Strona 372 z 807 PierwszyPierwszy ... 272322362364365366367368369370371372373374375376377378379380382422472 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,421 do 7,440 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7421
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    Ja jestem gdzieś zawieszona miedzy zbieractwem a minimalizmem - trudno mi się rozstaje, a z drugiej strony irytuje mnie żeśmy strasznie zagraceni. Na początku kupowalam duuzo - i to jest racjonalne, bo małe dzieci wielokrotnie czytają to samo i bardziej niszczą. W pewnym momencie przelamalam się i zapisalam dzieci do biblio (blisko mojego domu rodzinnego biblio nie było, książki były wlasne więc jak aniakom nie lubiłam bibliotek miejskich) i bardzo nam się to sprawdza - oszczędzam miejsce i pieniądze, co chwila coś nowego mozemy czytać - tez rzeczy, które dzieci cieszą, a ja bym ich nie kupiła np Boba Budowniczego czy ksiazki juz niedostępne. No i bez problemu przedłużają u nas (a na dwójkę pozyczam 10 książek na miesiąc), więc na prawdę można się nacieszyć książkami.
    To nie oznacza, że nie kupuję, ale wydaję chyba z 5 razy mniej niż kiedyś.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #7422
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,925

    Domyślnie

    My mamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę osiedlową i generalnie to co jest w biblio, tego nie kupuję (poza wyjątkowymi wyjątkami ). Kupujemy dość sporo, ale wszystko książki są na prawdę warte tego, aby je czytać i do nich wracać i wracać. Kilka mam takich, do których nie lubię zaglądać, wtedy wywożę do Dziadków, żeby u nich też była biblioteczka chłopaków i problem z głowy Największy dylemat mam w stosunku do książek dostanych od ciotek, nie-ciotek...
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  3. #7423
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Ja za dużo swoich książek nie mam, dla młodej kupuję namiętnie, z tym, że ona czyta codziennie baaaaaaaaardzo dużo. Z babcią pewnie ze 2-3h w sumie i z nami wieczorem. Często wraca do różnych ksiażek, ostatnio np. Lalo, Binta i Babo, a jakby już trochę poza kategorią wiekową M. miał kiedyś ogrom książek, jak to polonista Ale sprzedał większość, ma niewiele. Aktualnie i tak czyta tylko e-booki

  4. #7424
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    mam jak jul, tylko że z tą różnicą, że mamy daleko biblio i zupełnie odpuściliśmy w tym roku, ale w przyszłym się postaram

    jeszcze mam pytanie o czerwonego kapturka z dwóch sióstr, bo myślę o nim, chcę kupić na prezent, warto??

    edit jednak po przejrzeniu ilustracji w necie, odpuszcze, dla mnie zbyt abstrakcyjna. To juz wole wersje Brzechwy z 1963 i ilustracjami Danuty Imielskiej-Gebethner
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 17-12-2014 o 14:44

  5. #7425
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja póki co, więcej kupuję niż wypożyczam, Miszka mały jeszcze i mimo że celowo nie zniszczył ani jednej książki, to jednak po tych najukochańszych widać zaczytywanie. Poza tym ma fazy na różne książki, wracamy do różnych pozycji niekiedy po długim czasie. Na pewno jak będzie ciut starszy, pójdziemy do biblioteki mam bliziutko, ale czy fajnie zaopatrzona to nie wiem. Kiedyś, jak wypożyczałam dla siebie, to była OK, a teraz zobaczę

    Z książkami jakie dostajemy, a nie podpasowały nie mam żadnego problemu, pozbywam się jak najszybciej nie mam wyrzutów sumienia żadnych.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  6. #7426
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja jestem maniaczko-zbieraczka biblioteki poslkiej porzadnej nie mamy - jest, ale ma bardzo maly i kiepsko zaopatrzony dzial dla dzieci. jak nie kupie, to nie przeczytamy. wyprawy do angielskiej biblio konczyly sie wpisywaniem kolejnych pozycji na wish-liste - na wyrazne zadanie mlodych - czasami nie chceli oddac ksiazki dopoki nie zamowilam ich wlasnej. biblio nam pzrenielsi, teraz musimy jechac dwoma autobusami, wiec chwilowo odpuscilam.

    nielubiane-dostane (ale potworkowate) wedruja dalej - do polskiej biblioteki polskie, angielskie - tu raczej podwojne ezgemplarze niz nielubiane - do szkoly.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #7427
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    To powiedzcie mi jeszcze jak mam zmniejszyć rozmiary zakupów wrzuconych do koszyka - od dwóch dni nad tym myślę. Co drugą pozycję wywalić?
    Bo wydanie 600 zł nawet mnie wydaje sie przesadą

  8. #7428
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    aniakom ja niestety nie pomogę początkowo mówiłam sobie że tylko 1 duże zamówienie w miesiącu, ale takie NAJważniejsze, no i dziś odebrałam czwarty karton; nawet limit kasowy na mnie nie działa ale na szczęście moja lista kupna książek się fajnie zmniejsza więc może jest dla mnie nadzieja My naprawdę dużo czytamy więc tym się usprawiedliwiam ;p

  9. #7429
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    To powiedzcie mi jeszcze jak mam zmniejszyć rozmiary zakupów wrzuconych do koszyka - od dwóch dni nad tym myślę. Co drugą pozycję wywalić?
    Bo wydanie 600 zł nawet mnie wydaje sie przesadą
    napisz co masz w koszyku to pomyslimy

    ja sie staram jedno duze polskie w miesiacu zrobic (wlasnie dzis przyszlo - ale upchalam w szafie szybko, bo to glownie prezenty dla chlopakow). plus angielskie - pojedynczo amazonowe, sporo charity shop'ow (dzis upolowalam trzy tomy Wally'ego np. - takich mniejszych, z zagadkami. i pop-up Sabudy - za cale trzy funty ). plus czasem polska ksiegarnia tutaj - jak cos na szybko trzeba. plus jak sa jakies ekstra promocje - to posylam do mamy, mama zbiera, potem robie rajd po tanich ksiegarniach, posylam do mamy - jak sie nazbiera wiecej (a to szybko bywa, niestety ) to mama pakuje i kurier przywozi. wlasnie jutro ma przyjechac paka - troche roznosci od mamy i tesciowej i ksiazki - jakies 45-50 kilo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #7430
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

  11. #7431
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy u Was w bibliotekach wypozyczaja tez DVD? Na moim osiedlu po wakacjach otworzyli nowa wypasiona biblioteke, w ktorej jest pelno DVD w kaciku z ksiazkami dla dzieci - powiedzialabym ze ilosciowo bedzie z 1/3 tego co ksiazek. Nie wiem, czy sa to fajne bajki, bo nie znam sie na bajkach, ktore teraz leca (znam tylko Peppe i Thomasa). Ale bylam zaskoczona, ze z biblio pozycza sie DVD, nawet moj milosnik ksiazek zmeda, by cos do ogladania pozyczac.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  12. #7432
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Jestem zbieraczką książek. Przy czym nielubiane/nietrafione sprzedaję lub wydaję bez żalu. Z biblioteki korzystamy, ale stanowczo wolę czytać swoje książki (poplamionej książki z biblioteki nie dotknę, za bardzo pracuje mi wyobraźnia ).

    Co do rankingu Newsweeka to może stworzyć taki wątek must have? Tylko z podziałem na wiek by chyba musiał być.

  13. #7433
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    magnus jestem za! ostatnio przeleciałam chyba ze 30 stron wątku żeby ogarnąć listę dla mojej dwójki a i tak wiem że pewnie połowę fajnych przegapiłam


  14. #7434
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    napisz co masz w koszyku to pomyslimy
    Franciszka, Cześć wilki, Smoki na zamku Ukruszon, W śnieżną noc, Podróż Srebrnego, Wigilia Mamy Mu, Pingwin w opałach, Wigilia Małgorzaty, Opowieści spod oliwnego drzewa, Niezwykłe przygody latającej myszy, Kostek w mieście, Noskawery, Kolorowy szalik, Kot kameleon, Czupieńki gwiazdka, Święty Mikołaj wchodzi kominem, Wyszedł z domu, Pierwiastki wystąp, Bajkowa mozaika, Gry Budowa zamku i Barcelona czy Werona, dla mnie Zima Stasiuka, Góry na opak Morawskiej, dla M Matka Makryna Dehnela, przewodnik po Krecie, dwa kalendarze i kilka drobiazgów typu nowy zestaw gumek z krosnem i książką o robieniu figurek, zabawki: zestaw nauka w kuchni, kopalnia minerałów, kalejdoskop zrób to sam, puzzle z Elzą oraz motywy literackie w gimnazjum.

    Ja nie widzę ruchu

  15. #7435
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aska.jb Zobacz posta
    magnus jestem za! ostatnio przeleciałam chyba ze 30 stron wątku żeby ogarnąć listę dla mojej dwójki a i tak wiem że pewnie połowę fajnych przegapiłam
    Ja chętnie będę uczestniczyła, ale póki co się nie podejmę tworzenia, bo mojej Basi chyba zęby idą i rzadko siadam do kompa.

  16. #7436
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Aniu
    Wigilia Mamy Mu, Pingwin w opałach - na to dziewczyny są za duże
    Wigilia Małgorzaty - a na to za małe
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  17. #7437
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    To tylko pingwin może wypaść (choc chyba ładny). Mama Mu jest niezbędnie konieczna, a Wigilia Małgorzaty jest piękna (poza tym moja Duża jest duża, spokojnie dla nas obu ta książka).

  18. #7438
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    OT: dziewczyny, czasem NAPRAWDE brakuje mi info ile lat maja Wasze dzieci... Nie musicie wrzucac zdjec, peselu, imion, ale wiek by sie przydal... zeby lepiej wieedziec co kto czyta. lubi lub nie itp

  19. #7439
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    No to my dzisiaj z Biblioteki wyszłyśmy z różowo-fioletowym klubem tiary aaaaaaaaaaaaaa. No ale jak sama chciała tak ma teraz 3 tygodnie na ich przeczytanie,bo ja tego różu i pluszu niezniesę.
    A żeby niebyło ze ona tylko róż i plusz z szkolnej przytaszczyła opowiadanka Betrix Potter o jakiś myszkach i była zachwycona obrazkami.
    Dzisiaj wyszłyśmy w sumei chyba z cukiernię pod amorem dla babci wzielismy, ja sobie jakies 3 grubasy wziełam i dla Natali 4 Asia najgorzej bo nic ale dla niej matula kupiła bardzo fajną mała pokazywankę co jest pod ziemią na wsi.taka mała pokazywanka,bardzo ciekawa z biologicznego punktu widzenia i cena na Arosie bardzo przyjemna bo 4 zł, przy nastepnych zakupach wezmę pozostałe 2 z serii.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  20. #7440
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Franciszka, Cześć wilki, Smoki na zamku Ukruszon, W śnieżną noc, Podróż Srebrnego, Wigilia Mamy Mu, Pingwin w opałach, Wigilia Małgorzaty, Opowieści spod oliwnego drzewa, Niezwykłe przygody latającej myszy, Kostek w mieście, Noskawery, Kolorowy szalik, Kot kameleon, Czupieńki gwiazdka, Święty Mikołaj wchodzi kominem, Wyszedł z domu, Pierwiastki wystąp, Bajkowa mozaika, Gry Budowa zamku i Barcelona czy Werona, dla mnie Zima Stasiuka, Góry na opak Morawskiej, dla M Matka Makryna Dehnela, przewodnik po Krecie, dwa kalendarze i kilka drobiazgów typu nowy zestaw gumek z krosnem i książką o robieniu figurek, zabawki: zestaw nauka w kuchni, kopalnia minerałów, kalejdoskop zrób to sam, puzzle z Elzą oraz motywy literackie w gimnazjum.

    Ja nie widzę ruchu
    poza Pingwinem faktycznie nie widze ruchu - wyjatkowo zgodne jestesmy

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    poza Piatkowska, za ktora nie przepadam reszta OK dla mnie. ale ja bym spokojnie dodala kolejnych 20 naj... - to strasznie subiektywne jest...

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    OT: dziewczyny, czasem NAPRAWDE brakuje mi info ile lat maja Wasze dzieci... Nie musicie wrzucac zdjec, peselu, imion, ale wiek by sie przydal... zeby lepiej wieedziec co kto czyta. lubi lub nie itp
    F - 7, W 4 i 4 miesiace
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •