szczerze mowiac. i jest jeszcze cos, ale sobie nie moge przypomniec tytulu, rano sprobuje odkopac gdzies.

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    a czy ktoś mógłby mi chronologicznie uporządkować serię o Duni? z góry dziękuję
    Moje szczesliwie zycie
    Moje serce skacze z radosci
    Kiedy ostatnio bylam szczesliwa
    Zycie wedlug Duni
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #11356
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    a ja mam jakiś książkowy zastój nie wiem co mam dzieciom czytać, jakoś mi się nie chce, nie podoba mi się itp. mam nadzieję, że szybko minie bo mi z tym źle brak mi książkowego polotu, wydaje mi się, że nie mam w czym wybierać ....
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  17. #11357
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Magnolio dzięki!

    Ja mam kryzys codziennego czytania Wielkiego przewodnika Star Wars - wydaje mi się, że twardo się trzymam w temacie, ale powoli dochodzę do granic w kwestii tej książki...

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #11358
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,579

    Domyślnie

    Jul podlinkujesz? Bo mi też dzieci zaczynają szaleć na punkcie SW
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  19. #11359
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    "Mat i świat" się dziewczynom bardzo spodobał, starsza bardzo się emocjonowała przebiegiem historii. I nowa książka Magdaleny Zarębskiej - "Borys i Zajączki" - trochę tak napisana, by było zabawnie, ale poza tym miło bardzo się nam ją czytało.
    A Emila też jakoś nie polubiłyśmy, też mam wrażenie, że się "ciężko" czyta.

  20. #11360
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Jul podlinkujesz? Bo mi też dzieci zaczynają szaleć na punkcie SW
    pytanie o tę książkę się potarza, więc wklejam recenzję ze strony fanów GW http://star-wars.pl/Tekst/2936,Wielk...specjalne.html

    No i moje własne kilka słów napiszę. Szukalam czegoś, co będzie rzeczywiście Star Warsami, a nie podróbkami legowymi, angry-birdsowymi czy innymi rebeliantami. No i to właśnie jest. Do tego ma ciąg chronologiczny, a nie słownikowy, co też mi się podoba (co było dalej, co było wcześniej - i chyba łatwiej tak czytać a nie podczytywać), choć takie Wielkie kompendium galaktycznej wiedzy (czy jakoś tak) też pewnie byłoby fajne, aczkolwiek nie oglądałam na żywo. Książka pokazuje po kolei historię Galaktyki - od najdawniejszych czasów, wychodząc poza koniec VI części. To chyba największa wada książki - bo powstała zanim nakręcono część VII, a w niej ta dalsza historia wygląda nieco inaczej... Autorzy opierali się głównie oczywiście na filmach, ale także na komiksach, książkach, grach, innych produkcjach... A więc niektóre rzeczy łatwiej zrozumieć niż oglądając sam film, aczkolwiek za to pojawiają się też jakieś epizody, postaci, które nie wydają mi się ani ważne, ani jasne (np że ktoś tam zabił kogoś tam - ani nie wiem kim była jedna, ani druga z tych osób, w książce też poza tym specjalnie się nie pojawiają) - ale nie zabierają książce specjalnie wartości.
    Bardzo dużo ilustracji - zdjęcia z filmów, ale też z twórczości okołofilmowej. Na końcu o produkcji filmu, o fenomenie sagi, o gadżetach około-star-warsowych.

    Generalnie - byłoby super (poza tym, że czytam to nieustannie od Bożego Narodzenia, ale też nie czytam cały czas tego samego, bo strony są tak duże, że oprócz licznych obrazków jest też sporo tekstu), językowo jest znośnie, gdyby nie to fałszywe zakończenie - np w książce Chubacca ginie na oczach Hana Solo - i jak to potem dziecku wytłumaczyć, skoro wie, że tak nie mogło być? Zamiast kupować tę książkę, pewnie bym poleciła poszukać czy jest jakaś nowsza wersja/inna książka zaktualizowana o VII część - ale nie wiem, czy już jest.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •