Strona 2 z 806 PierwszyPierwszy 123456789101252102502 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #21
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Pożyczylismy z biblioteki książeczkę "Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham" Sama McBartney. Super książeczka dla nawet już półtorarocznego dziecka bo jest króciutka i ma więcej obrazków niż tekstu. Książka ma strony cienkie dlatego nadaje się do wspólnego czytania i do wspólnego czytania polecam. Można razem pokazywać jak bardzo się kochamy Moja czterolatka traktuje ostatnio tę książeczkę jako lekturę obowiązkowa przed snem więc będę musiała kupić

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  2. #22
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    103

    Domyślnie

    Andziu,
    tego samego autora jest jeszcze "Wszystkich was kocham najbardziej" - polecam zwłaszcza dla dzieci, którym przybędzie rodzeństwo. Kupiłam w prezencie dla 3 letniej córeczki mojej ciężarnej przyjaciółki i przed snem kazała sobie przeczytać kilka razy pod rząd a to chyba najlepsza rekomendacja .

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    to co polecacie te książeczki o MAKSIE ??
    ja mam hopla na punkcie książek , ja mój mąż pewnie na punkcie kupowania samochodów dla synka
    mam oczywiście jeszcze swoje książki ........
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    [quote="Bogusia":1fe9swmj]to co polecacie te książeczki o MAKSIE ??
    ja mam hopla na punkcie książek , ja mój mąż pewnie na punkcie kupowania samochodów dla synka
    mam oczywiście jeszcze swoje książki ........

  5. #25

  6. #26
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    No to się przerzucam przywołana do porządku...

    polecam takie:
    http://www.empik.com/wyszukiwarka/wynik ... rset=UTF-8
    Śliczne ilustracje "filmowe", kolorowe, no i poetyka tych bajek... bajka!
    Ja bardzo lubię, tylko jak czytam, to mi brakuje głosu lektora z tv
    Na razie to oczywiście dla mnie przyjemność, bo S. męczy Lokomotywę w sztywnych kartkach i "Obrazki dla maluchów", ale jak znalazłam, nie mogłam się oprzeć.
    Hankę zdybałam w taniej, a Rumcajs już czeka na mnie w empiku

    PS> Polecałabym zwłaszcza mamom małych Hanek...
    PS2. Sztywne okładki, "miękkie"kartki.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  7. #27
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    Rynek ksiazek jest ogromny. My z domow rodzinnych wynieslismy w posagu wiele ksiazek, dzieci swoich maja juz naprawde duzo. Ograniczam sie do klasyki i naprawde dobrych ksiazek.

    U nas przebojem jest Roald Dahl. Ostatnio zaczelam zbierac Mary Poppins dla Guchy w rewelacyjnym tlumaczeniu Ireny Tuwim.

    Gucha kocha 'Nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham' - ksiazka jeszcze cala

    Starsze dzieci znaja juz calego Mikolajka i kaza sobie okazjonalnie czytac ukochane fragmenty. Mis Uszatek robi u nas furore, a ja go szczerze nie cierpie w wersji ksiazkowej, ale trudno czytam Misia Puszatka jak mawia jego wielbiciel.

    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  8. #28
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    My też lubimy czytać, bardzo lubię robić zakupy w Naszej Księgarni. książki uszkodzone tak naprawdę są praktycznie nie uszkodzone moje miały np. rysę na okładce, zagięta stronę lub wgięty brzeg. Dla młodszych przedszkolaków polecam serię Julka i Julek są to króciutkie opowiadania o dwójce dzieciaków mieszkających po sąsiedzku oraz Kamyczka http://www.badet.pl/go/_search/advanced ... &form_main[phrase]=Kamyczek&form_main[c1]=0 , dla starszaków serię Zuźka D. Zołzik
    http://www.nk.com.pl/engine/index.php?p ... Text=Zuzka
    Zuźka ma fantastyczne przygody i niesamowite pomysły, moja Natalka ją uwielbia, no i oczywiście Pipi.

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    378

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    A mój Cypek ma prawie 11 miesięcy i w każdym kącie w domu, gdzie może dostać się dzieć znajdują się książki. Codziennie namiętnie przegląda i lubi jak mu się czyta. Czytamy nawet podczas przewijania lub parę chwil po. Cieszę się, że dowiedziałam się o serii książek o Maksie, bo seria Kamyczek niezbyt mi się podoba.

  10. #30

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Od pewnego czasu nasza 15-miesięczna Zosia podchodzi do kogoś z nas trzymając jedną lub kilka książeczek w rączkach, ewidentnie pakuje się na kolana i czeka by jej czytać. A nawet sama otwiera książeczkę i mówi LALA, NIAM NIAM- tzn. tu jest lalka, a tu talerzyk
    No a ja oczywiście

  11. #31
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Właśnie przyszedł ulubiony kurier
    I przyniósł, oprócz prezentu dla męża książeczki, które kupiłam dla Stacha.
    Brzechwy "Na straganie" (moja ulubiona) i "Zwierzęta"
    Baardzo polecam ślicznie wydane, dość duże (20x20), kolorowe, nie cukierowe, sztywne strony - w sam raz dla Małych Łapek.
    http://merlin.pl/Na-straganie_Jan-Brzec ... 00668.html
    http://merlin.pl/Zwierzeta_Jan-Brzechwa ... 00656.html

    Oprócz tego płyta - podobno dla dzieci
    Całkiem odjechany zestaw piosenek - dlatego kupiłam
    Myślę, że dziadkowie bardziej się wzruszą, hłe, hłe. Ale przy misiu bojącym się lasu S. wykonywał eleganckie hopsa, hopsa, więc może to i dla dzieci?
    http://merlin.pl/Piosenki-dla-dzieci-i- ... 01660.html

    ...zwłaszcza o króliczku, którego trzeba gonić... taaaa wszystkie dzieci lubią gonić króliczka....
    Walentyna Twist też w sam raz dla dzisiejszej młodzieży...
    Naprawdę fascynująca płyta, tylko skąd ten tytuł?
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Słyszałam o takiej książeczce, ale jej nie znam:
    zamiast niektórych słów jest obrazek. Rodzic czyta tekst, dochodzi do słówka-obrazka, i to słowo "czyta" dziecko. Znacie coś takiego?
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

  13. #33
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez wanderluster
    Słyszałam o takiej książeczce, ale jej nie znam:
    zamiast niektórych słów jest obrazek. Rodzic czyta tekst, dochodzi do słówka-obrazka, i to słowo "czyta" dziecko. Znacie coś takiego?
    Sporo jest takich książeczek na rynku. W gazetce dla dzieci "Miś" zawsze są opowiadania z obrazkami zamiast słów. W przypadku moich dzieci średnio to się sprawdzało, nie miały ochoty nazywać obrazków zazwyczaj albo z kolei pokazywały obrazki a nie chciały słuchac czytania.

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Dzięki, ja początkująca jestem, bo syn 3miesięczny Ale mu czytam - był jakiś Tupcio Chrupcio z prezentów, a wcześniej reportaże ze Szwecji
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

  15. #35
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    O właśnie. Kiedy zaczęłyście czytać książki swoim dzieciom? Bo ja szczerze mówiąc, nie widzę sensu w czytaniu książeczek swojemu maluchowi, wolę sobie z nim "porozmawiać".
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  16. #36
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Naprawdę dużo zależy od dziecka. Jedno dziecko szybciej skupi się na słuchaniu inne później. Jedne dzieci wolą wiersze inne krótkie opowiadania. Z pewnoscia warto czytać dzieciom od poczatku.
    Pierwszymi książkami moich dzieci były z Wydawnictwa Muchomor: Jedzie pociąg, Miała baba..., Gdzieżeś ty bywał itp. ale te książeczki dzieciom śpiewałam

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  17. #37
    ChustoTata
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    23

    Domyślnie Ksiazki wszelakie

    Ja czytam dzieciom codziennie wieczorem do snu. Właściwie to zaczęliśmy, gdy najstarsza miała bardzo niewiele lat (chyba z kilkanaście miesięcy, a może i nie). To były wtedy wiersze Brzechwy i Tuwima w głównej mierze. Takie bajki to i na dzień i na wieczór do czytania są.
    Ale teraz to już przelecieliśmy przez książki wszelakie i czytam je do snu trójce razem. Taki rytuał przy którym zazwyczaj najmłodsza zasypia a reszta wie że to już koniec dnia definitywnie.
    Teraz na ten przykład czytamy Eragona. Przedtem był Tolkiena Hobbit, Władca Pierścieni (średnio dzieciom przypasował), Ulysses Moore (zafascynowani, polecam), Dzieci z Bullerbyn, Ania z Zielonego Wzgórza, Postacie Biblijne (takie kolorowe wydanie z obrazkami - strasznie lubią), Robinson Cruzoe (przeczytałem kawałek i zrezygnowałem - tego się nie da czytać! - a potem się okazało że dzieciom się bardzo podobało i chcą żebyśmy kiedyś wrócili do niego) no i wiele innych.
    A co do wątku uczenia małych dzieci czytania to oczywiście fajne i w ogóle, ale na pewno w żadnej mierze nie zastępuje czytania dzieciom przez rodzica, no i trzeba pamiętać, że niewiele zmienia w przyszłych umiejętnościach dziecka - w pierwszej czy drugiej klasie może się okazać, że kilkoro dzieci czyta lepiej od niego mimo, że nie uczyły się tak wcześnie. Plusem natomiast dużym jest dodatkowe ciekawe zajęcie dla młodego człowieka, które może wykonywać sam bądź czytać rodzeństwu.
    Tom się napisał...
    katotalib, mąż i ojciec

  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Właśnie wróciliśmy z naszej biblioteki osiedlowej, gdzie Krzyśkowi udało się całkiem sprytnie wepchnąć własną, osobistą i "nikomuniedam" kartę biblioteczną między książki, co zaowocowało gorączkowymi poszukiwaniami owej karty przez wszystkie trzy panie bibliotekarki, podczas gdy sprawca metodycznie wyciągał jedną po drugiej sztywne zakładki oddzielające poszczególnych autorów na półkach.
    I jeszcze się bezczelnie uśmiechał, czytelnik jeden

    Ja za to z radością odkrywałam, że biblioteka ma pokaźny zbiór książek z wydawnictwa Zakamarki i Dwie Siostry i nie będę musiała wydawać majątku na fajne książeczki



    fajne są biblioteki......

  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez pinaska
    fajne są biblioteki......
    No pewnie, że fajne! To napisałam ja - bibliotekarka
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  20. #40

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Dołączam się do zachwytów nad stroną Iwony Hardej, czyli www.bromba.pl oraz należącym do niej forum.
    Polecam jeszcze Bajkonurrra - czwartek, TVP Kultura 19:45.
    W najbliższym Joanna Rajkowska czyta książkę NIC Marii Marjańskiej-Czernik.
    Aaa... jest jeszcze jedna fajna strona!
    www.qlturka.pl
    Autorką jest Ewa Świerżewska - stara się bardzo znaleźć najciekawsze wydarzenia dla dzieci.
    Tam też można zobaczyć zwiastun Bajkonurrra i dużo innych ciekawych rzeczy - nie tylko o książkach.
    http://www.qlturka.pl/zobacz_posluchaj, ... c,504.html
    Całe szczęście w Polsce wydaje się coraz więcej wartościowych pozycji. Jestem uzależniona, u mnie w domu książki pogrupowane są w ... stosy (tak jak u innych chusty ).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •