Strona 368 z 806 PierwszyPierwszy ... 268318358360361362363364365366367368369370371372373374375376378418468 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,341 do 7,360 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7341
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Upolowałam Niezwykle przygody latajcej myszy. Co za ilustracje!!!!!

  2. #7342
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    Upolowałam Niezwykle przygody latajcej myszy. Co za ilustracje!!!!!
    cudo prawda

  3. #7343
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    wiecie że ta książka to praca bodajże dyplomowa
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  4. #7344
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    wiecie że ta książka to praca bodajże dyplomowa
    tak, w książce jest o tym napisane.
    Tekstu jeszcze nie prześledziłam i ciężko mi oszacować na jaki wiek jest ta ksiązka, ale juz ja kocham






  5. #7345
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a znacie taką pozycję:

    Misja szympansa Klemensa Autor: Agnieszka Urbańska






    Jak ją oceniacie?

  6. #7346
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Kilkukrotnie już w tym wątku była wspominana Rhona Davies i jej Historia Bożego Narodzenia - a czy ktoś zna Klasyczne opowieści biblijne jej autorstwa i tego samego grafika, który tworzył ilustracje do Bożego Narodzenia?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  7. #7347
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Kilkukrotnie już w tym wątku była wspominana Rhona Davies i jej Historia Bożego Narodzenia - a czy ktoś zna Klasyczne opowieści biblijne jej autorstwa i tego samego grafika, który tworzył ilustracje do Bożego Narodzenia?
    Podgląd masz tutaj http://www.amazon.co.uk/gp/product/0...der_0340910410

  8. #7348
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Dziewczyny poradzicie jaką książką się posiłkujecie na różne strachy? Mój już się boi sowy, krasnali, papugi...wszędzie widzi strachy. Widziałam wątek tematyczny, ale nie wiem która z tych pozycji byłaby trafiona. Wruuu widzę, że masz synka w podobnym wieku co mój, może macie ten sam etap?

  9. #7349
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    przeczytałam "cześć wilki"
    Siedzę wbita w fotel, z brzuchem bolącym i wzruszona.. cudna, piękna książka. Gdyby dorośli ją przeczytali, byłoby więcej szczęśliwych dzieci...

    "Nawet jeśli idziesz razem z siedmioma wilkami, albo z ludźmi to i tak idziesz sam. Sam w sobie. Bo kiedy idziesz przed siebie zawsze też idziesz w sobie"
    "Na niektóre pytania tylko jedna odpowiedź jest dobra - ta, którą sam znajdziesz"

    Książka, z tych, które otwierają oczy. Pozwalają zobaczyć coś więcej niż nasz własny Metalkorf... przeczytajcie

  10. #7350
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maderka Zobacz posta
    Dziewczyny poradzicie jaką książką się posiłkujecie na różne strachy? Mój już się boi sowy, krasnali, papugi...wszędzie widzi strachy. Widziałam wątek tematyczny, ale nie wiem która z tych pozycji byłaby trafiona. Wruuu widzę, że masz synka w podobnym wieku co mój, może macie ten sam etap?
    Póki co odpukać Filip przeżywa tylko fakt pojawienia się nowej siostry i innych rzeczy się nie boi

  11. #7351
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mamru - dziekuje

    Cytat Zamieszczone przez maderka Zobacz posta
    Dziewczyny poradzicie jaką książką się posiłkujecie na różne strachy? Mój już się boi sowy, krasnali, papugi...wszędzie widzi strachy. Widziałam wątek tematyczny, ale nie wiem która z tych pozycji byłaby trafiona. Wruuu widzę, że masz synka w podobnym wieku co mój, może macie ten sam etap?
    znam bol - moj starszy mial takie fazy - choc on raczej ksiazkowe na ogol - ta nie, bo tygrys, ta nie bo zly krol... z tego co jest na liscie najlepiej sprawdzal nam sie Wiewior wystraszny (ktorego osobiscie trawie srednio, ale moi obydwaj uwielbiaja), Kazio i nocny potwor - to niby na leki nocne, ale ogolnie fajnie i O duchu, ktory sie bal - choc najpierw w ogole nie chcial przeczytac. Jak pokonac strachy wyd. Wilga (nie wiem czemu serie wydawnicze Foksala sie nie zalaczaja w zalaczniku) tez jest fajne - poczytujemy czasem po angielsku - to dobre tak dla trzylatkow plus bym powiedziala i jest sporo roznych czesci moze cos traficie...

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Kilkukrotnie już w tym wątku była wspominana Rhona Davies i jej Historia Bożego Narodzenia - a czy ktoś zna Klasyczne opowieści biblijne jej autorstwa i tego samego grafika, który tworzył ilustracje do Bożego Narodzenia?
    KaiDo - my mamy angielskie - napisz co CI opisac prosze, to z przyjemnoscia
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #7352
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Macie "Gwiazdkę z nieba" Liliany Bardijewskiej? Lubicie? A warto dla dwa i pół latka "Noc Wigilijną" Moora? o taka
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 12-12-2014 o 12:03

  13. #7353
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Na jaki wiek "Niezwykłe przygody latającej myszy"?

  14. #7354
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Macie "Gwiazdkę z nieba" Liliany Bardijewskiej? Lubicie? A warto dla dwa i pół latka "Noc Wigilijną" Moora?
    Gwiazdke mamy i lubimy - jak Bardijewska w ogole. tylko moze byc ociupine na wyrost - ja bym jej dala 4+, moze 3+ dla bardziej oczytanych maluchow. Moora nie znam.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #7355
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Macie "Gwiazdkę z nieba" Liliany Bardijewskiej? Lubicie? A warto dla dwa i pół latka "Noc Wigilijną" Moora? o taka

    odnośnie książki Moora, oto taka króciutka książeczka, rymowana, ale ciepła, urokliwa, z ładnymi ilustracjami; to taka mała przygoda z Mikołajem w tle

    U nas podobnie jak u Natalii, dziewczynki lubią Bardijewską

  16. #7356
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Naczytałam się tu samych dobroci o Gąsce Zuzi i Pierwszej Gwiazdce i kupiłam. Jesteśmy zachwyceni: synek, tata i ja! Czy są jeszcze jakieś inne książki tego autora w podobnej formie? Chodzi mi o stosunek ilości tekstu do ślicznych ilustracji. Chyba muszę się z tego wątku wypisać, bo zbankrutuję

  17. #7357

    Domyślnie

    Nam dla 2,5 latki sprawdzają się świetnie : Powiastki Beatrix Potter. Mała dostała na Mikołaja , wydanie piękne w twardej oprawie , na kredowym papierze . Śliczne ilustracje wykonane przez autorkę . Jest to pozycja której jednorazowo potrafimy przeczytać 60 stron i mała nie będzie zniecierpliwiona. W środku są krótkie opowiadania głównie o zwierzętach . Na podstawie tej książki powstała seria bajek o Piotrusiu Króliku. Myśle że książka spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. W bibliotece spotkałam się też z wersją broszurową , każde opowiadanie wydane jest solo.




  18. #7358
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas po przeczytaniu opowiastki o kroliku Piotrusiu, ktory grzecznoscia nie grzeszyl F dostal histerii i wypasione wydanie stoi sobie na polce i ladnie wyglada musze sprobowac znowu kiedys - moze sie uda tym razem.

    hubertowa - Horacek napisal duzo - tylko po polsku wyszla tylko ta jedna Zuzia {amazonowy wybor). sporo ma tekturowych, z roznymi dziurkami i niespodziankami (to te Look inside); reszta - papierowa cudenska. bardzo lubimy
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #7359
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Opowiem wam coś miłego książkowego.
    Było to kiedyś o Miejscu na miotle. No ale nie było nam dostępne. A 20.11 udałyśmy się z córką do szpitala, bo Ju miała operację. I nagle do sali wpada kobitka z torbą na kólkach (taką jak starsze panie mają na zakupy) - biblioteka szpitalna! Można się zapisać i brać. Patrzymy, a w środku m.in. właśnie to
    Podobało się szalenie, chłopakom niestety nie mogłam poczytać (do szpitala dzieciom nie wolno), ale na yt znalazłam Room po angielsku, obejrzeli, załapali i też zadowoleni.

    U nas z nowości 365 pingwinów, cieszy małych i dużych.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  20. #7360
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    U nas z nowości 365 pingwinów, cieszy małych i dużych.
    ale fajnie biblioteka szpitalna

    my też pingwiny lubimy

    to ja Wam napiszę jak wczoraj nie mogłam oderwać starszego od AFRYKI KAZIKA, mamy płytę z bibilio
    on nic tylko chciał słuchać, chciałam się go pozbyć i bajkę włączyć bardzo lubi adibu, a on nie tylko Kazika
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •