Strona 317 z 807 PierwszyPierwszy ... 217267307309310311312313314315316317318319320321322323324325327367417 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,321 do 6,340 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6321
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Soul, wczoraj przyniosłyśmy "Księżyc zapomniał" z biblioteki. Wczorajszy i dzisiejszy wieczór były zwariowane, więc sięgałyśmy tylko po lekkie czytadła, ale mam nadzieję, że jutro w końcu przeczytam, bo bardzo mnie zaciekawiłaś.

    Jestem dumna z Dorotki - zazwyczaj w bibliotece łapała jakieś przypadkowe, niekoniecznie najciekawsze tytuły, a tym razem mamy naprawdę fajne łupy!

    No i rozmowa z początku tygodnia:
    - Dorotko, któregoś dnia po przedszkolu pójdziemy do biblioteki, trzeba oddać stare książki i wypożyczyć nowe.
    - O, to dobrze. Kocham. Kocham nowe książki.

    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  2. #6322
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    wrzuć sobie do koszyków interesujące książki i zobacz gdzie taniej.

    EDIT: tylko teraz jest szał podręcznikowy i nawet niezawodny aros ma dwa dni opóźnienia w pakowaniu.
    I to będzie chyba najlepszy sposób! Dzięki

  3. #6323
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Nie wiem, czy któraś z was ma taką książeczkę Basia i gotowanie... Ale tam na pierwszej stronie jest rysunek mamy, która wchodzi z marchewką w łapie wkurzona do pokoju, no i aż zdębiałam - bo zdałam sobie sprawę, że ja często też taka wkurzona, z identyczną miną, i nawet w identyko alladynkach chodzę po chacie jak chmura gradowa No tylko bez okularów





    a tu link do całej ilustracji, bo za duża jest, żeby wkleić :

    http://3.bp.blogspot.com/_QDsJ5PmmTH..._gotowanie.jpg

    po prostu czysta prawda...
    wzięłam się za nadrabianie zaległości idziecie jak burza z tematycznymi - czad.
    Soul ja też popieram, my zaczęłyśmy od "Basi i pieniądze" akcja w sklepie - cudo. Luśka się mniej śmiała niż ja hmm. Ostatnio czytałyśmy Basia i telewizor..super. teraz czaję się na grę "Basia łap kolory"
    Luśka 2008, Szef 2011

  4. #6324
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Co możecie podpowiedzieć o pozycji 'Czarostatki i parodzieje'? warto zakupić?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  5. #6325
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    Co możecie podpowiedzieć o pozycji 'Czarostatki i parodzieje'? warto zakupić?
    warto, warto cudowne ilustracje - to typowa picture books. wiecej - jak poloze dzieci spac (albo jutro, bo chyba padne razem z nimi...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6326
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Moja już prawie sześciolatka, ale wciąż wracamy do "Czarostatków", ja zresztą uwielbiam ilustracje Pawła Pawlaka

  7. #6327
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Ma już któraś z was nowego Janoscha? Bo ja będę mieć dopiero za parę tyg., ale ciekawa jestem co i jak
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  8. #6328
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Ma już któraś z was nowego Janoscha? Bo ja będę mieć dopiero za parę tyg., ale ciekawa jestem co i jak
    było:

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    A ja mam nowe zbiory Janoscha o Misiu i Tygrysku. Format mniejszy, niż pojedynczych książek. Czuję się nieco rozczarowana zawartością, bo byłam przekonana, że więcej będzie w nich nowego (może nie dokładnie doczytałam zapowiedzi).
    W tomie "Miś i Tygrysek idą do szkoły" nie ma nic, co nie byłoby wydane w pojedynczych książkach (a z tych, których nie mam, jest tylko jedno opowiadanie )
    W tomie "Miś, Tygrysek i Nowi przyjaciele" jest o wujku Puszkinie i nowe opowiadania i wierszyki o zajączkach (ale nie o Misiu i Tygrysku!)

  9. #6329
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    I w zapowiedziach jest, co dokładnie jest w każdym tomie.

  10. #6330
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    A coś o planetach/kosmosie na poziomie 3-latka znacie?

  11. #6331
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    A coś o planetach/kosmosie na poziomie 3-latka znacie?
    na pewno cos wygrzebie, ale pozniej/jutro dobrze? albo po wtorku, jak nam sie wakacje skoncza. chwilowo padam z nog i ze wszystkiego, a planow na najblizsze dni mamy tyle, ze i tydzien by sie nadal...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #6332
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Basie są w Biedronce.
    Znów wykupilam pół Arosa ale przynajmniej sobie cos tez nabylam.

  13. #6333
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    A coś o planetach/kosmosie na poziomie 3-latka znacie?
    mój jak miał 2,5 dostał "świat w obrazkach - kosmos" i to był hit! zresztą do tej pory jest po 3,5 roku
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #6334
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Było już w tym wątku jakiś czas temu, ale i ja dołączę z moimi dziewczynami do zachwytów nad "Narodzinami księżniczki".
    Czarowna
    Obie siedziały jak zaczarowane i kazały sobie szeptać błogosławieństwa. Po reakcji widzę, że będziemy do niej wracać, a ostatnio już coraz rzadziej to nam się zdarza (bo książek z biblio ciągle dużo i coraz dłuższe i ledwie jesteśmy w stanie przeczytać)
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #6335

    Domyślnie

    Już to kiedyś pisałam, ale powtórzę - mam dla każdej córki osobny egzemplarz i traktuję jako ich posag Teraz już nie czytamy tak często, bo wszystkie wartościowsze książki powędrowały chwilowo na najwyższą półkę, a co z oczu, to i z serca... Ale jak Miś nam podrośnie i wyrośnie z fazy niszczenia książek, to obowiązkowo "Narodziny księżniczki" powrócą na niższe - bardziej osiągalne dla dzieciaków miejsce. Jest to z pewnością książka magiczna.
    '08, '09, '11, '13

  16. #6336
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    na pewno cos wygrzebie, ale pozniej/jutro dobrze? albo po wtorku, jak nam sie wakacje skoncza. chwilowo padam z nog i ze wszystkiego, a planow na najblizsze dni mamy tyle, ze i tydzien by sie nadal...
    Jasne, nie spieszy mi się . Dzięki!

    Świat w obrazkach jakoś mnie nie przekonuje, ale może powinnam jeszcze raz spróbować.

  17. #6337
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammamia Zobacz posta
    Już to kiedyś pisałam, ale powtórzę - mam dla każdej córki osobny egzemplarz i traktuję jako ich posag Teraz już nie czytamy tak często, bo wszystkie wartościowsze książki powędrowały chwilowo na najwyższą półkę, a co z oczu, to i z serca... Ale jak Miś nam podrośnie i wyrośnie z fazy niszczenia książek, to obowiązkowo "Narodziny księżniczki" powrócą na niższe - bardziej osiągalne dla dzieciaków miejsce. Jest to z pewnością książka magiczna.
    Ja tak mam z "Kiedyś" Allison McGhee. Stoi na regale z dorosłymi książkami, póki co czytam ją tylko ja sama, dla siebie. Udało mi się kiedyś upolować ją na Allegro w rozsądnej cenie. A potem urodziła mi się druga córka i mam problem - co ona dostanie w posagu? A może jednej "Kiedyś", a drugiej "Narodziny"?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  18. #6338
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    My tak mamy z Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, teraz przypomniałyście mi, że dla młodszego musze coś znaleźć.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  19. #6339
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    A coś o planetach/kosmosie na poziomie 3-latka znacie?
    Może Wielka księga gwiazd i planet? http://bonito.pl/k-563768-wielka-ksiega-gwiazd-i-planet

  20. #6340
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    to jest reprint Usborne'a.chyba zbyt skomplikowana, choc zalezy od dziecka, tu podglad:
    http://www.usborne.com/catalogue/catalogue.aspx?id=7599

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •