Strona 319 z 807 PierwszyPierwszy ... 219269309311312313314315316317318319320321322323324325326327329369419 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,361 do 6,380 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6361
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    natalo - "Kajtek i miś" wygląda bardzo bardzo, włożyłam do schowka (gdzie niby już dużo siedzi, ale to mogłoby zainteresować średniego, a mam problem z większymi książkami które go wciągną, na razie nic nie planowałam kupować, ale na Święta pewnie byłoby ok, chyba że wcześniej nas dorwie czytelnicza posucha)

    dziś wyjątkowo powiedziałam, że ja wybieram, bo zapomniałam że oboje wciągnęli ostatnio Felek i Tola (dlaczego tłumacz nie stosuje wołacza do Felka? bardzo mnie to drażni!) a późno było i nie chciałam już czekać aż wybiorą zmieniając zdanie po drodze etc i wyciągnęłam Pirata Rabarbara którego kiedyś zaczęliśmy i potem utknął na półce. Na początku usłyszałam oczywiście "nie lubię Jabajbaja!" i obiecałam że po jednej historyjce będzie Tola i Felek, ale po jednaj historyjce usłyszałam "dalej!" "Tolę i Felka czy Rabarbara?" "Jabajbaja!". Czyli nie jest źle czasem coś lekko na siłę przeforsować

    poza tym czytamy Mary Poppins - niestety tu część żeńska znacznie pozytywniej nastawiona, niż męska, synek chyba jeszcze za mały trochę, a dla męża "bezsensownie czarodziejskie"

    synek mały, któremu akurat czytam niewiele ostatnio zaskakująco polubił się z "Antonino w walce z czasem", wyciąga z półki i daje znać, że włśsnie to chce, wyciągniętą stosowniejszą według mnie książkę (np Babo) odkłada i upiera się przy Antonino. W porządku, też lubię Antonino. Starszemu właściwie już głupio kupować kolejne części, bo wydaje się, że za stary byk (choć wciąż uwielbia), a tak kupię młodszemu. Ma ktoś te nowe części? Fajne, warto?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #6362
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jul - Antonina przegapilam robiac ostatnie zamowienie i przyjdzie dopiero w nastepnym - czyli za jakies - hm... 10-14 dni chyba najwczesniej. jesli nie kupisz do tego czasu to napisze wiecej.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #6363
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no właśnie nad tym "Kajtkiem" się zastanawiałam dla młodych i ciągle w schowku siedzi. Możecie określić dla jakiego wieku jest ta książka?Niby od 0+ ale czy zainteresuje dużo starsze dzieci? Mama mu młodym się podobała ale czy one na Kajtka nie za stare hmm?
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 06-09-2014 o 10:12

  4. #6364
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    no właśnie nad tym "Kajtkiem" się zastanawiałam dla młodych i ciągle w schowku siedzi. Możecie określić dla jakiego wieku jest ta książka?Niby od 0+ ale czy zainteresuje dużo starsze dzieci? Mama mu młodym się podobała ale czy one na Kajtka nie za stare hmm?
    Też się nad tym zastanawiam.

  5. #6365
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Kajtek zdecydowanie dla starszych niz Mama Mu wedlug mnie. sporo tekstu - na jedno opowiadanie jakies 6 -7 stron pisanego tekstu; malo ilustracji. na pewno nie 0+, ja bym powiedziala nawet, ze wiecej niz 3+. poczytam z chlopakami to napisze cos wiecej.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6366
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    zajrzałam do środka na stronie wydawnictwa i też raczej obstawiałabym 4+ - trochę się boję bo synek nie lubi dłuższych form, starszej myślę że spokojnie powinien pasować - to 0+ to jakaś omyłka jest

    natalo - myślę, że wcześniej niż za miesiąc nie będę robić żadnych książkowych zakupów, chyba że coś wyskoczy niespodziewanego, więc spokojnie poczekam na Twoją recenzję Dzięki!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #6367
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Potrzebuję jakiejś prostej dla trzylatka adaptacji historii Piotrusia Pana. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  8. #6368
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    widziałam, że jest jakiś konkurs dla dzieci organizowany przez zakamarki, czytałam w biblio, znacie jakieś szczegóły?
    a może wątek o konkursach książkowych dla dzieci?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #6369
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,235

    Domyślnie

    "Kajtek" to dla mnie coś podobnie wiekowo jak "Julek i Julka", ciut za "Felkiem i Tolą", bo mniej obrazków, dłuższy tekst, ale jeszcze zdecydowaniem przed etapem czytania "Piaskowego wilka"...

    ...ale sobie poustawiałam obrazowo...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  10. #6370
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja bym Kajtka wyzej jednak dala niz Julki - Julki takie bardziej, hmm - jak to napisac - naiwne to zle slowo - ale oni maja problemy typu wpadlem do rowu/mama nie chce dac na kolejnego loda etc. (co nie zmienia faktu, ze jestesmy fanami Julkow wielkimi). w Kajtku jednak te problemy sa powazniejszego kalibru - caly czas sie bije z myslami, czy przeczytac F opowiadanie o myszy - wlasnie mamy okres lekow (wojna/smierc/choroba) i kiepsko nam idzie ich oswajanie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #6371
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Potrzebuję jakiejś prostej dla trzylatka adaptacji historii Piotrusia Pana. Ktoś ma jakiś pomysł?
    film Disenya najlepiej ze starym dubbiem (po co oni nowe dubbingi porobili do starych bajek?)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #6372
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Dankin, chyba Ty pisałaś o "Hurra, idę do szkoły!" Jaka ona jest? Przystaje jakoś do realiów polskiej szkoły?

  13. #6373
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    film Disenya najlepiej ze starym dubbiem (po co oni nowe dubbingi porobili do starych bajek?)
    Tylko, że on mi się dopomina o książkę nawet szukałam w bibliotece wersji Disneya ale nie ma tak dobrze nie było, tylko jakieś koszmareski graficzne gwałcące oczy od okładki.

    Fascynacja Bajką Grajką trwa, choć doprawdy nie rozumiem dlaczego, bo to akurat słuchowisko uważam za słabe ( poza piosenkami, które są niezłe i wpadają w ucho, akcja drętwa).

    Pewnie skończy się na filmie.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #6374
    Chustofanka Awatar jaga1984
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    między Łodzią a Piotrkowem :)
    Posty
    378

    Domyślnie

    Przepraszam nie przeczytalam calego i nie wiem czy bylo:
    Kuba i Buba ...
    Kazdepke i takie 2 części Co to znaczy...
    Bardzo fajne dla starszaka...humorystyczne podejście do dobrego wychowania i związków frazeologicznuych- ten drugi tytul.
    Jest jeszcze "Tylko bez calowania... tego autora- o emocjach, które pojawiają sie u przedszkolaków. Mojemu synowi bardzo sie podoba, Kuba i Buba tez jako ebook wieczorem . Ale kazdy zna swoje dzieci...
    Mama Olka ur.20.07.2007

    Mama Hani 20.09.2014

  15. #6375
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    Dankin, chyba Ty pisałaś o "Hurra, idę do szkoły!" Jaka ona jest? Przystaje jakoś do realiów polskiej szkoły?

    Moim zdaniem to fajna książka dla pierwszoklasisty. Nie jest to "instrukcja" jak dokładnie wszystko wygląda dzień po dniu, ale przybliża dane momenty. Ma przyjemny opisowy język, jest zabawna. Bohaterami są oczywiście pierwszaki. Historyjki w niej zawarte przedstawiają szkolne realia, m.in. - pierwszy dzień szkoły -w drodze do szkoły - nauka czytania - urodziny - uwaga, wszy - trema - rozjemca (o bójkach). Podpowiadają jak rozwiązać niektóre problemy. Mam się bardzo podobała, Kulka siedziała z wypiekami na twarzy i czekała co się wydarzy Potem mogła sobie porównać czy było tak jak w historyjce.




    nie wiem już było czy nie, ale "Podróż Srebrnego" A. Ginko urzekła nas bardzo ilustracjami

    kto jeszcze nie widział można zajrzeć ciut do środka: http://ksiazkinaczacie.pl/2014/05/27...-domu-na-krze/

  16. #6376
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie

    Czytamy świetną książkę" Bajki z sukcesem w tle", raczej dla starszaków. Zasady pozytywnego myślenia, zarządzania czasem, itp.
    http://www.zlotemysli.pl/prod/12314/...zbikowski.html

    Tutaj o książce: http://ksiazkajestkobieta.pl/bajki-z-sukcesem-w-tle/

    A tu jedno z opowiadań do poczytania w całości: http://www.zlotemysli.pl/prod/12314/...rmowy-fragment

    Znacie coś jeszcze podobnego? Czy "Przyjaciele żyrafy" też będą 6+ ?

  17. #6377
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Dankin, dziekuje

  18. #6378
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Tylko, że on mi się dopomina o książkę nawet szukałam w bibliotece wersji Disneya ale nie ma tak dobrze nie było, tylko jakieś koszmareski graficzne gwałcące oczy od okładki.
    U nas wersja z Klubu Książki Disneya. To te o formacie zbliżonym do zeszytowego, mamy z allegro.


  19. #6379
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    http://allegro.pl/disney-piotrus-pan...557133390.html

    taką kupiłam bo z odbiorem na sąsiedniej ulicy

    mam nadzieję, że nie ma w niej za dużo tekstu, całe 6 zł tak że nie majątek
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  20. #6380
    Chustomanka Awatar vin-dit
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Mierzyn/Szczecin
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    my mamy tego piotrusia z biblioteki,z tekstami j.przybory. szczerze powiedziawszy jezyk niewyszukany(morda i inne kfiatki są), ale fran uwielbia...

    Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
    Franek 02.2010, Marysia 10.2012, Michasia 07.2015



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •