Strona 522 z 807 PierwszyPierwszy ... 22422472512514515516517518519520521522523524525526527528529530532572622 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,421 do 10,440 z 16133

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10421
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    wruuu a widzisz gdzieś tego wilka do kupienia? W bonito ani na nieprzeczytanych nie ma albo nie umiem szukać?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  2. #10422
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    Dziewczyny a co dla przedszkolaków takich 3,-3,5 latków? Może też przeforsuję taki pomysł
    Pamiętam jak mój syn w trzylatkach dostał O Melanii Melchiorze i Panu przypadku.
    Do dziś jest czytana i wie, że z przedszkola.
    Zresztą sama bardzo lubię tą książkę.
    Nie wiem czy jeszcze jest do kupienia.

  3. #10423
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,439

    Domyślnie

    muszę, muszę bo się uduszę !!!

    trochę OT trochę nie

    kilka dni temu brałam udział w konkursie na wymyślenie/przetłumaczenie tytułu dla nowej książki Tulleta ( wygrały Figle Migle),
    nie wygrałam ale dostałam wyróżnienie i dziś przyszła niespodzianka od wydawnictwa !

    Gałgankowy skarb !!!

    ależ się cieszę, chciałam kupić chłopakom, a bardziej Pannie brzuszkowej a tu taka niespodzianka

    ha i nawet nie rusza mnie to że mąż nadal nie pomył naczyń po obiedzie
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  4. #10424
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,884

    Domyślnie

    Gratulacje weci a zdradzisz swoją propozycję nazwy?
    Galgankowy to też nasza codzienna pozycja obowiązkowa.
    J.2014 i E.2016

  5. #10425
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,439

    Domyślnie

    Dzięki

    podałam 3 i zupełnie nie wiem który przypadł jury do gustu
    Zagrasz?
    TurliKropki - ten mnie się najbardziej podobał
    KolorGra
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  6. #10426
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    wruuu a widzisz gdzieś tego wilka do kupienia? W bonito ani na nieprzeczytanych nie ma albo nie umiem szukać?
    gdzieś widziałam te książki jako zapowiedź, to może dopiero będą? na pewno są u Wydawcy, można zamawiać

    weci gratuluję, też brałam udział, ale nic nie wygrałam

  7. #10427
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    weci - gratulacje! a Galgankowy skarb jest cudowny, byl czas, ze czytalam kilkanascie razy dziennie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    wruuu a widzisz gdzieś tego wilka do kupienia? W bonito ani na nieprzeczytanych nie ma albo nie umiem szukać?
    gildia ma w zapowiedziach - wiec pewnie za pare dni sie pojawia.

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    Dziewczyny a co dla przedszkolaków takich 3,-3,5 latków? Może też przeforsuję taki pomysł
    Liczypieski Ewy Kozyry-Pawlak. albo wspominana Melania i Melchior z il. Pawla Pawlaka obrazkowa Lotta Zakamarkow, albo takiez Dzieci z Bullerbyn - to jakbyscie wiecej pieniedzy mieli na zakupy. Findus, Mama Mu (obrazkowa). potem cos jeszcze dopisze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #10428
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Natala, wruuuu dzięki, to jeszcze może poczekam i na to z zamówieniem, pomyślę. Dziś już i tak nie chce mi się kompa włączać.
    Weci gratulacje, z gałgankowego skarbu ucieszyłabym się bardziej niż z tulleta
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  9. #10429
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dokladnie rzecz biorac to gildia ma info na stronie, ze premiera jest opozniona i produkt ukaze sie w ciagu kilku dni. nie wiem czemu w gildii oni funkcjonuja jako Gdanskie Wydawnictwo Oswiatowe - co ewidentnie jest pomylka, jako ze 75% repertuaru to podreczniki. a adamada jest z Gdanska, ale jako wydawnictwo to chyba nowosc. a na stronie znalazlam info, ze ksiegarnia internetowa bedzie wkrotce.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #10430
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    Dziewczyny a co dla przedszkolaków takich 3,-3,5 latków? Może też przeforsuję taki pomysł
    Albert Albertson, dużo części jest, więc można różne kupić. Albo o Basi.

  11. #10431
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Albo o Basi.
    właśnie to samo chciałam napisać.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #10432
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dokladnie rzecz biorac to gildia ma info na stronie, ze premiera jest opozniona i produkt ukaze sie w ciagu kilku dni. nie wiem czemu w gildii oni funkcjonuja jako Gdanskie Wydawnictwo Oswiatowe - co ewidentnie jest pomylka, jako ze 75% repertuaru to podreczniki. a adamada jest z Gdanska, ale jako wydawnictwo to chyba nowosc. a na stronie znalazlam info, ze ksiegarnia internetowa bedzie wkrotce.
    Pan, z którym rozmawiałam twierdził, że można mailowo zamawiać

  13. #10433
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja tez rozmawiałam z ekipą adamady i są nowym wydawnictwem. Mają kilka fajnych książek - o Wilku nie oglądałam, bo wiek nie ten, ale seria o Mai ma piękne ilustracje,
    http://adamada.pl/oferta-5.php
    a Książki Petera Carnavasa mają mądre przesłanie. http://www.nieprzeczytane.pl/szukaj?q=Carnavas&submit.x=28&submit.y=23&result=1


    edit - łamigłówki tez mają fajne, ładnie i nie monotonnie zilustrowane, w poręcznym podróżnym formacie, z wyrywanymi kartkami (można zabrać tylko kilka stron np. do dentysty). "Grupuj piątki" i "Podstaw liczbę" dosyć trudne - piątki mamy i Zosia musi się nagłówkować.
    Ostatnio edytowane przez aniakom ; 26-10-2015 o 23:51
    Julka 2001, Zosia 2007

  14. #10434
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    gdzieś widziałam te książki jako zapowiedź, to może dopiero będą? na pewno są u Wydawcy, można zamawiać

    weci gratuluję, też brałam udział, ale nic nie wygrałam
    Coś takiego mi mignęło ale nie była to jednak biblioteka.
    Rozmawiałam z Panią o nich i nie mogła znaleźć aby zobaczyć jak wyglądają.
    Powiedziała, że będzie szukać.

  15. #10435
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    z lamiglowek sie ciesze nad zycie - W skonczyl prawie wszystko co mielismy z Siedmiorogu dla niego - bede mu miala czym zastapic
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #10436
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    weci, gratulacje!

    mam zagwozdkę
    Czytamy "Moją mamę gorylicę". Jesteśmy dokładnie w połowie. O ile bardzo mi się podoba to, jak Jonna się zmienia pod wpływem mądrej miłości gorylicy, nabiera pewności siebie, o tyle dużą konsternację powoduje we mnie sposób handlowania gorylicy (wg mnie zwykłego oszustwa, przepraszam). Autorka ewidentnie nie ocenia negatywnie takiego sposobu wyciągania większych pieniędzy od klientów, raczej odnoszę wrażenie, że całość handlu przedstawiona jest bardzo pozytywnie i ach, jaki to świetny sposób udawanie, że się na kartce napisało za niską cenę albo że to dziecko źle napisało i złoję mu za to skórę. I mam dysonans - i ja i dziewczynki odbieramy taki sposób naciągania klientów za naganny, po którymś fragmencie rozmawiałyśmy o tym, że przecież gorylica oszukuje (same dziewczyny tak powiedziały i widziałam ich skwaszone miny w czasie czytania, że też odbierają, że coś jest nie halo). Ale nasz odbiór kłóci się ze sposobem przedstawienia sytuacji przez autorkę. Mam dysonans Mam nadzieję, że dalej jednak gorylica zmieni zachowanie, bo póki co źle mi się czyta książkę, którą muszę naprostowywać...
    (tak to jest, gdy się nie czytało książki zanim zaczęło dzieciom - wstyd)


    i jeszcze z pytaniem przychodzę - Czy możecie polecić jakieś książeczki PUSu z zadaniami? Które są ciekawe? Rebusy? Mam ochotę moim coś podrzucić. Wiek dowolny, bo na każdy przedział wiekowy znajdę kogoś w domu
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #10437
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moje młode zdecydowanie wolą matematyczne zagadki z PUSa
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #10438
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Karusku - gdzies w czelusciach watku byla dyskusja wlasnie o tym fragmencie Mamy groylicy - i podobne odczucia mialysmy jak Ty. tez mi to zgrzytalo jak czytalam (chlopakom jeszcze nie i chyba sporo poczeka).

    a za PUS Was ozloce (albo oskalpuje ). W sie ciagle domaga nowych zadan do rozwiazywania - to juz wiem co zamowimy u dziadkow w najblizszym czasie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #10439
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Karusku mam to samo z Gorylica.i na razie nie przeczytałam dzieciom. Sama przeczytałam całą. I myślę że jak się zabiorę za czytanie tej książki to też będę prostować.

  20. #10440
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,227

    Domyślnie

    w szkole u starszego będzie spotkanie z Elżbietą Zubrzycką chcemy kupić dzieciom książki, żeby miały pamiątkę i autograf autorki
    czy, któraś z Was czytała "miłość czy chciwość" - dobra jest? warto kupić różnym dzieciom? mniej oczytanym również?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •