Strona 53 z 807 PierwszyPierwszy ... 343454647484950515253545556575859606163103153553 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,041 do 1,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1041
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie Dobra wiadomość dla miłośników Elmera!

    Papilon wydał niedawno 4 części przygód Elmera zebrane w jednym tomie.

    Są to wydane dawno temu - i dziś już niedostępne - przez Dwie siostry:
    - Elmer i Wilbur
    - Elmer i zagubiony miś

    Oraz nowe:
    - Elmer i dziadek Eldo
    - Elmer i tęcza

    Edit. Sprawdziłam jak to z tymi Elmerami było i wprowadziłam zmiany.
    Ostatnio edytowane przez reginleif ; 18-10-2012 o 19:55
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  2. #1042
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reginleif Zobacz posta
    Papilon wydał niedawno 4 części przygód Elmera zebrane w jednym tomie.

    Są to wydane dawno temu - i dziś już niedostępne - przez Dwie siostry:

    - Elmer i Wilbur
    - Elmer i zagubiony miś
    - Elmer i dziadek Eldo
    - ELmer i tęcza
    Hihi, sama nie wiem, czy być wdzięczna za tę wiadomość, czy wręcz przeciwnie Zamówione. Oraz hmmm, co by tu zrobić z nadmiarowym "Elmerem i Wilburem", może bratankowi na zaś odstąpić?

  3. #1043
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Hihi, sama nie wiem, czy być wdzięczna za tę wiadomość, czy wręcz przeciwnie Zamówione. Oraz hmmm, co by tu zrobić z nadmiarowym "Elmerem i Wilburem", może bratankowi na zaś odstąpić?
    Jak to co? Sprzedać jako unikat i kupić za to kilka innych książek
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  4. #1044
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Zobaczcie, na jaką zapowiedź dzisiaj przypadkiem wpadłam:

    http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1318/index.html
    Niezwykła książka obrazkowa, skierowana zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców.

    Snuta przez stary dom opowieść o stu latach zmian, dziejowych zawieruchach i przemijaniu. Historia XX wieku widziana przez pryzmat mikrokosmosu jednego domostwa i jego mieszkańców.
    Wydawaca podaje, że premiera 14 listopada. Ostrzę pazurki

  5. #1045
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Zobaczcie, na jaką zapowiedź dzisiaj przypadkiem wpadłam:

    http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1318/index.html
    Wydawaca podaje, że premiera 14 listopada. Ostrzę pazurki
    Widziałam ostatnio, kiedy zaglądałam do bony. Pewnie kupię przy najbliższej okazji
    I ilustracje Innocentiego! Zakochałam się po "Pinokiu".

    A jeszcze w ofercie tego samego wydawnictwa wypatrzyłam kilka innych ciekawych nowości, nie tylko dla dzieci

    Np.
    O. Preussler "Przygody Małego Wodnika"
    G. Rodari "Gelsomino w Kraju Kłamczuchów"

    http://www.wydawnictwobona.pl
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  6. #1046
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na Dom tez sobie ostrze zeby, czekam az bedzie w gildii... Wodnik wlasnie do nas leci, podobniez jak nowy Pan Brumm Bona w ogole ma fajne ksiazki... dla doroslych polecam Dzieci Sancheza Oscara Lewis'a. fascynujace. no i mnie sie caly czas podczas czytania nucilo http://www.youtube.com/watch?v=6zq3qq-4Z1Y
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #1047
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    bołączam do fanów wydawnictwa Bona. Seria o tacie jest genialna.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  8. #1048
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja sie jeszcze nie moge doczekac na Kaczke Dziwaczke z ilustracjami Pawlakow http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Kaczka-dziwaczka

    cos nam niepokojaco zaczyna ubywac wolne miejsce na polkach
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #1049
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    KaiDo, teraz przypomniało mi się, że jeszcze mamy Jedzie pogiąg z daleka, o taki http://www.weltbild.pl/jedzie-pociag..._p1229335.html, muszę poszukać bo dawno go nie widziałam. Szybko zerknęlam na amazona i znalazłam takie fajne coś http://www.amazon.co.uk/Farmyard-Tal...0573127&sr=1-4 - z planszą torową i małą ciuchcią (choć chyba nie będę aż tak kochana, zwłaszcza że mamy drewniany pociąg).
    Dzięki Jul. Tą książeczkę Jedzie pociąg z daleka wypatrzyłam jakiś czas temu, teraz udało mi się kupić w bonito.pl (do końca października mają promocje na paczkomaty).
    Brumm jakoś tak do mnie nie przemawia...
    O koniach...nie mam pomysłu...


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  10. #1050
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    O koniach - pojawiają się w "Cyrku" ("Dwie siostry") i "Tata ucieka z cyrkiem" ("Nisza" chyba)

    "Tata ucieka z cyrkiem" to u nas hit ostatnio. Poza wierszem o Zosi samosi i "Urodzinowym guziku" Muminka

  11. #1051
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    bołączam do fanów wydawnictwa Bona. Seria o tacie jest genialna.
    A jak dużo tam tekstu i czy byłby zrozumiały dla 2,5 latka? Strasznie podobają mi się ilustracje A Miłek dość zaawansowany czytelniczo, czytamy już "Pana Kuleczkę".
    Miłosz-11.05.2010

  12. #1052
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    A jak dużo tam tekstu i czy byłby zrozumiały dla 2,5 latka? Strasznie podobają mi się ilustracje A Miłek dość zaawansowany czytelniczo, czytamy już "Pana Kuleczkę".
    IMO to trochę za wcześnie. Tekst jest i to dość skomplikowany. Ale możesz spróbować, bo to taka książka, która jest trochę dla dorosłych (jak np. mikołajek), więc jak młody nie zaczai, to Ty chociaż bedziesz miała ubaw

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  13. #1053
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    A jak dużo tam tekstu i czy byłby zrozumiały dla 2,5 latka? Strasznie podobają mi się ilustracje A Miłek dość zaawansowany czytelniczo, czytamy już "Pana Kuleczkę".
    Myśmy właśnie w tym wieku zaczynali... Wiadomo, synek rozumiał powierzchowność tylko, ale Pan Kuleczka to lektura po wielekroć - kolejne razy pogłębiły zrozumienie tego, "co autor miał na myśli"
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #1054
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    IMO to trochę za wcześnie. Tekst jest i to dość skomplikowany. Ale możesz spróbować, bo to taka książka, która jest trochę dla dorosłych (jak np. mikołajek), więc jak młody nie zaczai, to Ty chociaż bedziesz miała ubaw
    To chyba jeszcze poczekam, bo tyle innych czeka w kolejce
    Miłosz-11.05.2010

  15. #1055
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    O koniach - pojawiają się w "Cyrku" ("Dwie siostry") i "Tata ucieka z cyrkiem" ("Nisza" chyba)

    "Tata ucieka z cyrkiem" to u nas hit ostatnio. Poza wierszem o Zosi samosi i "Urodzinowym guziku" Muminka
    dzięki! aczkolwiek do obu cyrkowych książek jakoś nie potrafię się jednoznacznie przekonać (przy czym "Cyrk" jest dla mnie genialnym pomysłem na wydawnictwo okołowystawowe, oby takich więcej! No ale właśnie - okołowystawowe, nie wiem, czy muszę mieć na półce ) Zaczęłam się zastanawiać za to nad "Urodzinowym guzikiem...", chociaż po książeczce okienkowej (jedno okienko na stronę? za małe wyzwanie dla synka nawet ten rok temu) jakoś mnie te obrazkowe Muminki nie pociągały.

    Seria o tacie świetna, ale rzeczywiście warto ją zostawić na trochę później - dawno nie czytaliśmy, ale ten jakiś czas temu ja miałam najwięcej frajdy z całego towarzystwa.

    Za to teraz królują u nas - i dla dwulatka i prawie czterolatka nie ma nic przeciwko - "odgrzewane kotlety", a właściwie zimne kotlety - zakamarkowe "O zimie" i "Mroźna noc" z serii o parku Percy'ego. Tak, to właśnie my przywołaliśmy zimę, bo kilka dni po tym, jak książki zostały ściągnięte z półki i ruszyło ich czytanie nagle przyszły śnieżyce No ale nic ewidentnie jesiennego nie mamy
    A, dwulatek zasłuchuje się ostatnio też w ściągniętej po długiej przerwie mamie indiance (która zresztą mnie nie zachwyciła jako pozycja dla mam, które czują się wrobionę w rolę kury domowej, powoli bardziej się przekonuję, a dzieci lubią).
    Ostatnio edytowane przez jul ; 30-10-2012 o 13:34
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #1056
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    O koniach
    Jeśli trawicie Obrazki dla maluchów to jest taka o stadninie kucyków. Niby nic super, ale nam zapewniała po 40 minut samodzielnego oglądactwa w samochodzie., W podroży bezcenne.
    U nas też miłośnik koni (2lata) i to, co dziewczyny: Cyrk i tata ucieka. Dodatkowo Jakub i siedmiu złodziei sobie upodobał, tam o koniach nic nie ma, ale sporo ich na bardzo szczegółowych obrazkach.
    Pozytywnie pod względem koni zostało tez zweryfikowane Dawno temu w Mamoko (sporo rycerzy na koniach).

    O pociągach, oprócz już wymienionych jest jeszcze cegła do oglądania: http://www.cartablanca.pl/produkty/29/ tu cena kosmiczna, ale bywała w tanich książkach często.
    I fajną oglądałam u koleżanki: http://www.amazon.co.uk/Get-Off-Trai...2208027&sr=1-6
    Ostatnio edytowane przez rzezuchama ; 06-11-2012 o 15:20
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  17. #1057
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    a ja podziękuję piszącym w wątku, seria Mistrzowie Ilustracji Dwóch Sióstr bardzo nam przypadła do gustu. Miałam obawy, dzięki Waszym głosom się odważyłam kupić - Malutka Czarownica i Babcia na jabłoni bardzo dobre dla 4,5-latka .
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  18. #1058
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    "Obrazki..." wypatrzyłam, ale stwierdziłam, że jeszcze się wstrzymam, zwłaszcza że co jakiś czas czytamy ciążowe Obrazki (choć to głównie starsza tematyką przejęta je wyciąga i prosi o czytanie).

    Pociągi liczę na razie zaspokoić "Brummem", który czeka w pudełku na wydanie. Natomiast Twój wpis (jak i blog tak w ogóle ) znowu nadwyrężył mój portfel - sama z siebie po Madonnę bym nie sięgała, ale obrazki wyglądają bardzo bardzo, do tego tanio na allegro znalezione... A że sprzedawca miał jeszcze (polecane u Ciebie ) Bawidoc'i, a jeszcze coś, a jeszcze coś... Powinnam dostać bana na ten wątek - i Twojego bloga też

    "Dawno temu..." dawno nie oglądane, powinnam wyciągnąć.

    "Malutka czarownica" wyciągnięta została po odwiedzinach dzielnicowej młodzieży pt. "cukierek albo psikus" - dzieci ustami starszej dopytały się o co cho i zażyczyły sobie masek tudzież malowania buzi i starsznej książki - młoda niemal z wypiekami na twarzy słuchała kolejnych rozdziałów, jesteśmy w połowie.

    Nie pamiętam, czy kiedyś pisałam już o tym, jakim hitem, zwłaszcza u dwulatka (od jakiegoś pół roku?), u nas jest "Kukuryk"? Oboje uwielbiają, niemal z pamięci są w stanie powiedzieć, "Kukuryk" jest dobry nawet przy ogólnym dwulatkowym "niee!" "blee!" albo równoznacznym z nimi "buja!". Nasz egzemplarz przeżył zalaznie, jest nieco pomięty (mimo grubego papieru), ale przez to widać, że autentycznie uwielbiany. Tyle, że książki nie mogę polecić dla wrażliwców, ja chyba bym się jej bała w wieku moich dzieci...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #1059
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    A coś około bożonarodzeniowego możecie mi polecić? Dla prawie dwulatka.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  20. #1060
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    dubel!
    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 07-11-2012 o 12:57
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •