Strona 46 z 807 PierwszyPierwszy ... 3638394041424344454647484950515253545696146546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #901
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Natala, świetna lista! (nie tylko dlatego, że w sporej części znana - gdybyś mogła zobaczyć moje wishlisty na amazonie i w bookdep. ....) Jak fajnie, że ktoś też lubi Keatsa! To moje odkrycie i nieustająca miłość.
    A lista tym dla mnie ciekawsza, że mamy w domu taki sam zestaw męski
    Dzięki za inspiracje!

    n2605 my jak się miał urodzić Młodszy korzystaliśmy z Obrazków dla maluchów - Czekamy na dzidziusia. Stasiek był wtedy 2,5-3, ale myślę, że i dla 4latka jeszcze dobra. Prosto i na temat, bez zbyt wielu szczegółów. Dużo o ciąży (samopoczucie mamy, co się dzieje "w środku")
    Książka w dalszym ciągu czasem jest oglądana, ostatnio była nawet pożyczona zainteresowanej kuzynce (prawie 5).
    Ostatnio edytowane przez rzezuchama ; 16-05-2012 o 23:13
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #902
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    dla mnie hiciorem są książki te: http://www.empik.com/na-wsi-ksiazecz...0088,ksiazka-p

    ilustracje są świetne, a poza tym ten otwierane okienka, których mnóstwo na każdej stronie. Mój półtoraroczny synek je uwielbia. Dziś kupiłam kolejną, na jutrzejszą podróż. Cena fajna - 16.99. Jestem urzeczona tymi książkami.
    miśki dwa i mały ktoś

  3. #903
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wszystkim milosnikom (i milosniczkom) pop-up'u polecam

    naszego Jana Pienkowskiego - dorwalam na amazonie ABC Dinozaurus w bardzo dobrym stanie - i F najpierw zaniemowil a potem sie zakochal. zwlaszcza T-rex zjadajacy swojego pobratymca zrobil duuuze wrazenie...
    Haunted house tez swietny, czeka w szafie na swoja kolej

    a drugi pan, z ktorym chyba zawrzemy dluzsza znajomosc, to Robert Crowther. mamy juz House of invention a dzis przyszly Amazing Pop-up Big Machines. i sa naprawde swietne. samochody w stylu strazy pozarnej z "mojego wspanialego wozu strazackiego" - z podnoszonymi elementami, przesuwane, z jakimis pakami, ktore mozna zaladowac np. na wozek widlowy... dokladna relacja po 1 czerwca
    z tej samej serii sa jeszcze dwie ksiazki (trucks i mega trucks). i cztery ksiazki "transportowe" (statki, samoloty, samochody i pociagi). i ksiazka o olimpiadzie i o pilce noznej tez - i cos czuje, ze beda nastepne w kolejce, bo jakby na czasie

    moze nie jest to pop-up'owa finezja Sabudy, ale na poczatek calkiem niezle
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #904
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Zaglądam tu co jakiś czas, notuję, co warto mieć i później korzystam przy wizytach w księgarniach netowych Właśnie zamówiłam kolejną porcję książek, dzięki wielkie za inspiracje i czekam z niecierpliwością na kolejne

  5. #905

    Domyślnie

    Ach ten Emil , ostatnio u nas codziennie, zwłaszcza fragment o kluskach... Polecam

  6. #906
    Chustomanka Awatar jagienkat
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    dziewczyny, a na jaki wiek szacujecie (moze cos ciut przekształcę)
    Kasdepke, bajki do ucha
    Biuro detektywistyczne Mai i Lassego
    Widłak, Bajki do poduszki
    ?????


  7. #907
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienkat Zobacz posta
    dziewczyny, a na jaki wiek szacujecie (moze cos ciut przekształcę)
    Kasdepke, bajki do ucha
    Biuro detektywistyczne Mai i Lassego
    Widłak, Bajki do poduszki
    ?????
    Biuro tak od 7 lat. Reszty nie znam.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  8. #908
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Widłak +3, może ciut mniej - prostsze niż Pan Kuleczka. Ładne
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  9. #909
    Chustomanka Awatar dzieckoziemi
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    695

    Domyślnie

    O matko i córko, właśnie skończyłam czytać cały wątek (i notować to, co polecacie). Czad! Jest tego sporo, nie ukrywam, ale i tak częściowo nasza biblioteczka Małego Czytelnika szła w tą stronę (dużo Zakamarków, Eric Carle, seria Obrazki dla maluchów i Świat w obrazkach...), że nastąpi po prostu kontynuacja.

    Tylko skąd na to kasę brać???
    "Szczęście to takie NIC, które może być WSZYSTKIM."


  10. #910
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    u nas tez kroluje Eric Carle (zwlaszcza "Bardzo glodna gasienica" . moja bratowa w bibliotece pracuje, a ze sama jestem molem ksiazkowym, to Maja ma swoja karte odkad rok skonczyla lubi tez ksiazeczki o Kamyczku/ Kajtusiu. ostatnio hitem okazaly sie ksiazeczki z obrazkami zamiast slow np. "kaczka paulinka w wielkim miescie". mozemy sobie czytac razem
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  11. #911
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzieckoziemi Zobacz posta
    Tylko skąd na to kasę brać???
    chust prawie nie kupuje, pieluch prawie nie kupuje - to mamy na ksiazki miejscowo amazon i bookdepository - bo w miare tanio. albo charity shop'y jak z PL -to albo Ambelucja - bo place za wysylke wg wagi. albo, najczesciej, gildia - bo mozna poslac przesylka ekonomiczna, a to naprawde nie wychodzi tak drogo (i do tej pory szlo ekspresowo, teraz czekam - zobaczymy ile pojdzie...). czasami tez merlin, lideria czy inne wysylkowe -ale to wtedy, jak maja cos, czego nie ma gdzie indziej.

    za to ostatnio starszy zlapal bakcyla grania (dzien bez teczy jest dniem straconym - brzmi motto ostatneigo tygodnia ), wiec bede chyba musiala czesc pieniedzy ksiazkowych na gry przeznaczyc...

    a i tak najchetniej bym duuuzo w totka wygrala
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #912
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    albo charity shop'y jak z PL
    a coz to za cudo?
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    za to ostatnio starszy zlapal bakcyla grania (dzien bez teczy jest dniem straconym
    co to za gra tecza?
    Ostatnio edytowane przez maa821 ; 14-06-2012 o 12:37
    Jaś - 16.X.2009

  13. #913
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    a coz to za cudo?

    co to za gra tecza?
    charity shop to sklep prowadzony przez jakas organizacje charytatywna, do ktorego ludzie oddaja niepotrzebne rzeczy - ubrania, zabawki, ksiazki, plyty etc. mozna tam trafic na prawdziwe perelki za grosze(zwlaszcza w lepszych dzielnicach ).

    a tutaj tecza

    a tak przy okazji zapomnialam sie pochwalic, ze moje mlodsze dziecie mowi "muuumiki" oraz "miigookaa" (i juz wiadomo co ostatnio czytujemy - wilgowe muminki dla mlodszych ).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #914
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzieckoziemi Zobacz posta
    Tylko skąd na to kasę brać???
    u nas ostatnio króluje biblioteka. Powiem więcej, jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona, ostatnio dla siebie Juul'a wypozyczałam. Mogę bez przeszkód nurkować w książkach, bo młodzież sie sama soba zajmuje w kąciku dla dzieci.
    Ostatni przebój:

    szczególnie dla 5-latki


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  15. #915
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    U nas Piaskowy Wilk ostatnio. Uwielbiam ja, uwielbia mała. Bomba. I jest wydanie teraz takie 3 w 1 (wszystkie części razem).
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  16. #916
    Chustomanka Awatar dzieckoziemi
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    695

    Domyślnie

    Ponieważ my na emigracji, to biblioteka odpada, bo ja szukam dla Antka głównie po polsku książek, więc najczęściej zamawiam on-line, ale to musi mi się kilka nazbierać, bo jednej wysyłać z PL do IRL mi się nie opłaca.

    Charity-shopy odwiedzam dość regularnie, ale ostatnio na nic ciekawego nie trafiam, niestety. Albo ten kryzys się dał ludziom we znaki albo moje wymagania odnośnie "dobrej książki dla dziecka" wzrosły.
    "Szczęście to takie NIC, które może być WSZYSTKIM."


  17. #917
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Właśnie zamawiam kilka książek. Czy znacie (i jak oceniacie) ponizsze książki: "Jak tata się z nami bawił", "Moje szczęśliwe życie", "Jak mama została Indianką", seria o Nusi , "Mela na zakupach" - wszystko Zakamarki. Co z tego warto kupic?
    Jaś - 16.X.2009

  18. #918
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    Właśnie zamawiam kilka książek. Czy znacie (i jak oceniacie) ponizsze książki: "Jak tata się z nami bawił", "Moje szczęśliwe życie", "Jak mama została Indianką", seria o Nusi , "Mela na zakupach" - wszystko Zakamarki. Co z tego warto kupic?
    Nusia jest swietna, jak wszystkie inne ksiazki Piji Lindenbaum (igor i lalki, filip i mama ktora zapomniala). byl czas, ze czytalismy na okraglo. Mele obie bardzo fajne, choc po przeczytaniu milionpincet razy chwilowo mam dosc mama indianka fajna, o tacie nie mamy - gdzies czytalam, ze takie sobie, a poniewaz "jak tata pokazal mi wszechswiat" jakos nie chwycilo, to drugiego juz nie bralam. szczesliwego zycia nie znam.
    mele dla mlodszych dzieci bym klasyfikowala (choc F dalej lubi), potem Nusie, potem mama i tata. ale to tak wg moich chlopakow patrze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #919
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Nusia jest swietna, jak wszystkie inne ksiazki Piji Lindenbaum (igor i lalki, filip i mama ktora zapomniala). byl czas, ze czytalismy na okraglo. Mele obie bardzo fajne, choc po przeczytaniu milionpincet razy chwilowo mam dosc mama indianka fajna, o tacie nie mamy - gdzies czytalam, ze takie sobie, a poniewaz "jak tata pokazal mi wszechswiat" jakos nie chwycilo, to drugiego juz nie bralam. szczesliwego zycia nie znam.
    mele dla mlodszych dzieci bym klasyfikowala (choc F dalej lubi), potem Nusie, potem mama i tata. ale to tak wg moich chlopakow patrze
    dzieki wielkie! a Mela dla mlodszych tzn jakich mniej wiecej?
    Jaś - 16.X.2009

  20. #920
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    dzieki wielkie! a Mela dla mlodszych tzn jakich mniej wiecej?
    wojtek moj uwielbia - choc nie twierdze, ze wszystko rozumie ale tak 2 lata plus bym obstawiala (biorac poprawke na to, ze W chowany glownie na ksiazkach starszaka, dzis do zasypiania sluchal o zwierzyncu Sztenglow )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •