Strona 498 z 806 PierwszyPierwszy ... 398448488490491492493494495496497498499500501502503504505506508548598 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,941 do 9,960 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9941

    Domyślnie

    Skoro już Carle na tapecie, to co najbardziej polecacie poza wszędobylską gąsienicą? Za mną "Od stóp do głów" chodzi, ale oczywiście niedostępne. Warto się o to rozbijać?





  2. #9942
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Skoro już Carle na tapecie, to co najbardziej polecacie poza wszędobylską gąsienicą? Za mną "Od stóp do głów" chodzi, ale oczywiście niedostępne. Warto się o to rozbijać?
    IMO warto, u nas było hitem w wieku 1,5-2 lata. podobała się też „czy będziesz moim przyjacielem?” oraz „biedronka” (ale to dla starszych, 2+). u nas ogólnie książeczki carle’a chwyciły, ale wiem, że nie wszystkim dzieciom się podobają.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #9943
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    a z tej serii Zakmarkowej co najbardziej polecacie?

    Mamy "Jest tam kto?" i bardzo lubimy
    U nas wszystkie w użyciu codziennie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Skoro już Carle na tapecie, to co najbardziej polecacie poza wszędobylską gąsienicą? Za mną "Od stóp do głów" chodzi, ale oczywiście niedostępne. Warto się o to rozbijać?
    Od stóp do głów u nas jeszcze dobrze nie chwyciło, bo młody nie rozumie poleceń
    A poza tym wszystko co mamy Carla ma wzięcie. Ostatnio dostał "miś patrzy" i od razu mu podeszło.
    J.2014 i E.2016

  4. #9944
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    My Carle'a mamy tylko Biedronkę-Młoda uwielbia



  5. #9945

    Domyślnie

    Hmm... Mnie "Biedronka" zraziła treściowo, może niesłusznie? "Miś patrzy" dostał się Młodej na urodziny i od razu chwycił. A "Gąsienica" się przyjęła bardzo, ale w formie rozkładanej książeczki do kąpieli, a ta normalna leży. Pewnie jeszcze za wcześnie.





  6. #9946
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Też nie kupiłam biedronki, bo mi nie pasowała treść. Ale cała reszta to już się dla roczniaka nadaje moim zdaniem.
    J.2014 i E.2016

  7. #9947
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Gdzie idziemy u nas byla hitem, bo tam jest koparka.
    Zreszta wszystkie czesci tak mam zniszczone od czytania po milion razy dziennie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  8. #9948
    Chustomanka Awatar katarinqa
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Trójmiasta
    Posty
    758

    Domyślnie

    My mieliśmy z tej serii tylko Gdzie idziemy i szału nie zrobiło. Jak nowka wygląda
    Kuba 01.03.2013

  9. #9949
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Mój 6-latek uwielbia Doktora Dolittle. Poza tym Tappi, Czarnoksiężnik z Krainy Oz... Wszystkie mają po kilka części więc jeśli się spodoba można czytać kolejne
    A Muminki to czytałaś dzieciom te oryginalne? Bo ja mam wszystkie części i nie wiem czy czytać. Przeczytałam sobie "Małe Trolle i dużą powódź" i myślę, że by się synowi mogło podobać, ale jak zaczęłam "Kometę nad Doliną Muminków" to mi się jakaś dołująca wydawała.
    przeczytane
    Muminki mamy i bardzo nam się podobały
    Spróbujemy Wierzbickiego i Czarnoksiężnika - dzięki bardzo:*
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  10. #9950
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    przeczytane
    Muminki mamy i bardzo nam się podobały
    Spróbujemy Wierzbickiego i Czarnoksiężnika - dzięki bardzo:*
    Wierzbickiego znamy Kazika - bardzo fajny. Mamy też "Machiną przez Chiny",ale czeka aż nam się Dr. Dolittle skończy czarnoksiężnika przeczytaliśmy tylko pierwszą część. Za późno zamówiłam kolejne, niestety A sama ciekawa jestem.
    2009 2012

  11. #9951
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    U dzieci nocuje koleżanka, oglądają książki: "moja koleżanka też ma "Kupę" i "Robale", ale nie ma "Brudu" jak wy"

    Ostatnio zachwyt Rozbojnikiem Hotzenplotzem, średni zwłaszcza zakochany, czytamy Mikołajka - się podoba, chociaż najbardziej się cieszy mój mąż

    Po wizycie w dinoparku wyciągnęłam Jak to się wszystko zaczęło z Czarnej Owieczki i dzieciom (znowu zwłaszcza średniemu) się bardzo spodobało, ja jestem wielbicielem - jestem zachwycona logicznym wykładem co z czego i dlaczego, bardzo w moim stylu, jedynie nie byłam przygotowana na wątki o rozmnażaniu, zwłaszcza że tylko przejrzałam a nie przeczytałam książki wcześniej - dotyczyły zwierząt, rozwoju ewolucyjnego, ale jednak, imho niezłe w kwestii uświadomiania jak i dlaczego tak to się odbywa.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #9952
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    U dzieci nocuje koleżanka, oglądają książki: "moja koleżanka też ma "Kupę" i "Robale", ale nie ma "Brudu" jak wy"
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #9953
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    A znacie książkę "Przyjaciele żyrafy"? Pewnie tak...
    Warto?

  14. #9954
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Czytałam dziś Tappiego o tym jak na Szepczący las padł czar i trochę mam mieszane uczucia. Stanęliśmy przed jaskinią Brzuchacza i pytanie czy chcemy do niej wejść? Mój synek nie chciał a tu nie ma tak naprawdę wyboru... trzeba wejść - w takim razie po co to pytanie? potem okazuje się, że musieliśmy wrócić tam z powrotem i dopóki nie porozmawiamy ze skrzatem z jaskini to dalej nie pójdziemy... myślałam, że lepiej jest to przemyślane

  15. #9955
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Znacie Panią Margerett Borroughdame i jej książki dla dzieci?

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  16. #9956
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    znacie tą serię ABC co to się chyba z gazetą jakąś ukazywała? Każda z tych książek jest autorstwa Strzałkowskiej? Fajne to?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  17. #9957
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    A znacie książkę "Przyjaciele żyrafy"? Pewnie tak...
    Warto?
    znamy, sięgam po nią w chwilach kiedy brak mi empatii

  18. #9958
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Czytałam dziś Tappiego o tym jak na Szepczący las padł czar i trochę mam mieszane uczucia. Stanęliśmy przed jaskinią Brzuchacza i pytanie czy chcemy do niej wejść? Mój synek nie chciał a tu nie ma tak naprawdę wyboru... trzeba wejść - w takim razie po co to pytanie? potem okazuje się, że musieliśmy wrócić tam z powrotem i dopóki nie porozmawiamy ze skrzatem z jaskini to dalej nie pójdziemy... myślałam, że lepiej jest to przemyślane
    Mnie się też nie podobało,że było pytanie a nie było wyboru. Kiedy się już zorientowałam, jak to wygląda przestałam te pytania czytać. Bo po co? Liczyłam też na co najmniej dwa zakończenia. Przyjemnie by się czytało po kilka razy
    My bardzo lubimy Tappiego i ta książka też jest całkiem sympatyczna,ale
    spodziewałam się czegoś więcej.
    2009 2012

  19. #9959
    Chustonoszka Awatar Nurella
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    znacie tą serię ABC co to się chyba z gazetą jakąś ukazywała? Każda z tych książek jest autorstwa Strzałkowskiej? Fajne to?
    Według mnie fajne. Mamy kilka książek z tej serii i mój Synek (2,8) bardzo je wszystkie lubi. Wierszyki w danej książce złożone są z jak największej ilości wyrazów na daną literę, są zabawne i zgrabnie ułożone. Mnie także przyjemnie się je czyta.

  20. #9960
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Dziewczyny ostatnio wypadłam z obiegu książkowego Od kiedy jest Różyk mało co kupiłam starszej. Polećcie mi coś dla 3,5 latki, bo mi się zapasy w szafie skończyły

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •