Strona 54 z 806 PierwszyPierwszy ... 444464748495051525354555657585960616264104154554 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,061 do 1,080 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1061
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A coś około bożonarodzeniowego możecie mi polecić? Dla prawie dwulatka.
    Ja polecam przede wszystkim to (dla dwulatka i więcej):



    Poza tym:




    Ta ostatnia to prawdziwe dzieło sztuki: z klapkami, listami od/do Mikołaja, wycinkami z gazet itp.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  2. #1062
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Czupieńki powinny się nadawać: http://poczytajmi.blox.pl/2010/01/Cz...-Gwiazdka.html
    Jeszcze jest Janoscha Miś i Tygrysek ("Kiedy przyjdzie niedźwiedź" i "Wigilia Misia i Tygryska") i Findus ("Goście na Boże Narodzenie" i "Niezwykły Święty Mikołaj"), ale to raczej dla większych dzieci trochę...

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #1063
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Jeszcze koniecznie Paddington:



    i Dzieci z Bullerbyn obrazkowe:




    Hurrrra!!! Wypatrzyłam nowego Findusa!!! Już powinien być (6,11):





    I jeszcze:
    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 07-11-2012 o 13:26
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  4. #1064
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Przybiezeli do Betlejem wyd. Muchomor powinno sie swietnie nadac dla dwulatka

    jeszcze mi przyszlo do glowy - ale to dla starszych - ze Swiata w obrazkach jest tez ksiazka o Swietym Mikolaju

    Pan Brumm obchodzi Boze Narodzenie - specyficznie obchodzi, nie powiem

    jeszcze zakamarkowe Pewnie ze Lotta umie prawie wszystko.

    i jeszcze Wszyscy Na Ciebie czekamy wyd. Sykomora, ktora juz czeka na Adwent w szafie, a ja sie doczekac nie moge

    edit: na nowego Findusa tez sie juz doczekac nie mozemy

    edit2 - Agnen - A w Wigilie... i Wigilia Misia i Tygryska to ta sama ksiazka, tylko teraz wyszla pod innym tytulem (tak przynajmniej wychdzi z czytania opisow na stronie znaku i nie tylko, obu w rekach nie mialam, my mamy starsza...)
    Ostatnio edytowane przez natala ; 07-11-2012 o 14:59
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #1065
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, my mamy tylko O zimie i Przybieżeli do Betlejem widzę że mam o co uzupełnić adwentową biblioteczkę.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #1066
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Mnie bardzo wzruszają Czupieńki jeśli o gwiazdkowe klimaty idzie
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  7. #1067
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Ooo a powiedzcie, które z nich mają twarde strony?

  8. #1068
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    O, właśnie rozglądałam się za pozycją o temacie świątecznym, dzięki za inspiracje
    A czy ktoś Was zna bardzo popularną w stacjonarnych księgarniach serię o Basi? Przeglądałam "Basia i Boże Narodzenie" oraz "Basia i nowy braciszek" i wydały mi się zachęcające, a w tym wątku chyba cisza na ich temat....
    I jeszcze pytanie o nowych Mizielińskich: "Mam oko na litery" i "Mam oko na liczby" oraz "Mapy". Macie? Jak wrażenia?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  9. #1069
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    Ooo a powiedzcie, które z nich mają twarde strony?
    Z tych moich tylko "Święty Mikołąj", ale to nie takie twarde strony, o jakie Ci chodzi ... To nie jest książka dla najmłodszych - jest 'interaktywna' i wymaga szacunku

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Macie? Jak wrażenia?
    Nie mamy
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  10. #1070
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    super temat, właśnie się rozglądałam za jakimiś świątecznymi tytułami - dzięki za info

  11. #1071
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Basia jest takim sobie czytadełkiem, szczebelek wyżej niż Martynka i Franklin, i tyle. Nie lubię takiej "dydaktycznej" literatury.

    Mapy mam (zresztą jest wątek chyba o nich oddzielny), mam Mam oko na cyfry, litery zamówione, co chcesz KaiDo wiedzieć? Boskie są.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  12. #1072
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Serio Mam oko na litery/cyfry są dobre? Bo jak przeglądałam, to mi się wydały takie... wtórne. Do samego Mamoko nic nie mam (za to Kreska ma, uwielbia ), super, na mapy się czaję, ale litery i cyfry sobie odpuściłam, jakoś mnie nie przekonały, tzn nie widzę nic dodanego w stosunku do Mamoków.
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  13. #1073
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    no czuć, że Święta idą Zakamarki też puszczają kilka nowości lada dzień.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  14. #1074
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    O, właśnie rozglądałam się za pozycją o temacie świątecznym, dzięki za inspiracje
    A czy ktoś Was zna bardzo popularną w stacjonarnych księgarniach serię o Basi? Przeglądałam "Basia i Boże Narodzenie" oraz "Basia i nowy braciszek" i wydały mi się zachęcające, a w tym wątku chyba cisza na ich temat....
    I jeszcze pytanie o nowych Mizielińskich: "Mam oko na litery" i "Mam oko na liczby" oraz "Mapy". Macie? Jak wrażenia?
    bb
    Basie sa fajne, można sobie znaleźć na "zadany" temat. My nie mamy, bo jednak mam chłopaków i nie można mieć wszystkiego (podobno), ale wiem, że dziewczyny bardzo wciąga. Moi lubią za to słuchać basiowego audiobooka (są dwa opowiadania na płycie). Zresztą na wakacjach tez chętnie słuchali, jak mieliśmy wakacje z koleżanką.

    Mapy mamy, nawet popełniłam jakiś wpis na blogu. Ogólnie zachwyca się cała rodzina oraz bliżsi i dalsi znajomi
    Mamoka też zamierzam mieć, bo bardzo lubimy, a te wyjątkowo fajne mi się wydają - mają mniejszy format. Konwencja taka, że na rozkładówce długi obrazek, na którym trzeba szukać wyrazów na zadaną literę (także po angielsku!) albo czegoś/kogoś w odpowiedniej, zadanej ilości. Fajne, na prawdę. I nieco poręczniejsze niż duże Mamoka.

    Z okołobożonarodzeniowych dla prawie dwulatka niezmiennie polecam Obrazki dla maluchów (znów...) o BN. Mają sztywne strony. I dużo informacji na akuratnym poziomie.
    Są też fajne małe tekturzaki z wyd. WAM, Choinka, Św. Mikołaj, Bałwanek. Tu sobie pozwalam.
    O zimie jest super, o zimie
    No i dla dwulatków jak znalazł Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka Petra Horacka.
    Może być też Św. Mikołaj zna się na świętach. Bo jest właściwie obrazkowa. Bardzo sympatyczna.

    Dla starszych bożonarodzeniowo fajny jest Mauri Kunnas (dwie o Św. Mikołaju)
    Poza tym Jak pracuje Św. Mikołaj, Snowa.
    Cornelia Funke,, Kiedy Mikołaj spadł z nieba, ale to dopiero na nas czeka (na ... Mikołajki )
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  15. #1075
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    "Mam oko na.." obie bardzo fajne. Liczby na już, Bartek zdążył już dużo czasu spędzić na liczeniu. Ja mu odliczałam, ile zestawów już odnalazł i momentami podrzucałam, co jeszcze może policzyć. Litery trochę na zaś, bo chociaż kilka liter umie nazwać, to nie do końca kuma koncepcję, że litera odpowiada dźwiękowi. Ze dwie rozkładówki przejrzeliśmy, ale to na zasadzie pokazywania palcem na obrazek, pytania, co to. Z odpowiedzią na jaką literę był problem. Ale wszystko przed nami
    A, dla mnie też to była całkiem miła zabawa.
    W każdym razie według mnie obie "Mam oko..." warto mieć.

  16. #1076
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    szukałam książek o świętach a znalazłam "Czarostatki i parodieje" http://www.polskailustracjadladzieci...arodzieje.html
    Normalnie z torbami pójdę
    Miłosz-11.05.2010

  17. #1077
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    bb

    Cornelia Funke,, Kiedy Mikołaj spadł z nieba, ale to dopiero na nas czeka (na ... Mikołajki )
    mam Cornelię ukrytą w szafce w pracy od kilku miesięcy - dopadłam w NK za 10 zł chyba i nie mogłam się oprzeć. To już obleci na 4,5 latka prawda? Bo ja właśnie się rozjeżdżam z doborem literatury, przeskoczyłyśmy na dłuższe formy i fajnie, ale obrazkowe w ciągu kliku minut mogłam przejrzeć i ocenić, z tymi obszerniejszymi dziełami nie nadążam, więc szukam opinii...
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  18. #1078
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    mam Cornelię ukrytą w szafce w pracy od kilku miesięcy - dopadłam w NK za 10 zł chyba i nie mogłam się oprzeć. To już obleci na 4,5 latka prawda? Bo ja właśnie się rozjeżdżam z doborem literatury, przeskoczyłyśmy na dłuższe formy i fajnie, ale obrazkowe w ciągu kliku minut mogłam przejrzeć i ocenić, z tymi obszerniejszymi dziełami nie nadążam, więc szukam opinii...
    No, nasza czeka też od wakacji schowana, też z jakiejś promocji Jeszcze nie czytałam, może znajdę wieczór jakiś, to potem napiszę; mam nadzieję, ze uda mi się przed mikołajkami.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  19. #1079
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    A skoro o chodzeniu z torbami mowa... Podzielę się tym, co mi wczoraj i dzisiaj przyszło:
    - wcześniej wspominany "Dom"
    - ponieważ pisałyście o serii o tacie, to postanowiłam spróbować - "Tato, popłyńmy na wyspę!" (cytuję Krtka: "Marynarz to z tego taty d..., ale tata świetny" )
    - "Czarna książka kolorów" - czaiłam się na nią, odkąd angielskojęzyczną wersję w necie zobaczyłam
    - "Jestem miasto Warszawa" - szczęka mi opadła z wrażenia, jak ją dzisiaj przejrzałam, jeszcze lepsza niż się spodziewałam
    - i na fali szukania informacji o "Domu" trafiłam w sieci na "Die Strasse" - dzisiaj odebrałam z poczty, rewelacja.

  20. #1080
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Kiedy Mikołaj spadł z nieba to już zdecydowanie większy kaliber 4,5 roku to minimum, imo... I jeśli czytelnik szczególnie wrażliwy, to może się trochę bać tego "złego" MIkołaja i całego zamętu...
    Ale książka warta poświęcenia jej paru (? ma chyba ze 170 stron!) grudniowych wieczorów
    Przy okazji krótka recenzja z Polityki, na którą trafiłam przed chwilą.
    My podchodziliśmy do niej dwukrotnie, raz - za wcześnie właśnie i urwaliśmy lekturę.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •