Strona 44 z 807 PierwszyPierwszy ... 3436373839404142434445464748495051525494144544 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #861
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    "pierwsze urodziny prosiaczka" Miało być. Mam to, chyba jest mniej fajne niż bym chciała Jakby co mogę puścić

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  2. #862
    Chustomanka Awatar olcia
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    926

    Domyślnie

    tak prosiaczka
    to mój tel przekreca wyrazy
    nie jest bardzo super ale na tyle fajne że pokazuje niespodziankę, gości, prezent, tort, przyjaciół... miła...
    a z serii o Basi nie ma czegoś?

  3. #863
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Polecicie jakieś fajne książki nocnikowe? Mamy "Nocnik Maksa", wyszperałam już w wątku "Nocnik nad nocnikami" - co jeszcze?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  4. #864
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    annia - u nas hiciorem nocnikowo-sedesowym (bo teoretycznie do "przesadzania" dziecka z nocnika na sedes) było "O sukcesie na sedesie" - śmieszne (choć męża drażniły trochę) wierszyki Agnieszki Frączek i z guzikiem do wywoływania dźwięku spuszczanej wody http://zaradna-mama.blogspot.com/201...a-sedesie.html Dziś wyciągnęłam dla młodszego, ale niestety bateria chyba nam powoli umiera, a zmienić nie ma jak - ale jedno dziecko obsłużyła używana z dużą intensywnością.

    Natalo - widzę, że podobny zestaw mamy (choc u nas Bobo nie zdobył AŻ takiej popularności, a Mela jeszcze w szufladzie ), podobne preferencje dzieci A, u nas "Kukuryk" się doskonale spradza, choć mialam trochę opory, bo rzeczywiście jest trochę straszny, ale dzieci nie mają z tym problemu i uwiebiają, mały czyta sobie sam pokazując "miau". A ja najbardziej lubię początek "Mama byla bardzo dumna ze swojego synka Kukuryka", zawsze myślę o swoim synku, i koniec "Mniam mniam mniam, pół da mamie, pół zje sam"

    "Out of Sight" dziś doszło, mi się bardzo podoba - graficznie fajne, no i jeszcze ciekawostki o zwierzętach, o których nie doczytałam - zobaczymy jak się sprawdzi na dłuższą metę (metis - przyniosę, ale kiedy będę miała pakowny transport na spotkanie, bo format jest większy, niż przypuszczałam, a gdybyś się decydowała, to pewnie coś tam uzbieramy do zamówienia ).

    Kiedy usypiałam młodszego moja trzylatka wyciągnęła wielką książkę Kubusia Puchatka z okienkami, która przyleciała tym samym transportem - obrazki jak w oryginalnej książce, a nie Diseny'owsko uproszczone, walory edukacyjne (zegar - rozkład dnia, figury geometryczne, przeciwieństwaliczby, alfabet - angielski OFC), starszej się bardzo podobało (m też) A, technicznie - format okienkowej Loli (tej od Charliego), kartonowe kartki, okienek nieco mniej. Fanom okienek polecam! http://www.amazon.com/Winnie-Poohs-G.../dp/0525420886 (widzę, że promocja na te książki się już skończyła )
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-04-2012 o 00:32
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #865
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    "Out of Sight" dziś doszło, mi się bardzo podoba - graficznie fajne, no i jeszcze ciekawostki o zwierzętach, o których nie doczytałam - zobaczymy jak się sprawdzi na dłuższą metę (metis - przyniosę, ale kiedy będę miała pakowny transport na spotkanie, bo format jest większy, niż przypuszczałam, a gdybyś się decydowała, to pewnie coś tam uzbieramy do zamówienia ).

    Kiedy usypiałam młodszego moja trzylatka wyciągnęła wielką książkę Kubusia Puchatka z okienkami, która przyleciała tym samym transportem - obrazki jak w oryginalnej książce, a nie Diseny'owsko uproszczone, walory edukacyjne (zegar - rozkład dnia, figury geometryczne, przeciwieństwaliczby, alfabet - angielski OFC), starszej się bardzo podobało (m też) A, technicznie - format okienkowej Loli (tej od Charliego), kartonowe kartki, okienek nieco mniej. Fanom okienek polecam! http://www.amazon.com/Winnie-Poohs-G.../dp/0525420886 (widzę, że promocja na te książki się już skończyła )
    Jul - tę książkę Puchatkową mamy po polsku! kupiona gdzieś kiedyś -w czasach starszaka- na jakiejś wyprzedaży za parę złotych. Ilustracje też mi się podobają, bo to ręka Sepharda, choć kolorowe, a nie Disneyowskiej maszyny. Musze ją odkopać, bo rzeczywiście, już czas na nią!

    A na Out of sight pisze się już teraz! No, może za kilka dni, po wypłacie! Ile Ci wyszło za nią na PLN?
    Tu jest za 70 http://krainaksiazek.pl/Out-of-Sight,9780811877121.html


    edit: jul. czy to samo? Ćwiczenia nie dla lenia z liczenia i z myślenia!

    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 26-04-2012 o 10:47
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #866
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    z nocnikowych jest jeszcze "tronik"wytworni - ale to trzeba na allegro polowac, bo naklad sie wyczerpal.

    a jak ktos lubi ksiazki obrazkowe to polecam In the Town All Year 'Round. w Polsce dwie czesci wydaly Dwie siostry (Wiosna na ulicy Czeresniowej, Lato na ulicy...). ale wersja angielska lepsza, bo wszystkie pory roku w jednym tomie sa . bardzo fajny pomysl - kazda pora roku pokazuje te sama czesc miasta w zmieniajacych sie okolicznosciach przyrody u nas sa regularne walki kto ja bedzie czytal
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #867
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olcia Zobacz posta
    tak prosiaczka
    to mój tel przekreca wyrazy
    nie jest bardzo super ale na tyle fajne że pokazuje niespodziankę, gości, prezent, tort, przyjaciół... miła...
    a z serii o Basi nie ma czegoś?
    a tą znamy, mojej koleżanki córeczka ma i jakoś ani jej ani nas nie zachwyca, no i mało tekstu a Miłek lubi jak jest co poczytać
    Miłosz-11.05.2010

  8. #868
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    w kwestiach nocnikowych u nas świetnie spisał się Kamyczek na nocniczku http://merlin.pl/Kamyczek-na-nocnicz.../1,589349.html
    prosta, bez bajerów, a w dwa dni załatwiła problem kupki u 20-miesięcznego malucha, która nie chciała się robić do nocnika siusiu mieliśmy opanowane miesiąc wcześniej

    przy okazji odświeżam moje pytanie, może znajdzie się jakaś dobra dusza, która coś w temacie wie i się podzieli:
    Cytat Zamieszczone przez araszara Zobacz posta
    a czy ktoś może podpowiedzieć jakąś ciekawą książkę na prezent urodzinowy dla mojej 7-letniej chrześnicy?

    i jeszcze w odwiedziny jedziemy po kilku miesiącach niewidzenia, chcę zawieźć coś fajnego mojemu 10-letniemu siostrzeńcowi
    Ostatnio edytowane przez araszara ; 26-04-2012 o 17:43 Powód: lit.
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  9. #869
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Moje ostatnie odkrycie: "Naciśnij mnie". Genialna!
    My mamy od dawna ale w wersji angielskiej - super zabawa. Książeczka interaktywna - trzeba naciskać, potrząsać, pocierać zgodnie z poleceniami na kolejnych stronach. Chłopcy mają świetną zabawę
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  10. #870
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    metis, Puchatek podobny w stylu (szybko wyguglałam zdjęcie wnętrza ), ale nie ten sam

    Zmobilizowałaś mnie do przeliczenia i zrozumienia faktury z amazona (niestety "polskie" ceny są trochę wyższe niż amazonowe ze strony przez różnice VATu), za Out of... wyszło w przeliczeniu i z polskim VATem 56 zł (akurat kosztowała promocyjnie 9.87 funta).

    Po dzisiejszym dniu - u młodszego zdecydowanie "Out of..." rządzi - nie czytaliśmy dużo, bo nas dużo w domu nie było, ale jak czytaliśmy, i synek miał wybór, to właśnie to (nawet siedząc mi na kolanach przy moim biurku pełnym skarbów, zaspokoił się książką )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #871
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    A próbowałyście kupować w Bookdepository? Warto porównywać ceny, bo czasem Amazon ma taniej, a czasem odwrotnie, ale jak kto na musie to tam nie ma kosztów przesyłki, nie trzeba zbierać do 25Ł do darmowej, wszystkie przychodzą pojedynczo, tylko dłużej trwa (do 2tyg.).

    I dziękuję za wszystkie miłe słowa
    A mazurek śliwkowy rządzi!
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  12. #872
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    araszara dla siedmiolatki może "Pompon", albo "dzieciaki kontra FOBIA"? Bardzo na topie też są Tajemnice Lassego i Mai - detektywistyczne z wyd. Zakamarki. Z ładnie wznowionych staroci jest "Uwaga czarny parasol", wcale się nie zestarzał. Świetna jest też "Matka Polka". Dla 10-latka dosyć fajny jest wydany ostatnio "Pies i jego chłopiec", książki Wajraka o przyrodzie (Kuna za kaloryferem i przewodniki dla tropicieli). Zależy czym się dziecko interesuje, bo 10-latek to już ma swoje kierunki.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  13. #873
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Wielką niespodzianką i radością jest dla mnie wiadomość, że na Targach Książki wyjdzie kolejna część Pana Kuleczki - Radość!

    Uwielbiamy te traktaciki filozofizne i ilustracje do nich, czytamy, odkąd synek skończył 2,5 roku (wiem, wiem, rozumiał je wtedy bardzo powierzchownie, ale od tego czasu było jeszcze wiele, wiele razów!). Jedne z pierwszych jego słów to "Pypeć" i "Bzyk-Bzyk"

    Już nie mogę się doczekać!

    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 08-05-2012 o 13:18 Powód: lit.+ foto
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #874
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na Pana Kuleczke tez czekamy a teraz jest jeszcze nowa Mama Mu! szkoda, ze nie zdarzylam zamowic ostatnim razem...

    za to przyszedl inny hit - taki, ktory pobil nawet Out of sigh ta, dam - ze specjalnymi podziekwaniami dla rzezuchamy - moj wspanialy woz strazacki...

    a wojtek przezucil sie na Muminki... te dzieciece, wydawane przez Wilge -zwlaszcza otworz okienko cale szczescie, bo na widok Meli i Binty naprawde zaczynalo mi byc niedobrze.... ciekawe, kiedy bede miala dosc Muminkow

    starszy za to zaczytuje "na smierc" serie "mam przyjaciela..." tez powoli zaczynam miec dosc, dobrze, ze tego troche jest i na raz calosci sie nei da przeczytac

    i tez polecam bookdepository...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #875
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Ktoś pytał o literaturę dla starszych dzieci np. 7 latka
    wg. mnie powinna się sprawdzić seria Mistrzów Ilustracji wydawnictwa Dwie Siostry: "Pan Popper i pingwiny", "Joachim Lis detektyw dyplomowany", "Gałka od łóżka", "Latający detektyw"-
    większość literatury dla dzieci powyżej 6 roku.

    teraz zaczytujemy się w "Zwierzaki Cudaki" wyd. Dwie Siostry i "Pluk z wieżyczki"
    a Kuleczkę musimy nabyć
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  16. #876
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    Ktoś pytał o literaturę dla starszych dzieci np. 7 latka
    wg. mnie powinna się sprawdzić seria Mistrzów Ilustracji wydawnictwa Dwie Siostry: "Pan Popper i pingwiny", "Joachim Lis detektyw dyplomowany", "Gałka od łóżka", "Latający detektyw"-
    większość literatury dla dzieci powyżej 6 roku.
    ... I "Babcia na jabłoni"! Mojemu synkowi bardzo się ta książka spodobała, czytaliśmy już dwa razy...



    A TU LINK DO CAŁEJ SERII "Mistrzowie Ilustracji"
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #877
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    za to przyszedl inny hit - taki, ktory pobil nawet Out of sigh ta, dam - ze specjalnymi podziekwaniami dla rzezuchamy - moj wspanialy woz strazacki...
    natalo, a zamawiałaś w matrasie? Zamówiłam, poszłam odebrać, a tam zamiast wspaniałej książki o misiach strażakach z rozkładanym wozem audiobook opisany jako "seria z tygrysem" (seria książek wojennych wyd. bellona), nawet specjalnie się nie przyglądałam i oczywiście nie odebrałam. Teraz przysłali info, że zwrócili pieniądze, weszłam na stronę, a tam tytuł i okładka się zgadzają, ale opisane jako audiobook bellony - ciekawe, jak z książeczki pop-up zrobić audiobooka, ale na wszelki wypadek sprawdziłąm i internet więcej tego unikatu nie zlokalizował...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #878
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    A mnie się udało na targach kupić sympatyczną książkę dla mojej zwariowanej na punkcie małp córki. Inne książki tej autorki też mi się podobały (sprzedawał Bookstore)
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  19. #879
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,579

    Domyślnie

    A możecie polecić jakieś tytuły po angielsku?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  20. #880
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Melanie Watt, my bardzo lubimy Scaredy Squirell i Chestera, poza tym Imaginary Garden - ukochana ksiązka mojej Lilki http://www.kidscanpress.com/canada/T...den-P5868.aspx i inne z Kidscan (akurat moja ciocia tam pracuje, wiec ich ksiązki znam dobrze).
    Poza tym dzieci lubiły 365 Pingwinów http://www.google.com/products/catal...ed=0CFwQ8wIwAA
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •