Strona 311 z 807 PierwszyPierwszy ... 211261301303304305306307308309310311312313314315316317318319321361411 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,201 do 6,220 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6201
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Czytałam listę, ale to nie czyni wyboru łatwiejszym

    A jeszcze mam pytanie, czy te Księgi : http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=34 bo jest ich więcej, seria cała, to jakiś poprzednik Świata w obrazkach?
    Ostatnio edytowane przez Chani ; 14-08-2014 o 15:53
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #6202
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Czytałam listę, ale to nie czyni wyboru łatwiejszym

    A jeszcze mam pytanie, czy te Księgi : http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=34 bo jest ich więcej, seria cała, to jakiś poprzednik Świata w obrazkach?
    Chani a co dokladnie by CIe interesowalo? bedzie latwiej podpowiedziec

    pytanie nr 2 - tak, to jest to samo, tylko kto inny to wydawal. i nie wszystko chyba wyszlo do tej pory jako Swiat w obrazkach - np. wrozek i czarownic nie ma (moze beda?). mielismy z biblioteki Ksiege wsi i chyba sie niczym nie roznila - albo jakimis malenkimi szczegolikami, az tak dokladnie nie pamietam (i Swiat w obrazkach pierwszy kupilismy po tym jak sie F spodobala Wies wlasnie).

    dodalam pare krolikow do watku tematycznego, m.in. Emmett'a - co prawda po polsku niedostepny, ale po angielsku mozna - i to wiecej. i Kruczek i Jagusia tez sa z krolikami w roli glownej - przy okazji ponawiam swoje pytanie - ktos moze ma polskie wydanie?? bo tez niedostepne - moge sobie kupic po niemiecku albo francusku, ale szukam tlumaczenia, bo tymi jezykami akurat nie wladam...

    i biore sie za zajace
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #6203
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Szukam czegoś, co oswoi mojego młodego z pojawieniem się rodzeństwa Chciałabym wybrać jedną, nie wiem czy 8 będzie bardziej przydatne i szukam takiej najfajniejszej.

    Tak mi się zdawało po szacie graficznej, że to będzie ta sama seria. Wróżki i czarownice właśnie kupiłam na all i stąd pytanie.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  4. #6204
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    z tych co tam sa chyba najwole Basie i Ja tez chce miec rodzenstwo. szykuje sie do kupienia Kubusia - bo mnie ciekawi jak w praktyce wyglada ksiazka napisana zgodnie z NVC...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #6205
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    My właśnie na etapie książek o rodzeństwie. Mamy Basię i jest bardzo fajna. Mamy Kubusia, ale mi się widzi średnio, trochę zmieniam czytając. I mamy jeszcze Misie ślady łap. Mamusi czy będziesz mnie dalej kochać (http://www.ksiegarniapowszechna.pl/M...,9788362935468), ale jakoś Młoda nie bardzo chce to w ogóle czytać.

  6. #6206
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    samulea - napisz prosze cos wiecej o Kubusiu, bo mnie ciekawi straszliwie, a ciagle z koszyka wypada (i tym razem tez sie nie zalapie chyba...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #6207
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,963

    Domyślnie

    Kubuś czyli? Proszę, dajcie cały tytuł
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  8. #6208
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Kubuś czyli? Proszę, dajcie cały tytuł
    sa trzy czesci o przedszkolu, siostrzyczce i braciszku, ktory sie pojawi.

    edit: po polsku trzy, po wlosku mi amazon pokazal wiecej (http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_...etti+giacomino)
    Ostatnio edytowane przez natala ; 14-08-2014 o 21:28
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #6209
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,963

    Domyślnie

    Dziękuję. Chętnie bym zerknęła z ciekawości poznawczej, nie pod dzieci. W temacie rodzeństwa Basia moim zdaniem jest ok.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  10. #6210
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Mamy "Kubuś ma siostrzyczkę". Książka jest pisana w 1 osobie, narratorem jest Kubuś (mam wrażenie, że mojemu dziecku to trochę problem jeszcze sprawia, bo innych takich książek chyba nie mamy). Kubuś jest ogólnie zły, że siostra płacze i wszyscy nad nią skaczą, więc np. wysypuje na siebie torebkę mąki i straszy siostrę albo maluje po ścianach (mojej Młodej jeszcze takie rzeczy nie przyszły do głowy i nie wiem, czy chcę, żeby książka jej to podsuwała). I takie typowe, podręcznikowe nvc leci "czy potrzebujesz więcej uwagi Kubusiu?", "Chciałbyś spędzać więcej czasu ze mną i z tatą?", "Chcesz, żebyśmy zrozumieli, jak trudno ci się odnaleźć w nowej sytuacji?" itp. A potem na koniec Kubuś robi się strasznie mądry (dzięki temu nvc chyba ) i głosi np. "wiem, że wszystkie uczucia szaleją we mnie, bo potrzebuję uwagi i miłości rodziców" albo "jestem wdzięczny rodzicom, że pomogli mi zrozumieć, co się dzieje w moim sercu", dla mnie to jest takie sztuczne, więc tej końcówki Młodej nie czytam. Mam wrażenie, że ona bardziej jest dla rodziców. Albo może starsze dzieci jakoś lepiej by się w tym odnalazły.
    Potem jeszcze są na końcu (już poza treścią książki) jakieś scenki/ćwiczenia np. jest obrazek jak mama karmi malucha piersią i "Kiedy mama karmi siostrzyczkę, czuję..." i jest wypisane kilka różnych uczuć. To akurat fajne, znaczy może być pomocne.

  11. #6211
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    samulea dzieki czyli troche jak u Astrid Lindgren, tylko u niej bardziej strawnym jezykiem
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #6212
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,963

    Domyślnie

    Samuela aaaaaaaaaaaaaa. Ja chyba języka NVC nie lubię. Tych zwrotów. Mam nadzieję, że da się uwzględniać zasady NVC i jednak tak nie mówić.

    natala odpisałam Ci w wątku edu, aczkolwiek nie wiem, czy może już tę opcję przestudiowałaś.
    Ostatnio edytowane przez magda_32_0 ; 14-08-2014 o 22:46
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  13. #6213
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    magda - widzialam, dzieki - musze nad tym siasc na spokojnie i poczytac... bez wyjacych dzieci nad uchem...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #6214
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    My mamy ''Kubusia i Siostrzyczke'', zanim pojawila sie siostrzyczka to czytalismy tygodniami codziennie. Mysle, ze ksiazeczka jest ok, szczegolnie podobaly sie te scenki na koncu, tak jak pisala samuela. Ilustracje nie bardzo mi podeszly, jakies takie zbyt ciemne. Generalnie ksiazka ta posluzyla nam to opowiadania o tym, co bedzie, niekoniecznie czytalismy to co tam bylo napisane.

    A moglybyscie polecic jakies fajne komiksy dla trzylatka? Hilda jest dla jakiej kat wiekowej?Maly wyciagnal niezbyt dobrze ukrytego na pozniej ''Gucia i Cezara'' i wsiakl - musze czytac codziennie, sam tez chetnie siedzi i studiuje obrazki.

    Edit: Acha, czy Muminki dla trzylatka beda ok, czy jeszcze poczekac? I kupowac najlepiej po kolei ksiegami 'Muminki ksiega pierwsza' itd?

    A "Przygody Rodziny Mellopsow'' znacie? Fajne?
    Ostatnio edytowane przez ola23 ; 15-08-2014 o 00:18
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  15. #6215
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,963

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    magda - widzialam, dzieki - musze nad tym siasc na spokojnie i poczytac... bez wyjacych dzieci nad uchem...
    Bo jeszcze mi wpadła druga opcja - i już nie robię tu OTa - że jak nie to może takie co w ED korzystają.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  16. #6216
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Mamy "Kubuś ma siostrzyczkę". Książka jest pisana w 1 osobie, narratorem jest Kubuś (mam wrażenie, że mojemu dziecku to trochę problem jeszcze sprawia, bo innych takich książek chyba nie mamy). Kubuś jest ogólnie zły, że siostra płacze i wszyscy nad nią skaczą, więc np. wysypuje na siebie torebkę mąki i straszy siostrę albo maluje po ścianach (mojej Młodej jeszcze takie rzeczy nie przyszły do głowy i nie wiem, czy chcę, żeby książka jej to podsuwała). I takie typowe, podręcznikowe nvc leci "czy potrzebujesz więcej uwagi Kubusiu?", "Chciałbyś spędzać więcej czasu ze mną i z tatą?", "Chcesz, żebyśmy zrozumieli, jak trudno ci się odnaleźć w nowej sytuacji?" itp. A potem na koniec Kubuś robi się strasznie mądry (dzięki temu nvc chyba ) i głosi np. "wiem, że wszystkie uczucia szaleją we mnie, bo potrzebuję uwagi i miłości rodziców" albo "jestem wdzięczny rodzicom, że pomogli mi zrozumieć, co się dzieje w moim sercu", dla mnie to jest takie sztuczne, więc tej końcówki Młodej nie czytam. Mam wrażenie, że ona bardziej jest dla rodziców. Albo może starsze dzieci jakoś lepiej by się w tym odnalazły.
    Potem jeszcze są na końcu (już poza treścią książki) jakieś scenki/ćwiczenia np. jest obrazek jak mama karmi malucha piersią i "Kiedy mama karmi siostrzyczkę, czuję..." i jest wypisane kilka różnych uczuć. To akurat fajne, znaczy może być pomocne.
    Też mi się wydaje, że dla małego dziecka to trochę za trudna książka. Mój dwulatek nie bardzo chciał w ogóle jej czytać w przeciwieństwie do pierwszej części "Kubuś będzie miał braciszka", która opowiada o oczekiwaniu na narodziny siostrzyczki. Chyba muszę kupić jeszcze Basię, o której piszecie, żeby przybliżyć temat pojawiającego się noworodka w domu

  17. #6217
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie opinie trochę mi rozjaśniły, już mniej więcej wiem co dokupić w temacie okołorodzeństwowym
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  18. #6218
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    A moglybyscie polecic jakies fajne komiksy dla trzylatka? Hilda jest dla jakiej kat wiekowej?Maly wyciagnal niezbyt dobrze ukrytego na pozniej ''Gucia i Cezara'' i wsiakl - musze czytac codziennie, sam tez chetnie siedzi i studiuje obrazki.

    Edit: Acha, czy Muminki dla trzylatka beda ok, czy jeszcze poczekac? I kupowac najlepiej po kolei ksiegami 'Muminki ksiega pierwsza' itd?

    A "Przygody Rodziny Mellopsow'' znacie? Fajne?
    ola - Polo mu kup - to taki komiks obrazkowy, bardzo przyjemny - moi uwielbiaja.

    muminki imo zdecydowanie za wczesnie. chyba, ze takie dzieciece tego typu zwlaszcza TA. z polskich ewentualnie Co bylo potem? bym sprobowala, W lubial chyba zanim skonczyl trzy lata.

    jak kupowac zwykle to chyba wszystko jedno. my mamy takie bo takie malam w dziecinstwie. troche zaluje, bo teraz wyszly takie i bardzo mi sie okladka podoba - takie mroczne troche, jak to muminki bywaja.

    Mellopsi fajni, pare stron wczesniej byla dyskusja...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #6219
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ola - Polo mu kup - to taki komiks obrazkowy, bardzo przyjemny - moi uwielbiaja.

    muminki imo zdecydowanie za wczesnie. chyba, ze takie dzieciece tego typu zwlaszcza TA. z polskich ewentualnie Co bylo potem? bym sprobowala, W lubial chyba zanim skonczyl trzy lata.

    jak kupowac zwykle to chyba wszystko jedno. my mamy takie bo takie malam w dziecinstwie. troche zaluje, bo teraz wyszly takie i bardzo mi sie okladka podoba - takie mroczne troche, jak to muminki bywaja.

    Mellopsi fajni, pare stron wczesniej byla dyskusja...


    dzieki Natala, jestes niezadowna jak zawsze
    Faktycznie byla dyskusja o Mellopsach, zupelnie zapomnialam.

    Sprawdze sobie Polo, a z biblioteki mamy takie jedno krotkie opowiadanie Muminkowe dzieciece wlasnie, bardzo ladne, dlatego wlasnie pomyslalam zeby jakis wiekszy zbior opowiadan zakupic.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  20. #6220
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    widziałyście tę Alicję w krainie czarów??
    oniemiałam
    przepiękne ilustracje, chyba się skusimy
    http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/440310/

    https://www.google.pl/search?q=Alicj...o&ved=0CCkQsAQ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •