Strona 316 z 807 PierwszyPierwszy ... 216266306308309310311312313314315316317318319320321322323324326366416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,301 do 6,320 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6301
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    moje dziecko przechodzi fascynację bajkową klasyką: Mała Syrenka, Calineczka, Jaś i Małgosia, Królowa Śniegu, te klimaty. więc misz-masz totalny. te wydania które mamy są tak koszmarne wizualnie, że cierpię, gdy czytam.
    polecicie jakiś zbiór bajkowej klasyki, który byłby pięknie zilustrowany? i niezbyt ciężki, coby łatwo było nim manewrować?

    EDIT: oglądałam polecanych tu Mistrzów Klasyki, ale to są pojedyncze opowiadania, nespa? chciałabym żeby było zbiorcze.
    Wracam do tematu, bo przypadkowo natknęłam się w necie na takie wydanie : http://www.taniaksiazka.pl/bajarz-eu...-p-419145.html
    Ktoś widział? Ktoś oceni?

  2. #6302
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Wracam do tematu, bo przypadkowo natknęłam się w necie na takie wydanie : http://www.taniaksiazka.pl/bajarz-eu...-p-419145.html
    Ktoś widział? Ktoś oceni?
    Ania - ja mam bajarza, ale dopiero przyszedl i nawet porzadnie nie przekartkowalam. jeden minus - bardzo, ale to bardzo cienkie kartki - ale podobno cala seria limitowana Siedmiorogu tak ma (poza Biblia). wieczorem kukne porzadnie i dam znac. ja kupilam na allegro - cena mnie skusila, a kupowalam inne rzeczy u tego samego sprzedawcy, to na sprobowanie i to wlozylam w koszyk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #6303
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Ma ktoś "a ja czekam"?

  4. #6304
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Ma ktoś "a ja czekam"?
    chwilowo nie mam, bo pasjami puszczam jako prezenty kolejne egzemplarze, potem domawiam bardzo lubię, polecam dużym.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  5. #6305
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Ma ktoś "a ja czekam"?
    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    chwilowo nie mam, bo pasjami puszczam jako prezenty kolejne egzemplarze, potem domawiam bardzo lubię, polecam dużym.
    mam i tez duzym polecam a cos konkretnie chcesz wiedziec? to pisz!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6306
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    o Bajarzu bedzie - wiec wrzucam w nowy post...

    minus jak juz pisalam - papier. to niby jakis specjalny, ę ą i w ogole, ale cienki jest taki, ze spokojnie mozna przeczytac co jest nastepnej stronie bez pzrewracania pierwszej (przynajmniej na stronach tytulowych, tam gdzie druk tylko na jednej stronie jest).

    ilustracje wydaje sie byc oryginalnymi - kazda opowwiesc ma wlasnego ilustratora, wiec chyba takie same jak w ksiazkach, z ktorych opowiesci wzieto - ale poza nazwiskami ilustratorow wiecej informacji w ksiazce nie ma. Przeklad i opracowanie jednej osoby - Tamary Michalowskiej; nie ma podanych zrodel skad opowiesci zaczerpnieto - tylko, ze to basn angielska, bajka francuska etc.

    troche uladozne jest - tak na szybko przegladnelam - siostry Kopciuszka tylko wyginaja stopy, nc sobie nie odcinaja; wilka mysliwy rozpruwa nozem, zaszywa a babcia - cudownie ozdrowiala - oklada laska; ale i Sinobrody jest... i wyrywanie serca sarnie w Krolewnie Sniezce; Pinokio wydaje sie byc caly - nie mam teraz pod reka oryginalu, a nie chce sie tluc - jutro porownam dokladniej - zajmuje 25% ksiazki w kazdym razie.

    troche wszystkiego z Europy (ksiazka wydana z okazji 20-lecia powstania UE) - bajki angielskie, francuskie, Pinokio wloski, bajki niemieckie, dunskie, mit nordycki, polski Twardowski, rosyjska Zlota rybka (troche mneio ta rosyjska przy UE dziwi - OK, bardziej niz troche...) i na koniec mit grecki;

    a ja dociekliwa jestem i znalazlam Srokowskiego! tzn. jego sa ilustracje do Krolowej Sniegu. i pamietam ktos w watku kiedys dawno pytajac o Bajarza pisal, ze jest pewien, ze mial taka okladke w rekach wczesniej wiec czy to jakies wznowienie. otoz nie jest, choc taka ksiazka juz wyszla - tyle tylko, ze wtedy miala inny tytul...



    w sumie mam mieszane uczucia, troche groch z kapusta to jest. ilustracje z jednej strony - ciekawe, z drugiej - tak kompletnie rozne stylistycznie, ze ma sie momentami wrazenie misz-maszu (jak sie kiedys bede nudzila, to sie postaram dotrzec do oryginalow, przynajmniej angielskich). i ten nieszczesny papier - najakims blogu ktos sie skarzyl przy jakiejs innje ksiazce z tej serii, ale nie myslalam, ze az taka cienizna. denerwuje mnie, jak pod spodem obrazka wylazi tekst (albo na odwrot). musze przeczytac i porownac z jakims uznanym tlumaczeniem, to cos wiecej napisze o tekscie samym. ale jak w taniej ksiazce to sie mozna skusic...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #6307
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Pytam bo uzupełniam koszyk w arosie

  8. #6308
    Chustomanka Awatar MamaMaksa
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    929

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    A gdzie można zobaczyć dokładnie jakie opowiadania są w środku? Chciałam kupić, ale teraz muszę dokładnie sprawdzić czy jest sens...
    wpadnij do mnie, to obejrzysz
    Od 3.11.2013 mama już nie tylko Maksa, ale i Adasia.

  9. #6309
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,178
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #6310
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    my kiedyś bardzo polecana seria w tv.Kupiłyśmy ze względu na zabawkowego bohatera bo młodsza była zakręcona na tym punkcie.
    Książki warto przeczytać. Moim dziewczynkom się podobały, choć 3 część jakoś mniej hmmm


    a tu można do niej zajrzeć: http://miskazimierz.pl/uploads/2013/...ane_strony.pdf

  11. #6311
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,178

    Domyślnie

    dankin-82 dzięki
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #6312
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Ma ktoś "a ja czekam"?
    Zajrzyj tutaj:
    http://www.szafatosi.pl/czekam/

  13. #6313
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Nie wiem, czy któraś z was ma taką książeczkę Basia i gotowanie... Ale tam na pierwszej stronie jest rysunek mamy, która wchodzi z marchewką w łapie wkurzona do pokoju, no i aż zdębiałam - bo zdałam sobie sprawę, że ja często też taka wkurzona, z identyczną miną, i nawet w identyko alladynkach chodzę po chacie jak chmura gradowa No tylko bez okularów



    a tu link do całej ilustracji, bo za duża jest, żeby wkleić :

    http://3.bp.blogspot.com/_QDsJ5PmmTH..._gotowanie.jpg

    po prostu czysta prawda...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  14. #6314
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    W ogóle cała seria jest taka hmm....życiowa
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  15. #6315
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Jest, jest... I sfochowana rozzłoszczona buzia wydzierającej się Basi, i jej pulchny brzuszek wylewający się ze spodenek, i majty dzieci wystające mało elegancko gdzieś dziecku, i totalny chaos w kuchni i nieprzewidziane wypadki podczas "pomocy" dzieci w kuchni, no wszystko bardzo normalne, naturalne i codzienne...

    Bardzo polubiłam tę serię
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  16. #6316
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Która księgarnia internetowa jest w tej chwili najtańsza? Aros, Bonito? Ostatnio jak szukałam to mignęło mi jeszcze coś ale dzisiaj google nie wypluwa.

    Pytanie nr 2 - szukam czegoś w stylu słownika obrazkowego dla niespełna dwulatki (kupiłam jej ostatnio coś takiego http://www.inbook.pl/product/show/51...oojhoCOMLw_wcB)

  17. #6317
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Aros i czytam.pl
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  18. #6318
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EwAnia Zobacz posta
    Która księgarnia internetowa jest w tej chwili najtańsza? Aros, Bonito? Ostatnio jak szukałam to mignęło mi jeszcze coś ale dzisiaj google nie wypluwa.
    ja znam jeszcze coś takiego jak www.nieprzeczytane.pl i www.profit24.pl - to zależny co chcesz kupić
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #6319
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EwAnia Zobacz posta
    Która księgarnia internetowa jest w tej chwili najtańsza? Aros, Bonito? Ostatnio jak szukałam to mignęło mi jeszcze coś ale dzisiaj google nie wypluwa.
    Jak sprawdziłam na nowości Tulleta "10 razy 10" to mi wyszło, że najtaniej w http://www.literacka.pl/

  20. #6320
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    wrzuć sobie do koszyków interesujące książki i zobacz gdzie taniej.

    EDIT: tylko teraz jest szał podręcznikowy i nawet niezawodny aros ma dwa dni opóźnienia w pakowaniu.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •