Strona 305 z 807 PierwszyPierwszy ... 205255295297298299300301302303304305306307308309310311312313315355405805 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,081 do 6,100 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6081
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    U mojego Mikołaja pierwszą samodzielnie przeczytaną książką był chyba "Fonsito i księżyc", no i takie małe krótkie dla dzieci, które czyta czasami młodszemu bratu..

    Wczoraj czytaliśmy pierwszy raz "Basię", to nasz pierwszy kontakt z tą serią, i jestem BAAAAAAARDZO na tak Promowanie dobrych, wartościowych postaw, życiowa taka, normalna, ja cię, zakochałam się
    Ciekawe, czy inne z tej serii też będą takie fajne, bo na pewno nie omieszkam zamówić przy następnym Arosowym zleceniu
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  2. #6082
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    n2605- zajrzałam w google i poczytałam o rodzine melopsów bo mnie zaciekawiłaś, 6 latek się nią zainteresuje? Naprawdę nada się na początek czytania? nie za trudne?
    miałyśmy biblioteczną, jest to książka "opasła" w rozmiarze, ale ilustracji jest masa. tekst jak w Felku i Toli, czyli wers nie jest od marginesu do marginesu, ale kilka słów po prostu. Rodzinka cudownie absurdalna, przygody bogate (eksplorują jaskinię, szukają skarbu, konstruują różne maszyny (do wydobycia ropy na ten przykład ). To pierwsza książka samodzielnie i dzielnie wydukana w odcinkach przez moje dziecko w ramach wieczornej akcji: cały przychówek czyta rodzicom. 20 minu dziennie codziennie



    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    czyli dobrze zrozumiałam, że serii tej nie czytacie jeszcze
    nie czytamy. z premedytacją zostawiłam możliwość samodzielnego odkrycia tej serii powody podałam. nie wiem, czy się doczekam (mam czasem czarne wizje, że nie będzie lubiła czytać...), ale czekam.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  3. #6083
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - Basie sa nierowne z deka - podobno te pierwsze lepsze - ale nie wiem, ktore pierwsze

    Melopsow lubimy, sprobuje wieczorem i dam znac czy F dalej tak bardzo jak kiedys...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #6084
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    a jakie są opowiadania w tomie: Basia. Wielka księga.? Bo kusi a nie wiem czy warto.
    Rodzina Melopsów na liście do kupienia na pierwsze czytania. Oby zaskoczyło.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  5. #6085
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    zawartość melopsów na zdjęciach tu: http://pozarozkladem.blogspot.com/20...mellopsow.html

    Basię już kiedyś polecałam, nam się bardzo przydała w różnych sytuacjach (pieniądze, przedszkole, alergia )
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  6. #6086
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    natala, to napisz mi proszę, które najmniej fajne były, dobra? Będę zamawiać te inne..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  7. #6087
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    natala, to napisz mi proszę, które najmniej fajne były, dobra? Będę zamawiać te inne..
    nasze ulubione torzedszkole, pieniądze, alergia, balet, TV, upał w zoo, bałagan... i pewnie jeszcze jakieś w każdej niemal znajdowałam jakąś scenę myśl bliską mi, taką która wracała do mnie w sytuacjach podbramkowych i pozwalała mądrze wybrnąć. dlatego JA lubię Basię. Te nowe to dla mnie: moda, urodziny w muzeum, kupiłyśmy prawem zbieracza, ale jakoś bez magii. Może to my wyrosłyśmy, nie wiem. musisz spróbować sama.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  8. #6088
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    Dziękuję

    I jeszcze się podzielę, że "Liczę do 100" jest całkiem fajna Czytaliśmy już dwa razy, za każdym razem z dopowiadaną przeze mnie ciut inną fabułą..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  9. #6089
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    a jakie są opowiadania w tomie: Basia. Wielka księga.? Bo kusi a nie wiem czy warto.
    Trzyma poziom innych książek z tej serii, opowiadania są trochę krótsze. Jak lubicie serię o Basi to pewnie będzie się Wam podobać.
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  10. #6090
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leika Zobacz posta
    Trzyma poziom innych książek z tej serii, opowiadania są trochę krótsze. Jak lubicie serię o Basi to pewnie będzie się Wam podobać.
    Kupiłam Wielką Księgę do samodzielnego czytania ewentualnego. Wysłuchałam chyba 3 historyjek i mnie nie kręci, nie wiem czemu to nie to, nie zgłębiałam, ale podobny problem mam ze zbiorczymi Mamami Mu
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  11. #6091
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    My wyozyczylismi "Emila i kluski na ciasto'', smieszne, fajne
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  12. #6092
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja dochodzę do wniosku, że jakoś nie lubię żadnych "wielkich ksiąg" ;/ wolę pojedyncze. I w sumie nie wiem dlaczego

    U nas wielki powrót miłości książkowej (po prawie dwumiesięcznym zastoju i mojej rozpaczy ;p) Na tapecie aktualnie Miejsce na miotle, powrót do Babo chce, nowa fascynacja historyjkami o Bobo i Pomelo i wciąż aktualne Kicie Kocie.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  13. #6093
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Kupiłam Wielką Księgę do samodzielnego czytania ewentualnego. Wysłuchałam chyba 3 historyjek i mnie nie kręci, nie wiem czemu to nie to, nie zgłębiałam, ale podobny problem mam ze zbiorczymi Mamami Mu
    u nas zbiór Mama MU też nietrafiony, dlatego pytałam o zbiorczą Basię. Cena kusi, bo taniej wychodzi niz kupować pojedynczo...
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  14. #6094
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Basia. Wielka ksiega wlasnie przed chwila przyjechala z Pl - prezent na urodziny W od babci. na razie wiem tyle, ze podzielona na pory roku wieczorem zaczniemy, to zdam relacje - na razie solenizant zajety wyklejaniem naklejek

    co do krotkich - pod n sie podpisze, jak zwykle - moda mi nie podeszla, urodziny w muzeum tez srednio. telefon tak sobie, chociaz temat w sumie wazny. dzis dojechala jeszcze Basia i Boze Narodzenie, troche nie na czasie, ale relacja pewnie bedzie jutro do tych co n - to ja na pewno lubie jeszcze gotowanie i mame w pracy. wiecej jak siade przed polka i poogladam.

    licze do 100 W dostanie jak tata wstanie (nocami teraz pracuje). przegladnelam wczoraj pakujac i tez mi sie podobala

    poza tym przyjechal wyczekiwany wujek z pudlem ksiazek - jak juz jechal to zamowilam co ciezszego mialam na wish listach. plus babcia dolozyla prezenty (podsuniete przez mnie, rzecz jasna ). pajaki przyjechaly, Basia wlasnie i ksiazka o kocie Krzysztofa Kolumba - zobaczymy co to. a dla starszaka trzy kolejne Tajemnice...

    a dla mnie 100/XX i juz sie doczekac nie moge az siade nad tomiszczem. choc nieporeczne do czytania to to niestety jest...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #6095
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    Na poprawę humoru, idzie do nas książka, na którą polowałam, na bank trafiony-zatopiony, jeśli chodzi o mojego starszaka, fana matematycznych zadań:



    o, taka w środku: http://czytajki.blogspot.com/2012/08...itchfield.html

    stara, pełna wersja "Bambi", ​całe 159 stron..



    oraz ta, bardzo mi się spodobała fabuła, jak u kogoś na szybko przejrzałam, sprawiała wrażenie mądrej i z morałem..



    Dam znać oczywiście, po przeczytaniu
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  16. #6096
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    a dlaczego polowałaś? niedostępna?

    edit. u mnie w biblio jest pisałam, że kocham moją bibliotekę tzn. kilka okolicznych
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  17. #6097
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Hej, ja tak trochę nie na temat napiszę - czy może ktoś ma "Brzechwę dzieciom" z ilustracjami Szancera i mógłby mi podesłać skan stron of 23 do 26? Chłopcy podarli je na takie strzępki, że nie ma już co sklejać i brakuje nam tych porwanych wierszy
    chłopcy 07.2012

  18. #6098
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    annagdynia, polowałam, bo matematyczne Mikołaj MUSI mieć na zawsze, wraca do nich często, targa do przedszkola, biblioteka by w życiu nie przeszła, że czasowo.. A na All długo nie było, lub były po około 20 zł plus wysył, tę kupiłam taniutko, za kilka zł

    an77, mogę ci jutro zrobić foty, dziś w tym świetle już nie dam rady, a mamy tę książkę
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  19. #6099
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    przeczytalam wczoraj sama sobie Wielka ksiege nie taka zla, pare opowiadan mi sie naprawde podobalo, w sumie nie bylo takiego, ktore zupelnie nie. ja wiedzialam, ze one sa krotkie i w ogole (to sa opowiadania publikowana wczesniej w Dziecku) - wiec moze oczekiwania mialam mniejsze niz wobec duzych? chlopakom przeczytalam chyba trzy przed spaniem i tez sie podobaly - mamo, jeszcze!

    Soul dzieki, ta matemayczna chyba sama nabede, F kocha liczby a W zaczyna miec liczbowa obsesje - ostatnio liczy nawet jak zasypia...

    skonczylismy Pana Jaromira - trzeci troche przegadany imo, tzn. mnie sie podobal, ale widzialam, ze liczne wtrety o Rzymie i Wenecji dekoncentruja Franka. i wprowadzenie Leonarda da Vinci tez mu nie pomoglo - jakos nie moze zrozumiec, ze on byl kieyds, a przestepca dzis. ale i tak mu sie podobalo, wiec na pewno wrocimy do calej serii za troche.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #6100
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta

    an77, mogę ci jutro zrobić foty, dziś w tym świetle już nie dam rady, a mamy tę książkę
    Dziękuję, piszę pw
    chłopcy 07.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •