Strona 43 z 807 PierwszyPierwszy ... 3335363738394041424344454647484950515393143543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #841
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    W "Panu Kłapie" są takie elementy. Ale sprawdź najpierw czy się mała Kłapa nie będzie bać
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  2. #842
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manzana Zobacz posta
    Kojarzycie może książki z elementami w stylu-otwierają sie okienka, z boku przesuwa się paseczek i wtedy w okienku pojawia sie postać? W dzieciństwie mialam kilka takich książeczek, potem mama je oddala, ale do dziś je pamiętam, bo byly cudne. Teraz widzę, ze moja cora interesuja takie rzeczy w książkach i9 tak mi sie marzy, ze znajde coś w tym rodzaju i gdyby to mogły byc bajki, a nie tylko cos na zasadzie podpisanych przedmiotow na stronie.
    http://www.empik.com/charlie-i-lola-...0073,ksiazka-p
    Ale chyba ciężko ją dostać. Moje dzieci uwielbiają szukanie pieska

  3. #843
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    W "Panu Kłapie" są takie elementy. Ale sprawdź najpierw czy się mała Kłapa nie będzie bać
    dzięki za podpowiedz, a co do strachu, to moja młoda jak na razie nie boi się niczego

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    http://www.empik.com/charlie-i-lola-...0073,ksiazka-p
    Ale chyba ciężko ją dostać. Moje dzieci uwielbiają szukanie pieska
    wygląda super, bede musiała poszukać.

  4. #844
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    manzano - w tym wątku było na temat ksiązeczek tego typu http://www.chusty.info/forum/showthr...light=czytanie
    ostatnio trafiłam jeszcze na książeczki z serii "Czytaj i baw się" - są Dinozaury, Puszcza i Morska głębina wyd. Olesiejuk - też z przesuwakami, ale troszkę niedopracowane, niektóre trudniej się przesuwa, za to całkiem tanie są. Jak mi przypomnisz, to przyniosę na najbliższe spotkanie do wglądu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #845
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    Dziękuje za linka i chętnie zobaczę te książeczki

  6. #846
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Jul, dzięki za recenzję, czaję się na "Wiosnę na ulicy Czereśniowej" i chyba się skuszę


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  7. #847
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wanderluster Zobacz posta
    "Gruffalo" po polsku wydany, "Synek Gruffala" też.
    Historia genialna (zwłaszcza ta pierwsza), ale przekład kuleje. Zmiana rytmu, dziwne wyrażenia typu: "czuć się zaproszona", plus wymaga szerszego słownictwa niż wydanie angielskie.

    Tak sobie wlasnie dumalam, ze jednak trudno bedzie ta niepowtarzalna rytmike przelozyc na inny jezyk, ech szkoda...

    Moim zdaniem kazda z ksiazek autorstwa Julii Donaldson to mistrzostwo swiata w kreowaniu historii, ktore nosza ze soba jakies madre przeslanie. I, co nie zawsze idzie w parze, mozna je czytac tysiac razy wciaz odnajdujac w tym przyjemnosc i lekkosc.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  8. #848
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manzana Zobacz posta
    Kojarzycie może książki z elementami w stylu-otwierają sie okienka, z boku przesuwa się paseczek i wtedy w okienku pojawia sie postać? W dzieciństwie mialam kilka takich książeczek, potem mama je oddala, ale do dziś je pamiętam, bo byly cudne. Teraz widzę, ze moja cora interesuja takie rzeczy w książkach i9 tak mi sie marzy, ze znajde coś w tym rodzaju i gdyby to mogły byc bajki, a nie tylko cos na zasadzie podpisanych przedmiotow na stronie.
    Patrząc na suwak, Twojej dziewczynie powinno spodobać się to: Moje minki. Nie ma dnia, żeby Józin nie oglądał. Warto poszukać, jeszcze gdzieś widywałam.
    Z suwaczkami i okienkami są też dwie książki o misiu ALusiu, też trudno dostępne, niestety - większość książek takich mam po Starszaku...
    Muminki, otwórz okienko, ale to tylko klapki. Ale dostępne i fajne, zwłaszcza, jak lubicie Muminki.
    Widziałam tez sympatyczne z Miffy, małe kartonowe.
    Wspominany Pan Kłap (bardzo ciężko dostępny) i Mysie.

    Jeśli nie boisz się zakupów za granicą to mistrzostwem świat jest Out of sigt.
    Tu są moje zdjęcia z wnętrza.

    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  9. #849
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    my własnie tą mamy - od dwóch lat i jeszcze sie nie znudziła- bo teraz juz Amelka sama ja czyta. duzy format, swietna sprawa jak dla mnie.
    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    http://www.empik.com/charlie-i-lola-...0073,ksiazka-p
    Ale chyba ciężko ją dostać. Moje dzieci uwielbiają szukanie pieska

  10. #850
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta

    Jeśli nie boisz się zakupów za granicą to mistrzostwem świat jest Out of sigt.
    Tu są moje zdjęcia z wnętrza.
    znalazłam ją na twoim blogu i kupiłam Miłkowi na urodziny, które ma za niecały miesiąc, jest genialna Polecisz mi coś o podróży? W połowie maja wyjeżdżamy do znajomych do Amsterdamu na parę tygodni i chciałabym oswoić go jakoś z tą myślą, ma ktoś jakieś propozycje?
    Miłosz-11.05.2010

  11. #851
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Polecicie jakieś sensowne Atlasy świata : zwierzęta,ludy itp. może podzielone na kontynenty dla 5 latki?
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  12. #852
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    znalazłam ją na twoim blogu i kupiłam Miłkowi na urodziny, które ma za niecały miesiąc, jest genialna Polecisz mi coś o podróży? W połowie maja wyjeżdżamy do znajomych do Amsterdamu na parę tygodni i chciałabym oswoić go jakoś z tą myślą, ma ktoś jakieś propozycje?
    Podróżujecie samochodem, czy samolotem?
    Jak samolotem, to jest dużo różnych książek typu "co się dzieje na lotnisku", nam w tym wieku sprawdziła się bardzo taka z wyd. Rea. I z takich małych tekturowych kwadratowych, wyd Aksjomat "co słychać..."

    Jak samochodem to nie mam pomysłu, my tez wyjeżdżamy za 4 dni, ale jakoś Młodszego nie przygotowuje specjalnie, na tyle często jeździmy samochodem, że jakoś to będzie... Zresztą mamy centrum rozrywek w postaci Brata Choć jeszze nigdy 2 dni w podróży nie byliśmy...

    Fajnie, że podoba się Wam Out of sight To na prawdę świetna książka.

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    Polecicie jakieś sensowne Atlasy świata : zwierzęta,ludy itp. może podzielone na kontynenty dla 5 latki?
    U nad hitem, czytanym CODZIENNIE przez 2 miesiące, a wciąż wracamy jest Atlas LektorKletta.
    Przepraszam, najprościej podać mi link "do siebie"
    Myślę, że najłatwiej upolować na all, o tu w świetnej cenie i wszystkie części.
    To jedyny atlas jaki mamy, (poza "mój pierwszy") na razie w zupełności wystarcza.
    + globus
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  13. #853
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    rzezuchamo - robiłam zakupy w amazonie, więc przy okazji w koszyku wylądował Out of sight - najbardziej na to teraz nie mogę się doczekać - dzięki kochana, i przy okazji w ogóle dzięki za bloga, często zaglądam. (a jeszcze i za mazurka ze śliwkami dzięki, ale to już zupełnie OT). A teraz pewnie się skuszę na atlas - mąz mnie z tymi ksiązkami w końcu pogoni (jak wstawiał regał billy do pokoju dziecięcego, miał wrażenie, że starczy na wieki, tymczasem miejsca coraz mniej, niedługo książki wyrugują wszelkie zabawki i gry, a mamy dzieci dopiero 3 lata...)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #854
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    out of sight jest fantastyczny dziecie mlodsze oszalalo zupelnie tylko nam sie klapka przy swince urwala i musze jakis porzadny klej nabyc, bo zwyklym nie bardzo...

    atlasy lektorkletta tez lubie - a moje dziecie polubi za troche, bo je musze w koncu z tajnej skrytki wyciagnac

    za to zaczynam palac nienawiscia do tanczacej Binty, grajacego Lalo, Babo co chce i calej reszty, milej skadinad, rodziny. oraz do robiacej zakupy i jezdzacej na rowerze Meli - czytam to od kilku dni non-stop choc, nie powiem, mila odmiana po Julkach i Bobo...

    nas ksiazki powoli zaczynaja wypychac z pokoi w tajnej skrytce czai sie nastepna tura. a kolejna przyjedzie w piatek - jakies, hmmm 20 kilo pewnie (kolega jedzie samochodem, to zrobilam hurtowe zamowienia, zeby na przesylce zaoszczedzic + prezenty ksiazkowe od rodziny...). no i u nas oprocz polskich angielskich masa, bo tu tez cudenka maja...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #855
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta

    Jak samochodem to nie mam pomysłu, my tez wyjeżdżamy za 4 dni, ale jakoś Młodszego nie przygotowuje specjalnie, na tyle często jeździmy samochodem, że jakoś to będzie... Zresztą mamy centrum rozrywek w postaci Brata Choć jeszze nigdy 2 dni w podróży nie byliśmy...
    No właśnie samochodem,jeździmy często ale to duża zmiana będzie, no nic, coś wymyślę. A o urodzinach? Miłek będzie miał niedługo i może by mu to jakoś obrazowo przybliżyć?
    Miłosz-11.05.2010

  16. #856
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Oh, Rzeżucho najmilasz, dzięki Ci za linka do Altasów!Kupiłam młodzieży wszystkie
    Out of sight to strzał w 10...

  17. #857
    Chustomanka Awatar olcia
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    No właśnie samochodem,jeździmy często ale to duża zmiana będzie, no nic, coś wymyślę. A o urodzinach? Miłek będzie miał niedługo i może by mu to jakoś obrazowo przybliżyć?
    o urodzinach mamy " pierwsze urodziny rodaczka"
    twarde kartki, grafiki zmienne
    tekstu dużo nie małe przesłanie fajne

  18. #858
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    a czy ktoś może podpowiedzieć jakąś ciekawą książkę na prezent urodzinowy dla mojej 7-letniej chrześnicy?

    i jeszcze w odwiedziny jedziemy po kilku miesiącach niewidzenia, chcę zawieźć coś fajnego mojemu 10-letniemu siostrzeńcowi
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  19. #859
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    rzezuchamo - robiłam zakupy w amazonie, więc przy okazji w koszyku wylądował Out of sight - najbardziej na to teraz nie mogę się doczekać
    Za późno zauważyłam, żeby się podłączyć pod Twoje zamówienie, ale przy najbliższej okazji też zamówię...
    Przynieś pokazać Out of sight, ja przyniosę pop-upy!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  20. #860
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olcia Zobacz posta
    o urodzinach mamy " pierwsze urodziny rodaczka"
    twarde kartki, grafiki zmienne
    tekstu dużo nie małe przesłanie fajne
    wrzuciłam w google , ale nie ma nic pod takim tytułem
    Miłosz-11.05.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •