Strona 49 z 807 PierwszyPierwszy ... 3941424344454647484950515253545556575999149549 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #961
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sroka Zobacz posta
    po polsku? szukam i szukam! Maja ma po niemiecku i uwielbia, gruffalo i synek gruffala a szukam dla kuzyna po polsku ale ciezko to idzie..... wczoraj kupilam wiecej pozycji Donaldson/Scheffler i moge tylko polecic! Maja kaze sobie czytac wszystkie naraz jedna po drugiej dowcipne, pomyslowe i ladne ilustracje
    Tak, po polsku, ale w bibliotece. Mogę Ci wysłać tekst. Nie jest to najpiękniejsze tłumaczenie, ale ja bym raczej nie umiała napisać lepiej. Ja myślę, że kupię sobie angielski orginał i dokleję po polsku. Tekst będę przepisywać dla siebie, więc wysłanie - nie problem.
    A jakie inne książki pani Julii polecacie?
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  2. #962
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a ja bym sie tekst mogla tez usmiechnac??

    my mamy jej autorstwa Tabby Mctat (taki), ze szkoly mielismy pozyczone A Squash and A Squeeze - tworcza wersja historii o rabinie i kozie cos jeszcze mam upchane w szafie, na zas, jak mi mlodsze zejdzie z biustu to sprawdze co...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #963
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ale znam tylko wersje niemieckie... super sa moim zdaniem te o panu kijku, o czarownicy, o wielorybie i gdzie jest moja mama?

  4. #964
    Chustofanka Awatar jadwigienka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Dobranowice k. Krakowa
    Posty
    416

    Domyślnie

    a czy któraś z was słyszała o legendach polskich napisanych w jakimś przystępnym dla małych dzieci stylu? Chciałabym dzieciom przybliżać naszą historię, żeby miały coś co im potem będzie rozszerzać szkoła... A okazuje się że sama wiem mało albo kiepsko pamiętam.
    Grześ 2009, Krzyś 2011, Łucja 2013, Bartek 2016

  5. #965
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    917

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta

    Gąsienica występuje dodatkowo w wielu wersjach (przepiękny pop-up, malutkie kwadratowe pancerne książeczki dla zupełnie malutkich) i obrosła w gadzety - mniam! Mamy gąsieniczkę-maskotkę, karty ze słówkami, filmy, ubranka, magnesy, książeczki z nalepkami itp.
    Wpisz w google angielski tytuł i zerknij na "grafiki"
    ooooooooo rety Ale superanckie te gadżety. ja też chce!!!
    dzięki

    madorado - Zostań moim przyjacielem też mamy, o liczbach jeszcze nie, ale się przymierzam do kupna.
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  6. #966
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadwigienka Zobacz posta
    a czy któraś z was słyszała o legendach polskich napisanych w jakimś przystępnym dla małych dzieci stylu? Chciałabym dzieciom przybliżać naszą historię, żeby miały coś co im potem będzie rozszerzać szkoła... A okazuje się że sama wiem mało albo kiepsko pamiętam.
    np ta : http://www.smyk.com/bajki-i-basnie-p...i-dla-dzieci-p
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  7. #967
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    moje dziecko pokochało Pana Kuleczkę Myślała, że to jeszcze dla niego za wcześnie Mamy pierwszą część i tak się zastanawiam którą teraz kupić, może podpowiecie mi jaka wam się najbardziej podobała. Pewnie z czasem zakupimy wszystkie, ale czy jest jakaś szczególnie godna uwagi?
    Miłosz-11.05.2010

  8. #968
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Jak ja bym chciała coś fajnego Filipkowi kupić... szukam, szukam i coś nic mi w oko nie wpada. Może coś polecicie naprędce? Przeczesałam linki z zaproponowanych przez was wydawnictw i albo znalazłam książeczki fajne acz "za dorosłe" , albo dla naprawdę małych maluszków.
    Czy Mamoko albo Ulica Czereśniowa go zainteresują? czy za malutki? (Bo ja bym chętnie... ) a może Miś Uszatek?
    dłuższy tekst go nudzi, ale jak mu zrozumiale opowiadam co się wydarzyło na obrazkach to uważa, słucha i ogląda. ,
    Ostatnio wyciągnęłam książeczkę o Kreciku, w której pani króliczkowa rodzi trojaczki i był bardzo zainteresowany

  9. #969
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    w tym wieku to u nas z zakamarków "binta tańczy" było największym hitem. Są też kolejne części o Lalo i o Babo.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  10. #970
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    No właśnie te mamy i uwielbiamy!
    Czytujemy też Maxa, wszystko co o zwierzątkach (to u nas bardzo szeroko pojęty temat), "Lokomotywę"...

  11. #971
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    musajka polecam oprocz binty, lalo i bobo,
    eric carle bardzo glodna gasienica, od glow do stop, czy niedzwiedziu kogo widzisz. sa wlasnie dla takich maluchow. Livia lubi

  12. #972
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Mamy też i Babo i Lalo - ja już powoli mam dość wszystkich trzech
    Dzięki za pomysły na pewno skorzystam! Choć tej o niedźwiedziu nie mogę nigdzie znaleźć...

  13. #973
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    Jak ja bym chciała coś fajnego Filipkowi kupić... szukam, szukam i coś nic mi w oko nie wpada. Może coś polecicie naprędce? Przeczesałam linki z zaproponowanych przez was wydawnictw i albo znalazłam książeczki fajne acz "za dorosłe" , albo dla naprawdę małych maluszków.
    Czy Mamoko albo Ulica Czereśniowa go zainteresują? czy za malutki? (Bo ja bym chętnie... ) a może Miś Uszatek?
    dłuższy tekst go nudzi, ale jak mu zrozumiale opowiadam co się wydarzyło na obrazkach to uważa, słucha i ogląda. ,
    Ostatnio wyciągnęłam książeczkę o Kreciku, w której pani króliczkowa rodzi trojaczki i był bardzo zainteresowany
    Rybka trochę starsza, zatem wiem, że u nas Czereśniowa genialnie się sprawdziła właśnie tak od Waszego wieku. Obrazki takie bardziej realistyczne - akurat Rybce to odpowiada, bo "Mamoko" przelatuje w moment, a nad Czereśniową to i sama potrafiła się zasiedzieć... My zaczynałyśmy od szukania kotów (wielka pasja).
    Polecam też Mysię i Pana Kłapa (choć go trudno dostać, mamy po Starszej jeszcze).

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  14. #974
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Mamoko i Czeresniowa mozesz sprobowac - wojtek wielbi nad zycie - troche starszy jest, ale juz chwile je uwielbia i jeszcze wyd. Tatarak (http://tatarak.com/) W miescie i Na wsi. W w ogole wszelkie obrazkowe uwielbia (z proporcjonalnym zwiekszaniem uwielbienia w zaleznosci od ilosci kotow ).

    wyd. Muchomor - takie male ksiazeczki z piosenkami - wyszlo sporo, nie wszystkie sa dostepne, ale mozna szukac (na stronie sa cztery chyba (http://www.muchomor.shoper.pl/ksiazk...1/f_at_174_9/1). obrazkowe Muminki wyd. Wilga (http://www.wilga.com.pl/index.php?st...ult&xseria=301) - zwlaszcza Otworz okienko!

    jak starszy wstanie to popatrze na polki, moze mi sie jeszcze cos przypomni
    Ostatnio edytowane przez natala ; 01-09-2012 o 11:31
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #975
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musajka Zobacz posta
    Choć tej o niedźwiedziu nie mogę nigdzie znaleźć...
    wlasnie poszukalam, ze po polsku sa chyba tylko te 3 http://www.ericcarle.pl/

  16. #976
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    moje dziecko pokochało Pana Kuleczkę Myślała, że to jeszcze dla niego za wcześnie Mamy pierwszą część i tak się zastanawiam którą teraz kupić, może podpowiecie mi jaka wam się najbardziej podobała. Pewnie z czasem zakupimy wszystkie, ale czy jest jakaś szczególnie godna uwagi?
    Wszystkie stoją na tym samym poziomie, więc czego byś nie wybrała i tak będzie git Co prawda części są ustawione chronologicznie, ale większego wpływu nie ma to wpływu na lekturę.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  17. #977
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mam nastepne

    dwie siostry (http://wydawnictwodwiesiostry.pl/kategorie_wiekowe.html) - roznimisie od 1 do 10, od A do Z w sumie tez. ksiega dzwiekow

    kolory i zwierzeta wyd. Muchomor - rys. Andrzej Owsinski

    wyd. babaryba - zwlaszcza galgankowy skarb i kurcze blade; nacisnij mnie, smok i gaska zuzia - to tak troche na wyrost, ale tez polecam (http://babaryba.pl/sklep/index.php?k...ildren-s-books)

    wyd. aksjomat - seria bilblioteczka malucha - szesc ksiazeczek - kolysanki, piosenki, wierszyki,wyliczanki, zagadki, zabawy
    i seria - ksiazeczka mojego dziecinstwa - tu sa trzy - kolysanki, wierszyki, piosenki - te dwie serie znamy i lubimy aksjomat ma duzo podobnych seryjnie wydawanych ksiazeczek o wszystkim zreszta...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 01-09-2012 o 11:37
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #978
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sroka Zobacz posta
    wlasnie poszukalam, ze po polsku sa chyba tylko te 3 http://www.ericcarle.pl/
    nie tylko - tatarak wydal 5 - oprocz tych dwoch jeszcze moja pierwsza ksiazke o slowach o moja pierwsza ksiazke o liczbach - te dwie sa specyficzne - kartka jest "przekrojona" na pol - trzeba znalezc cyferke do danego obrazka (liczby) albo podpis (slowa). wlasnie wczoraj przyszla do nas wersja angielska (sa jeszcze ksiazki o kolorach i ksztaltach) - na razie sie nacieszamy
    Ostatnio edytowane przez natala ; 01-09-2012 o 11:54
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #979
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Wiosna na ulicy Czereśniowej to świetna ksiązeczka dla dwulatków - Gabi oglądała ją calą trase z Wrocławia do Katowic a dopiero potem zaczęła zadawać pytania teraz skoro są juz dostępne kupię kolejne części. Można z dzieckiem spędzić mnóstwo czasu przekładając tych kilka kartek

  20. #980
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    moje dziecko pokochało Pana Kuleczkę Myślała, że to jeszcze dla niego za wcześnie Mamy pierwszą część i tak się zastanawiam którą teraz kupić, może podpowiecie mi jaka wam się najbardziej podobała. Pewnie z czasem zakupimy wszystkie, ale czy jest jakaś szczególnie godna uwagi?
    Bez znaczenia Wszystkie są absolutnie genialne!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •