Strona 496 z 807 PierwszyPierwszy ... 396446486488489490491492493494495496497498499500501502503504506546596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,901 do 9,920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9901
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Hej, możecie mi choć jednym słowem powiedzieć czy serie bawidoca warto mieć? i dla jakiego wieku. Jakoś nie umiem odnaleść tego w wątku choć wiem,że było.
    Z góry dziękuję!
    Co to za seria? Możecie podlinkować?

    Edit: Wyguglałam. Można to gdzieś jeszcze kupić? Wygląda super.
    Ostatnio edytowane przez magnus ; 24-08-2015 o 13:01

  2. #9902
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    Potrzebuje cos dla nieoczytanej dwujezycznej 7 latki. Litery musza być w miarę duże bo jeszcze słabo czyta po polsku (uczy się tez po ang temu ma problemy z czytaniem) . Doradzcie cos


    ja bym raczej kupiła "Wielką księgę czytam sobie"
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  3. #9903
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Potrzebuję czegoś o Chopinie dla czterolatka. Myślałam o książce Elizy Piotrowskiej. Nada się? Coś jeszcze?
    http://www.gandalf.com.pl/b/fryderyk...-i-jego-swiat/
    wiem o czym myslalam - Maly Chopin Rusinka. ale czytalam o tej ksiazce raczej zle (na gazetowym forum miedzy innymi) i sama Rusinka nie trawie w zadnej postaci - wiec tylko z obowiazku pisze, ze cos takiego jest. jak juz o Chopinie - to jest jeszcze Jasnie Pan Pichon Anny Czerwinskiej-Rydel (takze jako audiobook w wykonaniu Jana Englerta) oraz Nazywam sie Fryderyk Chopin wyd. Media Rodzina - ale to juz napewno nie dla czterolatkow - ani jedna ani druga.

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Co to za seria? Możecie podlinkować?

    Edit: Wyguglałam. Można to gdzieś jeszcze kupić? Wygląda super.
    czasem mozna gdzies najsc - na allegro na przyklad. Cyrk bywa w tanich ksiazkach, czasami jakies inne tez. generalnie warto polowac. btw po angielsku jest wiecej, jedna - o zamku znalazlam po hiszpansku - szkoda, ze nei byla tlumaczona ani na poslki ani na angielski...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #9904
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    wiem o czym myslalam - Maly Chopin Rusinka. ale czytalam o tej ksiazce raczej zle (na gazetowym forum miedzy innymi) i sama Rusinka nie trawie w zadnej postaci - wiec tylko z obowiazku pisze, ze cos takiego jest. jak juz o Chopinie - to jest jeszcze Jasnie Pan Pichon Anny Czerwinskiej-Rydel (takze jako audiobook w wykonaniu Jana Englerta) oraz Nazywam sie Fryderyk Chopin wyd. Media Rodzina - ale to juz napewno nie dla czterolatkow - ani jedna ani druga.


    Dzięki, zaraz zerknę
    Natala, a co myślisz o tej książce Piotrowskiej? Nie ma jej u nas w biblio i musiałabym w ciemno zamówić...

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  5. #9905
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    Dziewczyny doradźcie jakiś książki do czytania na noc dla 7-latka i 5-latki raczej bez obrazków. Mamy przeczytane większość Astrid, wszystkie Mikołajki, Tolkiena dla dzieci, rozbójnika Hotzenplotza, Muminki, Kasdepke im nie podszedł, Pożyczalscy też nie.Baśnie afrykańskie i kilka innych też mamy za sobą. Nie mam totalnie pomysłu co innego...
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  6. #9906
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Dziewczyny doradźcie jakiś książki do czytania na noc dla 7-latka i 5-latki raczej bez obrazków. Mamy przeczytane większość Astrid, wszystkie Mikołajki, Tolkiena dla dzieci, rozbójnika Hotzenplotza, Muminki, Kasdepke im nie podszedł, Pożyczalscy też nie.Baśnie afrykańskie i kilka innych też mamy za sobą. Nie mam totalnie pomysłu co innego...

    Może Łukasz Wierzbicki, moja Basia uwielbia.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  7. #9907
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Piotruś Pan i Wendy

  8. #9908
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Dziewczyny doradźcie jakiś książki do czytania na noc dla 7-latka i 5-latki raczej bez obrazków. Mamy przeczytane większość Astrid, wszystkie Mikołajki, Tolkiena dla dzieci, rozbójnika Hotzenplotza, Muminki, Kasdepke im nie podszedł, Pożyczalscy też nie.Baśnie afrykańskie i kilka innych też mamy za sobą. Nie mam totalnie pomysłu co innego...
    Mój 6-latek uwielbia Doktora Dolittle. Poza tym Tappi, Czarnoksiężnik z Krainy Oz... Wszystkie mają po kilka części więc jeśli się spodoba można czytać kolejne
    A Muminki to czytałaś dzieciom te oryginalne? Bo ja mam wszystkie części i nie wiem czy czytać. Przeczytałam sobie "Małe Trolle i dużą powódź" i myślę, że by się synowi mogło podobać, ale jak zaczęłam "Kometę nad Doliną Muminków" to mi się jakaś dołująca wydawała.
    2009 2012

  9. #9909
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Dzięki, zaraz zerknę
    Natala, a co myślisz o tej książce Piotrowskiej? Nie ma jej u nas w biblio i musiałabym w ciemno zamówić...
    nie znam Piotrowskiej, niestety wiec nie doradze.

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Dziewczyny doradźcie jakiś książki do czytania na noc dla 7-latka i 5-latki raczej bez obrazków. Mamy przeczytane większość Astrid, wszystkie Mikołajki, Tolkiena dla dzieci, rozbójnika Hotzenplotza, Muminki, Kasdepke im nie podszedł, Pożyczalscy też nie.Baśnie afrykańskie i kilka innych też mamy za sobą. Nie mam totalnie pomysłu co innego...
    oprocz tego co powyzej - Tajemniczy ogrod; reszta Preusslera, ksiazki z serii Mistrzowie Ilustracji Dwoch Siostr (prosze sie tytulem serii nie sugerowac, tam ilustracji malo); pan Jaromir wyd. Bona; Pamietnik grzecznego psa; Piaskowy wilk.

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    A Muminki to czytałaś dzieciom te oryginalne? Bo ja mam wszystkie części i nie wiem czy czytać. Przeczytałam sobie "Małe Trolle i dużą powódź" i myślę, że by się synowi mogło podobać, ale jak zaczęłam "Kometę nad Doliną Muminków" to mi się jakaś dołująca wydawała.
    bo Muminki sa depresyjne, bez dwoch zdan...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 25-08-2015 o 13:50
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #9910
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Dziewczyny doradźcie jakiś książki do czytania na noc dla 7-latka i 5-latki raczej bez obrazków. Mamy przeczytane większość Astrid, wszystkie Mikołajki, Tolkiena dla dzieci, rozbójnika Hotzenplotza, Muminki, Kasdepke im nie podszedł, Pożyczalscy też nie.Baśnie afrykańskie i kilka innych też mamy za sobą. Nie mam totalnie pomysłu co innego...
    ostatnio czytamy same długie i tak "Afryka Kazika", "czarnoksiężnik z krainy Oz", "Wojtek spod Monte Cassino" w kolejce czeka "Serce" i "książka nad książkami"

    edit i jeszcze książki Marcina Jelenia, bardzo wzruszające, dające do myślenia, takie do czytania na dłużej, mamy "dwie krainy", "dziki owoc" i "słonecznik i róża".
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 25-08-2015 o 14:02

  11. #9911
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Czy ktoś czytał książeczki autorstwa Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel z serii z Plastelinkiem?
    Mnie przede wszystkim interesuje ta:
    Plastelinek : rodzeństwo starsze i młodsze

  12. #9912
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    ''Piecioro dzieci i cos'' warto przeczytac 6-latkowi?
    Kupilam kiedys przy okazji bardzo tanio na Allegro, bo mi sie wydawalo, ze tu polecalyscie.
    Ale wydanie bez obrazkow i z bardzo malymi literkami. Te literki bardzo mnie meczyc beda, wiec omijam z daleka, ale jesli bardzo bardzo fajna to moze sie poswiece i przeczytam
    2009 2012

  13. #9913
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    w Empiku i Smyku jest dostępne "Kto kogo zjada" Jakby ktoś chciał

  14. #9914
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    ''Piecioro dzieci i cos'' warto przeczytac 6-latkowi?
    Kupilam kiedys przy okazji bardzo tanio na Allegro, bo mi sie wydawalo, ze tu polecalyscie.
    Ale wydanie bez obrazkow i z bardzo malymi literkami. Te literki bardzo mnie meczyc beda, wiec omijam z daleka, ale jesli bardzo bardzo fajna to moze sie poswiece i przeczytam
    Jest cudna, uwielbiam, ale nie wiem czy już dla 6 latka. choc juz mam ochotę mojemu przeczytać

  15. #9915
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    w Empiku i Smyku jest dostępne "Kto kogo zjada" Jakby ktoś chciał
    Dzięki ciekawe czy rzeczywiście mają.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  16. #9916
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dzięki ciekawe czy rzeczywiście mają.
    dostałam potwierdzenie zamówienia, planowana data wysyłki jutro to zobaczymy po niedzieli czy rzeczywiście mają

  17. #9917
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,264

    Domyślnie

    Potrzebuję jakiś hicior dla 2,5 latki,moje w tym wieku nie były zainteresowane historyjkami,tylko obrazkami.Elmer,Wesoły Ryjek wydają mi się za trudne a są tu polecane. A może Krowa Matylda?
    Ostatnio edytowane przez lila4 ; 27-08-2015 o 20:10
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  18. #9918
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,729

    Domyślnie

    Elmer jest moim zdaniem idealny.
    Może Mały Miś? Chociaż to chyba trudne do dostania.

  19. #9919
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Wesołego Ryjka dziewczyny polecaly mi dla 4 latka, wiec dla 2,5 to chyba wcześnie. Chociaż jeszcze nie widziałam, więc może
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  20. #9920
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Krowa Matylda, Gruffalo, Mama Mu (jesli oczytana), Misiowa piosenka, Lato Stiny, książki wyd. Tako z serii OQO



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •