Strona 306 z 807 PierwszyPierwszy ... 206256296298299300301302303304305306307308309310311312313314316356406806 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,101 do 6,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6101
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    W temacie basi: tadzio ma i lubi boże narodzenie, braciszka, alergie, dentyste i bałagan.

  2. #6102
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    z Baś fajne moim zdaniem: właśnie wielka księga, zabrać można tylko to na tygodniowe wakacje i wystarczy. Z tych pojedyńczych historii podoba nam się basia i przedszkole
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  3. #6103
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    spodobało się nam słoneczne jajo - beskow elsa - co jest jej jeszcze po polsku? bo na zakamarkach są tylko dwie http://www.zakamarki.pl/index.php/au...r/index/id/22/
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #6104
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    w sprawie Basi, jest jeszcze Basia.Wielka księga przygód, gdzie jest 7 opowiadań. I to są już chyba te normalnej długości, które były wydawane oddzielnie. No i nie wiem którą kupić...Wielka księgę czy Wielka księgę przygód...
    Ostatnio edytowane przez Nalia ; 08-08-2014 o 10:43
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  5. #6105
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    proszę mi wytłumaczyć fenomen Afryki Kazika. nie przepadam, a młoda zachwycona. może to dlatego (mój brak zapału), że nie przepadam za podróżniczą literaturą w ogóle?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  6. #6106
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    w sprawie Basi, jest jeszcze Basia.Wielka księga przygód, gdzie jest 7 opowiadań. Miał ktoś? To są normalnej długości historie, czy krótsze?
    to jest zebranych w jedna ksiazke 7 znanych wczesniej opowiadan - wizyta w zoo, przedszkole, nowy braciszek, rodzinne Święta, powrót Mamy do pracy, taniec - tyle znalazlam w opisie, powinno byc cos jeszcze - bo z tego wychodzi szesc (OK, w opisie jest
    powrót Mamy do pracy i bałagan, który z tego wynika
    - to moze jest i powrot do pracy i balagan?)

    w rekach nie mialam, czytalam, ze takie same, poza lekkimi zmianami w ukladzie tekstu (http://forum.gazeta.pl/forum/w,16375..._przygod_.html)

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia
    spodobało się nam słoneczne jajo - beskow elsa - co jest jej jeszcze po polsku? bo na zakamarkach są tylko dwie http://www.zakamarki.pl/index.php/au...r/index/id/22/
    po polsku tylko te dwie sa, przynajmniej na razie. moze sie Zakamarki, albo jakies inne wydawnictwo pokusi o tlumaczenia kolejnych, bo to bardzo plodna autorka byla - a ksiazki pisala i ilustrowala cudownie (amazonowy wybor).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #6107
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    to jeszcze podpytam czy pamiętacie taką książeczkę o dziewczynce na wózku inwalidzkim. Było coś takiego a znaleźć nie mogę. I proszę o opinie o książce mój młodszy brat Moniki Krajewskiej. A może znacie coś innego ciekawego o inności wśród dzieci?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  8. #6108
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    proszę mi wytłumaczyć fenomen Afryki Kazika. nie przepadam, a młoda zachwycona. może to dlatego (mój brak zapału), że nie przepadam za podróżniczą literaturą w ogóle?
    przepraszam za post pod postem, ale mi sie edytowac nie chce

    moi tez zachwyceni, choc sie F bal - jak zwykle, ze bedzie strasznie... ja mialam mieszane uczucia troche - ale w sumie mi sie podobala, musze zobaczyc w bibliotece czy maja wersje 'dorosla'. ociupine za latwo cala wyprawa szla, imo - ale to dla dzieci w sumie, wiec sie pewnie inaczej nie dalo. ilustracje mi sie tez nie bardzo podobaly, nie wiem jak jest z prawami autorskimi, ale w sumie wolalabym jakby zdjecia byly. chlopakom sie bardzo mapa podobala - wciagali i studiowali kolejne odcinki trasy z niemalze wypiekami na twarzach (ale F jest mapowym maniakiem - wszystkiego - masta, metra, tras autobusowych - siedzi godzinami i studiuje...). ale ja pasjami lubie ten typ literatury (wlasnie pochlaniam Hugo-Badera wszystkie rosyjskie, a w kolejce czeka Transsyberyjska Milewskiego...)

    Cytat Zamieszczone przez Nalia
    to jeszcze podpytam czy pamiętacie taką książeczkę o dziewczynce na wózku inwalidzkim. Było coś takiego a znaleźć nie mogę. I proszę o opinie o książce mój młodszy brat Moniki Krajewskiej. A może znacie coś innego ciekawego o inności wśród dzieci?
    troche jest w watku o ksiazkach tematycznych (http://www.chusty.info/forum/showthr...-przedszkole-D) - ale akurat wiecej o chorowaniu i szpitalu niz o innosci, niestety. do Krajewskiej tez sie przymierzam, ale ciagle mi z koszyka wypada. jest jeszcze Tak jest i juz!, ktora wlasnie do nas idzie w wersji angielskojezycznej - dam znac jak przyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez natala ; 08-08-2014 o 11:08
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #6109
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    to jeszcze podpytam czy pamiętacie taką książeczkę o dziewczynce na wózku inwalidzkim. Było coś takiego a znaleźć nie mogę. I proszę o opinie o książce mój młodszy brat Moniki Krajewskiej. A może znacie coś innego ciekawego o inności wśród dzieci?
    O tej dziewczynce to pewnie "Uszy do góry!" Ireny Landau. http://www.wyd-literatura.com.pl/ire...y-do-gory.html

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  10. #6110
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    właśnie skończyliśmy czytać "zaklęcie na W" i "czy wojna jest dla dziewczyn". starsi się trochę spłakali, ale rozmawialiśmy później o wojnie, powstaniu i mała lekcja historii nam wyszła.

  11. #6111
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    W biedronce pojawiło się trochę książeczek z serii Mądra Mysz Mam Przyjaciela.... po 6,99
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  12. #6112
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    u mnie 5,99
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #6113
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Serio?! idę szukać paragonu....
    Przepraszam, u nas też po 5,99
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  14. #6114
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    właśnie skończyliśmy czytać "zaklęcie na W" i "czy wojna jest dla dziewczyn". starsi się trochę spłakali, ale rozmawialiśmy później o wojnie, powstaniu i mała lekcja historii nam wyszła.
    Tez mam zaklęcie na W i młody bardzo ja lubi. Ta druga tez fajna?

    I jaka jest 3? Ostatnio slyszalam, ze są 3 książki z serii powstanie warszawskie dla dzieci
    Wojtuś 5.12.2011

  15. #6115

  16. #6116
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    nie mamy jeszcze Korczaka i Wojny na wysokim brzegu (i Chmurki rzecz jasna...) - ale te dwie przegladnelam w ksiegarni i wiem, ze moga poczekac. reszta lezy w szafie i czeka na swoja kolej - stwierdzilam, ze jeszcze spokojnie i dlugo poczekaja - F sie boi czytac nawet Tajemniczego ogrodu - bo moze bedzie cos strasznego... ale mnie sie podobaly, najbardziej chyba Bezsennosc Jutki i Wszystkie moje mamy (prosze sie autorka nie sugerowac, ksiazka jest kompletnie nie 'piatkowska'...).

    jest jeszcze Moj tato szczesciarz - nie wiem czemu jej w tej samej serii nie wydali?? i ta jest faktycznie o Powstaniu Warszawskim. pozostale - o wojnie po prosstu, roznej wojnie - o getcie, o Irenie Sendlerowej (Wszystkie moje mamy), Korczaku, Syberii - Chmurka... (z zapowiedzi i tytulu przynajmniej), wojnie po prostu... tyle tylko, ze wspolwydawca ksiazek jest Muzeum Powstania Warszawskiego - stad moze mylna opinia, ze one wszystkie o Powstaniu...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #6117
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Laaal. Juz wiem co będę młodemu skompletować
    Wojtuś 5.12.2011

  18. #6118
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zapowiedzi troche...

    Pomelo i kolory: 27 sierpnia


    (cale szczescie, W odkad sie dowiedzial, ze bedzie to nudzi czy juz...)

    dwa nowe Alberty - tez 27 sierpnia


    trzy nowe Kicie Kocie - 22 wrzesnia
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #6119
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zapowiedzi cd...

    dwa razy Antonino - sierpien



    oraz w tej samej serii co Strupek
    - co prawda wydawnictwo podaje premiere na luty 2014 - ale albo chodzi o 2015, albo maja niezla obsuwe
    Ostatnio edytowane przez natala ; 10-08-2014 o 18:31
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #6120
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ooo Miszka się ucieszy z Kici Koci szkoda, że plaża będzie po sezonie.

    Natala, jak teraz wygląda wysyłka z amazona do pl? pytam tak na szybko zanim zacznę się wczytywać
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •