Strona 367 z 807 PierwszyPierwszy ... 267317357359360361362363364365366367368369370371372373374375377417467 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,321 do 7,340 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7321
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Kilka dni temu upolowałam tę książkę na all za 10 zl, dziś przyszła i jak mi się uda to przeczytam wieczorem i Wam zrecenzuję
    Fajnie! To czekamy i życzymy spokojnego wieczoru z książką.

  2. #7322
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja dziś kupiłam młodszej Encyklopedię Było sobie życie, ojjj bolało przy płaceniu no ale co się nie robi dla dzieci

  3. #7323
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    O "Wigilii Małgorzaty" już pewnie było?

  4. #7324
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    a dla 4 i 5 letniego rodzenstwa - dwóch chłopców pod choinkę takie must have (niekoniecznie świąteczne) to co? Bo ja mam młodsze dzieci i nie ogarniam

  5. #7325
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    O "Wigilii Małgorzaty" już pewnie było?
    chyba nie. w sensie, ze wychodzi to tak - w watku zapowiedziowym - ale recenzji czytelniczej niet ja przeczytalam taka sobie recenzje blogowa dzis (http://pozarozkladem.blogspot.co.uk/...magorzaty.html) i chyba chwilo sie wstrzymam z kupnem, przynajmneij do przyszlego roku. choc lepsze recenzje tez gdzies czytala kiedys.

    Cytat Zamieszczone przez gosica502 Zobacz posta
    a dla 4 i 5 letniego rodzenstwa - dwóch chłopców pod choinkę takie must have (niekoniecznie świąteczne) to co? Bo ja mam młodsze dzieci i nie ogarniam
    zalezy co lubia. Moze Uwaga budowa! jak budowanie. albo cos obrazkowego - Mamoko na ten przyklad - moze w wersji Mam oko na liczby dla mlodszego, a litery - dla starszego. Mame Mu - swiateczna tez jest - to dla mlodszego raczej. albo Lotte/Dzieci z Bullerbyn Zakamarkow - obrazkowe trzy tomy w jednym (i w kazdym cos swiatecznego tez jest, przy okazji). albo Felka i Tole? Mapy tez by sie mogly sprawdzic - jesli lubia takie klimaty.

    jak zwierzetowi sa - to moze Narwancy... albo Pupy... - te drugie ociupine na wyrost moga byc, ale moj mlodszy sluchal z wyrazna radoscia.

    Kajtek i mis jest cudowny aboslutnie, w sam raz dla 4-5 latka sie nada (Zakamarkowa sugestia wieku sie prosze nei przejmowac, to zdecydowanie ksiazka dla starszych jest). ja bym tak dlugo mogla - moze napisz co lubia to bedzie latwiej
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #7326
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    ojej ojej dzięki za podpowiedzi u nas dziś w ciągłym użyciu Trzy świnki i Czerwony Kapturek . kiamara szukam "Wilk i pani kurka" i "Mój Szczęśliwy dzień" ale chyba są nie do zdobycia
    natala "zły wilk" wygląda interesująco powinien spodobać się córce no i "biegnij dynio biegnij" przepiękna
    Tylko ten dzik jeszcze córce to się marzy żeby dzik był bohaterem pierwszoplanowym

  7. #7327
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Natala oni tacy właśnie samochodowo maszynowo budowlani Męskie typowo zainteresowania mają

  8. #7328
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosica502 Zobacz posta
    Natala oni tacy właśnie samochodowo maszynowo budowlani Męskie typowo zainteresowania mają
    to Uwaga budowa! powinno byc OK - moj starszy uwielbia nad zycie (ja juz mniej ). moze cos komus jeszcze przyjdzie do glowy - bo wszystko co mi przychodzi w tym momencie poza budowa jest dla zdecydowanie mlodszych dzieci.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #7329
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Kilka dni temu upolowałam tę książkę na all za 10 zl, dziś przyszła i jak mi się uda to przeczytam wieczorem i Wam zrecenzuję
    Mamru, udało Ci się przeczytać "Cześć wilki"? jestem ciekawa czy to dobra pozycja dla 9-latka? mam ją w koszyku w arosie i nie wiem czy brać?

    Natala. dzięki. poczytałam i chyba na razie odpuszczę

  10. #7330
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    O "Wigilii Małgorzaty" już pewnie było?
    ja widziałam, czytałam szybko w bibliotece w piątek, ale wg. mnie to dla takich starszych dzieci, więc jej do domu nie zabrałam. Wydaje mi się piękna ale jeszcze nie ten czas u nas


    a powiedźcie czy Niezwykły św. Mikołaj jest fajny? Findusa i Petsona głównie lubimy za ilustracje, bo tekst trudno mi się czyta, a tam jest mało ilustracji i dlatego się waham
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #7331
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta

    a powiedźcie czy Niezwykły św. Mikołaj jest fajny? Findusa i Petsona głównie lubimy za ilustracje, bo tekst trudno mi się czyta, a tam jest mało ilustracji i dlatego się waham
    Ja go nie zniosłam Jakos strasznie mi się dłużył.Może dlatego , ze inne książki były krótkie i do przeczytania w jeden wieczór, a tego po kilku rozdziałach odpuściłam. W porozumieniu z synem oczywiście.

    Za to odebrałam wczoraj Gąske Zuzię i jest super. Piękne ilustracje, ładne wydanie. Schowałam i będzie pod choinke . Za to nowe Muminki zupełnie nie podeszły mojej najmłodszej córce
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  12. #7332

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    Czy ktoś czytał miasteczko momoko? Warto kupić 2,5 letniej dziewczynce? Dostała właśnie z tej serii karty:" mam oko na miasteczko", myślę czy jej dokupić książkę.

  13. #7333
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a powiedźcie czy Niezwykły św. Mikołaj jest fajny? Findusa i Petsona głównie lubimy za ilustracje, bo tekst trudno mi się czyta, a tam jest mało ilustracji i dlatego się waham
    inny jest - dlugi faktycznie (momentami za dlugi). dobrze ponad 100 stron tekstu - w zalozeniu jeden rozdzial na jeden dzien adwentu. pierwszym razem nie dalismy rady, drugim - przeczytalismy ale bez szalenstw - w tym roku sie bardziej podoba, nawet czasem F jeczy o kolejny rozdzial - ale tez szalu nie ma, bym powiedziala (wiecej TU)

    Cytat Zamieszczone przez baquazan Zobacz posta
    Czy ktoś czytał miasteczko momoko? Warto kupić 2,5 letniej dziewczynce? Dostała właśnie z tej serii karty:" mam oko na miasteczko", myślę czy jej dokupić książkę.
    Mamoko jest ksiazka typowa obrazkowa, nie ma w niej slow. spokojnie sie nada dla 2,5 latki - kazde jedno - i te wieksze - Dawno temu w... Miasteczko jak i to przyszlosciowe. a i Mam oko na cyfry i Mam oko na litery tez (link do wszystkich w poscie 7325 wrzucilam) - choc cyfry pewnie bardziej na poczatek.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #7334
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    rzerzuchama wczoraj gościnnie na innym blogu:
    http://www.otymze.pl/2014/12/zimowa-...ek-poleca.html

    przyznam, że ja Przygody Mikołajka zakupiłam po tej recenzji znalazłam w Bractwie trójka wszystkie części.
    a miałam juz w tym roku nic nie kupowac
    Ostatnio edytowane przez Eyja ; 10-12-2014 o 16:37
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  15. #7335
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    rzerzuchama wczoraj gościnnie na innym blogu:
    http://www.otymze.pl/2014/12/zimowa-...ek-poleca.html

    przyznam, że ja Przygody Mikołajka zakupiłam po tej recenzji znalazłam w Bractwie trójka wszystkie części.
    a miałam juz w tym roku nic nie kupowac
    ja kupilam angielska wersje - znaczy tytul sie tylko rozni tyle tylko, ze uzywka na amazonie przyszla bez poczatku i wlasnie idzie kolejna. na razie jedna czesc, jak sie spodoba do wezme reszte.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #7336
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Michał komiksy uwielbia, wiec w ciemno bralam calosc. znaczy sie nie w ciemno, z polecenia
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  17. #7337
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Niezwykły Św Mikołaj - u nas obecnie hit dla nas zdecydowanie za krótkie rozdziały

    Wigilia Małgorzaty - na razie w szafie, jednak dla starszych, więc może za rok do niej wrócimy


    moja najmłodsza gaduła uwielbia Mikołajkowy komiks, boziu ileż przy nim można się nagadać

  18. #7338
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Wicia "Wilk i pani kurka" i "Mój Szczęśliwy dzień" - braliśmy obie z biblioteki, czasem na allegro są.
    A, no i jeszcze jest "Wilk i zając" w wersji książkowej, ale mi średnio pasuje język, jakieś fatalne twory stylistyczne tam są, choć mojemu dziecku się podoba
    Ostatnio edytowane przez kiamara ; 11-12-2014 o 10:33

  19. #7339
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Ja wigilię Malgorzaty zamówiłam sobie. Podoba mi sie wizualnie, ale tekstowo spodziewalam sie czegos wiecej.

  20. #7340
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Fajnie! To czekamy i życzymy spokojnego wieczoru z książką.
    Wieczór się przedłużył, albo inaczej, zasnęłam karmiąc Miłka
    ale jestem w polowie, czyta mi się lekko. Jak skończę dam mojemu 8latkowi. Momentami wzruszająca, bardzo, ale mnie-matkę. Opowieść o tym co w duszy 11latka, i o mocy wyobraźni. Już nie mogę się doczekać dzisiejszego wieczoru to ją skończę, bo nie mogę się tego końca doczekać.
    Z pkt widzenia dziecka, myślę że to taka książka, dzięki której można odkryć, że warto marzyć, że wyobraźnia bardzo się przydaje.
    Ta książka to trochę jak z Piaskowym Wilkiem, 4latek co innego z niej wyniesie, a 8 latek co innego. Tu jest podobnie. I uważam że to świetna książka dla dorosłych..
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 11-12-2014 o 16:20 Powód: dopisek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •