Strona 52 z 807 PierwszyPierwszy ... 242444546474849505152535455565758596062102152552 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,040 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1021
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Widziałyście, niedługo pojawi się nowe Mamoko
    Miłosz-11.05.2010

  2. #1022
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    Widziałyście, niedługo pojawi się nowe Mamoko
    o Mamoko nowym, w OT-ach co prawda watek nawet jest http://chusty.info/forum/showthread.php?t=87465

    Mistrzowie Ilustracji Dwoch Siostr sa rozni - bo tam i krotkie formy (Sniadanie Krola Milnego, 30 lutego Chotomskiej) jak i normalne opowiesci. F lubi - ale np. Zwierzyniec panstwa Sztenglow byl jeszcze za trudny (i mnie z deka irytowal), Odwiedzila mnie zyrafa i wspomniane wczesniej wiersze lubi bardzo. inne na razie czkaja na swoja kolej.

    Melopsi sa fajni (pomijajac watek nieobecnej mamy); Astrid Lindgren (tez w wersji Zakamarkowej ); Kasdepkego lubimy (choc mitow akurat nie mamy); Petson (w listopadzie ma byc nowy!!!), Mama Mu - dla starszaka zwlaszcza Mama Mu na rowerze i inne opowiadania, bo tekstu wiecej; Wesoly Ryjek Samotny Jedrus, Florka cala - to tak szybko, z ostatnich dni.

    poza tym musze napisac, ze krowa Matylda jest swietna raczej dla mlodszych, tekstu ma bardzo malo - ale dawno sie tak z F nie usmialismy w trakcie czytania. swietne ilustracje, z roznymi smaczkami (zwlaszcza rower odbity na krowim zadzie wzbudzil zachwyt dziecia ). krowy w ogole maja szczescie do bycia bohaterkami fajnych ksiazek - Mama Mu, Lukrecja, teraz Matylda...

    i Pomelo tez polecamy, jak juz wsrod zwierzat jestesmy
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #1023
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Melopsi sa fajni (pomijajac watek nieobecnej mamy)
    no tak, to chyba najbardziej tradycyjna (i idealna przy tym - wszyscy w niej szczęśliwi) rodzina pośród naszych książek - mama, która macha swoim mężczyznom chusteczką na pożegnanie, czeka wiernie, gotuje pyszne obiady i piecze rodzinie torty... Ale i w trudnej sytuacji potrafi sobie poradzić, choć rzadko taka się trafia. A przy tym jest obiektem miłości taty - mądrego, silnego, romantycznego przy tym (duet muzyczny przy ognisku), prawdziwego ideału mężczyzny
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #1024
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    teraz zakupiłam
    Rózgę Kasdepki-super
    Dziwne przypadki bajkopsarza Kasdepke
    Misja Lilka Skarpetczaka Trojanowskiego
    część leci do nas
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  5. #1025

    Domyślnie

    Z "nowości": Mój 4-latek bardzo lubi Przygody Tintina. Bajki Brzechwy - klasyka - rządzą przez ostatni miesiąc

  6. #1026
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi
    W tej chwili mamy na tapecie "Pirata Rabarbara" i bardzo się nam podoba

    Powiedzcie jeszcze, dla jakiego wieku będą odpowiednie książki Janosha? Bo gdzieś mi świta, że bardzo je ktoś zachwalał...

  7. #1027
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    a ja mam prośbę.. czy któraś z obeznanych dobrych dusz mogłaby rzucić okiem na pozycje tego użytkownika http://allegro.pl/listing/user.php/r...us_id=10635891 czy jakaś perełka jest, którą warto kupić?
    będę tam zamawiać coś i chętnie bym dorzuciła dziecięcą literaturę.. bardzo proszę! jak dirk, o tak

  8. #1028
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mimka Zobacz posta
    a ja mam prośbę.. czy któraś z obeznanych dobrych dusz mogłaby rzucić okiem na pozycje tego użytkownika http://allegro.pl/listing/user.php/r...us_id=10635891 czy jakaś perełka jest, którą warto kupić?
    będę tam zamawiać coś i chętnie bym dorzuciła dziecięcą literaturę.. bardzo proszę! jak dirk, o tak
    lipniacy jedna z moich ulubionych ksiazek wczesnej podstawowki. zupelnie nie pamietam dlaczego, chyba sobie nabede

    straszny rozrzut. z perelek na pewno "co okret wiezie" Ireny Tuwim wypatrzylam, tylko stan sredni - ale za to cena przyzwoita (inne bywaja za ponad 100 zlotych czasami). Ptasie ulice Kubiaka - z serii poczytaj mi mamo - moze nie perelka, ale za to jakie wspomienia sporo klasykow - Swirszczynska, Kubiak, Szelburg-Zarembina, Broniewski... cos bym dla nas wybrala, pewnie z klasykow wlasnie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #1029
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    a ja mam inną prośbę - ostatnio u nas na tapecie konie i pociągi, może ktoś coś fajnego polecić - nie żeby Tomek albo coś w ten deseń - wolę czytać coś, od czego mnie nie odrzuca... Chętnie czytamy "Lokomotywę" Brzechwy, ale widzę, że potrzeby są większe, a o koniach to już w ogóle chyba nic nie mamy - oprócz konia w Pippi, ale go tam trochę mało. Zainteresowany tematami jest dwulatek, ale on słucha bajek czytanych siostrze, więc coś dla czteroletniego dziecka będzie jak najbardziej ok.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #1030
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    a ja mam inną prośbę - ostatnio u nas na tapecie konie i pociągi, może ktoś coś fajnego polecić - nie żeby Tomek albo coś w ten deseń - wolę czytać coś, od czego mnie nie odrzuca... Chętnie czytamy "Lokomotywę" Brzechwy, ale widzę, że potrzeby są większe, a o koniach to już w ogóle chyba nic nie mamy - oprócz konia w Pippi, ale go tam trochę mało. Zainteresowany tematami jest dwulatek, ale on słucha bajek czytanych siostrze, więc coś dla czteroletniego dziecka będzie jak najbardziej ok.
    Może z serii MądraMysz?
    http://shop.mediarodzina.com.pl/cata...iela-kolejarza
    http://shop.mediarodzina.com.pl/cata...a-jezdzi-konno

  11. #1031
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    a ja mam inną prośbę - ostatnio u nas na tapecie konie i pociągi, może ktoś coś fajnego polecić - nie żeby Tomek albo coś w ten deseń - wolę czytać coś, od czego mnie nie odrzuca... Chętnie czytamy "Lokomotywę" Brzechwy, ale widzę, że potrzeby są większe, a o koniach to już w ogóle chyba nic nie mamy - oprócz konia w Pippi, ale go tam trochę mało. Zainteresowany tematami jest dwulatek, ale on słucha bajek czytanych siostrze, więc coś dla czteroletniego dziecka będzie jak najbardziej ok.
    moje dziecko podpowiada - Pan Brum jedzie pociagiem

    szybki przeglad polek wylowil jeszcze cos takiego - Freight train.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #1032
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    a my jeszcze Wielki napad i Inwazję wirusów-bardzo się podoba N.-sens oki natomiast to, coi mi nie odpowiada-zmieniam (bo jest trochę o ptasiej grypie i szczepieniach
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  13. #1033
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    natalo, dziękuję!!

    Cytat Zamieszczone przez Behemot Zobacz posta
    a my jeszcze Wielki napad i Inwazję wirusów-bardzo się podoba N.-sens oki natomiast to, coi mi nie odpowiada-zmieniam (bo jest trochę o ptasiej grypie i szczepieniach
    zmieniamy póki możemy))

  14. #1034
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mimka - jeszcze Przygody jeza spod miasta Zgierza Chotomskiej sa fajne - moi lubia, w kazdym razie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #1035
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    a ja mam inną prośbę - ostatnio u nas na tapecie konie i pociągi, może ktoś coś fajnego polecić - nie żeby Tomek albo coś w ten deseń - wolę czytać coś, od czego mnie nie odrzuca... Chętnie czytamy "Lokomotywę" Brzechwy, ale widzę, że potrzeby są większe, a o koniach to już w ogóle chyba nic nie mamy - oprócz konia w Pippi, ale go tam trochę mało. Zainteresowany tematami jest dwulatek, ale on słucha bajek czytanych siostrze, więc coś dla czteroletniego dziecka będzie jak najbardziej ok.
    o, ja się podepnę pod pytanie, bo mój dwulatek już od dawna pociągi i pociągi. "Lokomotywę" znam już na pamięć Póki co to po prostu dużo rysujemy pociągów, ale lektura w tym temacie też mile widziana


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  16. #1036
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    dzięki, natalo! będę wybierać.

    a powiedzcie, kiedy czytacie dzieciom?? bo ja nie potrafię na to wygospodarować czasu, od kiedy się drugie na świecie pojawiło... do snu też nie ma jak, bo światło przyciemnione, no i karmię młodą, która już by nie jadła spokojnie, jakbym nad nią czytała i muszę się za to zabrać, tylko jeszcze nie wiem, od której strony najlepiej..

  17. #1037
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mimka Zobacz posta
    dzięki, natalo! będę wybierać.

    a powiedzcie, kiedy czytacie dzieciom?? bo ja nie potrafię na to wygospodarować czasu, od kiedy się drugie na świecie pojawiło... do snu też nie ma jak, bo światło przyciemnione, no i karmię młodą, która już by nie jadła spokojnie, jakbym nad nią czytała i muszę się za to zabrać, tylko jeszcze nie wiem, od której strony najlepiej..
    ciagle... rano, przed wyjsciem do szkoly czasem sie cos krotkiego udaje wcisnac miedzy sniadanie a ubieranie. po szkole, przed kolacja, w lozku... wieczorem albo obu - mlodszy najczesciej slucha ssac i zasypiajac albo W zasypia wczesniej a my czytamy ze starszym (albo u nas w lozku albo u niego czasami). jak starszy jest w skzole to czytamy z mlodszym. dzis "czytali" sobie sami - Bruma o jezdzie pociagiem, myslalam, ze pekne ze smiechu tyle tylko, ze W przyzyczajopny - od poczatku sypialam ich razem czytajac starszemu...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #1038
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    dzięki! Mądrej myszy to ja tak specjalnie nie kocham, bo... taka mądro-nudna trochę, Brumma mamy jednego, z akwarium na głowie, i jakoś średnio, ale ten z pociągiem to może być właśnie to (zajrzałam do środka na stronie bony)! Bardzo fajnie wygląda też ta angielska.

    Może ktoś jeszcze coś o koniach albo z dużą ilością koni?

    KaiDo, teraz przypomniało mi się, że jeszcze mamy Jedzie pogiąg z daleka, o taki http://www.weltbild.pl/jedzie-pociag..._p1229335.html, muszę poszukać bo dawno go nie widziałam. Szybko zerknęlam na amazona i znalazłam takie fajne coś http://www.amazon.co.uk/Farmyard-Tal...0573127&sr=1-4 - z planszą torową i małą ciuchcią (choć chyba nie będę aż tak kochana, zwłaszcza że mamy drewniany pociąg).

    mimko - najtrudniej było u nas z czytaniem jak młody wszedł w fazę intensywnego czytania, bo ciągle przychodził i miał swoje typy, a jego siostra natychmiast przybiegała ze swoimi - no i bardzo mało było książek akceptowalnych dla obojga. Teraz jest lepiej, bo coraz większy zbiór wspólny
    Ostatnio edytowane przez jul ; 18-10-2012 o 17:23
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #1039
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    a widziałyście tą królewnę śnieżkę:


    To ta sama seria co Alicja w krainie czarów. I jest chyba fajna (niby oglądałam, ale młody w tym czasie demolował księgarnie i nie obejrzałam zbyt dokładnie )

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  20. #1040
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    teraz czytamy właściwie tylko przed snem.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •