Strona 308 z 807 PierwszyPierwszy ... 208258298300301302303304305306307308309310311312313314315316318358408 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,141 do 6,160 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6141
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    o królikach nasze ulubione

    "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham"
    "Hop, siup, Stokrotko"

  2. #6142
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Polećcie coś o króliku dla 2-latki Coś co a mało do czytania.
    polkowe sledztwo wykazalo - delikatnie mowiac - spora mizerie w temacie krolik... znalazlam pare angielskich - jak mi sie uda to wrzuce potem w watek tematyczny; jak padne to jutro sprobuje...

    o danikin dzieki, o Jak bardzo zupelnie zapomnialam, a gdzies przeciez jest...

    sledztwo w toku Felek i Tola przeciez - tyle tylko, ze to nie krotkie i raczej dla dwulatki z deka za wczesnie...

    danikin jeszcze prosba - napisz o tej stokrotce cos - zwlaszcza dla jakiego wieku, bo nie znam.
    Ostatnio edytowane przez natala ; 11-08-2014 o 21:34
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #6143
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    A z Tako znacie Niedzielną wizytę? Fajne?

  4. #6144
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    siostra będzie nam słać paczkę z PL i mam uzupełnić książkami... no i nie wiem co...
    ktoś może mi podpowiedzieć? tak z 5-10 pozycji kupimy pewnie

    młody lubi Alberta, Nusię, Mama Mu, Jak tata pokazał mi wszechświat i książeczki o Peppie
    co by nam podeszło jeszcze? ma ktoś pomysł?

  5. #6145
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    A z Tako znacie Niedzielną wizytę? Fajne?
    fajne ale moi jakos nie polubili, niestety. sami z siebie wybierac do czytania nie wybieraja.

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    siostra będzie nam słać paczkę z PL i mam uzupełnić książkami... no i nie wiem co...
    ktoś może mi podpowiedzieć? tak z 5-10 pozycji kupimy pewnie

    młody lubi Alberta, Nusię, Mama Mu, Jak tata pokazał mi wszechświat i książeczki o Peppie
    co by nam podeszło jeszcze? ma ktoś pomysł?
    wiecej Alberta? Krowa Matylda moze? Pettson i Findus? Wesoly Ryjek (sa juz trzy tomy), albo Janosch ze swoim specyficznym nieco humorem? bede myslala dalej seria o Billy'm wyd. eneduerabe? (przepraszam za link, ale strona wydawnictwa sie buduje...)
    Ostatnio edytowane przez natala ; 11-08-2014 o 22:14
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6146
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Więcej Alberta więcej mama mu i więcej nusi to na pewno tylko nad jakimiś nowościami właśnie myślę jutro rano będę obczajac, wszelkie pomysły mile widziane

    Wysłano z telefonu

  7. #6147
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dianek - Ryjka sprobujcie, cudny jest - i to sa krotkie opowiadania, powinny byc OK jesli chodzi o dlugosc. Billy tez fajny. i Matylda - zwlaszcza na czatach; reszta moze byc ociupine na wyrost z tego co linkowalam. mysle dalej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #6148
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dianku a kartonówki obrazkowe? Czereśniowa, Auta, Na budowie. Naciśnij mnie Ben zna? Córa rówieśniczka jest teraz na etapie Binty, Lalo i Babo może Wam też się spodoba. No i Muminki zabawa w chowanego z okienkami tylko coś ostatnio cięzko ją dostać

  9. #6149
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Dianku a kartonówki obrazkowe? Czereśniowa, Auta, Na budowie. Naciśnij mnie Ben zna? Córa rówieśniczka jest teraz na etapie Binty, Lalo i Babo może Wam też się spodoba. No i Muminki zabawa w chowanego z okienkami tylko coś ostatnio cięzko ją dostać
    Muminki sobie po angielsku kupcie, warto W uwielbial...

    a Mele znacie? tez jest swietna (na dole strony link do drugiej ksiazki).
    Ostatnio edytowane przez natala ; 11-08-2014 o 22:35
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #6150
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź, od której Mamy Mu i od którego Alberta najlepiej zacząć ?

  11. #6151
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    wruuuu, my alberta mieliśmy od "Sprytnie..", potem dokupiłam, ale to moim zdaniem bez różnicy, bo fabuła między 'tomami' się nie zazębia. A co do mamy mu- raczej nie na rowerze i na drzewie, bo to tomy zbiorcze z opowiadaniami prawie bez ilustracji, mniejszy format- niestety dowiedziałam się o tym dopiero jak kupiłam. Teraz zamawiam 'mm na huśtawce' i mm nabija sobie guza'. Mam nadzieję że trafię


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  12. #6152
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Proszę o podpowiedź, od której Mamy Mu i od którego Alberta najlepiej zacząć ?
    zaczynaliśmy od Mama Mu nabiła sobie guza - i to był strzał w dziesiątkę
    a Alberta zaczynaliśmy od tej o spaniu... nie chce mi się iść sprawdzić dokładnego tytułu

    mamru, dzięki za przypomnienie, Mamoko musimy uzupełnić, czereśniowej też spróbujemy


    i już widzę
    Matylda ma za mało tekstu, nie wiem czy młodemu podejdzie...
    Billy tak na styk i nie wiem, myślę, choć opowiastki fajne
    Ryjek ma dobrze tekstu, poczytałam, bierzemy
    Janosha sobie spróbujemy bo śmieszny jest
    Mela fajna, mało tekstu ale pouczająca, tą na zakupach spróbujemy chyba

    tak sobie myślę, że nam najbardziej potrzeba czegoś do czytania przed snem
    bo w dzień młody w pkolu, weekendy spędzamy aktywnie i te wieczory w sumie zostają

  13. #6153
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dianek jeszcze mi do glowy przyszedl Bobo jesli nie znacie. a na pozniej troche Julek i Julka tego jest piec tomow, wiec jest co czytac (i dodrukowuja te, co sie skonczyly ostatnio).

    wruuu - u nas najrzadziej do czytania wybierane sa dwie w sumie - na hustawce i Mama Mu czyta (nie pisze o tych duzych zbiorach tylko pojedynczych). z Alberta - chyba bym zaczela od tych co wyszly na poczatku - Dobranoc Albercie, Niezle to wymysliles albo Pospiesz sie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #6154
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    siostra będzie nam słać paczkę z PL i mam uzupełnić książkami... no i nie wiem co...
    ktoś może mi podpowiedzieć? tak z 5-10 pozycji kupimy pewnie

    co by nam podeszło jeszcze? ma ktoś pomysł?
    dianek, może to i dla młodszych, ale noo.. u nas kochają je oboje nadal! (ja też )

    "Binta tańczy"
    "Babo chce"
    "Lalo gra na będnie"


    kupiłabym młodemu bez chwili wahania "Kamyki Astona", jeśli nie macie jeszcze

    oraz

    "Mój ukochany" - ponadczasowa!!!

    "Pan Maluśkiewicz i wieloryb"
    "Harold i fioletowa kredka"
    (dwujęzyczne wydanie, polsko-ang, więc dla was super!)
    "Trzej zbójcy".

    Nasze must-have chłopięce
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #6155
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - tylko sie podpisze pod Twoimi typami. Harolda potem mozna dokupic kolejne tomy, ktore sa tylko po angielsku zreszta.

    a czytajac Twoj post ktorys pomyslalam o tym (chcialam wrzucic obrazek, ale sie czemus nie dodaje...)

    to sa magnesy i ksiazeczka z zadaniami matematycznymi do nich - typu - iles pingwinow na lodce zlowilo iles ryb i cos tam jeszcze - takie ociupine bardziej skomplikowane to jest - ale mozna sobie wymyslac zadania samemu - jest 10 pingwinow, niedzwiedz polarny, ryby, lodka, skuter sniezny, gora lodowa, kra, cyferki i znaki dzialan. fajne, zwlaszcza dla milosnikow 10 pingwinow i 365 pingwinow


    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #6156
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    natala mamy lodówkę w zabudowie, więc nie ma gdzie magnesów przyczepiać

  17. #6157
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Dianek - a może Mały Miś, Dobranoc Mały Misiu i Gdzie jesteś Mały Misiu, moja Młoda uwielbia to do zasypiania (Nusię i Alberty też kocha). Na topie u nas teraz też Czy znasz Pippi Pończoszankę. A może Emil ze Smalandii się już nada? Gruffalo?

  18. #6158
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    tak sobie teraz myślę, że dobra ilosć tekstu na nasze wieczorne czyaniejest w Toli i Felku http://wydawnictwodwiesiostry.pl/kat...ek_i_tola.html

    coś takiego by nam się przydało...
    [5 razy już wywaliłam cały koszyk w arosie i wrzucam ponownie ]

  19. #6159
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    natala mamy lodówkę w zabudowie, więc nie ma gdzie magnesów przyczepiać
    magnesowo myslalam o Soul, bo pisala o ksiazkach matematycznych - ale napisze, moze sie przyda - my may tablice magnetyczna i W uklada pingwiny na niej.

    A Felka i Tole polecamy

    ps. mowilam Londyn - u nas to wszystko na polkach stoi
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #6160
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    natala, dzięki! Tak pomyślałam właśnie a jaki jest konkretny tytuł? Super by była! Tamtą, którą wklejałam wcześniej już policzył i rozwiązał w 3/4, więc rozglądam się za następną

    dianek, taaak, zdecydowanie jeszcze dodaję do mojej listy "Gruffalo"! To podstawa

    I jestem już po kilkunastu rozdziałach "Nikt nie lubi rozbójników", chłopcy zakochani Stara, dobra bajka, czary, ożywianie, zbóje, las, dziewczynka powstała z papierka po cukierku i piesek z papierka po czekoladce, ich przygody, no czad... Bardzo fajna
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •