Strona 494 z 807 PierwszyPierwszy ... 394444484486487488489490491492493494495496497498499500501502504544594 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,861 do 9,880 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9861
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczeta, a cos z krotkim tekstem z kotem w roli glownej dla coreczki mej 1.5 roku? Mamy Kotka Splotka i Kicie Kocie
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  2. #9862
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczeta, a cos z krotkim tekstem z kotem w roli glownej dla coreczki mej 1.5 roku? Mamy Kotka Splotka i Kicie Kocie

    tak na szybko przyszły mi do głowy"

    Kotek, który merdał ogonem

    Kotek Mamrotek

    Niedobry kotek

    Seria Zły kocurek


    Nie znam tych książek więc się nie wypowiem, podejrzewam, że mogą być dla starszych

    My czytaliśmy z kotami w roli głównej Interesy Pana Kota i Była sobie ruda -ale to też dla starszych dzieci

  3. #9863
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,178
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #9864
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczeta, a cos z krotkim tekstem z kotem w roli glownej dla coreczki mej 1.5 roku? Mamy Kotka Splotka i Kicie Kocie
    Kotek Mamrotek i Zły kocurek zdecydowanie dla starszych dzieci



    Moje od maleńkości lubiły Kocie historie. Można pokusić się o Czarownicę i kota, Kot w butach, Przygody Filemona, O kocie który został czarodziejem, Kotostrofy, Ja Bobik, Wieczorynki z kotem Miśkiem, Mruk, Koty M. Kapelusz, Kot Prot, Pan Mruczek, Kot Stefan, Zuzia i jej kotek, Ciekawski kotek, Przepraszam czy jesteś czarownicą


    o kotach jest cała masa



    edit: Ania nie znam więc nie pomogę choć z opisu nawet ciekawa może być



    i żeby mi za fajnie nie było to i ja o pomoc poproszę bo córka młodsza zażyczyła sobie nowości w temacie czarownic i jednorożców. O ile z czarownicami nie mam problemów o tyle te jednorożce mega cukierkowe znajduję; wyjątkiem jest cudna staroć "Jednorożec" .
    Może macie pomysły na jakieś niecukierkowe książki?
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 16-08-2015 o 23:29
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #9865
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    Znam, czytałam osobiście cały cykl. Ale powiem, że wg mnie raczej dla nastolatków niż dzieci.
    Czytając miałam wrażenie, że to taka "chrześcijańska" wersja albo raczej antidotum na HP.
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  6. #9866
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Znam, czytałam osobiście cały cykl. Ale powiem, że wg mnie raczej dla nastolatków niż dzieci.
    Czytając miałam wrażenie, że to taka "chrześcijańska" wersja albo raczej antidotum na HP.
    dzięki, z tego co kojarzę autorkę to właśnie ta ksiązka ma być zamiast HP dla dzieci/młodzieży
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #9867
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Znam, czytałam osobiście cały cykl. Ale powiem, że wg mnie raczej dla nastolatków niż dzieci.
    Czytając miałam wrażenie, że to taka "chrześcijańska" wersja albo raczej antidotum na HP.

    dzięki
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  8. #9868
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Znam, czytałam osobiście cały cykl. Ale powiem, że wg mnie raczej dla nastolatków niż dzieci.
    Czytając miałam wrażenie, że to taka "chrześcijańska" wersja albo raczej antidotum na HP.
    Lucy, zgadzam się z Tobą w 100%. Taki zresztą był zamysł autorki, którą nota bene znam osobiście
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  9. #9869
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Moje od maleńkości lubiły Kocie historie. Można pokusić się o Czarownicę i kota, Kot w butach, Przygody Filemona, O kocie który został czarodziejem, Kotostrofy, Ja Bobik, Wieczorynki z kotem Miśkiem, Mruk, Koty M. Kapelusz, Kot Prot, Pan Mruczek, Kot Stefan, Zuzia i jej kotek, Ciekawski kotek, Przepraszam czy jesteś czarownicą
    Wieczorynki z kotem Miskiem, Koty M. Kapelusz, O kocie, ktory... - zdecydowanie dla starszych niz poltoraroczniak. Filemon zreszta tez - tam dlugie rozdzialy sa i troche archaiczny jezyk bym rzekla - moi do dzis nie zawsze maja sile na wysluchanie calego Ja Bobik polecam najbardziej dla malucha. Kota Prota bym w oryginale wzielau wziela - nie wiem czemu, moi w przekladzie w ogole nie chca sluchac, a zreszta - co Seuss to Seuss a po angielsku moga byc? to jutro Ci cos wkleje jak moga
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #9870
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Opowieści o rodzinie kotów pisał Richard Scarry- świetne są, ja swoich nie oddam, ale wiem, że Sysunia może sprowadzić za śmieszne ceny-10 książek chyba za 120zł czy coś. Z tym, że to po angielsku. Książki wyglądają raczej jak komiks, mało tekstu, super ilustracje.
    tu podgląd mniej jak wyglądają w środku
    https://www.google.pl/search?q=richa...13VwJW#imgrc=_

  11. #9871
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala zgadza się z tym że są różne wydania od koloru do wyboru np Filemona; i też zależy co kto w książce szuka, bo moim młodym nie przeszkadzała nigdy ilość tekstu, ważne były obrazki ja czytałam one słuchały i oglądały historyjka sobie leciała, a my na koniec zawsze sobie książki streszczamy co kto zrozumiał i można wtedy i takiemu maluszkowi opowiedzieć; sporo zależy od samego dziecka, my z tych długodystansowych czytaczy


    sobie przypomniałam że są te twardo stronnicowe książeczki o zwierzakach





    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #9872
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no tak, ja pisze o 'klasycznym' wydaniu - na szczescie udalo mi sie kupic nasze wieki temu, jeszcze w innej okladce (bez tych ch*^$%$ kokardek i balonika...). jeszcze bedzie Filonek Bezogonek - ale to dopiero po 23 wrzesnia.

    schiselle - Oli raczej nie trzeba zamawiac Scarry'ego, sama sobie kupi

    a dla malucha przede wszystkim Kici, kici miau Wilkonia! ukochane przez moich chlopakow do dzis - a teraz mozna i w wersji polsko-angielskiej kupic, dodatkowa zaleta! jakze moglam o niej wczoraj zapomniec...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 17-08-2015 o 11:46
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #9873
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    chodziło mi o to, że jest możliwość, jeśli jest zainteresowana. Na all są kosmiczne ceny tych książek, a ja kupiłam na forum za grosze.

  14. #9874
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala nie masz czasem pomysłu na te jednorożce
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #9875
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    chodziło mi o to, że jest możliwość, jeśli jest zainteresowana. Na all są kosmiczne ceny tych książek, a ja kupiłam na forum za grosze.
    no wiem, ale z Dublina to sobie mozna na amazonie kupic

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Natala nie masz czasem pomysłu na te jednorożce
    wiesz, jakos nie ciekawe czemu?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #9876
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    ach, no tak nie spojrzałam na to

  17. #9877
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dzieki Dziewczyny za koty, na pewno cos wybiore
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  18. #9878
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Podrzucicie jakieś ładnie wydane rozkładanki dla 3-latki? Bardzo podoba jej się Królewna Śnieżka, którą kupiłam przypadkiem i chciałabym coś jeszcze...

  19. #9879
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,578

    Domyślnie

    Znacie jakieś fajne wydanie Polyanny?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  20. #9880
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta



    wiesz, jakos nie ciekawe czemu?


    hehe połudzić się przez chwilę mogłam a co choć nigdy nie mów nigdy
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •