Strona 295 z 807 PierwszyPierwszy ... 195245285287288289290291292293294295296297298299300301302303305345395795 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,881 do 5,900 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5881
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Cena z allegro to za jedną książkę a nie oba tytuły... Ja właśnie nabyłam w bookcity wydanie potrójne za niecałę 50 zł. Niestety po niemiecku
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #5882
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,579

    Domyślnie

    Też nie byłam pewna i dopytałam sprzedawcę. A pani chce jeszcze wsytawić tę potrójną za 99 zł jak sprzeda te dwie
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  3. #5883
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny a co sądzicie o serii z Klarą D.Inkiowa? Któraś część lepsza czy trzeba lecieć po kolei?

    acha i "Piątka z zakątka" mi jeszcze po głowie chodzi dla mlodych

  4. #5884
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Dziewczyny a co sądzicie o serii z Klarą D.Inkiowa? Któraś część lepsza czy trzeba lecieć po kolei?
    moi sie zarykiwali. wszystkie fajne, mozna czytac w dowolnej kolejnosci z tego co pamietam, bo to sa pojedyncze historie, a nie jakas dluzsza calosc. ale np. kolezanki corka nie lubi, zaczely pierwszy tom i mala odmowila wspolpracy.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #5885
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    bardzo Ci dziękuję Natalo :*

  6. #5886
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Dziewczyny a co sądzicie o serii z Klarą D.Inkiowa? Któraś część lepsza czy trzeba lecieć po kolei?

    acha i "Piątka z zakątka" mi jeszcze po głowie chodzi dla mlodych
    Ja uwielbiam Klarę. Śmialismy sie z niej wszyscy jak czytalam. Ale chyba najbardziej podobała mi sie pierwsza część.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  7. #5887
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny pewnie było ale zakochałam się w Pinokiu i Alicji wyd Olesiejuk , no ten format i ilustracje dawno mnie nic tak nie ruszyło jak dziś obie

    https://www.google.pl/search?q=pinok...w=1024&bih=475

    za to wkurzyłam się na kolorowanki Marzipan'a tandeta, skusiły mnie obrazki znalezione na interku ale lipa Panie lipa

  8. #5888
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Pekatrine, my Stinę kochamy od dawna piękne ma ilustracje, klimat taki wakacyjny aż pachnie morzem, no i mi połączenie szwedzkiej autorki z morzem i wakacjami kojarz się nieodmiennie z 'My na Wyspie Saltkrakan", więc
    dankin, piękna ta Alicja. Ja Olesiejuka znielubiłam kiedyś za jakiegoś gniota, ale dla tych dwóch się przeproszę. Nic to że i pinokia i alicję mamy w co najmniej dwóch egzemplarzach
    mamru, taki kurcze.. dorosł ten Zły Pan. Zapamiętam na przyszłość.
    A czy komuś coś wiadomo o książce Kasdepke cośtam w tytule o niebezpieczeństwach? widziałam dziś w biedronie i tylko przerzuciłam, a może warto, młode mi u nogi wisiało i się skupić nie mogłam.
    hmm, rośnie i rośnie ta moja lista mw arosie, jak wreszcie kliknę kup to się nie wypłacę


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  9. #5889
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,579

    Domyślnie

    Ostrożnie?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  10. #5890
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zuku o Ostroznie Kasdepke Ci chodzi? mnie KAsdepke w ogole kiepsko 'wchodzi', ale ta akurat nie jest taka zla. dawno temu czytalismy - sprobuje chlopakom zapodac w najblizszym czasie i zobaczymy czy znowu zniosa

    danikin - cudne te ilustracje. szkoda tylko, ze to opowiesc na motywach a nie tlumaczenie, ale nie mozna widac miec wszystkiego... btw dzis w polskim sklepie widzialam taka Alicje, ze malo pawia nie puscilam (przepraszzam za doslownosc, ale inaczej sie nie da...) nie moge sobie wydawnictwa przypomniec, ale zaraz sie postaram znalezc, pamietam,, ze Elzbieta byla w nazwie wydawnictwa... jest UWAGA straszy!!! Alicja i inne bajki
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #5891
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,964

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Dziewczyny a co sądzicie o serii z Klarą D.Inkiowa? Któraś część lepsza czy trzeba lecieć po kolei?

    acha i "Piątka z zakątka" mi jeszcze po głowie chodzi dla mlodych
    Piątka z zakątka była (nie wiem jak będzie) lektura z II kl. F. się podobała, moim zdaniem taka książka na zamówienie szkoły jakby: o emigracji, o pracy rodziców chyba, no każdy rozdział taki dydaktyczny. Są jeszcze 2 części, F. obie sobie pożyczył i przeczytał.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  12. #5892
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Lucy, natala, tak, to to właśnie. Skoro różnie wchodzi to się jej przyjrzę dokładniej.
    natala, a to Ty nie wiesz że to właśnie takie książki się powinno dzieciom kupować?? kolorowe, pastelowe, z uśmiechniętymi motylkami..


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  13. #5893
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Eee, Natala, sliczne przeciez obrazki, dzieci takie slodkie pucolowate
    Moj syn dostal z tej serii kiedys na zakonczenie przedszkola, co ją widze to chce wyrzucic, ale jakos mi glupio pamiatke bez pytania wywalic.
    Przykre jest to, ze takie ksiazki, jako ze tanie i w kazdym markecie do kupienia, trafiaja do wielu dzieci. Zaloze sie, ze mnostwo ludzi nie wie o istnieniu ladnych ksiazek dla dzieci

  14. #5894
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala masz racje co do treści ale ogolnie MUSZĘ kupić


    doradźcie jeszcze bo zdecydować się nie mogę i ciągle z koszyka dokładam i wywalam która ciekawsza i lepiej Wam podpasowała: "Przepraszam czy tu straszy" czy "straszyć nie jest łatwo" a może jeszcze coś innego podrzucicie


    edit: byłam dziś w 3 większych księgarniach u nas by pomacać, poczytać interesujące nas książki i totalnie nic nie było, pustki niesamowite, w szoku byłam ale to może po dniu dziecka takie braki?
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 27-06-2014 o 21:19

  15. #5895
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Natala masz racje co do treści ale ogolnie MUSZĘ kupić
    no ja tez

    widzialam wczoraj liste lektur do I klasy polskiej szkoly sobotniej. i lekko podlamalam - Jacek, Wacek i Pankracek, Plastusiowy pamietnik i Nasza mama czarodziejka. Mame bym zostawila, ale reszta?? dla dzieci, ktore w sumie nie maja zadnego powodu czytac po polsku poza dobrymi checiami? naprawde nie mozna znalezc ciekawie napisanych, wspolczesnych ksiazek dla dzieci?? hmmm, pewnie mozna, ale po co, skoro od zawsze sie przerabia to samo?? jeszcze nie wiem czy F sie dostal do tej co chcemy, mam nadzieje, ze jednak nasza okaze sie bardziej postepowa... jak nie, to mnie chyba czeka powazna rozmowa z pania prowadzaca

    edit: bo mi sie przypomnialo jak przeczytalam post britty - o wiedzy nt. ladnych ksiazek. smutne bedzie... moja tesciowa jest bibliotekarka - tzn. od chyba dwoch lat jest na emeryturze, ale pracowala w 'naszej' wiejskiej lata cale. miesiac temu byla u nas i po ogladnieciu biblioteczki chlopakow pwoiedziala, ze o wiekszosc tych ksiazek w zyciu nie slyszala :/ a to zadne rarytasy - Zakamarki, Dwie Siostry, Media Rodzina...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 27-06-2014 o 21:26
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #5896
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    dankin obawiam się że nie po dniu dziecka niestety, tylko taki asortyment mają :/ te to przerabiałam gdym się pierwszy raz wybrała dziecku książkę kupić i chciałam 'jak człowiek' w księgarni a nie przez neta. I spotkałam brak oraz karpia pani sprzedawczyni.


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  17. #5897
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,500

    Domyślnie

    Niestety zestaw lektur nadal jest bardzo konserwatywny. Ja sama się męczyłam, jak czytałam Jankowi fragmenty Księgi dżungli czy Króla Maciusia I (większość czytał sam). Dzieci które kontakt z książkami mają tylko przez podręczniki i lektury szkolne mogą się zniechęcić do czytania.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  18. #5898
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Araminta Zobacz posta
    Niestety zestaw lektur nadal jest bardzo konserwatywny. Ja sama się męczyłam, jak czytałam Jankowi fragmenty Księgi dżungli czy Króla Maciusia I (większość czytał sam). Dzieci które kontakt z książkami mają tylko przez podręczniki i lektury szkolne mogą się zniechęcić do czytania.
    no wlasnie - dla czesci tych dzieci to moze byc jedyny kontakt z polska ksiazka. kompletnie dla nich niezrozumiala, pelna obcych slow, opowiadajaca o - z ich punktu widzenia - swiecie sprzed wiekow... nie mozna by tak - bo ja wiem, zamiast Plastusia Ryjowke Jozefine? Jak sie koty urodzily? cos Onichimowskiej? albo jesli nie muisi byc polskiego autorstwa - ktoras Tajemnice Zakamarkow na przyklad? zeby bylo ciekawie, zeby sie chcialo przeczytac kolejny rozdzial i sprawdzic co bedzie dalej... zeby ksiazka byla przyjemnoscia a nie nudnym obowiazkiem, od ktorego sie ucieka...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #5899
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja to mam właśnie wrażenie że juz teraz słowo lektura ma wydźwięk totalnie pejoratywny :/ Kiedy pytam dzieci czy lubią czytać większość odpowiada że nie a niektóre że owszem ale od razu dodają że zwykłe książki a nie lektury :/ Nie tak to powinno chyba działać :/

  20. #5900
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    dankin obawiam się że nie po dniu dziecka niestety, tylko taki asortyment mają :/ te to przerabiałam gdym się pierwszy raz wybrała dziecku książkę kupić i chciałam 'jak człowiek' w księgarni a nie przez neta. I spotkałam brak oraz karpia pani sprzedawczyni.

    u nas dotychczas empik jeszcze jakoś stał z nowościami, ale faktycznie uzupełniają tylko przed Bożym Narodzeniem, wtedy to aż miło wejść.... ogólnie rozczarowanie zaliczyłam dziś z młodymi




    lektury tragedia ojjj będzie mnie skręcać od września ehhh



    "Przepraszam czy tu straszy" czy "straszyć nie jest łatwo"
    którą? doradźcie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •