Strona 418 z 807 PierwszyPierwszy ... 318368408410411412413414415416417418419420421422423424425426428468518 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,341 do 8,360 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8341

  2. #8342
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,801

    Domyślnie

    Na zdrowie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #8343
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    dziewczyny co polecacie dla dziewczynki 8-letniej?

  4. #8344
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy któryś Tappi oprócz O tym, jak na Szepczący Las padł czar, jest książka z "wyborem". I czy nada się dla 5.5 latki. Od którego Tappiego zacząć?
    My wlasnie odebrałyśmy z biblio dawno zamówione Sto pociech z Klarą, mamy pierwszą część i starsza uwielbia, choć ja spodziewałam się po recenzjach tej książki większego polotu. Przeczytamy, zobaczymy

  5. #8345
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Natala, dzieki. Hotzenplotz MUSI sie znalezc w moim nastepnym zamowieniu, bo widzialam, ze czesto polecasz I tak wlasnie myslalam, ze jak sie spodoba to wezme inne tego autora (obojetnie ktore?). Detektywistycznych nigdy nie czytalismy. Nie bylam pewna czy nie za wczesnie. A moze akurat sie spodoba....
    imo Preussler caly cudny - i Malutka Czarownica i Duszek, i Wodnik. tylko Krabat dla starszych. Detektywistyczne fajne sa, moi lubia bardzo - dla mlodszych sa jeszcze Zagadki jeża Pepe - na razie wyszly dwie czesci i cos cicho - a w zapowiedziach jest sporo, mam nadzieje, ze kiedys beda. od Jeza w sumie mozna zaczac, bo to prostsze niz inne.

    Cytat Zamieszczone przez vinga89 Zobacz posta
    dziewczyny co polecacie dla dziewczynki 8-letniej?
    zalezy od oczytania, bym powiedziala. Malutka Czarownica, Tajemniczy ogrod, Dzieci Kapitana Granta, Mala ksiezniczka. albo cos z Basni Swiata wyd. Media Rodzina - wiecej pewnie dankin poleci (a i ja pewnie sobie cos przypomne)

    Cytat Zamieszczone przez pestka Zobacz posta
    Dziewczyny, czy któryś Tappi oprócz O tym, jak na Szepczący Las padł czar, jest książka z "wyborem". I czy nada się dla 5.5 latki. Od którego Tappiego zacząć?
    nie, z wyborem jest tylko ten jeden. nada sie nada od ktorego zaczac - od dziecka zalezy - jak lubi krotsze historyjki, wiecej ilustarcji - od kolorowych - kolejnosc dowolna. jak dluzsze, z wieksza iloscia akcji - to od 'doroslejszego' - tu bym zaczela od pierwszego tomu czyli Przygod Tapiego z Szepczacego Lasu. w tej czesci jest m.in. wytlumaczone skad sie wzial Chichotek - a i pare postaci sie przewija potem przez kolejne tomy.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #8346
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    Natala, dzięki A jeszcze inne ksiazki z wyborem oprócz tego Tappiego i Wydry znasz, polecisz? Tak dla 5+

    i potwierdzam Preussler jest magiczny, ja się zastanawiam czy nie sprawdzić dziewczyną osobistej Malutkiej czarownicy bo biblioteczną przeczytałyśmy dwa razy i córka była zawiedziona że oddaliśmy

    Gundi, detektywistyczne dla 5+ jak najbardziej. My zaczynaliśmy od Biura detektywistycznego Lassego i Mai, teraz na tapecie Latający Detektyw (moim zdaniem fajniejszy, napisany z dużą fantazją, choć na początek może być trochę zawiły, zwłaszcza że historie dość długie) i Detektyw Nosek(tu się nie wypowiem bo czytała z dziadkiem) Jeszcze muszę tego Lisa Joachima sprawdzić

    A tak w ogóle, kocham naszą bibliotekę, obecnie mamy wypożyczonych 12 książek na 10 możliwych, a zdarzało się że i bardziej przekraczałyśmy limit

  7. #8347
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wlasnie z wyborem nie znam, sama pytalam pare postow wyzej, bo W uwielbia. moodoroczka linkowala mateatyczne, ale to dla W moze byc jeszcze za trudne.

    o Nosku zapomnialam - tez fajny - moi bardzo lubieli, musialam na gwalt kupowac kolejne czesci Biuro Detektywistyczne - byl hit, a potem jakos przestal byc - ja sama mam mieszane uczucia - nie ktore fajne, niektore takie sobie - gdzies zreaszta chyba jest watek tylko o tej serii.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8348
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinga89 Zobacz posta
    dziewczyny co polecacie dla dziewczynki 8-letniej?

    u nas takie zamieszanie na nic czasu nie ma, ale jakbyś napisała co dziecko lubi czytać byłoby łatwiej, a tak to:

    Alicja w krainie czarów, Czarnoksiężnik z krainy Oz, Niekończąca się hist., Środek kapusty, Biuro detektyw., Czarownica pięto niżej, Pisakowy wilk, Tobi, Gofrowe serce, Pan Jaromir, Sposób na Elfa, Tonja z G., Szkoła kotów, Detektyw Kefirek, Minu, Gdybym nie pomyliła psów, Magiczne drzewo, Wrota czasu, Mikołajek, Ronja, Minerva Clark, Zamek zagadek, Wszystko zaczyna się od marzeń, Anioły ciastka i wypadające zęby, Felix, Cześć Wilki.
    Jak uda się nakreślić co dziecko lubi i znajdę sekundę to możemy bardziej dopasować
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  9. #8349
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala a patrzyłaś czasem serię "matematyczne śledztwo" np Zamek zagadek?
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #8350
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    u nas takie zamieszanie na nic czasu nie ma, ale jakbyś napisała co dziecko lubi czytać byłoby łatwiej, a tak to:

    Alicja w krainie czarów, Czarnoksiężnik z krainy Oz, Niekończąca się hist., Środek kapusty, Biuro detektyw., Czarownica pięto niżej, Pisakowy wilk, Tobi, Gofrowe serce, Pan Jaromir, Sposób na Elfa, Tonja z G., Szkoła kotów, Detektyw Kefirek, Minu, Gdybym nie pomyliła psów, Magiczne drzewo, Wrota czasu, Mikołajek, Ronja, Minerva Clark, Zamek zagadek, Wszystko zaczyna się od marzeń, Anioły ciastka i wypadające zęby, Felix, Cześć Wilki.
    Jak uda się nakreślić co dziecko lubi i znajdę sekundę to możemy bardziej dopasować
    to prezent dla siostry, lubi jakieś ciekawostki przyrodnicze, techniczne itp. takie info dostałam ale myślę że jakieś ładne i ciekawe opowiadania też będą dla niej interesujące

  11. #8351
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli ładnie wydane to Ala, Czarnoksiężnik z wyd Buchmann. Przyrodniczo to np Młody obserwator przyrody, Dlaczego oczy kota świecą w nocy, Z tatą w przyrodę, Czy krowy mogą schodzić po schodach oraz Czy koty mają pępki (sporo treści ale wydania broszurowe), Zwierzaki Wajraka, Przewodniki prawdziwych tropicieli, Młody ornitolog, seria Co to jest?, Dlaczego mleko jest białe?, Jak to możliwe?To nie do wiary i Czy wiesz jak? z serii powiedz mi, Kapitan Nauka
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #8352
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Natala a patrzyłaś czasem serię "matematyczne śledztwo" np Zamek zagadek?
    modrooczka mi linkowala - ja to mam w schowku amazonowym od dawna, wezme po angielsku raczej - ale chyba jeszcze poczekam, W jako maniak pewnie bedzie sie cieszyl jak bedzie mogl to sam rozwiazywac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #8353
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    jeśli ładnie wydane to Ala, Czarnoksiężnik z wyd Buchmann. Przyrodniczo to np Młody obserwator przyrody, Dlaczego oczy kota świecą w nocy, Z tatą w przyrodę, Czy krowy mogą schodzić po schodach oraz Czy koty mają pępki (sporo treści ale wydania broszurowe), Zwierzaki Wajraka, Przewodniki prawdziwych tropicieli, Młody ornitolog, seria Co to jest?, Dlaczego mleko jest białe?, Jak to możliwe?To nie do wiary i Czy wiesz jak? z serii powiedz mi, Kapitan Nauka
    dziękuję

  14. #8354
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    a możecie coś polecić jeśli chodzi o mapy ścienne (wiem, że to nie książka, ale...) - coś ciekawego dla 5-latka? Najchętniej to żeby jakieś wydawnictwo województwami wydawało, ale może być i mapa Polski. Mieliśmy na ścianie po mojej mamie mapę taką zwykłą województwa, ale ona nic prócz nazw tam nie miała w sobie i właśnie po remoncie zdjęliśmy ze ściany gdzie wisiała, teraz myślę, żeby chłopakom w pokoju powiesić, ale coś bardziej dla nich adekwatnego.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  15. #8355
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    a możecie coś polecić jeśli chodzi o mapy ścienne (wiem, że to nie książka, ale...) - coś ciekawego dla 5-latka? Najchętniej to żeby jakieś wydawnictwo województwami wydawało, ale może być i mapa Polski. Mieliśmy na ścianie po mojej mamie mapę taką zwykłą województwa, ale ona nic prócz nazw tam nie miała w sobie i właśnie po remoncie zdjęliśmy ze ściany gdzie wisiała, teraz myślę, żeby chłopakom w pokoju powiesić, ale coś bardziej dla nich adekwatnego.
    My mamy na ścianę tę bezpłatną, wysyłaną jesienią przez Ministerstwo autorstwa Mizielińskich
    tu jest wątek na ten temat, może coś znajdziesz: http://www.chusty.info/forum/showthr...mapa-na-sciane
    Ostatnio edytowane przez KaiDo ; 26-03-2015 o 22:13


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  16. #8356
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    mamy też tą mapę, ale nie myślałam o niej jako o ściennej, ona z drugiej strony coś tam ma o historii. hmm, jak nic innego nie będzie to może i tą przywiesimy, obawiam się tylko, żeby przepychanki koło niej jej nie zniszczyły, a niestety ostatnio coś często się chłopaki przepychają.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  17. #8357
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    My mamy na ścianię tę bezpłatną, wysyłaną jesienią przez Ministerstwo autorstwa Mizielińskich
    tu jest wątek na ten temat, może coś znajdziesz: http://www.chusty.info/forum/showthr...mapa-na-sciane
    też polecam tą mapę u nas na razie leży i czeka aż chłopcy deko podrosną

  18. #8358
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    mamy też tą mapę, ale nie myślałam o niej jako o ściennej, ona z drugiej strony coś tam ma o historii. hmm, jak nic innego nie będzie to może i tą przywiesimy, obawiam się tylko, żeby przepychanki koło niej jej nie zniszczyły, a niestety ostatnio coś często się chłopaki przepychają.
    kupiłam w ikei ramkę z pleksi zamiast szkła, i powiesiłam nieco wyżej - J. obejrzy co chce, W. zaglada z łóżeczka


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  19. #8359
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    My mamy na ścianę tę bezpłatną, wysyłaną jesienią przez Ministerstwo autorstwa Mizielińskich
    tu jest wątek na ten temat, może coś znajdziesz: http://www.chusty.info/forum/showthr...mapa-na-sciane
    teraz dopiero zajrzałam w wątek, jest jakaś opcja, będziemy myśleć, tylko już widzę, że nie tanio, ale może do urodzin uradzimy coś. dzięki.

    Edit.: no ja widzę jak to by wyglądało, jakbym wyżej powiesiła - przystawią sobie cwaniaki krzesła, pufki, taborety i będą się z wysokości przepychać - nam ich
    właśnie muszę trochę niżej raczej, ale żeby wytrzymała była - jutro mamy na celu ikea sklep, może za taką pleksi się rozejrzę.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  20. #8360
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    właśnie muszę trochę niżej raczej, ale żeby wytrzymała była - jutro mamy na celu ikea sklep, może za taką pleksi się rozejrzę.
    o taką mamy, tylko nie jestem pewna, czy ten wymiar, bo tam było kilka rozmiarów:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90186051/


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •